Kranten: 'Feyenoord reet de recente wonden open'

door Timo Suur 30

Bron Nederlandse kranten

Kranten: 'Feyenoord reet de recente wonden open'

door Timo Suur 30

Bron Nederlandse kranten

Laatst geüpdatet

De Nederlandse kranten zagen Ajax terecht verliezen in De Klassieker (2-3). De Amsterdammers wisten in de Johan Cruijff ArenA niet te winnen van aartsrivaal Feyenoord en zodoende lijkt de titel ver weg.

De Telegraaf: 'Feyenoord reet de recente wonden open'

De Telegraaf schrijft dat Feyenoord nu favoriet is voor de titel. 'Acht duels voor het einde van de Eredivisie heeft het elftal van Arne Slot een riante voorsprong op Ajax en een veel eenvoudiger programma.' De ochtendkrant zag dat John Heitinga vol voor de drie punten wilde gaan. 'De trainer bracht Francisco Conceiçao, Davy Klaassen en Brian Brobbey in de slotfase in om alsnog de drie punten te bemachtigen, maar het werden er nul.' De ochtendkrant schrijft dat Ajax het chagrijn wilde wegspelen met een overwinning op de aartsrivaal en om zo de koppositie over te nemen, maar het liep anders. 'In plaats daarvan reet Feyenoord die recente wonden open.'

Algemeen Dagblad: 'Ajax heeft die uitgangspositie verspeeld'

Het Algemeen Dagblad denkt dat de titelaspiraties van Ajax de ijskast in kunnen. De Amsterdammers konden tot de wedstrijd tegen Feyenoord nog roepen om het kampioenschap, maar de ochtendkrant denkt dat dit nu klaar is. 'Ajax heeft die uitgangspositie verspeeld. Feyenoord mag in de jacht op de titel in de laatste acht duels, zonder toppers, zelfs nog een keer verliezen', zo wordt geschreven. De ochtendkrant is van mening dat het geen gestolen overwinning was voor de Rotterdammers. 'Feyenoord liet zich na rust nadrukkelijk zien en repareerde overtuigend de schade.'

Het Parool: 'Ajax leek zich te hebben opgeblazen'

Er werd tijdens De Klassieker nogmaals bewezen waar de zwakke punten liggen van Ajax. 'Ze zullen zich achter de oren krabben, dat de ploeg wéér werd geklopt uit een corner, ditmaal vermoedelijk met vergaande gevolgen in de kampioensrace', zo schrijft Het Parool. 'Maar de realiteit is vooral dat Feyenoord over negentig minuten de zaakjes beter voor elkaar had.' De ochtendkrant denkt dat Ajax in de eerste helft alle krachten had verspeeld. 'Ajax leek zich te hebben opgeblazen en kon na rust nooit meer echt greep krijgen op Feyenoord.'

Trouw: 'Dramatisch slot dat past bij het seizoen van Ajax'

Trouw zag een typerende Klassieker voor de seizoenen van Ajax en Feyenoord. 'De 2-3 was het zoveelste voorbeeld van mentale veerkracht van Feyenoord en hetzelfde doelpunt was ook een dramatisch slot dat past bij het seizoen van Ajax', zo schrijft de ochtendkrant. 'Het seizoen van Ajax wordt gekenmerkt door een Europese afgang, een grotendeels mislukt transferbeleid, veel intern gerommel, het ontslag van een trainer en de heropleving onder John Heitinga.'

Trouw schrijft dat Ajax de tweede helft kansloos was tegen de aartsrivaal. 'Ajax moet bij vlagen het gevoel hebben gehad dat Feyenoord de afgelopen decennia zo vaak in de Klassieker had, een gevoel van machteloosheid. Dit keer waren het de Rotterdammers die de bal heel vlotjes lieten rouleren.'

De Volkskrant: 'Feyenoord voetbalde met het vertrouwen van een kampioen'

De Volkskrant vond Feyenoord de betere ploeg in De Klassieker die een prooi werd voor de Rotterdammers. 'Ze waren gisteren beter en fitter, en veranderde de Johan Cruijff ArenA vijf minuten voor tijd in een doodstille tombe', zo schrijft de ochtendkrant. 'Feyenoord voetbalde, zeker na rust, met het vertrouwen van een kampioen, met passie, samenhang, klasse ook en beter positiespel dan Ajax.'

