Preseason: Schreuder blijft puzzelen na bewogen voorbereiding

door Thijs Zwagerman 95

Bron Ajax Showtime

Preseason: Schreuder blijft puzzelen na bewogen voorbereiding

door Thijs Zwagerman 95

Bron Ajax Showtime

Laatst geüpdatet

In de serie Preseason observeert Ajax Showtime de voorbereiding van Ajax op het seizoen 2022/2023. In de achtste aflevering een terugblik op algehele seizoensvoorbereiding en een uitgebreide voorbeschouwing op de start van het nieuwe seizoen met aandacht voor tactiek, de nieuwkomers en de grote blikvangers.

Ajax kent een zomer vol verandering. Een nieuwe trainer, vertrekkende sterkhouders en inkomend transfergeweld maken dat er reikhalzend wordt uitgekeken naar de officiële start van het nieuwe voetbalseizoen. Na een bewogen voorbereiding is het tijd om de balans op te maken. Hoe begint Ajax aan het nieuwe seizoen?

Na het vertrek van Erik ten Hag naar Manchester United breekt er met de bij Club Brugge losgeweekte Alfred Schreuder als nieuwe hoofdtrainer van Ajax een nieuw tijdperk aan. Schreuder vervangt Winston Bogarde in zijn technische staf met zijn ‘eigen’ assistent-trainer Matthias Kaltenbach, maar geeft verder vanaf het eerste moment aan dat hij de dingen niet heel anders wil doen dan zijn succesvolle voorganger Ten Hag. Doordat Schreuder anderhalf jaar de rechterhand van Ten Hag was bij Ajax, weet de nieuwe hoofdtrainer hoe de zaken er in Amsterdam aan toe gaan en met uitzondering van enkele andere accenten wil Schreuder die lijn doortrekken.

Daarbij wordt de trainer in eerste instantie niet geholpen door het vertrek van bijna een handvol sterkhouders. Met Lisandro Martínez, Noussair Mazraoui, Ryan Gravenberch en Sébastien Haller verliest Schreuder vier steunpilaren uit het kampioenselftal van afgelopen seizoen, terwijl Ajax met het vertrek van André Onana en publiekslieveling Nicolás Tagliafico ook in de breedte wordt verzwakt. Met teruggekeerde huurlingen en jeugdig talent begint Schreuder eind juni in De Lutte met een uitgedunde selectie aan zijn klus als hoofdtrainer van Ajax.

Twee weken later stromen de internationals in en wordt met Steven Bergwijn de eerste nieuwe aankoop van deze zomer gepresenteerd. In het kielzog van de recordaanwinst volgt Owen Wijndal, waarna Ajax een vruchtbaar trainingskamp in Oostenrijk belegt. Mohamed Ihattaren, de grote smaakmaker tijdens de eerste oefenduels van Ajax, is in Bramberg am Wildkogel vanwege vervelende omstandigheden niet van de partij, maar met Calvin Bassey en Brian Brobbey voegen zich in Oostenrijk later in de week wel weer twee aankopen bij de selectie. Door een mini-coronauitbraak in het Ajax-kamp eindigt het tweede trainingskamp van de voorbereiding zonder oefenduel. Drie dagen later sluit Ajax de voorbereiding met de gewonnen benefietwedstrijd tegen Shakhtar Donetsk in de Johan Cruijff ArenA alsnog op de gewenste manier af. De spelers met corona zijn razendsnel opgelapt en komen zelfs alweer in actie, evenals Ajax’ nieuwste aanwinst Francisco Conceição. De Portugese dribbelaar is overgekomen van FC Porto.

Tactiek

De vele personele veranderingen binnen de Ajax-selectie hebben ogenschijnlijk weinig invloed op de speelwijze. In de eerste wedstrijden onder zijn leiding laat Schreuder Ajax herkenbaar en attractief voetballen. In opbouw van achteruit speelt Ajax het liefst door de as van het veld en worden er met een uitzakkende middenvelder en een dynamische voorhoede opties gecreëerd om dit mogelijk te maken. Van de backs wordt, evenals onder Ten Hag, verlangd dat zij de momenten herkennen waarop ze aan de binnenkant als extra middenvelder moeten opduiken of juist breed en hoog aan de zijlijn moeten plakken.

