Gravenberch gaat in op interesse van Bayern: 'Een mooie club, dus ja...'

door Bart Veenstra 57

Bron ESPN

Gravenberch gaat in op interesse van Bayern: 'Een mooie club, dus ja...'

door Bart Veenstra 57

Bron ESPN

Laatst geüpdatet

Ryan Gravenberch is naar eigen niet bezig met een aankomende transfer naar Bayern München. De kans is groot dat de talentvolle middenvelder na dit seizoen vertrekt bij Ajax, al zijn dat voor Gravenberch zorgen voor later.

Het gaat de laatste tijd steeds vaker over de toekomst van Gravenberch. 'Ik sta wel in het nieuws, haha', lacht hij er zelf om in gesprek met ESPN. Over de geruchten omtrent Bayern München - de Duitse club zou 25 miljoen euro over hebben voor Gravenberch - kan Gravenberch weinig zeggen. 'Ik heb eerlijk gezegd geen idee. Dat laat ik aan mijn vader en aan mijn zaakwaarnemer. Ik moet gewoon voetballen en dat is het.'

Toch doet het Gravenberch wel wat, die interesse van Bayern München. Als de Ajacied FIFA speelt, kiest hij geregeld Bayern München. 'Als ik FIFA speel, speel ik met bepaalde teams. Bayern is er één van. Bayern is een mooie club, dus ja...'

Dat er mogelijk 25 miljoen euro of zelfs meer voor Gravenberch betaald dient te worden, maakt hem eveneens trots. 'Het zijn hoge bedragen', zegt hij. 'Je bent wel trots als je zo'n hoog bedrag waard bent. Nee, het leidt niet af. Ik focus me nu gewoon op Ajax en op mijn spel. Ik ben er niet echt mee bezig, laat ik het zo zeggen.'

Niet bij Oranje, maar bij Jong Oranje

In de laatste interlandperiodes meldde Gravenberch zich geregeld bij het grote Oranje, maar dit keer is dat anders. De middenvelder behoort dit keer tot de selectie van Jong Oranje. 'Natuurlijk wil je liever daar (Oranje, red.) zijn. Als de bondscoach je niet selecteert, moet je je melden bij Jong Oranje. We spelen een belangrijke pot tegen Zwitserland. Ik ben er om het team te helpen. Daar gaan we vol voor.'

Lees meer over:
Plaats reactie

Simpelishetmoeilijkst +25151

Hij zou zich er wel mee moeten bemoeien, en er op staan bij te tekenen bij Ajax. Dat zou voor hem het beste zijn.

24-03-2022 06:28

RSM +3918

succes in het 2e van Bayern

24-03-2022 05:58

PetrusKeizer +10739

Hoe oud was van Persie toen hij van Feyenoord naar Arsenal ging? Het verschil is dat Robin stronteigenwijs was en behoorlijk zeker van zichzelf. De akkefietjes met van Hooydonk en Thierry Henry. Dat zit er bij Ryan niet zo in, heb ik het gevoel. Dus dan ga je t in t buitenland wel wat moeilijker krijgen.

23-03-2022 19:26

vanreenen +10236

Kijk, Louis zet hem op de plaats waar hij thuishoort. Gewoon in Jong O. Of zou TH ook voor Bayern kiezen? Who the fuck is Bayern........? zongen wij vroeger.

23-03-2022 17:37

Simpelishetmoeilijkst +25151

Bayern speelden we vroeger helemaal weg!

24-03-2022 06:30

Oppermachtig +2877

Ik dacht dat Ryan wel een beetje pientere jongen was. Ook ik zit er dus weleens naast.

23-03-2022 12:37

Biss +9998

Ik verbaas me over de reacties hier.
2 jeugd spelers.
De een speelt vanaf zijn 16e meer dan 100 wedstrijden voor Ajax 1, breekt records én wil niet weg zonder dat het Ajax een mooi bedrag oplevert.
De ander speelt nog niet eens 20 wedstrijden voor Ajax 1, wil perse weg voor een zak geld in het buitenland, en ook nog transfervrij zodat hij nog meer geld krijgt.

De een wordt met de grond gelijk gemaakt, mag oprotten en is niet bijzonder.
De ander moeten we terug kopen, iedereen maakt fouten en alles is vergeten en vergeven.

23-03-2022 11:38

Henkjanklaas +20611

Maakt op mij een beetje simpele indruk deze jongen. Geen “licht”. Dacht dat hij een verstandige vader had maar dat valt vies tegen.
Deze jongen gaat een grote fout maken door op deze leeftijd met beperkte bagage te gaan vertrekken. Dat wordt dan banken bij Bayern zoals zomvaak gebeurt bij jonge Nederlandse spelers in het buitenland. Erg zonde dat hij zo in een open val trapt.