Lees meer over:
Plaats reactie

DeKes +3203

Leiding van Ajax heeft er een puinhoop van gemaakt!
Dit is het gevolg!
New brooms sweep clean!!
(Op een enkeling na)

20-03-2023 19:03

MPAjax +8427

Rotterdamse scheids cruciale rol in overwinning Feyenoord, lijkt mij een betere titel of de titel belangenverstrengeling in betaald voetbal normaal? Kritiek is wel op z’n plaats, wat mij betreft heeft Ajax daar alle recht toe

20-03-2023 18:47

Jeyson.R +1772

Zo goed was 010 ook niet. Eerst 5 minuten en de eerste 15 min van de 2e helft.

Of ik heb echt een andere wedstrijd zitten kijken.... enige wat wel is kudus had er in 2e helft iedergeval geen zin meer in.

20-03-2023 17:28

MPAjax +8427

Joh die makkelie had met nummer 010 achter op z’n shirtje moeten scheidse

20-03-2023 18:49

Jeyson.R +1772

Is idd vreemd dat makkelie ajax of 010 mag fluiten. ik heb bij zn broertje in de klas gezeten. Heel die familie is voor 010. Zou toch wel bekend moeten zijn bij de knvb.

Is nu eenmaal gebeurd.

20-03-2023 22:35

A-west +5712

Die Bassey en Sanchez moeten echt vertrekken hoor. Pak je verlies en begin opnieuw. Die hebben werkelijk niets waar ajax om vraagt. Basis techniek. Zwaar falende aankopen. Wat veel geld heeft gekost. In de eredivisie lopen betere en vooral goedoper. Om van de jeugd nog maar te zwijgen. Salah Edinne bij fc Twente stallen. Laat me niet lachen.

20-03-2023 15:02

TontoKarnaggel +42520

Toch wel lichtelijk benieuwd naar wat er in de kranten zou hebben gestaan als het omgekeerd was en Ajax had gewonnen na 2 opzichtig bewust niet gegeven 100% rode kaarten vroeg in de wedstrijd....

20-03-2023 13:25

willem1958 +8772

Stel Kudus had gescoord en het had 3-2 voor Ajax geweest dan had iedereen weer hosanna geroepen en dan maar denken dat de problemen over zouden zijn.
Feit is dat Ajax gewoon niet de kwaliteit heeft die het wel zou moeten hebben als er meer dan 100 miljoen wordt uitgegeven en er een aantal hele dure spelers op de salarishuishouding drukken.

Hier gaat Ajax nog flink last van krijgen of Ajax moet z'n verlies nemen en spelers met dik verlies verkopen deze zomer.
Als je niet grondig de selectie vernieuwt dan wordt het volgend jaar weer een probleem en dan een leiding die ook dan nog steeds niet ervoor uitkomt dat ze gefaald hebben.

20-03-2023 10:40

RJB1979 +25820

Ik leer net een interessante statistiek. Als de wedstrijden 85 minuten zouden duren dan stond Feyenoord nu vierde. Gasten hebben gigantisch veel punten verdiend door na de 85e minuut te scoren. Bizar.

20-03-2023 10:19

LukaLitmanen +82094

Doorzettingsvermogen heet dat..

20-03-2023 11:25

RJB1979 +25820

Ik vrees van wel ja.

20-03-2023 11:28

behangdelul +32776

Magie van de Kuip noemen ze dat

20-03-2023 11:32

arufred +9812

Een soort Duitse mentaliteit?

20-03-2023 11:55

Pico +24

Ajax verliest heel vaak punten voor een interlandweekend. Het lijkt wel alsof onze internationals dan extra voorzichtig zijn, niet geblesseerd willen raken om de interland niet te willen missen.

20-03-2023 10:03

Ajacied33 +36727

Natuurlijk had Feyenoord rood moeten hebben bij Hartman vooral. Dan loopt zo'n wedstrijd anders. Maar we moeten ook eerlijk zijn en naar onszelf kijken. Hoe kun je na zo'n 1e helft de wedstrijd alsnog verliezen??? Hoe??Dit is gewoon een verloren seizoen, begon al met de aanstelling van Schreuder. En bij Feyenoord zit echt alles mee. De titel is wel klaar, maar toch wil ik zien wat er gaat gebeuren wanneer ze van Sparta verliezen en wij van Eagles winnen

20-03-2023 09:30

Kingoffdatoilet +17186

Waar blijft het geklaagd over de arbitrage?