Verder valt op dat Ajax met grote regelmaat en op hoog tempo van kant op het veld wisselt. Soms gebeurt dit met een directe crossbal van veelal Daley Blind of Steven Berghuis, maar ook combinerend slaagt Ajax er veel in om met twee à drie passes het spel te verleggen naar de andere kant. Op die manier kunnen tegenstanders uit elkaar worden gespeeld.

In het drukzetten tracht Schreuder Ajax completer te maken door een tweede variant aan de al bestaande manier van drukzetten toe te voegen. Voorheen zette Ajax bijna uitsluitend druk door een buitenspeler naast de spits te positioneren en het verdedigende duo van een tegenstander zodoende vast te zetten. Een back van de tegenpartij kwam dan vrij, maar dit werd opgevangen door een back van Ajax door te laten dekken op de back van de opponent.

Preseason: Schreuder blijft puzzelen na bewogen voorbereiding
Buitenspeler Antony stapt door op de centrumverdediger van Shakhtar Donetsk. Op het moment dat de bezoekers de bal verplaatsen naar hun linksback, besluit Rensch door te dekken.

Onder Schreuder hanteert Ajax deze manier van drukzetten nog steeds, maar om zijn ploeg onvoorspelbaarder te maken is de nieuwe Ajax-trainer ook bezig om een tweede manier van drukzetten aan het arsenaal van zijn spelers toe te voegen. Hierbij komt de druk niet vanuit een doorstappende buitenspeler en back, maar vanuit de as van het veld. De aanvallende middenvelder dekt door op een centrumverdediger van de tegenstander, de controlerende middenvelder van Ajax stapt daarom door naar de controlerende middenvelder van de tegenstander en een centrumverdediger van Ajax stapt door naar de aanvallende middenvelder van de opponent. Hierdoor komt het hoog op het veld overal één tegen één te staan. Een risicovolle wijze van drukzetten, maar mits de uitvoering goed is zal het voor tegenstanders ook heel moeilijk worden om hier onderuit te spelen.

Preseason: Schreuder blijft puzzelen na bewogen voorbereiding
Doordekken in de as van het veld: Klaassen heeft als aanvallende middenvelder drukgezet op een centrumverdediger van Shakhtar Donetsk. Álvarez heeft daardoor doorgedekt op de oorspronkelijke directe tegenstander van Klaassen, waardoor Timber vanuit het centrum van de defensie doorschuift naar het middenveld om de tegenstander van Álvarez te overmeesteren.

Geen vast basiselftal

Waar tijdens seizoensvoorbereidingen doorgaans het beoogde basiselftal vorm wordt gegeven, is daar dit seizoen opvallend minder sprake van. Een stokpaardje van Ten Hag was jarenlang dat Ajax meer dan elf basisspelers had. Daarmee doelde de huidige trainer van Manchester United voornamelijk op de breedte van zijn selectie. Schreuder hanteert iets vergelijkbaars, maar gaat zelfs nog een stap verder. De Ajax-coach weigert te denken in een vast basiselftal en heeft aangegeven dat de gedachte van een vaste basiself losgelaten zal moeten worden. Daarmee zinspeelt Schreuder erop dat hij net als bij Club Brugge zelden twee wedstrijden op rij zal starten met dezelfde elf namen. De afgelopen oefenduels waren daar een voorproefje van.

Door de brede selectie waarover Ajax beschikt en de vele smaken waar Schreuder uit kan kiezen, is het heel goed mogelijk om met het opstellen van bepaalde spelers tactische accenten binnen de speelwijze te veranderen. In de wedstrijden waarin Dušan Tadić op papier in de spits stond, was de aanval bijvoorbeeld zeer dynamisch en doken ook de buitenspelers regelmatig in de punt van de aanval op. Met Brobbey in de spits gebeurde dit minder en bleven de buitenspelers juist meer op de flank om vanaf daar gevaar te stichten. Hetzelfde geldt voor de vele manieren waarop Schreuder zijn middenveld kan inrichten. Met Davy Klaassen kan Schreuder kiezen voor iemand die veel onderweg is en ruimtes trekt, maar met types als Steven Berghuis, Kenneth Taylor en Mohammed Kudus heeft de Ajax-trainer ook de keuze uit creatievere spelers die met hun handelingen aan de bal defensies kunnen openbreken.

