Farioli genoot van Europa League-avond: 'Maar ik probeer kalm te blijven'

door Mike van Weert 106

Farioli genoot van Europa League-avond: 'Maar ik probeer kalm te blijven'

door Mike van Weert 106

Laatst geüpdatet

Francesco Farioli heeft genoten van de Europa League-avond en het spel van zijn ploeg. Desondanks wil de trainer niet al te lang stilstaan bij de goede prestatie van Ajax. Farioli zag zijn elftal hele goede momenten afwisselen met wat mindere momenten en daar wil de coach de nadruk op leggen voordat Ajax aankomende zondag afreist naar Waalwijk.

Bestel het nieuwe derde shirt van Ajax in de Ajaxshop!

Ajax opende op donderdagavond de competitiefase van de Europa League met een afgetekende 4-0 overwinning op Besiktas. De Turkse club werd gezien als een gevaarlijke tegenstander, maar de ploeg van Giovanni van Bronckhorst kon geen potten breken in de Johan Cruijff ArenA. Farioli is dan ook tevreden over het vertoonde spel van zijn ploeg. 'Ik ben blij natuurlijk', zegt de trainer bij Ziggo Sports. 'We wisten dat we tegenover een goed team stonden en zijn heel tevreden met het spel en het resultaat. Dit is een nieuwe stap in het proces.'

Kian Fitz-Jim openende voor rust de score voor de Amsterdammers, waarna Ajax uitstekend uit de kleedkamer kwam door snel uit te lopen naar 3-0. De vierde goal was de kers op de taart. 'Het was een fantastische avond. We waren negentig minuten lang goed. En dat de supporters in de slotfase zo aan het springen waren, dat was heel speciaal.' Toch gaat de hoofdcoach niet mee in alle extase. 'Ik probeer kalm te blijven, zeker als het goed gaat. Nu moeten we ons voorbereiden op de volgende wedstrijd.'

Farioli focust zich op nieuwe uitdaging

Besiktas leek geen moment in zijn spel te komen in Amsterdam. De ploeg heeft in de Turkse competitie het meeste balbezit van alle teams, maar liet in de Johan Cruijff ArenA vooral de bal aan Ajax. Farioli zag dat zijn ploeg aan de bal enkele goede dingen liet zien. Vooral de 3-0 van Kenneth Taylor was een moment dat uitgebreid werd gevierd op de bank. 'Er is veel om blij mee te zijn. We hebben geen tegendoelpunten gekregen, zelf vier goals gemaakt en veel kansen weten te creëren.'

'Er waren natuurlijk ook momenten die een stuk beter hadden gemoeten, maar ik heb veel positieve dingen gezien', vervolgt een kritische Farioli. De Italiaan merkte na afgelopen zaterdag op dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles de slechtste wedstrijd was onder zijn leiding. In de Aderlaarshorst kwam Ajax niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen de ploeg uit Deventer. Ajax wist in de Europa League dus prima te herstellen na een teleurstellend weekend in de Eredivisie.

Daardoor moet de focus volgens Farioli ook weer volledig naar de volgende wedstrijd. Ajax speelt zondagmiddag een uitwedstrijd tegen RKC, de club die puntloos onderaan staat. Farioli is op zijn hoede. 'Daar ligt voor ons de uitdaging. Vorig seizoen leed Ajax steeds puntenverlies na een Europese wedstrijd. We hebben het ook dit seizoen moeilijk om zo snel weer te spelen, maar we moeten zo goed mogelijk herstellen om er zondag weer te staan', aldus de trainer.

Lees meer over:
Plaats reactie

Noahdepoah2021 +4843

Eigen jeugd eerst. Ook als je wel geld hebt. Geld sparen voor de echte toppers. Het zorgt voor heel veel plezier op de tribune en veld.

27-09-2024 18:11

Ferd +38496

Gerard Joling in de spits, we gaan voor echte Toppers.

28-09-2024 09:54

Regada +582

Ti amo Francesco!!!!

27-09-2024 12:46

FdJMdL +4505

generaal Farioli ik hou van jou

27-09-2024 12:26

Quando425 +1269

Het vliegt van het ene uiterste naar het andere: na Fortuna zouden we bijna kampioen worden, na Go Ahead maximaal 6e en nu winnen we de Europa Cup.

Ik heb echt alle vertrouwen in Farioli maar we krijgen binnenkort ook wel weer een kutwedstrijd te zien, laten we dan vooral rustig blijven en niet overdreven beginnen te hakken dat niemand er iets van kan. Vertrouwen in de selectie die hij heeft en Godts of Fitz-Jim (om er twee te noemen) gaan ook nog wel weer een keer slecht spelen, dat hoort erbij! Ik heb echt alle vertrouwen in wat ze aan het doen zijn vanuit de technische staf. Als onze TD er dan ook nog wat Ajax waardige spelers bijhaalt dan kan je ook echt snel weer aansluiting vinden bij PSV en de subtop van Europa.

