Farioli benadrukt belang Europa League: 'Je wilt in Europa de historie van Ajax representeren'

door Bart Veenstra 67

Bron AS

Farioli benadrukt belang Europa League: 'Je wilt in Europa de historie van Ajax representeren'

door Bart Veenstra 67

Bron AS

Laatst geüpdatet

Francesco Farioli wil niet te hard van stapel lopen na de zeges van Ajax op Feyenoord en PSV. In een week tijd is er veel veranderd rondom de verwachtingen van de Amsterdamse club. Zo wordt Ajax door menigeen nu gezien als titelkandidaat. Farioli wil tijdens de persconferentie nog niet zover kijken.

'Het is begrijpelijk, maar vanuit mijn kant en ook vanuit die van de spelers en mensen binnen de club weten we dat het een lang proces is', blijft Farioli rustig onder de positie invloeden van buitenaf. 'We weten waar we vandaan komen en weten wat we nog gaan tegenkomen in de toekomst. We hebben aan het begin van ons seizoen onze doelen gesteld en we moeten er halverwege het seizoen niet in meegaan als mensen dat willen veranderen.'

'We blijven kalm. Natuurlijk zijn er emoties en positieve vibes na afgelopen week', beseft Farioli, die weet dat er nog werk aan de winkel is. 'We moeten die herinneringen koesteren. Akpom deed al een fantastisch interview. Het verleden is het verleden. De focus ligt nu op wat komen gaat. (...) Het is belangrijk om een realitycheck te doen. We zijn nu ineens een titelkandidaat, maar we zitten in een proces. We zijn een team dat iedere wedstrijd goed wil spelen, maar we kennen ook onze tekortkomingen.'

Tekst gaat verder onder de foto.

francesco farioli
Farioli wil na de zeges op Feyenoord en PSV niet te hard van stapel lopen.

Is de Eredivisie belangrijker dan de Europa League?

Ajax strijdt op dit moment op drie fronten. In de Eredivisie kan Ajax een Champions League-ticket bemachtigen, hetgeen financieel aantrekkelijker is dan de premies in de Europa League. Farioli wordt tijdens de persconferentie gevraagd of hij nu in de competitie vaker met zijn beste opstelling gaat spelen, omdat de competitie dus belangrijker zou zijn. 'Daar gaan we weer', moet Farioli een beetje zuchten. 'Geen wedstrijd is belangrijker dan een andere.'

'We benaderen iedere wedstrijd op zich en nemen de beslissingen per wedstrijd', gaat Farioli verder. 'Morgen (donderdag, red.) is een belangrijke wedstrijd voor onze reis. We willen nog niet verder kijken. Zondag wacht ook weer een grote wedstrijd, maar donderdag spelen we ook een grote wedstrijd voor onze supporters en onze club. We moeten dan ook alles geven. Ja, in de competitie kun je een Champions League-ticket pakken, maar in de Europa League wil je ook meedoen. Je wilt in Europa de historie van Ajax representeren. Dan wil je het beste eruit halen. Vanaf vrijdag gaan we denken over Twente en nu ligt de prioriteit op Maccabi.'

Tekst gaat verder onder de foto.

francesco farioli europa league 24 25
Farioli benadrukt het belang van de Europa League: 'Je wilt in Europa de historie van Ajax representeren.'

Is Ajax beter tegen teams die willen voetballen en hoog druk willen zetten?

Ajax won vorige week van Feyenoord en PSV, terwijl het eerder ook een knappe prestatie neerzette tegen Besiktas (4-0). Juist die teams willen voetballen en hoog druk zetten. Aan de andere kant heeft Ajax moeite met teams die met een laag blok spelen. De vraag is dan ook of Ajax beter is tegen teams die willen voetballen en hoog druk willen zetten.

'Ik denk dat het gevoel er is omdat het spel sneller is', legt Farioli uit. 'Er is meer ruimte, het spel gaat meer verticaal, er zijn meer loopjes. Maar ik ben het er niet mee eens dat het makkelijker is om tegen te spelen. Het is anders. Sommige teams verdedigen lager op het veld. Dat vergt meer passes en mobiliteit in de kleine ruimtes.'

Farioli weet dat zijn team zich moet kunnen aanpassen tegen verschillende tegenstanders. Juist die aanpassing is belangrijk, zo stelt hij. 'Je moet je mind kunnen wisselen in enkele dagen om soms hele andere wedstrijden te spelen', zegt de Italiaan.

Bekijk hieronder de persconferentie terug!

Lees meer over:
Plaats reactie

PuurGeluk +4810

Weten ze tot en met 4 december (inhaalwedstrijd tegen Utrecht) alles te winnen weet ik zeker dat je gedeeld 1e staat.
Zelf kijk ik niet erg naar de wedstrijden/resultaten van PSV maar Feyenoord Twente en nu zeker Utrecht zijn belangrijker om in de gaten te houden als het gaat om plek 2. Ik denk dat plek 2 dan ook de doelstelling moet zijn.