Rouleren zal onder Schreuder dus de norm worden. De Ajax-trainer is er niet bang voor dat de vele personele wisselingen in zijn basisopstellingen tot te weinig vastigheden zullen leiden. Daar heeft Schreuder een heldere verklaring voor. ‘Als de kwaliteit hoog is en je rouleert regelmatig, dan neem je volgens mij ook iedereen mee in het systeem. En het systeem van Ajax is vrij helder, dus iedereen weet wel wat hij moet doen. Maar als je steeds met de vaste elf speelt en die anderen spelen heel weinig, dan zijn die er ook niet klaar voor als ze er wel moeten staan. Als trainer van Ajax is dat ook heel belangrijk, want het zijn lange seizoenen met zo veel wedstrijden.’

Preseason: Schreuder blijft puzzelen na bewogen voorbereiding
Regelmatig rouleren binnen zijn basiselftal zal onder Schreuder de norm worden.

Transfergeweld

Met Calvin Bassey, Owen Wijndal, Steven Bergwijn, Brian Brobbey en Francisco Conceição haalde Ajax tot dusver vijf nieuwelingen binnen. Het technisch duo Gerry Hamstra en Klaas-Jan Huntelaar speelde daarmee zeer adequaat in op het vertrek van meerdere sterkhouders, maar moest hier ook diep in de buidel voor tasten. Eind juli heeft Ajax al een recorduitgave van een kleine honderd miljoen gedaan en in het restant van de zomerse transferperiode zullen daar hoogstwaarschijnlijk de kosten voor een extra spits, rechtsback en centrumverdediger nog bij gaan komen.

De vacature voor targetman in de punt van de aanval wordt naar alle waarschijnlijkheid ingevuld met de Italiaanse jeugdinternational Lorenzo Lucca, een boomlange spits die op huurbasis met koopoptie moet overkomen van Pisa. Voor de rechtsbackpositie wordt er gezocht naar iemand die de concurrentiestrijd aan kan gaan met Devyne Rensch. Voor die rol is naar verluidt de Mexicaan Jorge Sánchez van CF América in beeld. Mogelijk kan Ajax voor een extra rechtsback trouwens ook twee vliegen in een klap slaan, want met de toenemende interesse in Perr Schuurs is ook een vertrek van de Limburger steeds waarschijnlijker. Voor Schuurs zal in dat geval een vervanger moeten worden aangetrokken en wellicht wordt er daarbij ingezet op een speler die zowel rechtsback en in het centrum van de verdediging kan spelen.

Deze gewenste versterkingen zijn toekomstmuziek. Van alle nieuwelingen zagen we deze voorbereiding slechts Wijndal en Bergwijn veel in actie. Bassey kon vanwege een ontbrekende werkvergunning nog niet in actie komen, terwijl jongelingen Brobbey en Conceição zich tegen Shakhtar Donetsk in de Johan Cruijff ArenA kortstondig als invaller mochten tonen en een dag later op de toekomst een helft meededen met de reserves. Dit is hoe de nieuwelingen die minuten hebben gemaakt er momenteel op staan:

Steven Bergwijn

De recordaankoop en nieuweling die deze voorbereiding de grootste indruk maakte. Schreuder heeft wat met hem geschoven, maar al snel werd duidelijk dat Bergwijn zijn beste spel speelt vanaf de linkerflank. De aanvaller brengt snelheid, diepgang en een individuele actie met zich mee en daarnaast vielen deze voorbereiding ook de balvastheid en het vermogen tot kort combineren van Bergwijn op. De Oranje-international heeft geen last van aanpassingsproblemen bij Ajax en is in korte tijd direct uitgegroeid tot één van de grote smaakmakers.