20-03-2023 09:27

Balgevoel +30883

Feyenoord reet helemaal niets open. Die hadden mazzel dat ze met 11 mochten blijven staan en dat Ajax de rust benut had om even flink te zuipen of wat te roken, of zo. Hoe Ajax uit de kleedkamer kwam, was absurd. Hoe is dat mogelijk, thuis, tegen Feyenoord, met nota bene een 2-1 voorsprong. Dáár kan ik nog steeds niet over uit.

20-03-2023 09:25

RJB1979 +25820

Ik denk dat tien Ajacieden oprecht verbaasd waren dat ze in de tweede helft nog steeds met Bassey op het veld stonden.

20-03-2023 10:20

Balgevoel +30883

Haha, en daar de hele tweede helft over zijn gaan zitten filosoferen met een kopje thee en een Mariakaakje, daar leek het wel op...

20-03-2023 10:40

Wobbo +11366

Heitinga greep veels te laat in met de 2e helft en als Kudus raak schiet dan win je misschien wel. Ik bedoel zo dicht bij elkaar lag het ook wel weer. Feyenoord heeft niet enorm veel kansen gehad. Maar ze oogden wel veel fitter. Dat is nog steeds een nawee van de mega slechte Schreuder.

Feyenoord bewijst wel dat je op papier misschien niet de beste 11 hoeft te hebben. Als ze 2x zo fit zijn met de juiste mentaliteit dan kan je gewoon niet onverdiend winnen van dit Ajax.

Het frustrerende is dat Ajax dit zover heeft laten komen met het aantoonbare gebrek aan leiderschap binnen de club. En dat al die kwakzalvers er nog steeds zitten.

20-03-2023 09:09

Odysseus +14307

Het is momenteel zwaar toeven op AS.

20-03-2023 08:23

TweeBenig2 +16265

Nou kan ik alle kranten lezen, maar op het Parool na lees je niets over de rode kaarten die gegeven hadden moeten worden en zelfs die krant had het niet over de donker rode kaart voor Idrissi. Allemaal opportunistische slechte journalisten. Niet serieus te nemen. Enige geestige column was van Hugo Borst.

20-03-2023 08:14

Juichtoon +32539

Exact. Als Ajax op dezelfde manier zou winnen zou het in alle media maar over 1 ding gaan (met pagina grote foto in het AD van de gewraakte actie). De rode kaarten voor Ajax die niet zijn gegeven...nu radiostilte. Dan snap je ook waarom arbiters tegenstanders van Ajax geen rood geven. Het is namelijk heel veilig om dat te doen.

20-03-2023 09:01

Harold +10579

Kranten willen dat het klaar is voor Ajax. Maar je weet het nooit in het voetbal

20-03-2023 08:07

Gewoon Gijs +18380

Het is hartstikke klaar

20-03-2023 08:55

Juichtoon +32539

Tuurlijk mogen handjes dichtknijpen met 2e plek.

20-03-2023 09:03

Tobber +466

Ook dat gaat niet lukken , helaas.
Resterende programma is te zwaar.
Ik zou zeggen, begin alvast met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen.
Als voorbeeld, Concenciau als rechter vleugelspeler.
Kudus op 10, en inplaats van Wijdal, de jonge Hato een kans geven.
Voor het volgende seizoen Zerrouki halen, i.p.v. van weer een AZ speler.
Ik kan me niet herinneren, dat 1 AZ speler , een topper was…..

20-03-2023 09:21

j0rnnn +5104

Niet zo negatief. Gelijk spelen tegen az en psv en je bent 2e. Dat is in hun huidige vorm ook geen wereldwonder.

20-03-2023 09:37

Ron6 +3519

Nee, Mijnans (spel je het zo ? ) halen. Die wordt/is nu al beter dan Wieffer en Zerrouki.

20-03-2023 10:00

noppenkoning +41319

Opta geeft Feyenoord 90,6% kans op titel

20-03-2023 10:42
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.