27-09-2024 11:25

Web +178830

Vallen en opstaan en wij waren er ook wel eens aan toe om enthousiast te worden

27-09-2024 13:36

MalleEppie +15157

''Je ziet voor het eerst in 3 jaar dat Ajax een trainer heeft'' - Suleyman Ozturk

27-09-2024 10:40

Altijdindestraat +40160

100% met deze selectie ook.

27-09-2024 10:46

Juan62 +46231

Ik snap dat hij ook ff kritisch moet zijn, en hij heeft gelijk daarvoor is hij onze coach

Er zijn mensen hier die toch nog een lading kritiek op ons spel van gisteren hebben ,
of zelfs een zogenaamd '' betere tactiek '' hebben.
Ik vind ik het jammer dat ze niet hebben genoten want gisterenavond was voor mij een onverwachte maar heerlijke voetbal verrassing!

27-09-2024 10:39

nightgoat +31031

"Had ik bij Ajax maar zo'n top selectie gehad"

~ Maurice Steijn, Ibiza

27-09-2024 10:21

Asociaal +2794

Hahaha, we hebben gezien hoe kalm je was na de 3-0 (als ik me niet vergis)... Maar ik heb genoten van je reactie 😁

27-09-2024 09:38

Ajax-Amsterdam +4197

Mocht Berghuis weer fit zijn dan is hij wel basisspeler vind ik. Hij brengt precies hetgeen wat het verschil kan maken, de steekpass gepaard met doelpunten. Voor wie moet hij dan erin? Dat is toch een lastige. Ik kan alleen Fitz Jim of Traore bedenken. Ik vind Fitz Jim alleen te belangrijk momenteel. Hij brengt ontzettend veel dynamiek in het spel en verzet veel werk. Deze speler kan alleen maar beter worden en zo dus ook het elftal. Dus Traoré dan eruit. Wat denken jullie?

27-09-2024 09:27

Craain +4968

Ik ben zeer tevreden met Traore. Hij maakt acties, kan combineren, duikt regelmatig in de 16 vd tegenstander en je weet maar nooit wat ie van plan is. Hij is inderdaad niet altijd perfect maar hij werkt ook erg hard, doet ook aan verdedigende werk.

Je hebt als team veel meer aan Traore dan Berghuis.

De directe medespelers van Traore durven acties maken en durven ook diepte te spelen. Bij Berghuis wel minder want je weet dat hij weinig aan verdedigende werk doet wat de balans voor het elftal minder goed is.

27-09-2024 09:49

aesop +268

Aan Traore kun je je heerlijk 90 minuten ergeren, maar hij gevaarlijk en onvoorspelbaar, ook voor zijn medespelers. Als Berghuis fit is heb je bijna een luxeprobleem.

27-09-2024 09:55

Altijdindestraat +40160

Het probleem met Traoré is dat hij elke briljante actie afwisselt met gevaarlijke en ondoordachte beslissingen, waardoor het hele team uit positie raakt en kwetsbaar wordt voor een tegenaanval.

27-09-2024 10:42

Ajax-Amsterdam +4197

Traoré moet inderdaad minder vaak het veld breed houden en juist de 16 meter induiken. Als zijn schoten iets meer venijn krijgen dan wordt dat genieten. Alleen wat Altijdindestraat al aangeeft, hij brengt teveel risico in zijn spel op de verkeerde momenten. Dat kan tegendoelpunten opleveren als de speler snel omschakelt.

Berghuis dan toch maar op de bank en inbrengen. Zonde, maar het is niet anders. Hij kan het niet meer opbrengen, vooral verdedigend.

27-09-2024 11:15

Craain +4968

Klopt en dat is Berghuis ook maar bij Traore doet hij wel meer aan verdedigende werk. Dus je hebt meer aan Traore dan Berghuis.

Berghuis lijdt ook enorme veel balverlies, het is zijn stijl. Bij balverlies loopt hij meestal te janken. De meesten kijkt alleen maar naar goede dingen van Berghuis...

27-09-2024 11:32

Noahdepoah2021 +4843

De linksback van Besiktas had de snelheid van een slak…..

27-09-2024 18:08

Craain +4968

Bij Berghuis kan ik me ook enorm ergeren... Vooral lui zijn...

27-09-2024 18:20

Ajax-Amsterdam +4197

Traore oogt soms ook lui, maar ik ben het wel met je eens dat hij meer betrokken is in het spel.

Echter, bij Berghuis had ik ook het idee dat het door de omstandigheden kwam. Die speelde gewoon met tegenzin, vooral als het niet liep. In de wedstrijden onder Farioli zag ik wel wat meer inzet.

27-09-2024 18:40

Jeffrey.W72 +462

Bergglas speelt vanaf nu tweede viool. Fitz Jim in de basis en bergglas alleen brengen als Fitz Jim niet levert

27-09-2024 10:20

Balgevoel +30884

Haha, hij probeert kalm te blijven. Dat zal een opgave zijn voor onze bedrijvige Italiaanse vriend. Wat ik tot nu toe het mooiste vind: 'last chance boys' als Fitz-Jim en Baas pakken écht hun kans en worden met de wedstrijd beter. Afgeschreven gasten als Sutalo en in mindere mate Henderson en Taylor laten zien wat ze kunnen en er kruipt langzaam maar zeker weer het broodnodige bewustzijn in de ploeg: wij zijn Ajax. Wat mij betreft toch echt mooier dan een blik vol aankopen zoals nu in Rotterdam het geval is. Laten we hier ook alsjeblieft van leren, richting de toekomst, als er weer wél geld is...

