Ajax heeft zondag een belangrijke overwinning geboekt in de Eredivisie. De ploeg van Francesco Farioli won ondanks het slechte veld met 0-2 op bezoek bij Fortuna Sittard. Wout Weghorst en Christian Rasmussen scoorden namens de Amsterdammers. Door de overwinning is Ajax – dat nog een inhaalwedstrijd tegen Go Ahead Eagles tegoed heeft - in punten gelijkgekomen met PSV.
Bekijk hier de volledige stand in de Eredivisie!
Vanwege de geschorste Jorrel Hato begon Ajax met basisdebutant Jorthy Mokio als linksback aan de wedstrijd tegen Fortuna Sittard. Binnen zeven minuten werd Ajax voor het eerst gevaarlijk. Steven Berghuis werd in de diepte gestuurd en had veel ruimte aan de linkerkant. De creatieveling probeerde Brian Brobbey te zoeken, maar de spits gleed uit. De bal van Berghuis werd overigens onderschept door een Fortuna-speler.
Tekst gaat verder onder de foto.

Na een kwartier kreeg ook Fortuna Sittard een goede kans. Oud-Ajacied Mitchell Dijks ging makkelijk voorbij Bertrand Traoré en gaf een voorzet op het hoofd van Josip Mitrovic. De rechtsback van de thuisploeg kopte in de handen van Pasveer. Even later kon een puntertje van Traoré makkelijk gepakt worden door doelman Luuk Koopmans. Diezelfde Traoré kwam even later naar binnen vanaf de rechterflank en gaf een goede steekpass op Brobbey. De spits van Ajax vond echter doelman Koopmans op zijn weg.
Kort voor rust kreeg de thuisploeg een vrije trap vanaf de rechterkant. Alen Halilovic verraste Ajax met een korte vrije trap op Mitrovic. De rechtsback nam de bal aan besloot meteen uit te halen. Zijn inzet belandde uiteindelijk op de paal. Kort daarna werd een voorzet van Halilovic door Kristoffer Peterson naastgekopt. Ajax kwam tot tweemaal goed weg.
In het tweede bedrijf bracht Farioli meteen vers bloed in de ploeg. Henderson werd om onbekende redenen gewisseld en vervangen door Davy Klaassen. Het lukte de bezoekers niet om gevaarlijk te worden in het eerste kwartier na rust. Daarom bracht Farioli in de 58e minuut zijn volgende troeven. Wout Weghorst en Oliver Edvardsen - die zijn debuut maakte - kwamen in het veld voor Brobbey en Traoré.
Weghorst helpt Ajax over dood punt heen
De wedstrijd in Sittard zat flink op slot, maar kreeg toch een bijzondere wending na driekwart wedstrijd. Scheidsrechter Dennis Higler zag in eerste instantie geen overtreding na een actie van Shawan Adewoye op Weghorst, maar de VAR zag een handsbal van Adewoye, waardoor de arbiter naar het scherm werd geroepen. Higler gaf vervolgens een penalty. Berghuis hielp de penalty om zeep, maar kopte de bal vervolgens vooruit, waarna Weghorst er als de kippen bij was om de bal binnen te tikken: 0-1.
Zeven minuten voor tijd bracht Farioli met Daniele Rugani en Christian Rasmussen zijn laatste troeven. Zij vervingen respectievelijk Fitz-Jim en Berghuis. In de slotfase probeerde Fortuna Sittard met opportunistisch voetbal een gelijkmaker te forceren. Door de verstevigde verdediging kwam de thuisploeg er niet aan te pas. In de 94e minuut besliste Ajax het duel. Weghorst controleerde de bal op zijn borst en stuurde Rasmussen weg. De Deen bleef rustig en schoof de 0-2 binnen.
Opstelling Fortuna Sittard:
Koopmans; Mitrovic (Dahlhaus 86'), Adewoye, Van Ottele, Dijks; Rosier, Fosso (Sinkgraven 77'); Michut (Bullaude 77'), Halilovic (Grujcic 86'), Peterson (Radulovic 66'); Da Cruz.
Wissels Fortuna Sittard:
Martens, Grujcic, Dahlhaus, Radulovic, Sinkgraven, Bullaude, Tunjic.
Opstelling Ajax:
Pasveer; Gaaei, Sutalo, Baas, Mokio; Fitz-Jim (Rugani 83'), Henderson (Klaassen 46'), Taylor; Traoré (Edvardsen 58'), Brobbey (Weghorst 58'), Berghuis (Rasmussen 83').
Wissels Ajax:
Gorter, Matheus, Rosa, Kaplan, Edvardsen, Klaassen, Van den Boomen, Rugani, Weghorst, Rasmussen, Janse, Steur.
Doelpunten:
0-1 Wout Weghorst (67')
Bijzonderheden:
- Jorrel Hato is geschorst tegen Fortuna Sittard na zijn gele kaart tegen Feyenoord;
- Lucas Rosa, Oliver Edvardsen en Matheus kunnen hun eerste minuten maken na hun komst naar Amsterdam;
- Youri Regeer maakte zijn rentree tegen Feyenoord, maar raakte afgelopen week geblesseerd aan zijn enkel en is naar verwachting minimaal twee maanden uitgeschakeld;
- Mika Godts miste de Klassieker vanwege een lichte blessure, maar was wel aanwezig op de afsluitende training van zaterdag;
- Ajax Showtime sprak in aanloop naar het duel met Fortuna Sittard met Enric Llansana over nieuwkomer Oliver Edvardsen. De middenvelder speelde de afgelopen seizoenen samen met de Noor bij Go Ahead Eagles.
Live Blog
Loading...
Afgelopen in Sittard
Ajax wint dankzij doelpunten van Weghorst en Rasmussen met 0-2.
90+4. Doelpunt Ajax!
Weghorst controleert de bal op zijn borst en stuurt Rasmussen weg. De Deen blijft rustig en schuift de 0-2 binnen.
91. Er komen maar liefst acht minuten bij
83. Daar zijn de laatste twee wissels van Ajax
Rugani en Rasmussen komen in het veld voor Fitz-Jim en Berghuis.
67. Doelpunt Ajax
Berghuis helpt de penalty om zeep, maar kopte de bal vervolgens vooruit, waarna Weghorst er als de kippen bij was om de bal binnen te tikken.
63. Ajax krijgt een penalty
Higler ziet in eerste instantie geen overtreding, maar de VAR ziet een handsbal van Adewoye, waardoor de arbiter naar het scherm wordt geroepen. Higler geeft vervolgens een penalty.
62. Kans Fortuna Sittard
Van Ottele pegelt een bal van grote afstand op de lat.
58. De volgende wissels dienen zich aan bij Ajax
Weghorst en Edvardsen - die zijn debuut maakt - komen in het veld voor Brobbey en Traoré.
46. De tweede helft is van start gegaan
46. Ajax gaat meteen wisselen
Henderson wordt vervangen door Klaassen.
Plaats reactie