Ongeloof na uitschakeling Union: 'Niet te filmen, hoe je dit niet uitspeelt...'

door Brent Tomassen 34

Bron AD Voetbalpodcast

Ongeloof na uitschakeling Union: 'Niet te filmen, hoe je dit niet uitspeelt...'

door Brent Tomassen 34

Bron AD Voetbalpodcast

Laatst geüpdatet

Maarten Wijffels prijst de manier waarop Ajax zich mentaal heeft opgericht tegen Union Saint-Gilloise, maar is vol ongeloof dat de bezoekers de wedstrijd niet in het slot wisten te gooien in Amsterdam. Ajax stond na 28 minuten voetbal in de Johan Cruijff ArenA al met 0-2 achter tegen de ploeg uit Brussel en moest de wedstrijd ook nog uitspelen met een man minder, nadat Davy Klaassen rood kreeg vanwege hands op de doellijn.

Toch sleepte de ploeg van trainer Francesco Farioli een verlenging uit het vuur, waarin Kenneth Taylor goud waard bleek. Eerst benutte hij een strafschop, waarna hij in extremis een strafschoppenserie voorkwam door de bal voor de lijn weg te koppen. Zodoende is Ajax door naar de achtste finale van de Europa League.

‘Complimenten voor Ajax. Geweldig gedaan en gevochten voor wat ze konden na die dramatische eerste helft, maar het moet ook even over Union gaan. Het is niet te filmen. Dit was een masterclass voor mislukking voor alle teams die met elf tegen tien komen te staan. Hoe je dit niet uitspeelt…’, opent Wijffels in de AD Voetbalpodcast.

Complimentenregen

Waar de verslaggever kritisch is op de manier waarop Union Saint-Gilloise omging met zijn kansen, daar heeft hij wel veel complimenten over voor de vechtlust van Ajax. ‘Het zat in iedereen, in Anton Gaaei, en Farioli deed het goed in de rust. Hij timmerde toch de verdediging dicht. Sutalo stond ook als een krijger te verdedigen.’

Jorthy Mokio mocht voor de derde keer in vier wedstrijden in de basis beginnen, maar had het zichtbaar zwaar naarmate de tweede helft vorderde. Toen de verlenging aanbrak, wisselde Farioli het talent voor aanvoerder Jordan Henderson. ‘Dat jonge ventje, Mokio, zat er helemaal doorheen. Farioli had na zestig minuten al zijn wissels gebruikt, dus dan moet je nog heel lang door', zag Wijffels. 'Gelukkig kon hij in de verlenging Henderson brengen. Die bracht ook nog wat door erin te vliegen en te zorgen voor een opstootje. Dat was goed gedaan.’

Tekst gaat verder na de foto.

Ongeloof na uitschakeling Union: 'Niet te filmen, hoe je dit niet uitspeelt...'
Bij Jorthy Mokio was de tank aan het einde van de tweede helft helemaal leeg.

De complimenten van de journalist zijn nog niet op, want ook doelman Remko Pasveer krijgt een lofzang. ‘Ik mag Pasveer graag aan het werk zien. Daar straalt de rust vanaf. Je kan ook een keeper hebben die piept en kraakt tegen Union, dat steeds voor de poort komt. Maar Pasveer blijft rustig. Stel dat Ajax kampioen wordt, want ze spelen zondag een thuiswedstrijd waarin ze vijf punten los kunnen komen, dan heeft Pasveer wel een zware stempel op het succes gedrukt.’

Hoe komt Ajax zondag voor de dag?

Tot slot kijkt Wijffels vooruit naar de wedstrijd van aanstaande zondag, thuis tegen Go Ahead Eagles. ‘Die wedstrijd van zondag wordt ook interessant, want wat doet Go Ahead? Die zijn in voorbereiding op de bekerwedstrijd tegen PSV van aanstaande woensdag, dat is hun hoogtepunt, maar je zou zeggen: probeer in de ArenA een goede generale te spelen. Ik kan me niet voorstellen dat Hato zondag hersteld is, hoe jong hij ook is. Dus als Go Ahead enigszins gas geeft als normaal, dan zou dit een hele moeilijke wedstrijd voor Ajax kunnen worden.’

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.