07-11-2024 13:32

OpaHooligan +3552

Die gedachte had ik inderdaad ook al. Dat Utrecht gaat zich dadelijk nog mengen in de strijd m de Europese tickets, plaats 1 tm 5 zeg maar. Zit ik helemaal niet op te wachten.

07-11-2024 13:38

PuurGeluk +4810

Die moeten we 4 december echt pakken maar vooral deze lijn doorzetten.

07-11-2024 15:29

mickey2602 +4746

'We hebben aan het begin van ons seizoen onze doelen gesteld en we moeten er halverwege het seizoen niet in meegaan als mensen dat willen veranderen.'
Voor de competitie was het doel minimaal bij de eerste 3 eindigen,dat weet ik en daar sta ik ook achter. Maar wat was het doel in Europa? Volgens mij hoorde ik een keer dat de EL halen het doel was maar is er daarna nog een doel uitgesproken bijvoorbeeld overwinteren in Europa?

06-11-2024 17:28

Redrum +95938

Volgens mij is daar niet echt een doelstelling over uitgesproken nee. Met de huidige punten is de tussenronde al bijna binnen, het doel voor nu zou directe plaatsing moeten zijn. Maar dat hoef je natuurlijk niet naar buiten toe uit te spreken, daar kan je alleen maar op gepakt worden door alle aasgieren die op de loer liggen.

06-11-2024 17:35

Ferd +38316

aangezien er nog twee groepswedstrijden zijn in januari overwinteren we sowieso in Europa ;)

07-11-2024 02:55

OpaHooligan +3552

Financieel was het belangrijk om de EL groepsfase te halen. Daarna, kijk winnen ga je hem toch niet. Ik heb ook minder spanning met de EL dan bij de Eredivisie. Ondanks leuke namen op affiches of zo.

07-11-2024 11:39

FrancescosRavioli +15109

Farioli blijft met beide benen op de grond, maar ik zeg: we gaan hem dit jaar winnen.

06-11-2024 16:57

Redrum +95938

Als ze dit door weten te trekken is het zeker een mogelijkheid. Het enige probleem is dat psv in de competitie geen strobreed in de weg wordt gelegd. Die winnen hun potjes te makkelijk. Hopelijk kan NAC het ze lastig maken zaterdag, dan gaat het daar mentaal ook wel een dingetje worden zolang Ajax blijft winnen.

06-11-2024 17:26

NegentigMinutenLang +1490

Ik denk dat Sterspeler het over de EL had?

06-11-2024 19:06

FrancescosRavioli +15109

Heb het over de EL.. niet de ED

06-11-2024 20:03

AFCAMM +11335

Ja, als Ajax de rest van het seizoen elke wedstrijd zo goed georganiseerd speelt als tegen Feyenoord en PSV, met spelers die perfect doen wat ze horen te doen, dan is het zeker niet onmogelijk. Maar Farioli houdt de rem er natuurlijk niet voor niets op. Het gaat nu even goed, maar het is echt nog steeds een proces.. het zal waarschijnlijk niet het hele seizoen opeens soepel gaan.

Ik hoop het wel natuurlijk, maar we zullen ook nog wel wat teleurstellingen en tikken op de neus krijgen.

07-11-2024 09:58

OpaHooligan +3552

@Sterspeler: Da's waarschijnlijk net de grap! De Eredivisie is belangrijker, vind ik, en vinden meer mensen.

07-11-2024 11:44

OpaHooligan +3552

Over de schaal, ik vrees dat PSV het dit jaar gewoon nog te goed doet. Die hebben tot nu toe ook volgens mij nauwelijks wedstrijden gehad waar puntverlies op de loer lag, wij des te meer. Nu volg ik PSV niet zo goed, ik kijk eigenlijk alleen Ajax, maar kan me niet een wedstrijd herinneren waarbij ze hadden kunnen morsen.

07-11-2024 11:46

FrancescosRavioli +15109

Ben ik het mee eens. Maar ik denk dat de EL zomaar uit de hoge hoed getoverd kan worden met wat gunstige lotingen.

07-11-2024 20:02

KleineReus +6424

Die palestina vragen hadden weer een lekker 'vind je ook niet dat' gehalte.

06-11-2024 16:43

FrancescosRavioli +15109

Dat hebben alle vragen mbt oorlog tegenwoordig.

Echt serieus, wat is er gebeurd met de Nederlandse journalistiek? Er wordt zo enorm geforceerd gevraagd dat je bijna geen fatsoenlijk antwoord kan geven.

Door dat soort kneuzen is mediatraining dus in het leven geroepen.