Owen Wijndal

De linksback kwam voor tien miljoen euro over van AZ en heeft iets meer moeite dan Bergwijn om zich aan te passen aan het Ajax-spel. In zijn eerste oefenwedstrijden was Wijndal zoekende, maar afgelopen dinsdag tegen Shakhtar Donetsk speelde de nieuweling zijn beste wedstrijd tot dusver. De afstemming met Bergwijn wordt op de linkerflank met de wedstrijd beter en Wijndal toont zich ook aan de bal steeds comfortabeler. In verdedigend opzicht is de linksback fel en bijt hij zich graag vast in zijn directe tegenstander.

Brian Brobbey

Met veel bombarie overgekomen na een slepende transfersoap, maar nu Brobbey eindelijk definitief terug in Amsterdam is weet iedereen dat Ajax met het product uit de eigen jeugdopleiding een uitstekende spits in de gelederen heeft. Brobbey is balvast, razendsnel en loert de hele wedstrijd op doelpunten. Het belangrijkste is dat de spits zo snel mogelijk wedstrijdfit wordt, want door de langdurige onderhandelingen tussen Ajax en RB Leipzig duurde het lang voordat Brobbey in Amsterdam kon aansluiten en kampt hij momenteel met een fysieke achterstand. Een basisplek lijkt tegen PSV dan ook niet aan de orde, maar daarna is het waarschijnlijk dat Schreuder zijn beoogde aanvalsleider met veel speelminuten zo snel mogelijk wedstrijdfit zal laten worden.

Preseason: Schreuder blijft puzzelen na bewogen voorbereiding
Brobbey in actie tijdens zijn officieuze rentree als Ajacied, dinsdagavond als invaller tegen Shakhtar Donetsk.

Francisco Conceição

Een talent voor de langere termijn. Met het aantrekken van Conceição verwacht Ajax de toekomstige opvolger van Antony nu al in huis te hebben. Het toptalent kon vanwege een gunstige clausule voor slechts vijf miljoen euro worden overgenomen van FC Porto en liet in zijn eerste minuten in het Ajax-shirt direct zien wat hij kan toevoegen. Zowel dinsdagavond in de Johan Cruijff ArenA als woensdagmiddag op De Toekomst demonstreerde Conceição zijn uitzonderlijke dribbelkwaliteiten. Met de bal aan de voet kan de linkspoot kort kappen, draaien en razendsnel versnellen. Als Conceição meer overzicht gaat krijgen voor het doel heeft Ajax een potentiële topspeler in huis gehaald.

Uitblinkers tijdens voorbereiding

Naast dat er veel ogen waren gericht op de nieuw aangetrokken Ajacieden, vielen er deze voorbereiding ook spelers op die al langer in Amsterdam spelen. De hierboven beschreven Bergwijn was zonder meer één van de grote smaakmakers in de oefenduels die Ajax afwerkte, maar ook Berghuis, Blind, Taylor, Kudus en Ihattaren lieten zich op het veld in positief opzicht gelden.

Steven Berghuis

Tegen KAS Eupen, in zijn eerste wedstrijd na de zomerstop, kwam Berghuis totaal niet uit de verf. Schreuder posteerde de linkspoot, mede door gebrek aan geschikte alternatieven, op de rechtsbuitenpositie en dat werd geen succes. Met de rentree van Antony zakte Berghuis een linie terug en liet hij vanaf het middenveld zien dat dit de plek is waar hij voor Ajax de meeste waarde kan hebben. Berghuis is een sleutelspeler in het combinatiespel van Ajax en zorgt met zijn goede traptechniek voor de benodigde kantwissels. Daarnaast is de Oranje-international één van de aanjagers in het drukzetten. Ondanks de enorme concurrentie lijkt Berghuis zich deze voorbereiding op het middenveld van zijn plekje te hebben verzekerd.

