Peereboom weet wat Jong Ajax kan verbeteren: 'Hoef je niet een hele goede voetballer voor te zijn'

door Joël Nijman 13

Bron ESPN

Peereboom weet wat Jong Ajax kan verbeteren: 'Hoef je niet een hele goede voetballer voor te zijn'

door Joël Nijman 13

Bron ESPN

Laatst geüpdatet

Frank Peereboom zag een aantal positieve dingen in de wedstrijd van Jong Ajax tegen FC Den Bosch, maar zag ook een aantal verbeterpunten, zo laat de trainer van Jong Ajax weten tegenover ESPN. De belofteploeg van Ajax verloor met 3-1 in Noord-Brabant. Julian Rijkhoff was de enige doelpuntenmaker voor de Jong-ploeg.

De coach van Jong Ajax begint met het positieve. 'Het positieve is dat we gewoon goed aan de wedstrijd zijn begonnen. Ik denk dat we het spel domineerden, dat we dynamisch waren, dat we moedig waren.'

Daarna gaat hij over naar de verbeterpunten. 'Ik vond ze in het drukzetten niet altijd even scherp, we hadden daar andere afspraken over. Dus je merkte denk ik wel aan de coaching dat we dat echt probeerden te pushen van: joh, blijf dat aanlopen. Want zij waren eigenlijk alleen maar vanuit de lange bal aan het spelen.'

Peereboom zag een goed Jong Ajax voor de rust. 'Ik denk dat je ook gewoon een goede goal scoort, vanuit goed veldspel. Ik denk dat je dan ook gewoon door moet drukken. Uit het niets kom je net voor rust onnodig op 1-1. Dat was niet prettig de rust ingaan', vertelt hij.

'Dan heb je na rust de boel op orde, dan denk je: we gaan weer door. En dan maken wij een eigen goal. Dan zien je wel een stukje frustratie loskomen. Dan gaan we moeilijke oplossingen zoeken en dan wordt het allemaal wat lastiger', verklaart de trainer de lastige tweede helft.

Tekst gaat verder onder de foto.

Peereboom weet wat Jong Ajax kan verbeteren: 'Hoef je niet een hele goede voetballer voor te zijn'
Peereboom zag een goede eerste helft met een goal van Rijkhoff, maar in de tweede helft ging het mis.

Opportunistisch Jong Ajax kon de aansluitingstreffer niet maken

Omdat Jong Ajax op achterstand kwam, werd er op een gegeven moment wat opportunistischer gespeeld. 'Je krijgt toch nog denk ik zeker twee goede kansen om die 2-2 te maken, die je denk ik dik verdiende. Uiteindelijk krijg je ook nog zuur de 3-1 om je oren. Dan wordt het wat opportunistischer. Dan wil je er alles aan doen om die aansluiting nog te krijgen en dan krijgen we wel een kans, maar die maak je dan niet. Dus het is al met al zuur.'

De verslaggever merkt op dat Jong Ajax na drie wedstrijden zonder goal eindelijk weer scoorde. 'Dat ook. Maar ik heb ook wel een aantal jongens gezien die echt wel hun mannetje hebben gestaan. Ook een Jinairo Johnson nog maar eens belichten. Een jonge jongen die toch af en toe tegen Gravenberch (Danzell, red.) staat aan te beuken, die dat gewoon echt hartstikke goed deed', klinkt de Haarlemmer lovend over zijn pupil.

Ook voor Rayane Bounida zijn er complimenten. 'Hij zit toch met de ramadan. Een moeilijk tijdstip vandaag (zondag om 16:45, red.) en hij speelt toch negentig minuten. Hij laat toch weer heel veel goede dingen zien. Dus er zijn een aantal positieve dingen, maar er waren ook wel dingen negatief. Als team hebben we elkaar harder nodig. Ook in de coaching, in de samenwerking. We moeten ook daarin meer van elkaar blijven vragen', vult hij aan.

Spelers van Jong Ajax moeten meer urgentie tonen volgens Peereboom

Peereboom zag nog een ander probleem bij zijn team. 'Zij (FC Den Bosch, red.) spelen heel veel vanuit de lange bal en vanuit de tweede bal. Dan moet je, als de bal over je heen gaat, terugschakelen. Dat weet je, maar dat moet je wel vol blijven houden. Daar moet je gedisciplineerd in zijn. Dat is gewoon een onderdeel, daar hoef je niet een hele goede voetballer voor te zijn, maar dat is gewoon opbrengen', weet de trainer.

'Als ze dan een paar keer met die lange bal gaan gokken op dat er balbezit komt... Dat Nick (Verschuren, red.) een bal verkeerd inspeelt kan een keer. Alleen dan moet je het wel goed willen maken. Die urgentie moeten we nog steeds op blijven hameren', vervolgt hij.

Wat Peereboom ook weet, is dat een bal soms naar voren geschoten moet worden. 'Ja, absoluut. We hebben jongens die daarin nog wat speels zijn. En daarin keuzes maken om dan wat langer te dribbelen of op dat moment misschien de keuze wel of niet zien. Nogmaals, Nick speelt gewoon een goede wedstrijd, laten we dat voorop stellen.'

'Het is dan lullig dat hij op zo'n moment die bal daar verliest. De rest kan dat nog steeds herstellen, want er staan nog genoeg mensen achter de bal. Dat maakt dat we als collectief nog wat stappen kunnen zetten', concludeert hij.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.