27-09-2024 09:22

Kijker +3392

En Rensch niet te vergeten. Heeft stijgende lijn te pakken, lijkt het.

Structuur en een voetbalplan, etc etc.

27-09-2024 11:54

Balgevoel +30884

@Kijker

Absoluut! Daar kijken we misschien te makkelijk overheen, maar je ziet hoe belangrijk hij aan het worden is!

27-09-2024 12:16

Darkbird +2502

Ergens is dit toch veel meer Ajax dan een elftal met allemaal aankopen? Heel blij dat Farioli de eigen opgeleide spelers opstelt! Wie had gedacht dat Baas en Fitz Jim basisspelers zouden zijn.

27-09-2024 09:16

CDS +1561

Inderdaad. Als Ajax geld had gehad voor veel aankopen, dan hadden beide spelers misschien niet eens de kans gehad in de voorbereiding en speelden ze bij een club als NEC.

27-09-2024 09:18

jollie18 +9894

Baas is ook ontzettend goed

27-09-2024 09:34

Danielson +50457

En op deze positie. Zouden wij niet bedacht hebben met z'n allen.

27-09-2024 09:40

Balgevoel +30884

Heerlijk hè. Niet het kind met het badwater weggooien, maar weten wat je op welke positie nodig hebt en daar gewoon - hoe onwaarschijnlijk ook - iemand laten groeien. Niet het kind met het badwater weggooien, dit soort dingen heb ik best wel gemist bij Ajax de afgelopen jaren.

27-09-2024 09:51

trodat4030 +96844

Imo stellen de spelers zichzelf op, de trainer moet er vooral voor open staan om het te herkennen en dat doet deze trainer.

27-09-2024 09:49

Altijdindestraat +40160

Naar mijn mening zie je hier duidelijk de invloed van de trainer. En wat dacht je van Rasmussen gisteravond? Eén zwaluw maakt natuurlijk geen zomer, maar ik had nooit verwacht dat hij ooit nog een speler van Ajax 1 zou kunnen worden. Nu begin ik er toch voorzichtig over na te denken, terwijl dat eerder totaal niet het geval was.

27-09-2024 10:45

Ajacied89 +920

Mooi begin ❌️❌️❌️ positief verrast gister. Volgende potjes Slavia, Qarabag en Tel Aviv. Zou mooi zijn als we minimaal 7 punten halen. Liefst 9 natuurlijk maar dan sta je er goed op met sociedad en lazio op komst 💪

27-09-2024 09:15

jorn_de_smet +1785

Qarabag en tel aviv mag geen probleem zijn, beiden wel echt minder dan besiktas. Slavia is daarentegen een onvoorspelbare ploeg. Hebben de laatste jaren toch af en toe best leuke resultaten gepakt

27-09-2024 10:17

jollie18 +9894

Laat het zondag in de Eredivisie maar zien dat het ook kan

27-09-2024 09:11

Laudrup10 +17128

Ik ben zo blij dat we gisteravond goed hebben gespeeld en dat een Fitz jim zijn waarde heeft bewezen. Met dit team kunnen we gewoon een goeie pot op de mat leggen en daar is het spel van Fitz jim cruciaal in. Constant aanspeelbaar, fel in druk zetten waar ook kansen uit voortkomen.

Deef werd alweer de basis ingepraat door de media. Prachtige goal tegen Go Ahead maar voegt zoveel minder toe aan het voetbal dan Fitz Jim.

Vanaf nu altijd met deze (sterkste opstelling) starten en pas wisselen als het niet loopt of de wedstrijd gespeeld is.

En Weghorst aub alleen gebruiken voor de laatste minuten. Is Brobbey moe zet je gewoon Akpom er neer. Moeten we pompen dan breng je Wout.

27-09-2024 09:11

Danielson +50457

Akpom zal eerder invaller voor Godts worden.

27-09-2024 09:40

Ajax4proud +10861

Even genieten van de wedstrijd maar moet wel zeggen dat Ajax het geluk heeft niet tegen Manchester United te spelen. Ik denk niet dat ze dan zoveel tijd kregen.

Laten we hopen dat Ajax met dezelfde energie ook in de Eredivisie spelen want dit brengt wel meer zolen aan de dijk.

27-09-2024 09:08

ajaxminimax +5463

Nouja Manchester was nou ook niet denderend tegen twente...

27-09-2024 09:15

ijzerchef +3152

Het loopt totaal niet bij United. Dat is typisch een team dat Ajax volledig weg kan spelen.

27-09-2024 09:16

Danielson +50457

MU gaf juist heel veel ruimte weg om te voetballen.
Het Ajax van gisteren speelde zoals ik bijvoorbeeld PSV nog niet heb zien spelen.
Alleen is PSV veel constanter en heeft in de competitie een hogere ondergrens. Maar Europees op onze top zijn wij beter.

