Regisseur BZ: 'Het grote drama in Nederland'

door Bart Veenstra 4

Regisseur BZ: 'Het grote drama in Nederland'

door Bart Veenstra 4

Laatst geüpdatet

Het is alweer een tijdje geleden dat de documentaire 'Becoming Zlatan' in première ging, maar dat maakt het verhaal van regisseur Magnus Gertten over de Nederlandse periode van de Zweedse oud-Ajacied niet minder interessant. 'We hadden een zeer uniek gevoel over het materiaal uit Nederland. Deze was belangrijk voor de film, want het grote drama speelde zich daar af', vertelt Gertten in gesprek met Ahram Online.

Ibrahimovic kwam in 2001 op 20-jarige leeftijd aan in Amsterdam, waar hij een turbulente tijd kende. 'We besloten dan ook om dit verhaal flink uit te breiden. En we hadden de mazzel dat we meerdere mensen konden spreken over deze tijd', gaat Gertten verder. 'Je hebt het toch over een wereld waar mensen niet graag praten over hun collega's. Iedereen beschermt elkaar. We wilden dichtbij komen, we wilden aan emotioneel materiaal komen.'

Een van de betere vrienden van Ibrahimovic in zijn Ajax-tijd was de Egyptenaar Ahmed Hossam, die beter bekend is als Mido. 'We gingen naar zijn restaurant en je kon merken dat hij volwassener en wijzer is geworden. Het was voor hem wat beschamend, maar hij vertelde het verhaal en ik complimenteerde hem daarvoor. Dat vond ik echt geweldig van hem. Wat ik van het duo vind? Het zijn allebei echte winnaars, maar ook allebei erg individualistisch. Het is eigenlijk apart dat ze in een teamsport spelen', besluit de regisseur van de documentaire Becoming Zlatan.

Lees meer over:
Plaats reactie

FlyingDutchMan +17314

Dat waren inderdaad twee mannetjes, Mido en Zlatan hehe. Tegenwoordig even oud? Alleen Mido twee keer boller?

17-11-2016 21:17

AFCAwooz +124

Toen was Zlatan twee jaar jonger, nu zijn ze even oud

17-11-2016 21:50

Luigi020Ajax +0

die vind ik serieus nog goedook

17-11-2016 22:05

FlyingDutchMan +17314

XD wist het lol! Kwam er ook lullig uit hehe. Maar de echte winnaar is Zlatan, Mido heeft zijn carrière verneukt met fastfood en andere geintjes!

17-11-2016 23:37
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.