06-11-2024 16:56

Skajhigh +2258

Als ik moet kiezen tussen de schaal en de Europa League, kies ik voor de Europa League. Weet je nog hoe blij we waren toen we naar Stockholm mochten, stel je voor dat we de beker pakken!

06-11-2024 16:34

7172AFCA7395 +10271

Dan speel je volgend seizoen CL leaguephase.

06-11-2024 17:05

Ferd +38316

als je de schaal pakt ook.

07-11-2024 02:56

Redrum +95938

Ik ook ja, zeker omdat je dan ook Champions League speelt volgend jaar. Laat dat luizenclubje dan maar lekker de titel vieren, daar heeft echt helemaal niemand het dan nog over.

06-11-2024 17:28

Ferd +38316

als je de schaal pakt speel je ook CL volgend jaar.

07-11-2024 02:56

OpaHooligan +3552

Hoe groot is die kans dan? Als we daar nu een reële kans op hadden en CL plaatsing was financieel niet zo belangrijk, ja dan praat je anders.

07-11-2024 12:15

Rock69 +8406

Farioli doet dit heel goed. De buitenwacht afremmen. Zijn team in bescherming nemen. Nooit verder kijken dan de eerstvolgende wedstrijd. Dat hebben we in het verleden vaak meegemaakt onder ten Hag. Concentratie en focus. Belangrijk in het voetbal.

06-11-2024 16:29

MarcelS16 +1694

Hij laat zich niet gek maken. De pers wil juist er erg veel druk opleggen. Zodat het wanneer het iets stokt ze gelijk als aasgieren ajax weer af kunnen maken. We weten hier wel wie dat allemaal zijn. De hufters.

06-11-2024 16:28

JanMolby +1430

historie representeren? Beetje hoogdravend. We willen gewoon winnen!

06-11-2024 16:21

Rock69 +8406

Jij hebt duidelijk niet geluisterd wat Farioli zei

06-11-2024 16:30

Siemons +378

Wat een klasbak hè. Stoïcijns AF!

06-11-2024 16:16

Betuwe85 +20465

Beide voetjes op d egrind top je weet het nooit volgende week kan alles anders zijn

06-11-2024 15:57

erik.d +37

Prima toch? Beide voeten op de vloer houden.

06-11-2024 15:56

debetweter +10061

Natuurlijk ga je je doelstellingen niet aanpassen. Dat zou stom zijn. Maar dromen mag wel toch?

Ik geloof dat Klaassen ook weer thuis onder een ajaxdekbed slaapt nu hij wederom belangrijk is voor de club.

06-11-2024 15:30

Rock69 +8406

Eigenlijk zegt Farioli iets waar hij naar toe wil met Ajax.

06-11-2024 16:31

Redrum +95938

Klaassen heeft zijn Ajax-dekbed nooit in de kast gelegd denk ik, ook in Italië niet.

06-11-2024 17:34

Erik20 +7365

Farioli heeft gelijk. Eerst heb je volgens velen een selectie die niets voor zou stellen, en nu zou je volgens diezelfde mensen kampioen moeten/kunnen worden. 🙃 Zou heel mooi zijn natuurlijk, maar het is niet realistisch/niet eerlijk om dat te verwachten met deze spelers. Hij haalt er nu echt het maximale uit.

06-11-2024 15:29

tripleA +3864

Berghaus gaat spelen dus, dat is wel fijn tegen deze tegenstander.

06-11-2024 14:52

YugoVik +33055

De eerste 15 munten waren interresant..

06-11-2024 14:40

champhead +14301

Traore praat altijd alsof hij net 5 gram wiet naar binnen heeft gestopt. Mooi man 😂

06-11-2024 14:39

BBAFCA +9741

Wat een slecht niveau vragen van de ‘journalisten’

06-11-2024 14:39

Mv9494 +16615

Er is 1 vrouw ben haar naam kwijt naar die stelt altijd wel goede vragen

06-11-2024 15:02

mickey2602 +4746

Zeker die van RTL,Noa Vahle. Bedoel je die soms? Die stelt wel goede vragen en is een vrouw.

06-11-2024 17:30

jeffrey_van_der_sluis +30361

Bertje chille kerel, laat zich niet gek maken geloof ik

06-11-2024 14:37

Miskopabal +2893

Ik kan mij niet heugen dat ik ooit zo veel persconferenties van een ajax coach heb gezien als van deze held.

06-11-2024 14:27

champhead +14301

Ik heb ze vgm allemaal (terug) gezien. 😂
Onder Schip kon ik er bijvoorbeeld vorig seizoen niet naar kijken

06-11-2024 14:33

VoorAltijdNummer14 +25322

Kan zelf niet kijken, want werk, maar en erg benieuwd naar de houding van de persmuskieten tegenover Mr Topper Slayer!

Paar zullen geheid een toontje lager zingen..