27-09-2024 09:43

michaellaudrup +4660

Ik heb echt genoten gisteren, er verzaakte echt niemand gisteren. Complimenten Farioli.

27-09-2024 09:07

Altijdindestraat +40160

Weet je wie ik totaal niet miste met een Fitz-Jim als gisteravond, Berghuis.

27-09-2024 09:00

Rymesyt +7994

Ik snap wat je zegt want Fitz was echt goed. Maar Berghuis mis ik bij dit Ajax altijd, lekker allebei opstellen

27-09-2024 09:04

afct +8971

Ik hoop vooral dat Fitz blijft staan ook met Berghuis erbij.

27-09-2024 09:04

Ajax4proud +10861

Nee, alleen niet te vergeten deze club was dan ook niet zo sterk zoals Manchester united.

27-09-2024 09:05

Nr.10 +111179

Ik vond het gisteren in de wedstrijd zelf eigenlijk heel consistent. Sowieso was dit onze beste wedstrijd sinds ergens begin 2022-23.
Waar het nu om gaat, is dat we consistent zijn over een serie wedstrijden. Want als je dit niveau over een serie wedstrijden neerzet, wordt het een leuk seizoen.

27-09-2024 08:55

Ajax4proud +10861

Mee eens, het is een tijd geleden dat ik weer van Ajax eens echt kon genieten bijna 90 minuten lang.

27-09-2024 09:09

Nr.10 +111179

Mooi hè, eindelijk weer eens die trots op Ajax te voelen.

27-09-2024 09:12

Ajax4proud +10861

Inderdaad!

27-09-2024 09:13

Danielson +50457

Sinds Rangers thuis om precies te zijn. Precies twee jaar geleden. Ook tegen Giovanni.

27-09-2024 09:45

Ajax4proud +10861

Nu je het zegt, dat is wel pech voor hem maar gelukkig voor Ajax.

27-09-2024 11:11

Jeugd +24801

Ajax is erg wisselvallig en dat mag Farioli zich aanrekenen. Dat zal hij ongetwijfeld ook doen daar heb ik alle vertrouwen in. Het simpele verschil met GAE is vooral de intensiteit van het hele team.
Doordat Ajax er bovenop zat creëert het kansen voor zichzelf. Zodra Ajax terugvalt naar het voorspelbare rondspelen dan wordt het gebrek aan kwaliteit, automatismen en creativiteit pijnlijk zichtbaar en krijg je 5 onnodige verliespunten tegen zwakke teams.
Farioli en zijn mannen zullen dit soort potjes snel moeten gaan winnen en worden gewogen tegen de top 5.
Als Ajax zo speelt als gisteravond dan is een 2e plaats realistisch. Als het zo wisselvallig blijft kan het ook zo maar plek 4 worden.

27-09-2024 08:54

Ajax4proud +10861

Het is wisselvallig omdat Ajax veelal Met jeugd speelt. Niks meer en minder. Als zij met dezelfde energie spelen als in de Eredivisie dan kunnen ze eventueel gewoon 3e worden.

27-09-2024 09:11

NipeB +15802

Dat heeft ook met de tegenstanders te maken. Iedereen kent Ajax en de spelers. Daar zijn de ruimtes veel kleiner om te spelen en gebeurt alles op 1 helft. Dan zie je dat er te weinig creativiteit is en de bal te traag rondgespeeld wordt en spelers stil staan. Gisteren had Ajax niet het meeste balbezit maar 47%. Er was daarom ruimte om te voetballen. Dat gaat veel beter. De uitdaging die Farioli noemt is er wel degelijk want in de eredivisie hebben ze alleen 1 helft tegen 10 man leuk gespeeld en was het verder behoorlijk slecht.

27-09-2024 09:18

Hersenspinsel +8060

Minder dan 3 dagen om te herstellen.
Het blijkt elke keer weer lastig.
Ik hoop dat Farioli dat zowel mentaal als fysiek in orde krijgt.
Het blijft lastig zonder het gebruik van 2 a selecties.

27-09-2024 08:51

FissaDeGekste +3379

Was eindelijk weer een keer genieten van Ajax. Leuk dat we zo sterk zijn in de Arena. Benieuwd naar de krachtmetingen met PSV, AZ Feyenoord en Twente.

27-09-2024 08:42

afct +8971

Ikzelf denk dat wij met Twente nog de meeste moeite gaan hebben.

27-09-2024 08:49

afct +8971

Mega zet van Kroes en Beuker. Goed gezien ook dat deze trainer de belangrijkste Transfer is afgelopen zomer.
Ook lekker dat we wat prijzengeld pakken door een overwinning. Hopen dat we in de winter wat kunnen versterken nog.

27-09-2024 08:40

Dutch Schaefer +6127

Haha laat het Aurelius niet horen!

27-09-2024 08:47

Joodhannus73 +3579

Nu contract van Farioli openbreken en verlengen! Andere clubs zien dit ook...