Daley Blind

De kritiek op Blind neemt de laatste jaren toe, maar deze voorbereiding toonde de routinier aan dat er in balbezit nog altijd geen andere Ajacied kan tippen aan zijn voetballende kwaliteiten van achteruit. Blind breekt verdedigende organisaties open met zijn feilloze ballen tussen de linies en was deze voorbereiding weer ouderwets op dreef. Dat Blind voor Schreuder een onbetwiste basisspeler is, staat vast. Met de komst van Bassey is het alleen de vraag waar Schreuder een plek voor Blind in gaat ruimen. Deze voorbereiding speelde de linkspoot alles als linker centrumverdediger, maar dat is de positie die miljoenenaankoop Bassey uiteindelijk zal moeten gaan bekleden. Het schuiven met Blind is voor Schreuder een luxeprobleem. De oefenmeester weet dat hij de tactisch slimme Blind moeiteloos als centrumverdediger, linksback of controlerende middenvelder kan inpassen.

Kenneth Taylor

De opmars die Taylor aan het einde van afgelopen seizoen inzette, trok hij deze voorbereiding moeiteloos door. Met een contractverlenging op zak en een promotie naar rugnummer 8 ligt de weg naar een basisplaats open voor de middenvelder die al vanaf de F1 voor Ajax speelt. Taylor brengt dynamiek, creativiteit en rendement met zich mee en viel deze voorbereiding als ideale verbindingsspeler op door zijn tweebenige passing en veelal succesvolle dribbels. De twintigjarige Ajacied heeft zichzelf een uitstekende dienst bewezen. Nu is het aan Schreuder om de puzzelstukjes op de juiste plek te leggen, maar de Ajax-trainer zal weten dat hij met Taylor een zeer waardevol talent in handen heeft.

Mohammed Kudus

De grootste winst voor Kudus was alleen al het feit dat hij de gehele voorbereiding fit heeft kunnen meemaken. De Ghanese middenvelder is de afgelopen seizoenen veelal geteisterd door blessureleed, maar nu hij eindelijk volledig fit is benadert Kudus de topvorm die hij helemaal aan het begin van zijn Ajax-periode aantikte. De creatieveling maakte indruk als valse spits en wordt door Schreuder ook als optie gezien als vleugelspeler. Op het middenveld is het dringen geblazen, maar afgelopen week toonde Kudus met een ijzersterke invalbeurt tegen Shakhtar Donetsk nog aan dat hij ook als aanvallende middenvelder belangrijk kan zijn voor Ajax. Als Kudus deze lijn doortrekt, dan gaat hij ongetwijfeld aan genoeg speeltijd komen in het roulatiesysteem van Schreuder.

Preseason: Schreuder blijft puzzelen na bewogen voorbereiding
Kudus viert zijn doelpunt tegen Shakhtar Donetsk. De Ghanees kende een ijzersterke voorbereiding en stelt Schreuder voor lastige keuzes.

Mohamed Ihattaren

Zo veel indruk als Ihattaren binnen de lijnen maakte, zo onrustig werd het rondom hem uiteindelijk (opnieuw) buiten het veld. Het gevallen talent werkte maandenlang keihard aan zijn fitheid en begon enkele weken geleden zeer afgetraind aan de voorbereiding. Op trainingen en in wedstrijden liet Ihattaren zich zien, met doelpunten, assists en oogstrelende (functionele) hoogstandjes. Maar door bedreigingen in zijn privésfeer ontbreekt Ihattaren inmiddels alweer ruim twee weken op het trainingsveld. In de loop van volgende week zal Ajax meer duidelijkheid geven rondom de situatie van Ihattaren, maar dat de voormalig PSV-er er na zijn ijzersterke start niet in is geslaagd om die lijn deze voorbereiding door te trekken is voor alle partijen ontzettend pijnlijk.

Keeperskwestie

En dan is er nog de vraag voor wie Schreuder zal kiezen onder de lat. Al in een vroeg stadium van de voorbereiding liet Ajax weten het seizoen in te gaan met Maarten Stekelenburg, Remko Pasveer en Jay Gorter. Stekelenburg raakte al snel geblesseerd en Pasveer was aanvankelijk nog niet fit, waardoor Gorter deze voorbereiding ruim baan kreeg om zich te profileren. De talentvolle goalie demonstreerde in deze duels wat volgers van Jong Ajax al langer weten: Gorter beschikt over een katachtige reflex en bovengemiddelde meevoetballende kwaliteiten. Wel oogt de jongeling regelmatig nog wat druistig, iets waardoor hij bijvoorbeeld tegen Red Bull Salzburg opzichtig in de fout ging. Toch heeft de potentie van Gorter het op dit moment gewonnen van de ervaring van Pasveer. In de strijd om de Johan Cruijff Schaal zal Gorter het doel verdedigen, al benadrukte Schreuder wel dat dit nog geen definitieve keuze is. Aan Gorter de taak om het vertrouwen niet te beschamen en Schreuder definitief voor zich te winnen.

