Ronald de Boer is trots op de manier van werken met talent bij Ajax. De oud-Ajacied ziet dat de Amsterdammers meer waarde hechten aan opleiden dan kopen, een strategie die in het (recente) verleden heeft geleid tot grote nationale en internationale successen.
'Het is beter om te kijken naar ons eigen talent, in plaats van buiten de eigen opleiding. Vaak als we andere spelers scouten, concluderen we dat er al een dergelijk talent bij ons rondloopt. Iemand die even goed is en/of met de juiste aanwijzingen nog meer potentie heeft. Dat is de Ajax-manier', vertelt De Boer aan The Telegraph.
'Waarom zou je een speler kopen als je deze zelf kan opleiden? Ik denk dat Ajax nooit meer enorm veel geld gaat betalen voor grote sterren.' Iets wat de Europese top wel doet. 'Het probleem dat wij hebben, is dat goede spelers na twee seizoenen weg zijn. Of al na een seizoen.'
Plaats reactie