Ajax O17 begint sterk met winst op PSV

door Bart Veenstra 28

Ajax O17 begint sterk met winst op PSV

door Bart Veenstra 28

Laatst geüpdatet

De Ajaxjeugd heeft zaterdagmiddag een succesvolle middag beleefd. Ajax O15 nam het in de strijd om de Supercup op tegen PSV en deed dat met succes. Voor Ajax O16 begon de competitie al en die is het overtuigend begonnen tegen ADO Den Haag. Tenslotte was het Ajax O17 dat het in de eerste wedstrijd van het seizoen op moest nemen tegen PSV en dat met verve deed.

FT | Ajax O15 - PSV O15 (2-1)
Ajax O15 heeft, mede dankzij een geweldige start, ten koste van PSV O15 de Supercup gewonnen. De jonge Amsterdammers stonden na vijf minuten al met 2-0 voor, kregen kansen op meer, maar uiteindelijk werd het toch nog spannend.

Via nieuwkomer Youri Regeer en de eerder doorgestroomde Dillon Hoogewerf kwam Ajax O15 al snel op 2-0. Voor rust kregen ook Kik Braspenning en Jahnoah Markelo prima kansen om de score uit te breiden, maar lukte dat net niet. Ook na de thee kreeg Ajax via Markelo, Hoogewerf en Aiman Achemlal goede kansen op meer, maar werden kansen niet benut.

Wat Ajax niet deed, deed PSV vervolgens wel en zodoende stond het plots 2-1. Dankzij doelman Dani van den Heuvel werd bovendien de gelijkmaker voorkomen, waardoor Ajax uiteindelijk wel gewoon wist te winnen.

Opstelling Ajax O15: Van den Heuvel; Dakriet (El Morabet 47'), Bonnah, Rensch, Misidjan (Oostwoud 47'); Regeer, Campagne (Quaedvlieg 51'), Yah; Braspenning (Achemlal 36'), Hoogewerf, Markelo;
Wissels Ajax O15:
Dijkstra, El Morabet, Oostwoud, Achemlal, Quaedvlieg;

Doelpunten:
1-0 Youri Regeer (2')
2-0 Dillon Hoogewerf (7')
2-1 PSV (57')

FT | Ajax O16 - ADO Den Haag O16 (3-0)
Ajax O16 is de competitie begonnen met een 3-0 overwinning op de leeftijdsgenoten van ADO Den Haag. Bij rust stond het nog 0-0, maar na rust waren de jonge Amsterdammers duidelijk de betere.

In de eerste helft kreeg Ajax O16 weliswaar kansen via Soulyman Allouch, Ki-jana Hoever en Naci Ünuvar, maar gescoord werd er niet. In de tweede helft, met Donny Warmerdam centraal achterin en Max de Waal op het middenveld ging het beter. Eerstgenoemde zorgde voor een betere opbouw, terwijl De Waal het verschil maakte met zijn duelkracht en de intentie om alles naar voren te spelen.

Het leidde in de tweede helft dan ook snel tot de openingstreffer. Een steekpass van De Waal bereikte Jaymillio Pinas, die op snelheid een verdediger passeerde en scoorde. Vlak erna kreeg Ajax enkele kansen en uit een van de corners was het uiteindelijk Allouch die uit de rebound kon scoren. Allouch zou even later ook voor de 3-0 zorgen, nadat Pinas de bal veroverde en zijn teamgenoot bij de tweede paal kon vinden.

Opstelling Ajax O16: Raatsie; Hoever, Kasanwirjo, Aksit, Scholten (Beelen 41'); Warmerdam, De Vries (De Waal 41'), Unuvar (Pynadath 45'); Allouch, Pinas, El Kadiri;
Wissels Ajax O16:
Dieker, Beelen, De Waal, Pynadath;

Doelpunten:
1-0 Jaymillio Pinas (45')
2-0 Soulyman Allouch (55')
3-0 Soulyman Allouch (62')

FT | Ajax O17 - PSV O17 (2-0)
Ajax Onder 17 is het seizoen in eigen huis tegen PSV sterk begonnen. De Amsterdammers hadden de wedstrijd vooral in de tweede helft volledig onder controle en wonnen eenvoudig met 2-0. Uitblinkers aan de kant van Ajax waren Sontje Hansen, Brian Brobbey en Enric Llansana.

Ajax O17 begon met het initiatief aan de wedstrijd, maar dat betekende niet dat PSV ongevaarlijk was. Aan de kant van de Amsterdammers was het Brobbey die zich sterk door de verdediging sleurde, maar hij schoot nog naast. Wat volgde waren enkele momenten voor de bezoekers, waarvan er één tegen de paal belandde. Direct daarop was het Ajax dat bijna op voorsprong kwam. Een goede aanval via Hansen en Brobbey kwam uit bij Hossein Zamani, maar zijn inzet werd van de lijn gehaald. Gescoord werd er in de eerste helft niet meer en dus zochten beide ploegen met een brilstand de kleedkamers op na een vermakelijke eerste helft.