Eindconclusie

Schreuder heeft zijn eerste voorbereiding als hoofdtrainer van Ajax vooral gebruikt om zo veel mogelijk dingen te zien en uit te proberen. De oefenmeester maakte duidelijk niet te geloven in een vast basiselftal en lijkt dan ook tot een roulatiesysteem over te gaan. Het is de enige manier om alle spelers in de ijzersterke Ajax-selectie tevreden te houden en bovendien zorgt het voor frisheid en scherpte in het overvolle speelschema dat Ajax tot het WK in Qatar staat te wachten.

Het liefst zal Schreuder meer tijd hebben gehad om de miljoenenaankopen in te passen en de spelers beter op elkaar ingespeeld te laten raken, maar die tijd was er nu eenmaal niet. Ajax heeft de potentiële topvorm die met deze spelersgroep haalbaar is logischerwijs nog niet bereikt, maar op het gebied van fitheid zijn er deze voorbereiding goede stappen gezet en in fases van wedstrijden toonde Ajax wel hoopgevende flitsen die het Schreuder-voetbalbal te bieden hebben. De strijd om de Johan Cruijff Schaal is na een maand voorbereiding de eerste test om te beoordelen waar Ajax op dit moment staat.

Thijs Zwagerman (Twitter: @ThijsZwagerman | e-mail: t.zwagerman@ajaxshowtime.com)

Lees meer Preseason:

#1 - De visie van Schreuder, transferontwikkelingen en aanstormende talenten

Lees meer over:
Plaats reactie

goajaxgo +14180

Lekker rustig en vol vertrouwen puzzelen.

31-07-2022 21:59

Andersen de man +2003

@AS namens de taalpolitie: 'eindconclusie' is dubbel. Een contaminatie als ik het goed heb. ^^ leuk stuk verder, inhoudelijk en visueel!

31-07-2022 16:53

Alvarout +444

Bergwijn - Brobbey - Antony
Tadic
Kudus Blind
Wijndal - Bassey - Timber - Rensch
Gorter

Dat viel nog best mee.

30-07-2022 17:59

Brakkenelis +3528

Ik zie geen reden in waarom Gorter kan spelen terwijl je Pasveer hebt maar dan vervolgens niet Kudus voor Klaassen in ieder geval in de beker/jc schaal kan laten spelen.

Zal je zien is hij weer tweede viool in zowel dit soort wedstrijden als de Eredivisie. Leuk dat zogezegd de opdracht van Klaassen is om diep te lopen maar hij voegt als hij geen assists of doelpunten maakt zowel aanvallend als verdedigend weinig toe.

Snap ook niet dat je op de posities waar een groeibriljant kan spelen je vervolgens houten Klaas als vaste klant gaat neerzetten.

Bassey en Wijndal lijken mij aankopen die gewoon gaan spelen, dan kan je Blind enkel nog op het middenveld kwijt. Alvarez zie ik ook niet zo gauw banken dus houd je enkel de 10 en spits over.

Kudus zou e.v.t. In de spits of de 10 kunnen maar je hebt Brobbey al gehaald, daarnaast heb je ook nog Taylor die op het middenveld of wellicht 10 kan spelen maar goed daar staat dan ook weer iemand anders.

Puntje bij paaltje gaan Taylor en Kudus vrijwel zeker bankzitters worden, misschien dat enkel Brobbey nog kansen krijgt.

Klaassen staat nu meerdere spelers in de weg en Blind eigenlijk ook als Bassey en Wijndal achterin spelen. Laatstgenoemde ga je nu nog niet van de hand doen maar voor Klaassen beginnen de dagen wel te tellen.