23-03-2022 09:20

Schip +23393

Hij hoeft ook geen licht te zijn. Misschien is hij wel een ongelooflijk aardige kerel. Het is maar wat je belangrijker vindt. En ga maar eens op je tong bijten en tegelijk een intelligente indruk wekken. Zouden wij ook staan te hakkelen.

Ik hoop dat hij blijft, maar dat lijkt een gepasseerd station. En hij zal het uiteindelijk echt wel halen, ik denk alleen dat dit wel vertraging oplevert. Zijn inbreng is gewoon nog te weinig voor een middenvelder, al zijn de laatste wedstrijden veel en veel beter.

23-03-2022 09:52

niquedegraaff +5289

Raiola pupil. Strik erom en weg er mee. Ik vind z'n talent ook niet heel bijzonder.

23-03-2022 08:33

jerryisthename +31737

'Als ik FiFA speel, speel ik met bepaalde teams , Bayern is er één van', blablabla. Het is zo debiel. 😆
Slijmbal...gatverdamme. Zout toch op, joh. Kolere...👎🏼

23-03-2022 07:54

IRBaboon +6852

Lekker simpel ook. Alsof je een ventje van een jaar of 12 hoort spreken.

23-03-2022 08:51

jerryisthename +31737

Idd ..zo onnozel. Omg...🤨🙄

23-03-2022 10:25

AFCAjaxMidNineties +12696

Hoe kan het dat PSV keer op keer al jaren haar toppers weet te verlengen, zelfs AZ met regelmaat. Nu ook weer met Wijndal. En Ajax keer op keer niet. Er zit iets goed fout. Kan toch niet waar zijn zeg!

23-03-2022 07:44

niquedegraaff +5289

Omdat onze spelers op het hoogste niveau spelen. Die van hen niet.

23-03-2022 08:34

AFCAjaxMidNineties +12696

Gelul. Hun spelers willen in die theorie dan dus graag naar een hoger niveau toe, dus NOG eerder weg en niet verlengen. Er zit gewoon iets goed fout binnen Ajax. Club- speler signalen worden te laat en verkeerd opgepakt.

23-03-2022 08:40

Carrerdecasp +8167

Is het verschil niet Raiola? Dat is water en vuur met Ajax, terwijl hij met AZ en PSV wel afspraken kan maken. Al kun je je afvragen hoe goed dat uitpakt voor die clubs, want bij bijv. Malen heeft PSV er ook de prijs voor betaald. Gakpo zit bij de zoon van Ploegsma, dat is feitelijk PSV.

23-03-2022 10:31

AFCAjaxMidNineties +12696

De zaakwaarnemers zijn sowieso het kwaad in dezen. Maar dan nog snijdt Ajax zich veel vaker in de vingers blijkbaar. Tel uit je "winst".

23-03-2022 11:47

Jan Doedel +4281

Dat is niet zo raar. De echte top komt niet voor die spelers. De echte top heeft liever Ajacieden.

23-03-2022 15:05

Jutter1 +4314

MidNineties: De enige manier om dat te voorkomen is dat Ajax met een rijke geldschieter in zee gaat. Klinkt niet erg positief/aanlokkelijk natuurlijk en ook niet erg wenselijk. Levert dan vele boze reacties op, maar dat wordt minder naarmate de successen gaan komen. Voorbeelden te over na de aanvankelijke scepsis, Chelsea, Man City bijv. , voormalige minows in Engeland maar nu door al die poen die binnenstroomt topclubs in de voetbalwereld. En moeten gearriveerde topclubs als Bayern, Liverpool, Man U e.d. alle zeilen bijzetten om die clubs voor te blijven, ondanks dat ze ook inmiddels buitenlandse rijke inversteerders hebben. Behalve Bayern dus daar gaat men daar niet in mee door een onderling afgesproken deal in de BL dat iedere club minimaal 51% van de eigen eigendomsrechten in eigen beheer houdt! Uitzondering op die regel is PSG in Frankrijk dan weer waar het uitblijven van Europese successen uitblijft ondanks de vele geinvesteerde miljoenen. De frustraties vieren daar inmiddels hoogtij, wat dus duidelijk tot uiting kwam na de uitschakeling tegen Madrid. Dan moet dat haast een kwestie van groot wanbeleid zijn, dat kan haast niet anders met een eigenaar/consortium die nauwelijks verstand van voetbal heeft/hebben (lees: ook zéér modaal voetbalverleden van die club). Maar een club van het nivo Ajax met zijn geweldige historie heeft die voetbal knowhow wél, dat moet toch een dergelijke investeerder aantrekken, en liefst natuurlijk niet voor eigen gewin. Maar ja........

