Rafael van der Vaart blijft erbij dat Ajax er goed aan zou doen om Alen Halilovic te halen. De oud-Ajacied tipte de Amsterdammers begin november ook al over de kunsten van de creatieveling. De 28-jarige middenvelder staat momenteel onder contract bij Fortuna Sittard en volgens Van der Vaart is het voor Ajax het juiste moment om toe te slaan.
In een documentaire van ESPN komt Halilovic aan het woord over zijn carrière. De middenvelder heeft het onder meer over zijn tijd in de jeugd bij FC Barcelona. Ook Van der Vaart heeft een kleine toevoeging aan de documentaire. Eerder in het seizoen was de oud-Ajacied ook al uitgesproken over de middenvelder van Fortuna Sittard.
'Hem begeleid ik een beetje, we praten veel met elkaar. Ik blijf erbij dat Ajax of Feyenoord hem moet halen', klinkt de toenmalige tip van Van der Vaart, die veel kwaliteiten in de Kroaat ziet. 'Halilovic is een speler die wedstrijden voor je wint. Hij laat zijn ploeg makkelijker voetballen, omdat hij in zijn eentje iets kan creëren. Als Halilovic nu naar Ajax zou gaan, is hij meteen de beste speler van de hele selectie. Ik zou daar geen seconde over hoeven nadenken.’
Tekst gaat verder onder de foto.

In de documentaire wordt Van der Vaart gevraagd naar zijn uitspraken van eerder in het seizoen. De voormalig middenvelder geeft aan nog steeds achter zijn opmerking te staan. 'Ik heb het ook naar Ajax gestuurd. Ik kan het je laten lezen. Ze vinden hem ook erg goed, maar te wisselvallig', weet de oud-Ajacied te vertellen. 'Kan je ervan op aan? Als ik Ajax was geweest, dan had ik het meteen gedaan. Waarom? Ajax mist ook zo’n speler op het middenveld of van rechts. Dan denk ik: Het is ideaal om zo’n gozer in je selectie te hebben.’
Even later in de documentaire komt Halilovic zelf nog aan het woord over het vervolg van zijn carrière. Hij zegt dat men het beste nog niet van hem heeft laten zien met de woorden ''The best is yet to come''. Van der Vaart snapt de opmerking, maar zou het zelf anders verwoorden. ‘Ja, dat vind ik een lekker zinnetje. Het wordt gewoon tijd. Stop talking with your mouth and now with the feet.’
Topreactie
mvdk +44399
Ik ben Halilovic wat serieuzer gaan volgen. Je ziet inderdaad dat hij goed kan voetballen en technisch is. Maar ik mis een paar belangrijke dingen. Hij zou veel harder moeten werken en feller de duels in moeten gaan. Wat mij wel opviel is dat hij zich goed aanbiedt. Hij plakt niet net als Klaassen tegen de spits aan, maar kan ook net die paar stappen terug zetten en zo aanspeelbaar worden. Aan Halilovic heb je wel iemand die je als goedkoop noodverbandje op de bank kunt zetten. Altijd handig met het rouleren, want als Fitz of Taylor niet op het middenveld staat is de creativiteit weg.
Plaats reactie