27-09-2024 08:35

NipeB +15802

Die zijn echt niet onder de indruk van 1 leuke wedstrijd. Wat een overdreven reacties allemaal. Ja het was hartstikke leuk, zeker als je er zelf bij was en dat was ik gelukkig. Maar ik vind Europa totaal niet belangrijk dit jaar. Eredivisie en RKC. Tegen 10 man in de tweede helft Fortuna was het leuk en voor de rest gewoon matig in de eredivisie. Daarom al 5 verliespunten. Als ze dit weekend punten verspelen, baal ik enorm. In de eredivisie heeft Farioli nog niet laten zien een tactiek te hebben tegen tegenstanders die ons kennen, ruimtes klein houden of ons gewoon onder druk zetten.

27-09-2024 08:44

twynestar +28363

hihi, iemand is pissed dat zijn gezwam na de vorige wedstrijd er nu een stuk sneuer uit ziet.

27-09-2024 08:45

NipeB +15802

Pissed? Ik heb een geweldige wedstrijd meegemaakt gisteravond in de Arena. Alleen vind ik de eredivisie waar het om gaat. En daar maakt Ajax tot nu toe geen indruk. Of zie jij dat met 5 verliespunten in 4 wedstrijden anders? In mijn vak ook helemaal niemand gehoord die een andere mening had. Dit moeten ze in de eredivisie laten zien. Daar heb je wat aan. En mijn gezwam is gewoon een mening van een supporter net als jouw mening dat is. Daar hoef je je niet zo over uit te laten. Nergens voor nodig, beetje puber opmerking.

27-09-2024 08:53

Hersenspinsel +8060

Voor mij is Ajax juist de calimero club die alle dure internationale teams te kijk zet en internationale prijzen behaald zoals zelfs de wereldcup.
Het winnen van de EL zou een fantastische beleving zijn niet te vergelijken met winnen tegen RKC en hopen dat de concurrentie punten laat liggen.

27-09-2024 08:56

NipeB +15802

Maar de eredivisie biedt toegang tot CL als je tweede wordt en dus niet nog meer bezuinigen met onze begroting en gedwongen verkoop van spelers etc. CL plaatsing moet je nu echt bereiken, financieel gezien. De EL opzet is zo dat je die niet wint als NL club. Je wint wat potjes als Ajax. Ik heb een passe-partout en ben erbij. Goed voor de sfeer en het vertrouwen. Maar als je in de eredivisie slecht eindigt en CL misloopt heb je daar geen reet aan. Dan is je selectie volgend jaar nog slechter dan dit jaar. Europa is belangrijk als we toch wel kampioen worden maar die luxe hebben we nu niet.

27-09-2024 09:02

werner86 +310

'De ploeg heeft in de Turkse competitie het meeste balbezit van alle teams, maar liet in de Johan Cruijff ArenA vooral de bal aan Ajax.'
Wie schrijft deze teksten? Ajax had 47 procent balbezit, dan kun je moeilijk zeggen dat Besiktas de bal aan Ajax liet. Misschien eerst even na laten lezen door een eindredacteur voordat iets geplaatst wordt.

27-09-2024 08:31

xstaniox +15100

Zou Willem Vissers nog steeds vinden dat er geen verbetering zichtbaar is tov vorig seizoen?

27-09-2024 08:26

Danielson +50457

Lees z'n wedstrijd verslag maar even..

27-09-2024 08:27

xstaniox +15100

Die moodswings zijn toch bizar?
Beetje borderline gedrag

27-09-2024 08:31

Danielson +50457

Ja. Misschien is Visssers manisch depressief.
Desalniettemin heeft ie wel een zwak voor Ajax.

27-09-2024 09:27

NipeB +15802

Als je zondag weer punten laat liggen, inderdaad. De EL was alleen belangrijk voor het geld. Verder totaal oninteressant. Het gaat alleen om de eredivisie waar iedereen onze spelers kent en Farioli nog helemaal niks heeft laten zien.

27-09-2024 08:48

xstaniox +15100

Is dit sarcasme of niet?
Want ik vind vind Europees minstens net zo belangrijk als de competitie

27-09-2024 08:49

NipeB +15802

Nee geen sarcasme. Ik interesseer me dit seizoen sinds de plaatsing niet voor Europa. We komen niet ver met dit nieuwe format en het gaat om CL plaatsing. Die bereik je door kampioen of tweede te worden. Want derde, dan moet je je plaatsen en daar is de selectie niet sterk genoeg voor en we hebben te weinig geld voor betere spelers. Tweede plek is alles wat er voor mij toe doet. Nog een seizoen geen CL en je moet nog heel veel meer bezuinigen dan nu al het geval is met alle vervelende gevolgen van gedwongen transfers etc. Maar ik was er gisteren bij in de Arena. Topsfeer en goed Ajax gezien. Dat was erg leuk, maar voor mij is RKC zondag waar ik dit wil vooral wil zien. In de eredivisie vallen we tot nu toe erg tegen.

27-09-2024 08:57

xstaniox +15100

We komen niet ver? Wat is dit voor pessimisme?
Ik zal niet verbaasd op kijken als we de halve finale halen of zelfs verder komen.

En waarom is onze selectie niet sterk genoeg om de CL Play-off door te komen?