23-03-2022 16:07

AFCAjaxMidNineties +12696

Ik volg je een heel eind kaar wat mij opvalt is vooral dat de spelers die niet verlengen stuk voor stuk aangeven dat ze wel de intentie hadden maar er niet uitkwamen.. dat is toch vreemd? Vrees dat Ajax zich gewoon arrogant en gierig opstelt. Ik bedoel. Is het zo moeilijk om 2 jaar te verlengen voor de bühne.. voor de grotere transfersom... Want aan de tafel kan je afspreken dat de speler in de praktijk de zomer erop al mag vertrekken. Die 10- 15 miljoen die je dan meer vangt kan het grote verschil maken voor een club als Ajax.

23-03-2022 20:23

Simpelishetmoeilijkst +25151

Ajax kan echt niet betalen wat die buitenlandse clubs betalen kunnen, zoals rotclubManCity, ManU, and dat nare PSG.

24-03-2022 06:33

vanreenen +10236

Misschien krijgen ze bij PSV wel een boete na een wanprestatie en bij Ajax niet. Daarvan leren ze dus niets en hoeven ook geen geld inte leveren bij Ajax. Hier spelen verwende mannekes die het iets pikken als ze een paar keer op de bank komen te zitten, arrogant als sommigen zijn. Zo ver zijn ze in Eindhoven nog niet en daarom blijven ze misschien ook langer in Ehv.

23-03-2022 17:42

jerryisthename +31737

Jammer...next! Bye bye, zwaai zwaai. 🙋🏽‍♂️
Bij Ajax staat er altijd weer iemand anders op, van hier of buiten. Hopelijk gaat hij hetzelfde meemaken als Brobbey. Dan wil ik nog wel zien of hij naar het WK gaat. Eigen schuld, dikke bult. 🖕🏼
Wel minimaal 25 miljoen graag, al is het met allerlei omwegen/constructies.
Mocht het niet doorgaan alsnog (zoals wel eerder is gebeurd), dan gewoon een jaar op de tribune. Basta.

23-03-2022 07:25

Spielmacher +10695

Als Ryan niet uitkijkt mist hij zomaar het WK. Maar goed, wel lekker veel doekoe op de bank.

23-03-2022 03:32

SAE +4167

Hij komt wel heel naïef over zeg jeetje.

23-03-2022 00:14

Pinky +3194

Gaat dit wel allemaal door dan? Of doet Ryan schermen met van alles en nog wat, de hele zomer gaat het erover, maar dan valt op het allerlaatste moment - geheel onverwacht natuurlijk - een transfer in het water. En tja, wat moet die arme Ryan dan? Jaartje uitzingen, en dan transfervrij enorm cashen natuurlijk!

Want denk nou na, wat levert Ryan en Riola meer op? Deze zomer bij Bayern tekenen voor 4 jaar, voor 4 miljoen per jaar of zo = 16 miljoen euro voor de familie Gravenberch. Of een jaartje schijnheilig uitstellen en iedereen aan het lijntje houden, en dan tekenen voor 4 jaar, voor 4 miljoen per jaar + 10 miljoen tekengeld (aangezien je Bayern 25 miljoen bespaard hebt) = 26 miljoen euro.

Wat is 1 jaartje wachten als je nog maar 19 bent?

Ajax moet hier echt iets op gaan verzinnen, want het loopt de spuigaten uit op deze manier.

22-03-2022 23:47

Oeroeboeroe +18325

In het zakenleven altijd in belangen denken. Het belang van Mino is zo snel mogelijk cashen want volgens mij zijn er niet genoeg medicijnen om zijn cholesterol laag te houden. Belang van zijn ouders is ook duidelijk: straks breekt hij een been en hebben wij... ehhh heeft hij niets meer. En Ryan, denkt alleen aan voetbal...

22-03-2022 20:57

Redrum +96035

Een mooi salaris ehh, ehh, ik bedoel eh club.

22-03-2022 20:17

IRBaboon +6852

Wat een zwak antwoord. Totaal karakterloos.

22-03-2022 20:01

wendoo9 +8110

Had nog willen zien als hij nog en tweejarige contract had gehad of Bayern 45 zou aftikken. Als het waar is hebben ze hem voor een fooi en kunnen zo een risico nemen. Ajax moet voet bij stuk houden en 30 voor vragen. Die bonussen komen er nog boven die 30 komen . Graag of niet.