Waar de doelpunten in de eerste helft uitbleven, was het in de tweede helft algauw raak. Ajax bracht Venitchio Sint in de ploeg voor Kenneth Taylor en daarbij kreeg Hansen een centrale rol. Diezelfde Hansen zette meteen na de aftrap een actie in en daarbij kwam de bal tegen de hand van de verdediger, strafschop. Middenvelder Ryan Gravenberch nam plaats achter de bal en zette Ajax op een 1-0 voorsprong. Hierna volgde een periode zonder grote kansen, maar toen er dan toch een kwam, was het meteen weer raak. Het was de ijzersterke spits Brobbey die zoals zo vaak als kapstok fungeerde en de bal panklaar legde voor Jurrien Maduro. Hij faalde niet en scoorde de 2-0.

Hierna bleef het initiatief aan Amsterdamse zijde zonder al te grote kansen te creëren, maar het was PSV dat via een spaarzame uitval bijna terugkwam in de wedstrijd. Daarna volgde weinig noemenswaardigs, behalve het feit dat trainer Gery Vink plaats moest nemen achter de boarding nadat hij zich liet gaan over een beslissing van de scheidsrechter. De eindstand was hiermee bereikt en zo boekte Ajax Onder 17 een knappe 2-0 overwinning op de leeftijdsgenoten van PSV.

Opstelling Ajax O17: Reiziger; J. Maduro, Van Gelderen, Musampa, Douglas; Llansana (Omzigtig 74'), Taylor (Sint 41'), Gravenberch (Ben Sallem 59'); Zamani (Hernandez 60'), Brobbey, Hansen (Mbinga 64');
Wissels Ajax O17: Ruijgrok, Ben Sallem, Mbinga, Omzigtig, Sint, Hernandez;

Doelpunten:
1-0 Ryan Gravenberch (42')
2-0 J. Maduro (56')

Volg de wedstrijden via Twitter:

Lees meer over:
Plaats reactie

Ratatouille +2

Dat is het hem juist Chuckie88. De kans is groot dat de Engelse grootmachten nog voor het ingaan van de Brexit in 2019 komen winkelen in Amsterdam. En dan met name bij O16. Daar worden de meeste jongens al regelmatig benadert door allerlei voetbalmakelaars en bureau's. Vanaf dat deze jongens de leeftijd van 15,5 jaar bereiken mogen ze deze jongens officieel benaderen. Dat gebeurd in de praktijk al op jongere leeftijd. Zaak is dat de jongens zich alleen op het voetbal moeten richten en niet op de mooie praatjes en beloftes van voetbalmakelaars. Hoe moeilijk dat af en toe ook kan zijn als er met belachelijke bedragen en contracten geschermd wordt. Ik hoop dat Ajax hier iets in kan betekenen en al deze jongens bv kan voorzien van een mooi 'jeugdcontractje'. Ik ben van mening dat je de meeste spelers van deze ploeg, waarvan het grootste gedeelte al vanaf de F-jes bij elkaar speelt, dan bij elkaar kunt houden, uitzonderingen daar gelaten.

04-09-2017 11:13

Champy +1

Als Ryan het goed blijft doen, zien we hem na de winter al vast in de A1. En daarna na 1 jaar naar het eerste. Die gaat op zijn 17de debuteren in het eerste van Ajax.

03-09-2017 13:00

wolterx +6310

De o10 heeft een toernooi in Sappemeer gewonnen, werden in 2 teams opgedeeld en die troffen elkaar in de finale. Was een nationaal toernooi met oa Groningen, Heerenveen, Cambuur, PEC en paar andere.

03-09-2017 11:36

EVH +8

Ajax O13 - Legia Warschau 1 - 4
Ajax O14 - Legia Warschau 2 - 5

Whoww

03-09-2017 10:50

wolterx +6310

Toch verrassend, o12 van afgelopen jaar won paar grotere internationale toernooien en o13 werd 2e in hun reeks en won rond Nieuwjaar ook een groot toernooi. Zijn geen slechte teams op papier. Zijn die wedstrijden vandaag gespeeld?

03-09-2017 11:35

Mikes +2

Was volgens de officiële twitterpagina van legia jeugd geen o13 tegen o13, maar o13 tegen o14 en o14 tegen o15.
Stonden ook een aantal foto's bij en het waren echt reuzen tegen kleine jongetjes.