27-09-2024 08:59

NipeB +15802

Man man, 1 overwinning tegen Besiktas en het stijgt ze hier weer naar het hoofd. Zitten genoeg top 4 competitie teams bij die wekelijks meer weerstand hebben. Die versla je alleen als ze het niet zo belangrijk vinden en dat zijn vooral de Engelse clubs. De laatste jaren hebben sowieso al laten zien dat de top 4 competities alle Europese toernooien winnen. En in de CL play offs vroeg in het seizoen tref je als niet kampioen altijd wel een Salzburg of Lille die het je erg lastig kunnen maken. We hebben die route dacht ik maar 2x met succes doorstaan met elftallen die zoveel beter waren dan wat we nu hebben. Hoezo schrijf je zo als je in de eredivisie tegen Jut en Jul gewoon op 5 verliespunten staat?

27-09-2024 09:12

Aeneas +1202

Ik waardeer je realiteitszin, maar je mag iets meer positiviteit op z'n tijd mag best. Vorig seizoen hebben we dit soort wedstrijden niet gezien, met vrijwel dezelfde selectie. De ontwikkeling van het team en van een aantal individuele spelers onder Farioli mag dus best wel wat meer gewaardeerd worden. Omdat die nog altijd gaande is, kun je echt nog niet stellen dat we begin volgend seizoen geen waardige selectie hebben om eventuele CL-playoffs door te komen. Helemaal omdat we dan de kans hebben gehad om de selectie te versterken waar nodig.

27-09-2024 09:17

xstaniox +15100

Dit seizoen gaat vergelijkbaar worden met 16/17. We moeten vooral nog opbouwen en groeien, waardoor de competitie nog wat tegenvalt. Maar voor Europees kan iedereen zich enorm opladen, waardoor dit weer magische en mooie avonden gaan worden.

Gisteren was de 1e graadmeter of we Europees meekunnen, en dat kunnen we dus.

Ik zeg niet dat we de EL wel ff gaan winnen, maar we horen wel bij de favorieten.

16/17 had ook niemand verwacht dat we de finale zouden halen, zeker niet na er in het najaar met 4-0 vanaf te zijn gegaan tegen FK Rostov.

Geduld is het sleutelwoord hier

27-09-2024 09:18

NipeB +15802

Positief ben ik wel in het stadion. Ik was er gisteren gewoon bij en dat was erg leuk om een goed Ajax te zien. Hier uit ik ook mijn zorgen en discussieer ik. Dit is immers een forum om te discussiëren.
Heel snel weten we het Diarra arrest. Dat komt dacht ik volgende week. Wacht nou eerst maar af of er daarna nog zoiets als transfers bestaan. Zo makkelijk ging deze plaatsing voor de EL ook al niet. Ik zie best ontwikkeling. Mijn zorg zit in alle wedstrijden dat Ajax onder druk komt of op 1 helft met weinig ruimte speelt en veel balbezit. De bal gaat niet snel rond, spelers staan vaak stil. Bewegen en balletje snel laten rondgaan is enige alternatief als je nauwelijks creatieve spelers hebt. Ook enige manier om in kleine ruimtes toch openingen te vinden. Het verschil met de eredivisie is groot en dat is de reden. Ook gisteren stonden ze heel vaak stil en boden zich niet aan. Hoge druk ging wel goed. Maar Ajax had ook veel meer ruimte en minder balbezit dan de tegenstander. Dat voetbalt wel wat makkelijker.

27-09-2024 09:44

NipeB +15802

Sowieso. Er komen uit JA en O19 goede talenten aan waar ik meer van verwacht dan wat we nu hebben in Ajax 1. Als ze de tijd krijgen zich te ontwikkelen in O19 en JA tenminste. Daar zitten namelijk aanvallers en middenvelders bij met potentie en creativiteit. Over 2 of 3 jaar kunnen we weer een goed elftal hebben van eigen jeugd en een paar aankopen.

27-09-2024 09:50

xstaniox +15100

Daarom vergelijk ik dit seizoen ook (alvast) met 16/17.

Over paar jaar komt 18/19 2.0 eraan (met hopelijk nu dezelfde trainer) 😉

27-09-2024 11:55

NipeB +15802

Dat vind ik dus het grootste risico. Tot nu werkt hij met zijn staf overal 1 seizoen of minder. Is hij niet al erg teleurgesteld in Ajax? Bij zijn vertrek bij Nice was hij ook teleurgesteld dat er weinig kon en gaf dat aan als reden voor zijn snelle vertrek. Hij zal zijn plezier moeten vinden in jeugd beter maken. Weet niet of hij dat echt leuk vindt. Dat gaan we zien. Anders graag een echt aanvallende coach. Dat vind ik nog beter bij ons passen.

27-09-2024 16:49

xstaniox +15100

Ik snap je punt. Maar ik denk dat hij van tevoren wel wist dat er bij Ajax weinig kon, zolang er niet verkocht werd. En toch heeft hij hier getekend. Dit is wel zijn eerste club waar hij echt iets moois kan neerzetten. Bij zijn vorige clubs was dat toch minder. Daarom heb ik wel goede hoop dat hij hier voorlopig blijft, om aan iets moois te bouwen.

