Aad de Mos, kenner van het Belgische voetbal, laat in De Telegraaf weten dat Ajax aan de bak moet in de Europa League. Donderdagavond wacht namelijk de eerste wedstrijd tegen Union Saint-Gilloise in het veelbesproken Koning Boudewijnstadion. De oud-Ajax trainer weet precies waar Union Saint-Gilloise de Amsterdammers pijn kan doen, maar weet ook wat de ploeg van Farioli er tegenover kan zetten.
Als eerst komt De Mos te spreken over de trainer van Union Saint-Gilloise, Sébastien Pocognoli: 'Met Sébastien Pocognoli, ex-AZ, heeft Sint-Gillis een coach die het Nederlands voetbal goed kent. De achilleshiel van FC Twente wist hij te vinden en ik ben ervan overtuigd dat hij ook een doordacht plan heeft om Ajax te bestrijden.'
'Hij heeft er een ontzettend gedisciplineerde ploeg van gemaakt, dus Farioli kan aan de bak. De nul is heilig en vanuit de gesloten verdediging kunnen ze met hun loopvermogen, intensiteit en kracht ontzettend goed counteren', waarmee de Hagenaar de Belgische club beschrijft als een fysieke en verdedigende ploeg. Ook moet Ajax oppassen voor aanvallende spelhervattingen, wat één van de specialiteiten is van Union Saint-Gilloise.
Speelwijze en belangrijkste spelers
Verder legt De Mos uit in welk systeem de Belgen spelen en wie de belangrijke spelers zijn: 'Het is een 5-3-2-systeem, waarmee ze tegenstanders in de counter proberen kapot te maken. Christian Burgess, een Engelse centrale verdediger van 33, is de grote leider.'
'En met Anthony Moris uit Luxemburg hebben ze een geweldige keeper. Met de Canadees Promise David en de Serviër (Kroaat, red.) Franjo Ivanovic hebben ze twee levensgevaarlijke spitsen. FC Twente dacht het varkentje wel even te wassen, maar was erin gestonken', gaat De Mos verder.
Tekst gaat verder onder de afbeelding.

Waar liggen de kansen voor Ajax?
Tot slot geeft de 77-jarige kenner advies aan Farioli: 'Ajax kan Union pijn doen door ze goed vast te zetten, maar dat doet Farioli normaal gesproken niet. De Belgen willen het een voetbalgevecht laten worden met voortdurend duels om de tweede bal. Als Ajax de wingbacks niet vastzet, dan is er een groot probleem.'
'Met data heeft Union Sint-Gillis voor elkaar gekregen dat elke speler op zijn positie een dominante speler is. Ik ben ook geen voorstander van alles maar data, moet ik je eerlijk zeggen. Maar Union gebruikt die met heel veel succes', waarmee De Mos nogmaals een compliment uitdeelt aan de Ajax-opponent in de Europa League.
Plaats reactie