30-07-2022 17:49

Aurora +4557

Ik hoop op een soort 343. Maar de start-opstelling maakt niet zo uit als men de veldbezetting maar op orde heeft.
Voor: Bergwijn, Tadic en Antony
Midden: Berghuis, Blind, Kudus en Taylor
Achter: Wijndal, Timber en Regeer

Als Bassey wat geacclimatiseerd is kan hij tussen Wijndal en Timber erin komen. Rensch en/of Regeer moeten nog wat groeien. Em zo zit er nog steeds genoeg op de bank om te rouleren.

30-07-2022 16:29

Nick14 +25889

Bergwijn Tadic Antony
-------Kudus Berghuis
------------- Taylor
Wijndal Bassey Timber Regeer
------------- Gorter

En zoist maar net

30-07-2022 16:23

Simpelishetmoeilijkst +25487

Nummer 1 heb ik bewondering voor H2, die het totnogtoe, zonder heel veel ervaring op dit niveau, fantastisch doen met het samenstellen van een Ajax-waardige slectie, en ik denk, dat het een goed idee is van Schreuder niet met een vast elftal te gaan spelen. Zo krijg je op den duur, denk ik, een sterker geheel, met spelers, die je gemakkelijk kan wisselen, omdat de vervangers net zo gemakkelijk jn het systeem passen. Hopelijk wordt het nu beter dan onder Ten Hag.

30-07-2022 15:04

Jeugd +24959

Als we dit jaar of ergens de komende jaren in de buurt komen bij wat ten Hag gerealiseerd heeft dan mag je heel blij zijn.
-Fantastische CL avonden, meerdere seizoenen
-Europese top verslaan
-Halve finale CL
-Landskampioenschappen
-Bekers
-Aanzien in Europa opgepoetst
- Gallery play wedstrijden zowel in competitie als in CL

30-07-2022 16:28

thepower1990 +35726

Ik denk dat je het wel iets te positief uit een Ten Hag bril bekijkt. Maar 1 keer echt overtuigend kampioen geworden, in 19/20 gered door corona want op dat moment hadden we een voorsprong van 12 punten op AZ helemaal uit handen gegeven. Afgezien van de halve finale CL Europees teleurstellend uitgeschakeld door ploegen als Valencia, Getafe, Atalanta, Roma en Benfica. Kijk naar afgelopen seizoen, leuk hoor een paar leuke avondjes in de groepsfase maar wat is dat nog waard als je daarna er meteen in de knock out fase uitgaat tegen een ploeg die zeker te pakken was. Afgelopen seizoen 2 van de 3 prijzen in Nederland aan PSV moeten laten en maar net aan met 2 puntjes voorsprong met piepen en kraken de titel eruit geperst. Het was gewoon voor iedereen het juiste moment om een andere kant op te gaan, zowel voor Ten Hag als voor Ajax.

30-07-2022 16:43

Jeugd +24959

Er staat niets bij dat niet klopt toch? Lees het nog eens.
Onder geen enkele trainer is het alle wedstrijden top, er zullen altijd mindere periodes en teleurstellingen zijn.
Ik denk dat je het vooral zelf wat negatief belicht door alle mindere momenten te highlighten.
De resultaten staan. Ajax is weer iets om trots op te zijn en waar met bewondering over wordt gesproken in binnen- en buitenland.

30-07-2022 16:46

3*stars*3 +23703

Tuurlijk was niet alles rooskleurig onder TH.
Maar je bekijkt het nu echt met een halfvolle glas.
Dat van de verloren EU duels ben ik wel mee eens.
Het gekke is, dat het telkens in de thuisduels mis ging.
Maar afgelopen seizoen 2/3 prijzen verloren boeit geen enkele Ajacied, als je hoofdprijs pakt in NL.
Daarnaast de 2 punten verschil.
Laatste pot liepen de Ajacieden sowieso nog dronken op het veld.
En ga er maar aanstaan als je sinds jaarwisseling alleen maar shit binnen en rond de club hebt.
Ik heb niet genoten van het spel van Ajax, na winterstop maar wel van karakter van het team, dat doorging tot laatste sec.
Dat was vaak wel anders, met teams van Ajax als ze niet lekker in de wedstrijd zaten.