22-03-2022 19:38

Drukwerk1968 +7110

en dan jaar later transfervrij

23-03-2022 07:03

koenos1 +7910

"Laat het aan mijn vader en zaakwaarnemer" Goh, je meent het!

22-03-2022 18:38

Web +178830

Daar is hij ook echt aan toe
Wekelijks onomstreden en met afstand de beste speler
Bayern de beste club Europa
Daar gaat zich zo even in de basis spelen ( denkt hij )

Hij had toch zoveel verstandige mensen in zijn omgeving?
Dat heb hier gelezen
Vergeet het maar
Kun je ook weer afschrijven

22-03-2022 18:21

Harrier Du Bois +38693

Ben het daar mee eens, lijkt me echt een dwazen keuze om daar naartoe te gaan eind seizoen. Hij is nog niet klaar vind ik, zullen anderen om hem heen toch ook wel zien? Zo'n periode by Bayern als dat hij onlangs hier had en hij staat het hele seizoen naast de bank, niet eens erop.

22-03-2022 18:40

Msc +14160

Goed plan en hoogma zegt dat nagelsman neem geweldige coach is

22-03-2022 22:37

Henkjanklaas +20611

Inderdaad in koor hoorden we altijd dat hij zo’n verstandige jongen was met een zeer verstandige vader.. nou vergeet t maar.
Dit wordt een ramp voor hem en banken en verspeelt zijn kansen op oranje

22-03-2022 19:17

linksbinnen +8115

Bayern München is een club die niet zomaar wat doet. Er zit een duidelijke filosofie achter en zullen een goed plan met Gravenberch hebben. Als dat concreet word kan ik Ryan begrijpen. Ajax mag wel een redelijke transfersom eisen. Maarre Ryan... je bent toch geen trekpop van Mino en je pa? Al die spelers die net doen alsof het allemaal buiten hen om gaat kan ik niet meer horen.

22-03-2022 17:09

josajacied +3545

Renato Sanches 2.0

22-03-2022 18:27

Msc +14160

Wat is een beter plan dan het plan van Ajax? Enige verschil is een hoger salaris en betere spelers om je heen

22-03-2022 22:38

Eurysaces +29513

Als interviewer kun je toch doorvragen als hij keer op keer zegt dat hij het allemaal bij zijn zaakwaarnemer en vader legt? Ik ben wel heel benieuwd namelijk of hij echt zo dom is.

22-03-2022 16:48

Altijdindestraat +39928

Wat een zwakte bod laat het aan mijn vader en zaakwaarnemer, die willen maar één ding en dat is wegbrengen om te cashen en als jij dus doe nou niet zo schijnheilig alsof je geen stem erin hebt.

22-03-2022 16:44

b.hulshof +3754

In november gaf Ryan nog aan
de komende jaren bij AJAX te willen blijven en nog lang niet te zijn uitgekeken op de eredivisie. Maar met zijn ps4 wint hij vaker met Bayern dus vandaar zijn veranderde keus, Raiola heeft daar geen invloed op.

22-03-2022 16:41

frenkiedejong53 +9792

hij heeft het potentieel om er te slagen.
Moet alleen nergens anders naar toe gaan als Bayern!!
Nagelsmann zou ideaal voor hem kunnen zijn, kan heel goed met jonge spelers.

22-03-2022 16:40

thajax +7423

Gravenberch staat niet voor niets op plek 10 bij de verkiezing Ajacied van het jaar. Hij zit nooit bij de uitblinkers. Nu even goed onderhandelen voor een mooi bedrag. En alvast Kudus, Taylor en Fitz-Jim wat meer kansen geven (zonder titel op het spel te zetten natuurlijk)

22-03-2022 16:08

joendoen +2876

Klote dat hij niet gaat blijven. Nu wel verkopen om geld te vangen aankomende seizoen. Wordt wel een leegloop langzamerhand daar maak ik mij wel zorgen om.

22-03-2022 16:04

Francisco81 +4297

Mooi verkopen deze jongen. Speelt de laatste tijd weer goed, mocht ook wel weer eens. Iedereen ziet en erkend zijn potentie ook wel. Jammer dat hij niet wil bijtekenen, maar verre van onmisbaar. Kudus maar proberen op zijn positie. Snap de denkwijze niet bij hem en zijn entourage, als je nu al niet eens wekelijks 1 van de beste bij Ajax bent ( de laatste paar wedstrijden niet mee gerekend) wat denk je dan bij een Bayern op dit moment te kunnen doen. Beste was gewoon bijtekenen en dan nog 2 seizoenen in Nederland blijven. Dan als een gearriveerde speler die kant op ipv een wisselvallig talent

22-03-2022 15:59

Rolo +13639

Tsja, dit is toch anders dan een de Ligt (aanvoerder) of de Jong die wel constant waren. Je ziet het bij al die jongens die nog niet constant presteren op eredivisie niveau dat ze het bijzonder zwaar krijgen. Hoeveel voorbeelden zijn er niet geweest van transfers richting serie A, Primera division, premier league. Die daarna toch een stap terug moeten doen?