06-11-2024 14:19

jeffrey_van_der_sluis +30361

Goedzo, laat je geen politieke opinies uitlokken Francesco

06-11-2024 14:15

jeffrey_van_der_sluis +30361

Farioli tutututu

06-11-2024 14:13

burwatti +14208

Ben stiekem toch wel weer heel benieuwd naar wat we morgen op de mat kunnen leggen, je zou zeggen dat het na de afgelopen 2 heerlijke wedstrijden bijna alleen maar tegen kan vallen 😅

Morgen winnen betekend al vrijwel zeker het halen van de tussen ronde, zou toch fijn zijn als je daar al van verzekerd bent voordat je naar sociedad uit en Lazio thuis gaat.

06-11-2024 13:54

altijdlastig +1122

Ik vergeet steeds dat Twente deze week ook Europees speelt en waarschijnlijk een zwaardere wedstrijd heeft. Ik ben nu nog meer voor rouleren om zondag met een topfitte scherpe ploeg aan de aftrap te staan.
Morgen lukt wel met het thuisvoordeel

06-11-2024 13:12

Berghuis4ever +1248

Zij moeten volgens uit (tegen Farioli’s oude club). Da’s ook weer een voordeel.

06-11-2024 14:08

Breuk +25046

Steijn en Hilgers geblesseerd

06-11-2024 14:13

Baco123 +6138

Is dat zo ? Scheelt zondag dan wel

06-11-2024 17:51

Breuk +25046

Stond in VI. In ieder geval morgen doen ze niet mee. Misschien worden ze gespaard voor zondag.

06-11-2024 19:00

ck69 +13053

Gewoon zorgen dat je met 3-0 voorkomt en dan rust gunnen

06-11-2024 14:58

The Future +5534

Hahah als het altijd zo makkelijk op commando kon, deden ze dat altijd wel..... 😂

06-11-2024 22:50

ck69 +13053

Klopt. Maar hopen dat ze nu in een flow zitten, waarbij je met je sterkste 11 bij rust minimaal 2-0 voor kan staan. Hopen, kunnen, als , dan 🤑

06-11-2024 23:03

Schip +23351

Farioli bleef gelijk uit de publiciteit na de twee overwinningen. Verstandig en professioneel. Anders komen de Van Hanegems van deze wereld weer met aantijgingen dat Farioli mediageil is of i.d.

Benieuwd hoe de ploeg geprepareerd is. Qarabag uit was een draak van een pot.

06-11-2024 13:11

Soccerskins v2 +43203

Off topic:

https://x.com/marijnbeuker/status/1854081498309149171?s=46

Ik vind dit echt een hele goede ontwikkeling. Volgens mij komt dit ook van Beuker zelf af.

06-11-2024 10:07

WZAWZDB33 +746

Trainen daar jongens van O19?

06-11-2024 10:32

Soccerskins v2 +43203

Een groep van spelers uit de o16 tot jong Ajax.

06-11-2024 11:20

P.Russo +6295

Lijkt me een hele goede ontwikkeling. Zo ziet de staf ook van heel dichtbij wat het niveau is van deze talenten en kunnen ze in de toekomst wellicht beter inschatten of versterkingen op bepaalde posities van buitenaf gehaald moeten worden, of dat het wellicht beter is om eigen talent door te schuiven.

06-11-2024 10:43

Soccerskins v2 +43203

Van twee kanten vind ik het goed. Zo ziet de staf inderdaad beter wat er allemaal rondloopt in de jeugd en ruiken de speler alvast even aan Ajax 1 en weten ze hoe het is om te trainen op dat niveau.

06-11-2024 13:19

P.Russo +6295

Dat laatste zal voor de talenten ook vast een boost zijn inderdaad, zeker met de manier van werken en de passie die ervan af spat bij de gehele staf.

06-11-2024 13:26

TheodenKingOfRohan +864

Beuker doet zijn naam eer aan

06-11-2024 13:14

Maarten111 +1194

Komende twee potjes winnen en je gaat heel lekker de interlandperiode in.. hopelijk kan farioli de focus scherp houden en de beentjes op de grond

06-11-2024 09:58

P.Russo +6295

Precies, maar hoe mooi zou het ook zijn als het NAC lukt om PSV puntenverlies te bezorgen. Volgens mij heeft PSV het altijd lastig uit in Breda. Volgens mij wordt er ook op zaterdagavond gespeeld, dus gaat het een ouderwets avondje NAC worden ;)

06-11-2024 10:46

OpaHooligan +3552

En daarna heb je weer wat makkelijkere wedstrijden!

06-11-2024 10:57

Baco123 +6138

Heel veel zin in te gaan weer
Verwacht een overwinning voor ons aller Ajax
Werkse en een fijne dag verder hier op as

06-11-2024 09:15
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.