Dan gaat hij vanzelf de topspelers krijgen die hij graag wilt. Stapje voor stapje.
En als over 1-2 jaar je geen type Tadic hoeft te halen, omdat Faberski zich bizar goed ontwikkelt, is het natuurlijk ook prima.

Gezien Farioli's leeftijd, zou het ook nog kunnen dat hij hier gerust 5+ jaar blijft, zolang het voor alle partijen gunstig is.

27-09-2024 16:54

NipeB +15802

Ik hoop het en dat hij zich iets meer ontwikkelt in aanvallend opzicht ook. Dan kan het een interessante combi worden. Maar weten doe je het niet. Kan zomaar dat hij liever naar top 4 gaat om zich verder te ontwikkelen.

27-09-2024 16:56

xstaniox +15100

Het blijft speculeren idd. Maar bij Ajax kan je wel écht aan je eigen ontwikkeling werken en tegelijk meedoen voor mooie prijzen, zelfs Europees is het mogelijk.

Dat was ook bij Nice nog niet mogelijk.
Als hij dan nog 5 jaar bij Nice blijft, blijf je waarschijnlijk ook 5 jaar zonder prijzen. Denk dat dat ook wel een rol speelt.

En Ten Hag had ook niet kunnen doen wat hij gedaan heeft, zonder aankopen Blind en Tadic. Daar zal Farioli ook wel afhankelijk van zijn

27-09-2024 17:00

JariLitmanen87 +7934

Zou Ronald de Boer al wakker en ontnuchterd zijn?

27-09-2024 08:23

Roy Derksen +1085

Echt beschamend, toch?

27-09-2024 08:28

Rymesyt +7994

Hij is ff de nadorst wegdrinken

27-09-2024 08:40

Web +178830

Een wedstrijd waar je op de eerste minuut na geen kans weg geeft
Overal druk op de bal
Een stadion wat achter je staat , is enorm genieten voor de spelers en staf, maar ook voor de supporters

Gisteren was ik eindelijk weer eens een blij mens als Ajacied
Twee jaar lang kommer en kwel word je niet positief van
Ook al weet je dat het na een goede periode altijd weer minder word
Ajax kan nu eenmaal niet ongestraft alles verkopen en goed blijven spelen

Realistisch ben ik wel, maar dit was onder het peil
Positief vooruit kijken kan weer

En de trainer/ staf moet je koesteren en ook zorgen dat hij in een goede omgeving kan blijven werken

27-09-2024 07:59

Ajaxsoul +3349

Helemaal mee eens. Het zal best nog wel eens een keer mis gaan en er zal best nog wel eens een mindere wedstrijd tussen zitten, het bouwen aan een nieuw team gaat net als het bouwen van een nieuw huis nu eenmaal nooit zonder tegenslagen, maar een wedstrijd als tegen Besiktas laat goed zien wat er mogelijk is en wat er in het verschiet kan liggen. Jij bent volgens mij net als ik een redelijk ervaren supporter die een periode als deze al vaker heeft meegemaakt en weet dat die vrijwel altijd volgt na een periode van voorspoed. Het verhaal van de 7 vette en magere jaren zullen we maar zeggen. Maar je weet ook dat er altijd mensen met een groot Ajax hart zijn die bereid zijn om offers voor de club te brengen en er hard voor te werken, die de club er altijd weer bovenop zullen helpen. Het is jammer dat niet iedere supporter bereid en/of in staat is om het geduld op te brengen dat noodzakelijk is om een nieuw team op te bouwen en vaak pleiten oor maatregelen die die wederopbouw frustreert ipv bevordert omdat ze boter bij de vis willen. Dat lijkt er helaas bij te horen.

Ik heb gisteren al een paar keer betoogd en herhaal het nog maar een keertje, ik ben lang niet zo pessimistisch over dit seizoen en laat me niet van de wijs brengen door een onvermijdelijke mindere wedstrijd die nu eenmaal hoort bij een team dat volop in ontwikkeling is. Ik denk dat het team veel minder slecht is dan menigeen betoogt en dat er nog heel veel rek in vooral de jonge individuele spelers zit en dat het halen van de CL absoluut nog tot de mogelijkheden behoort. Ik durf zelfs nog verder te gaan en te zeggen dat als Ajax zo speelt als gisteren zelfs een resultaat tegen PSV en Feyenoord tot de mogelijkheden behoort. Ajax moet de komende maanden heel veel wedstrijden spelen en er zijn mensen die daar vooral nadelen zien. Ik behoor echter niet tot die groep, ik denk dat dat voor vooral de jonge spelers juist een geweldige leerfase wordt waar ze veel aan gaan hebben en waar ze veel profijt uit kunnen trekken en die hun ontwikkeling ten goede gaat komen. Ik heb vertrouwen in Farioli en Kroes en Beukers en De Lang, zijn hebben in mijn ogen de competenties om Ajax er weer bovenop te helpen en ik ben niet zo dwaas om te denken dat dat in een paar maanden en zonder terugvallen zou kunnen, maar begrijp dat dat tijd, inzet en harde arbeid vergt van de mensen die daar voor moeten zorgen en geduld en opofferingsgezindheid vraagt van de supporters. Daar zijn veruit de meeste supporters toe bereid, dat hebben ze gisteren nog maar eens op hartverwarmende wijze aangetoond in de Arena en daarom heb ik er alle vertrouwen in dat het weer goed gaat komen en zelfs sneller dan de vorige periodes dat er een nieuw team moest worden gebouwd.

