Kranten zien moeizame overwinning Oranje: 'Aanvallend oogt Oranje machteloos'

door Cristian de Jong 10

Bron Nederlandse kranten

Kranten zien moeizame overwinning Oranje: 'Aanvallend oogt Oranje machteloos'

door Cristian de Jong 10

Bron Nederlandse kranten

Laatst geüpdatet

Oranje won maandag hun openingsduel op het WK in Qatar. Na een moeizame wedstrijd was het Cody Gakpo die in de slotfase voor de verlossing zorgde. Diep in de blessuretijd was het Davy Klaassen die de wedstrijd op slot gooide door de 2-0 te scoren. De Nederlandse kranten zien dinsdagochtend ook een moeizame, maar belangrijke zege van het Nederlands elftal.

De Telegraaf: 'Plaatsing voor de knock-outfase al min of meer een feit'

'Het zaadje dat Louis van Gaal maanden geleden bij zijn spelers plantte, dat Nederland een goede kans maakt wereldkampioen te worden, is ontkiemd', zo valt te lezen in De Telegraaf. Nederland doet wat het moet doen, winnen van concurrent Senegal. 'Met een overwinning op zak en het (derde groeps-)duel met het zwakke thuisland in het verschiet, is plaatsing voor de knock-outfase al min of meer een feit.' Toch zag het spel van Oranje er niet soepel uit. 'De spelers zeggen een vriendengroep te vormen, maar tegen de kampioen van Afrika was het teleurstellend om te zien dat Oranje er aanvankelijk als een kip zonder kop bij liep.'

Algemeen Dagblad: 'Aanvallend oogt Oranje machteloos'

Het Algemeen Dagblad ziet ook dat Oranje stroef aan het eindtoernooi is begonnen, maar dat doet er even niet toe. 'Het resultaat tegen Senegal (2-0) is uitstekend, tegen de vermoedelijk zwaarste tegenstander in poule A.' Daarnaast ziet het Algemeen Dagblad een hoofdrol voor debutant Andries Noppert. 'Bovendien is hét verhaal van de avond wel helder: Noppert, de antiheld uit Joure heeft keurig de "nul" gehouden bij zijn onwaarschijnlijke droomdebuut op een WK.'

Toch moet er ook kritisch gekeken worden naar het spel van het Nederlands elftal. 'Traag en geestdodend trekt de wedstrijd voorbij, begeleid door een oorverdovend getrommel van een vak vol Senegalese supporters. Oranje speelt slordig en stroperig. Senegal houdt de ruimtes vooral klein, zoekt het fysieke gevecht en loert op de counter.' Ook Memphis Depay kon niets veranderen aan het trage spel van de Nederlanders. 'Aanvallend oogt Oranje machteloos, óók als Memphis Depay na een uur spelen in het veld komt.'

Het Parool: 'Oranje slaagde er redelijk eenvoudig in Senegal buiten de doelmond te houden'

Het Parool ziet ook een belangrijke rol weggelegd voor Noppert, die zijn goal schoon hield. Dat deed Noppert dus meteen in de, op papier, zwaarste wedstrijd. 'Oranje slaagde er redelijk eenvoudig in Senegal buiten de doelmond te houden.' Maar desondanks liep het aanvallend totaal niet bij Oranje. 'Florissant ging het allemaal niet. Oranje speelde lang in een te traag tempo, met te weinig aanvallende variatie en creativiteit om het Senegal echt lastig te maken.'

Toch waren er ook positieve punten te halen uit de wedstrijd. 'Frenkie de Jong was met zijn dribbels en passes wel weer de man waar het bij Oranje om draaide. Hij vormde een aardig tandem met Steven Berghuis rechts naast hem. Vincent Janssen liet zich voortdurend uit de spits terugzakken en toonde zijn kwaliteiten als kaatser.'

Volkskrant: 'Goal van Gakpo enigszins gelukkige beloning'

'Nederland, de ploeg die streeft naar de wereldtitel, voetbalde soms onsamenhangend, hoewel ook met perspectief op veel meer en met passie, als een oranje golf die over het veld spoelde, met de goal van de sterspeler van PSV als enigszins gelukkige beloning', zo valt te lezen in de Volkskrant. 'Als verwacht bleek Senegal een uitstekende tegenstander, vol discipline, techniek en vastigheid.'

Daarnaast ziet de Volkskrant dat Matthijs de Ligt een moeizame avond ervaarde. 'De dribbelaars Ismaila Sarr en Krepin Diatta waren dreigend, vaardig en snel. Matthijs de Ligt, in plaats van Jurriën Timber opgesteld, was onbesuisd, alsof hij zich overgaf aan de nationale sport van Senegal, worstelen.'

