Edwin van der Sar geeft toe dat de aanstelling van Alfred Schreuder als trainer van Ajax achteraf een mismatch is geweest. De algemeen directeur, die eerder al een interview gaf bij ESPN, heeft ook zijn verhaal gedaan tegenover De Telegraaf.
In dat interview krijgt Van der Sar onder meer de vraag wat hij zichzelf verwijt. Een goede vraag, zo stelt hij, al wil hij niet écht antwoord geven. 'Er zijn genoeg dingen, maar die wil ik niet en plein public neerleggen. Natuurlijk kijk ik in de spiegel', zegt de directeur, die al snel terugblikt op de afgelopen zomer waarin Ajax veel goede spelers zag vertrekken. 'Misschien wel te veel. En er zijn er tien teruggekomen, die kwaliteit hebben, maar nog niet het niveau hebben van de jongens die zijn vertrokken. De eerste zeven wedstrijden ging het goed, maar daarna is de klad in de prestaties en het vertoonde spel gekomen.'
'Schreuder wilde een speler heel graag hebben, die ook niet uit de verf is gekomen'
In de afgelopen periode was Schreuder geregeld kritisch op de clubleiding van Ajax. Hem zou zijn beloofd dat er maximaal vier spelers zouden mogen vertrekken en dat is de trainer niet nagekomen. Bovendien voelde hij niet de gewenste rugdekking. Van der Sar reageert: 'Dat zijn mooie woorden. Er zijn twee spelers weggegaan die niet in de planning stonden en daar moet je als trainer mee dealen. Met de kwaliteiten die we hebben, moeten we in Nederland met attractief voetbal in de top kunnen spelen. Daarnaast wilde hij een speler heel graag hebben (Lucas Ocampos of Bassey, red.) die ook niet uit de verf is gekomen.'
Van der Sar wil niet vertellen hoe Schreuder reageerde op zijn ontslag, al geeft de directeur wel aan dat iedereen hogere verwachtingen had. 'En de ontwikkeling van bepaalde spelers stokte ook. Ik denk dat het uiteindelijk niet de juiste match is geweest', aldus Van der Sar, die de vraag krijgt of Schreuder ook bij een zege op FC Volendam zou zijn ontslagen. 'Nee, dit was de druppel. In sommige wedstrijden was een vleugje zichtbaar, maar over het algemeen misten we bij de spelers de toewijding. Het vertrouwen dat daar de komende wedstrijden verandering in komt, hadden we niet.'
Topreactie
Jake the Snake +17382
Van der Sar die zegt: ‘We hebben niet 10 uur de tijd om een TD of een voetbal commissaris te vinden’, somt het hele probleem bij Ajax op.
TD: Overmars is in februari 2022 al een jaar weg.
Commissaris: Blind is per augustus 2021 nog langer weg, en heeft in november nogmaals laten weten niet terug de keren.
Hier zit het echte probleem. De kwaliteit van aansturing op technisch vlak. Van der Sar vond het vacuüm helemaal prima en probeerde in die vrijheid zijn stempel op Ajax te drukken, waarna Ajax in record tempo de afgrond in is gevlogen.
AUB Los dit op Ajax (RvC). Het ontslag van Schreuder is logisch, maar het is nu dweilen met de kraan open.
Plaats reactie