Ajax heeft donderdag de achtste finales van de Europa League weten te bereiken. De ploeg van Francesco Farioli kreeg al vroeg een rode kaart via Davy Klaassen en kwam 0-2 achter, maar wist uiteindelijk in de verlenging de 1-2 te maken via Kenneth Taylor. In de volgende ronde treft Ajax Eintracht Frankfurt of Olympique Lyon.
Bij Ajax in de basis was er plek voor Jorthy Mokio, die als controleur opgesteld stond. Verder speelde Lucas Rosa voor Anton Gaaei, terwijl de voorhoede bestond uit Christian Rasmussen, Steven Berghuis en Oliver Edvardsen. Na vijf minuten zorgde de thuisploeg voor het eerste gevaar. Een goed aangesneden vrije trap van Steven Berghuis vanaf de linkerkant werd geschampt door het hoofd van Jorrel Hato. Zijn poging ging ruim naast.
Er leek geen vuiltje aan de lucht voor Ajax in het eerste kwartier, totdat de Amsterdammers een vrije trap tegen kregen aan de rechterzijde van het veld. Uiteindelijk was het verdediger Kevin Mac Allister die de voorzet van Sofiane Boufal binnenkopte in de rechteronderhoek. Even later leek het zelfs 0-2 te worden voor de Belgen. Maar een frommelgoal van Boufal werd afgekeurd omdat de Marokkaan in buitenspelpositie stond.
Ajax in ondertal na ‘redding’ van Klaassen
De slechte fase van Ajax hield onverminderd aan en na 25 minuten moest de ploeg met tien man verder. Davy Klaassen hield een schot van Ousseynou Niang uit het doel, maar deed dat met zijn handen. De middenvelder moest er met rood vanaf en Ajax kreeg een penalty tegen. Vervolgens was Promise David koelbloedig en zette hij de bezoekers vanaf de penaltystip naast Ajax: 0-2. Tien minuten voor rust werd Franjo Ivanovic aangespeeld en kreeg hij de bal ietwat gelukkig mee. Ajax zag de Kroatische spits uiteindelijk overschieten.
Tekst gaat verder onder de foto.

Vlak voor rust moest Farioli noodgedwongen wisselen na een blessure van Christian Rasmussen. De Deen greep naar zijn hamstring na een versnelling en moest zich laten vervangen. Kenneth Taylor kwam voor hem binnen de lijnen en daardoor werd het middenveld van de ploeg tegelijkertijd verstevigd. Na vijftig gespeelde minuten kwam er een einde aan de dramatisch verlopen eerste helft voor Ajax.
Direct na rust maakte Farioli gebruik van drie volgende troeven. Ahmetcan Kaplan, Bertrand Traoré en Gaaei kwamen in het veld voor Daniele Rugani, Edvardsen en Berghuis. Na vijf minuten in de tweede helft kwam Ivanovic tot een schot binnen de zestien van Ajax, maar de aanvaller zag zijn poging naast stuiteren. Al na 61 minuten wisselde Ajax voor het laatst. Mika Godts verving de multifunctionele Rosa op de linksbuitenpositie.
Het spelbeeld bleef erg eentonig in het tweede bedrijf. Ajax liet de Belgische opponent aan de bal, zonder er zelf uit te komen. Acht minuten voor tijd kreeg de Amsterdamse club uit het niets een mogelijkheid. Traoré controleerde een lange bal van Hato en creëerde vanuit het niets een schietkans. Keeper Anthony Moris had moeite met het schot van de Burkinees, maar voorkwam een doelpunt van Ajax. Niet veel later keerde de doelman ook een schotje van Godts.
Taylor pakt cadeautje uit
Ajax maakte aan de start van de verlenging gebruik van de extra zesde wissel. Jordan Henderson verving de moegestreden Mokio. Na drie minuten in de eerste helft van de verlenging kreeg Ajax een penalty nadat een voorzet van Traoré op de arm van Christian Burgess belandde. Invaller Taylor schoot de strafschop binnen in de rechterhoek: 1-2. Het bleef daarna oppassen voor Ajax, want Ivanovic schoot niet veel later rakelings voorlangs.
In de tweede helft van de verlenging moest Pasveer handelend optreden op het schot van Koki Machida. Even later was Pasveer wederom belangrijk toen hij het schot van Kevin Rodriguez pakte. In de absolute slotfase strompelde Ajax, inclusief de door kramp gevelde Hato, richting het einde. Een vrije trap van Anouar Ait El Hadj ging nog over het doel van Ajax, terwijl een kopbal van Mac Allister ook gepakt werd door de routinier. Taylor kopte in de allerlaatste minuut nog een bal uit het doel, maar Ajax hield stand en ging met pijn en moeite door naar de laatste zestien.
Opstelling Ajax:
Pasveer; Rosa (Godts 61'), Sutalo, Rugani (Kaplan 46'), Hato; Klaassen, Mokio (Henderson 91'), Fitz-Jim; Rasmussen (Taylor 41'), Berghuis (Traoré 46'), Edvardsen (Gaaei 46').
Wissels Ajax:
Setford, Reverson, Gaaei, Henderson, Taylor, Godts, Kaplan, Traoré, Janse, Verschuren, Konadu, Steur.
Opstelling Union Saint-Gilloise:
Moris; Khalaili (Fuseini 94'), Mac Allister, Burgess (Sykes 106'), Machida; Sadiki (Leysen 106'), Boufal (Ait El Hadj 61'), Rasmussen (Van de Perre 94'); Ivanovic, David (Rodriguez 73'), Niang.
Wissels Union Saint-Gilloise:
Chambaere, Imbrechts, Ait El Hadj, Asri, Berradi, Fuseini, Leysen, Rodriguez, Sykes, Van de Perre.
Doelpunten:
0-1 Kevin Mac Allister (16')
Rode kaarten:
- Davy Klaassen (25')
Bijzonderheden:
- Het gaat donderdagavond niet alleen maar om het bereiken van de volgende ronde. Er staat namelijk ook een flinke miljoenenpremie op het spel tegen Union Saint-Gilloise. Lees hier hoe dat precies zit!
- Als Ajax zich voor de volgende ronde plaatst, wacht er een tweeluik met Eintracht Frankfurt of Olympique Lyon. Vrijdag om 13.00 uur is de loting voor deze ronde in de Europa League.
Live Blog
Loading...
Ajax doet het!
De Amsterdammers verliezen met 1-2, maar dat is voldoende om door te gaan ten koste van Union Saint-Gilloise.
119. Ajax strompelt richting het einde
Hato kan amper op zijn benen staan na de volgende krampaanval.
111. Kans Union Saint Gilloise
Rodriguez kan binnen de zestien uithalen, maar schiet recht in de handen van Pasveer.
107. Mogelijkheid Union Saint-Gilloise
Het schot van Machida is een prooi voor Pasveer.
105. De eerste helft van de verlenging zit erop
Ajax moet nog een kwartier zien te overleven tegen Union Saint-Gilloise.
95. Mogelijkheid Union Saint-Gilloise
Ivanovic ziet een lage schuiver voorlangs gaan.
93. Doelpunt Ajax!
Taylor werkt de strafschop binnen in de rechterhoek: 1-2.
92. Penalty voor Ajax!
De voorzet van Traoré komt tegen de hand van Burgess en de bal gaat op de stop.
91. Ajax maakt gebruik van de zesde wissel
Henderson vervangt de moegestreden Mokio.
We gaan verlengen
Na twee keer 90 minuten staat het 2-2 tussen Ajax en Union Saint-Gilloise.
Plaats reactie