Trouw: 'Aanvallend bracht Oranje te weinig variatie'

Trouw ziet dat Oranje zijn eerste echte test heeft overleefd. 'Daarmee heeft Oranje de eerste grote hindernis richting de achtste finales met comfortabele cijfers overleefd.' Maar gemakkelijk ging het niet. 'Het tempo lag te laag, er waren veel slordigheden in de passing en aanvallend bracht Oranje te weinig variatie.' Dit was mede te danken aan de stugge tegenstander. 'Senegal, kampioen van Afrika, was wat verwacht werd: een stugge, fysiek sterke en goed gestructureerde ploeg; aanvallend miste het zichtbaar de geblesseerd afgehaakte Sadio Mané', aldus Trouw.

Lees meer over:
Plaats reactie

Opnaarde4eSter +1592

In NL hebben we altijd wat te zeiken (aldus Noppert) Te beginnen met de pers alhier

22-11-2022 15:48

KingOfTheMatch +7031

Iedereen vergeet ook even de kwaliteiten van Senegal. Is gewoon Afrikaans kampioen. Moet gewoon beschouwd worden als moeilijke tegenstander waar je niet even overheen walst.

Aan de andere kant heeft de Europees kampioen zich niet eens weten te kwalificeren

22-11-2022 14:11

MarcHogervorst +35302

Gewoon op zijn Italiaans kampioen worden! 0-0 en winnen na strafschoppen! En dat dan even vier keer achter elkaar! En Klaassen NL topscoorder met 1 doelpunt. :-)

22-11-2022 11:56

Schip +23427

Je hebt geen reet aan Janssen als de opbouw en aansluiting zo matig is. En door het centrum gaat pas ruimte komen, als de vleugels dreigend zijn. Dan trek je het centrum uit elkaar en dwing je verdedigers uit te stappen. Onze vleugels waren zo matig.

Depay bracht meer dreiging, snelheid en individuele kwaliteiten dan Janssen. In die rol had je met gemak Brobbey kunnen neerzetten. Die heeft ook nog eens meer snelheid. Overigens ben ik niet zo negatief over Janssen als type, hij kan zijn lichaam prima erin draaien en ballen bij zich houden. Maar zo heb je er dus niets aan. Weghorst zie ik dan weer als overbodig.

Enkel met twee vleugelspitsen heeft Van Gaal in de kwalificatie goed gespeeld. Verander dat dan niet man.

22-11-2022 11:49

AlexLitmanen10 +14379

Niet alleen Brobbey.

Ook danjuma was een prima optie geweest. Jammer

22-11-2022 12:12

Sulejmani15 +872

Noppert oke maar laten we niet overdrijven. Heeft 1 lastige bal gehad.
De ligt? Wat was deze man in godsnaam aan het doen. Snel wisselen voor timber.
Frenkie was slordig, vanaf nu kan het alleen maar beter!
Janssen wtf doet deze man in het nl elftal? Niet snel niet bijzonder sterk, niet lang, niet technisch. Iemand die zijn kwaliteiten kent?

Noppert
Dumfries timber van dijk ake blind

Frenkie taylor

Berghuis

Gakpo bergwijn

Laten we lekker zo beginnen tegen ecuador

Met als opmerking sneller wisselen. Als dumfries/blind niet best spelen dan heb je frimpong en malacia. Zelfde geld als de nummer 10 positie we hebben simons en lang op de bank met een hoop creativiteit.

22-11-2022 11:42

Eurysaces +29527

Vincent Janssen toonde zijn kwaliteiten als kaatser? Dan heb ik blijkbaar een andere wedstrijd gezien, wat was die man slecht.. Zonde dat Brobbey er niet bij zit.

22-11-2022 11:20

Simon1 +2959

Totaal niet mee eens. Wij hebben Vincent Janssen! Hij is bijna net zo goed als Messi, Ronaldo, Mbappé of Haaland.

22-11-2022 09:52

Danish_dynamite +1581

Aanvallend is het gewoon wachten op impulsen van een paar spelers, Nederland krijgt denk niet snel tegendoelpunten maar mooi aanvallend voetbal moeten we ook niet echt gaan verwachten. Resultaat voetbal gaat het worden, maar met een beetje geluk haal je de halve finale nog wel. Al wordt de kwartfinale tegen Argentinië heel erg lastig.

22-11-2022 09:13

Aspers73 +3224

Helemaal eens. We moeten geen flitsend Oranje voetbal gaan verwachten met een 5-3-2. Wie weet als we achter komen dat we dan all-out attack gaan.

22-11-2022 09:49
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.