Gravenberg moet het nog maar eens doen bij een Bayern bijvoorbeeld. Dat zou echt "zelfmoord" zijn als je naar de spelers in de selectie kijkt bij Bayern op de plaatsen waar Ryan zou kunnen spelen.

Met talenten als Musiala, Wanner, Tillman, allen onder de 20 jaar. Ervaren spelers als Goretzka, Tolisso, Sabitzer, Roca.. Ik zie Gravenbergh daar de eerste 2 jaar geen basisplaats afdwingen.

Dan zie je hem a la Kluivert, Kischna, El Ghazi etc weer via een achterdeur ergens anders terug....

In mijn ogen zou het beter zijn om één jaar te verlengen en zo wel de constante speler te worden in de Eredivisie en ervaring op te doen Europees. Dan ben je verzekerd van een plaats in de Qatarselectie en kan je dan een mooie transfer maken. Kom jij bij een topclub op de bank te zitten, dan is je speeltijd in Qatar ook een heel eind verkeken....

Eens kijken of Ryan woord houdt aangezien die aangegeven heeft alleen te vertrekken als Ajax wat aan hem verdiend. Dan is het aan Ajax op dit moment hoeveel ze willen verdienen...

22-03-2022 15:57

Dirigent +6854

Gravenberch echt een toptalent, echte atleet, als je ziet hoe sterk hij nu al is, hij mist alleen nog de rust vooral in en rondom de 16, is een box to box middenvelder, heeft een heel goed schot, kan iemand passeren op snelheid en slimheid.

Moet werken aan rust in zijn spel, overzicht beter behouden, maar dat komt met de jaren.

Gravenberch gaat 1 van de beste middenvelders ter wereld worden als hij niet gebleseerd raakt oiidr.

22-03-2022 15:51

Lazell +16988

Hij zou ontzettend veel van een Muller kunnen leren. Die is maar half zo begaafd, maar wel een paar x zo slim. Gravenberch wordt ontzettend onderschat door half AS. Is wel klote, hij begint eindelijk uit zijn dip te komen, belangrijk, constant en beslissend te worden en dan gaat hij weg.

22-03-2022 15:53

Qifesh +24917

Ik moet eigenlijk best lachen om mensen die zijn talent echt de hele dag downgraden terwijl ie toch echt iedere jaar beter is geworden.. fysiek sterker ook..

22-03-2022 15:57

Rolo +13639

En daarom zou het goed zijn voor Gravenbergh om met één jaar te verlengen en een constant niveau te halen in de ED.

22-03-2022 15:59

Lazell +16988

Ik weet niet of dat waar is. Je hebt ook spelers die betere spelers om zich heen nodig hebben om zich aan op te trekken en van te leren. Zeker als ze nog jong zijn, leren ze veel makkelijker dan dat ze 24 zijn. Of hij nou meer leert van een jaartje aanhaken bij Bayern of een jaartje in de Eredivisie spelen is lastig te zeggen.

Maar voor Ajax zou het sowieso goed zijn.

22-03-2022 16:02

NeeI +107664

Jup. Een van de allergrootste talenten in zijn leeftijdscategorie. Ondanks het doodzonde is dat hij te vroeg vertrekt, en voor te weinig geld, vind ik Bayern wel een goede keuze voor hem. Niet omdat ik denk dat hij direct basisspeler gaat zijn, maar wel omdat het een club is met een duidelijke visie en ik vermoed dat ze hem een mooi toekomstplan voorleggen.

22-03-2022 16:10

WantAmsterdam +116039

Bayern is inderdaad altijd zuinig op geld, als Ryan zich goed ontwikkelt zal die ook speeltijd krijgen, anders dan bij een city, Manu of Chelsea.

22-03-2022 16:57

fc Barcelona_ke +19239

jammer. nog 2 jaar bij ons blijven had veel beter geweest. veel succes bij Bayern als die minimaal 29 mln wil neerlegge

22-03-2022 15:49

BakkalBijter +11626

29,25 minimaal!

22-03-2022 16:29
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.