03-09-2017 11:53

wolterx +6310

Duidelijk, dan heeft de o14 het nog best goed gedaan. Onze o15 speelde namelijk gelijk tegen de o15 van Legia vorige week.

03-09-2017 12:12

Mikes +2

Jaa maar scouting bij legia is op lange jongens en dergelijke. Die foto was echt grappig om te zien. Allemaal 20 centimeter verschil tussen de spelers.

03-09-2017 12:20

TimAFCA +0

Wauw. Sta atm in centrum Tilburg, uitgaansleven. Rara wie ik tegenkom. Mitchell Dijks. Staat rustig een broodje Jantje en een kroket naar binnen te werken. Goed bezig man. Daarvoor vroeg een maat van me nog iets aan hem, waarop ie zei 'laat me ff man, ik probeer dit meisje haar nummer te regelen.'

03-09-2017 03:28

Afca85meer +1

Als ik Mitchell was zou ik ook mijn lijntjes openhouden in Tilburg. Ajax onwaardig, gauw laten gaan.

03-09-2017 04:42

DaishRedan +0

Sontje Hansen ook lekker bezig voelt zich niet te hoog en is geen insta held zoals JFC en Redan

02-09-2017 18:59

insectenverdelg +23475

gelukkig na de oorwassing can vorige week de staat de stand nu weer 3-1

02-09-2017 14:25

wolterx +6310

3/4 winst en zelf positief doelsaldo.

02-09-2017 14:40

Mikes +2

O14 won vorige week ook al met 5-1van psv o14.

02-09-2017 16:47

AjaciedRK +3

Ajax jeugd stelt weer ff orde op zaken dit weekend. psv weer met beide beentjes in de grond.

02-09-2017 14:05

Piethein +0

Ajax u17 kan wel winnen van PSV. Iemand de wedstrijd aan het bekijken?

02-09-2017 13:47

FlyingDutchMan +17314

Iemand enig idee waarom onder19 niet doorgaat?

02-09-2017 13:32

Piethein +0

Misschien door de interlands

02-09-2017 13:46

wolterx +6310

Gebrek aan spelers lijkt me. Hadden oefenwedstrijd tegen AZ opstaan maar die is afgelast, mij lijkt dat er geen 11 ( 3) aan allebei de kanten opgesteld konden worden.

02-09-2017 14:41

Mikes +2

Kijk zo hoort een jeugdtrainer het te doen. Winnen in de jeugd is leuk en aardig, maar als het slecht is het slecht en dan krijg je dat te horen.

02-09-2017 11:40

Onpartijdig +4433

Pinas blijft maar scoren en assists geven, lekker bezig.

02-09-2017 11:37

Mikes +2

Ben alleen bang dat het weer zo'n jeugdspits is waar we bij ajax al honderden van hebben gehad, die puur profiteren van hun kracht en of snelheid. Heb begrepen dat Pinas een supersnelle spits is.

Maar de tijd zal het leren.

02-09-2017 11:47

Ajax95Duivendrecht +24143

O16 is weer lekker bezig!

02-09-2017 11:33

wolterx +6310

Middenveld van zowel o15 als o16 zien er goed uit vandaag had liever Beelen zien spelen maar nogsteeds lekker middenveld bij o16.

02-09-2017 10:02

SP +0

Ja, i.p.v. Warmerdam. Al is het maar een signaal af te geven dat ook de aanvoerder niet zeker is van zijn positie en moet knokken. Nu heeft hij kennelijk een status aparte (net als aanvoerder van de eerste elftal).

02-09-2017 10:21

wolterx +6310

Niemand hoort zeker te zijn van zijn plek maar Warmerdam zou voor mij als trainer er zeker een van de eerste op formulier zijn. Is het niet op 6 dan wel als voetballende CV. Probleem is dat zowel Beelen als de Waal ook gewoon de kwaliteiten hebben om voor Oranje o16 te spelen, jammer die op de bank te zien zitten.

02-09-2017 10:42

willieovertoom +570

Nee, Warmerdam is juist één van de grotere talenten van deze lichting. Een jongen die zich altijd perfect weet aan te bieden tussen de linies, de verbindingsspeler, iemand die alles doet op techniek. Carel Eiting-esque. Dat is nou echt een speler die ik Ajax 1 zie halen. Ian Beelen is mijn persoonlijke favoriet, is echt een stylist. Dook de Vries vind ik van deze lichting de minste middenvelder, maar iedereen moet minuten maken.

Dit zou best een mooie opstelling kunnen zijn in de belangrijke wedstrijden:

Raatsie; Hoever, Kasanwirjo, Aksit; Warmerdam, Taylor, Beelen, Ünüvar; Pynadath, Pinas/Hansen, El Kadiri

02-09-2017 11:13
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.