Mensen vergeten snel en zijn de periode die vooraf ging aan de Cruijff periode kennelijk alweer vergeten, maar toen hebben we zelfs 7 jaar moeten wachten op de derde ster. Toen is er werkelijk met geld gesmeten en de geldkraan wijd open gezet en zijn bijkans de complete beursgelden er in amper 7 jaar doorheen gejaagd. Dergelijk beleid naar de waan van de dag heeft nog nooit iets opgeleverd en ook deze keer heeft het Ajax behoudens een enkele troostprijs zowel sportief als financieel helemaal niets dan nadeel gebracht. Het is goed dat de huidige bestuurders daar lering uit hebben getrokken en er ondanks de verwachte tegenwerking werk van maken om de begroting en exploitatie weer duurzaam gezond te maken en de bereidheid hebben om daar geduld voor op te brengen en het even met wat minder te doen. Ieder weldenkend mens begrijpt dat als je veel teveel geld uitgeeft er nadat je aan je verplichtingen hebt voldaan, er minder overblijft om aankopen te doen. Tot nu toe heeft nog niet iedereen de bereidheid om dat te accepteren, dus laten we hopen dat de hoopvolle prestatie van gisteravond daar enige verandering in brengt.

27-09-2024 08:53

superjood +76

Farioli bevalt me prima. Lijkt er geweldig veel uren tegen aan te gooien en dat hoor je terug van de spelers. Dit kan heel snel iets moois worden.

27-09-2024 07:52

ajax4perez +9565

Ajax speelde eindelijk weer eens zoals we allemaal graag willen zien! Vol lef, pressie , hard werken en met passie.

Het is niet eens geflatteerd want het had zomaar 6-0 kunnen staan’!

Nu hopen dat zondag RKC ook zo benadert wordt en er ook gewerkt kan worden aan het doelsaldo

27-09-2024 07:50

NuchtereAjacied +2017

Misschien zegt Farioli wel 'doe maar niet zo hoog druk zetten. Nergens voor nodig'.

Er zijn supporters die dat denken.

27-09-2024 07:48

Jariiii +22096

Ik gun elke supporter dat hij beseft dat deze trainer een godsgeschenk is voor Ajax.

Wát een verschil met het Ajax onder de vorige trainers sinds Schreuder.

27-09-2024 07:46

3*stars*3 +23457

O dat besef ik zeker!
Mooi ook dat juichen na die 3-0, kippenvelmoment.
We zijn er nog lang niet maar er is licht te zien!

27-09-2024 08:25

Kale +1206

Hoop dat we hem nog ff kunnen houden.

27-09-2024 22:15

Maarten111 +1268

Waar is Aurelius die zei dat een trainer geen invloed heeft op het spel? Koekoek.

27-09-2024 07:44

Alexander40 +6114

Imagine hoe we zouden hebben gespeeld als Stein voor de groep had gestaan....dan hadden we ons niet eens gekwalificeerd voor europees voetbal.

27-09-2024 08:04

NoPants +7491

Die zegt dat nog steeds. Vorige week nog. Hij zegt dat als we Schip (volgens hem de beste coach die we ooit gehad hebben) hadden laten staan dat we dan dezelfde ontwikkeling door hadden gemaakt.

27-09-2024 08:15

TicoNagliafico +1263

Dan heb je er weinig kijk op

27-09-2024 08:24

Matts +2142

Die zegt dat idd nog steeds, maar is idd altijd “verbazingwekkend” stil onder berichten over Farioli nadat er een overtuigende overwinning is geboekt.

27-09-2024 08:36

Nr.10 +111179

Dit spel hebben we niet gezien sinds de eerste maanden onder Schreuder. Dit is hoe Ajax dient te spelen.

27-09-2024 08:59

Mokum87 +2435

Dat is hoe je wil dat een trainer reageert. Altijd scherp blijven en niet vangen in de euforie. Kapitein moet scherp blijven.

27-09-2024 07:37

Cosey2 +7045

Net als Henderson in het veld, bij 3-0 voor Traore op z’n flikker geven omdat ie loopt te kloten.
Hij legde het later voor de camera prima uit,
‘een tegengoal is zomaar geïncasseerd’, ‘en je weet dan nooit wat je dan teweeg brengt bij zo’n team’.

Henderson heeft volgens de stats niet best gespeeld, maar het is meer dan alleen passes turfen.

27-09-2024 08:25

Aeneas +1202

Was een mooi moment inderdaad! Deed in dat opzicht een beetje denken aan Tadic. De impact van Henderson op dit team wordt door sommigen echt zwaar onderschat. Hij legt de lat voor het team gewoon een stuk hoger dan waar veel spelers hem zelf zouden leggen en is daar continu alert op.

27-09-2024 08:58
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.