30-07-2022 18:11

michaellaudrup +4669

Ben nog steeds blij dT hij en Graaf weg Ijn.

30-07-2022 18:56

4xEC1 +7759

Interessant om te lezen dat Schreuder nóg een variant van drukzetten erin wil slijpen èn dat hij, in tegenstelling tot Ten Hag, ècht wil rouleren. Dat vraagt echt wel om intelligentie bij je spelers, om verschillende situaties te herkennen, en het idee dat de meeste wisselspelers méér spelen vind ik een heel goed idee, bij blesurres zal de overgang minder groot zijn dan bij Ten Hag. Pfff, als Schreuder en de (wissel) spelers dit allemaal onder de knie krijgen, wordt Ajax echt een machine....

30-07-2022 13:22

Koekie87 +21030

Zou idd mooi zijn als Schreuder die zou weten te bereiken. Bij ten Hag klopte er vaak niet veel van zijn wissels en wachten ook vaak veel te lang ook bij een gelijke stand of een achterstand. Laten we hopen dat Schreuder dit absoluut niet doet en dat hij sneller anticipeert op bepaalde situaties.

30-07-2022 13:44

Telamon +9192

Er wordt helemaal niet via de as gespeeld. Dat kan ook niet met Alvarez, en zeker niet met Alvarez-Klaassen. De een kan totaal niet voetballen, de ander staat in de opbouwfase vaak al te diep, dus één opbouwende middenvelder over. Met zo'n middenveld zonder enige balvastheid en rust aan de bal, kan je ook niet vanuit balbezit spelen en vanuit wat controle, tenzij de tegenstander helemaal inzakt en het laat gebeuren.

Het verschil met Ten Hag is vooralsnog dat Ten Hag puur via de backs opbouwde en meer van de diepte was, en alleen flankspel speelde met voorzetten als wapen, en Schreuder speelt meer van kant naar kant, en is wat meer van breedte boven diepte.

Beiden bouwen niet op via de as, en voetballen daar niet. Net als Frank de Boer dat niet deed. Dat krijg je met controlfreaks die bang zijn voor balverlies op het middenveld.

En dan krijg je een slap, saai aftreksel van het Ajaxspelletje, dat eigenlijk met lef en bravoure uitgevoerd dient te worden, en met veel voetbal, juist op het middenveld.

30-07-2022 13:20

Dennis129 +11894

Bij Ten Hag stonden de backs vorig jaar in de opbouw 95% van de tijd op het middenveld en aan de binnenkant, niet gehinderd door de zijlijn. in de as dus. Via deze spelers die dus in de as staan werd inderdaad veelvuldig opgebouwd. Je verhaal raakt kant nog wal. Moet ook wel lachen om het nieuwste modezinnetje opbouwen door de as. Dat de allermiddelste strook compleet dichtgezet wordt door de tegenstander wordt ook helemaal niet meegenomen.

30-07-2022 13:44

Telamon +9192

@Dennis

Die backs stonden niet vastgeplakt aan de lijn inderdaad, maar ook niet centraal, meer naar de flank dan centraal, en het ging vrijwel altijd van back direct naar buitenspeler (die dan met man in de rug wordt aangespeeld), dus puur flankspel.
Het gevaar kwam vaak bijna puur vanuit het koppeltje Mazraoui-Antony.

Met voetballen via de as wordt bedoeld voetballen via en op het middenveld, via de 6, 8 en 10, en via die as of het middenveld, de bal hoger op het middenveld krijgen (8 of 10) om dan van daaruit uit te kunnen waaieren, dus centraal wat creëren, of naar de flanken (en als 8 of 10 hoger op het middenveld kan je de buitenspeler dan vaak wegsteken of combinatie mee aan gaan, met gezicht naar het doel).

Klopt, er zijn teams die de as dichtzetten, maar dat doen ze vooral en nog meer als je goed bent in het voetballen door de as, en dan geven ze op de flanken ruimte weg, die je dan kan benutten.

Daarom moet je ook goed zijn via de as/centrum, én de flanken, zodat je zo gevariëerde mogelijk kan opbouwen. Maar dat vereist dus ook zo goed mogelijk kunnen opbouwen via het middenveld, wat ook altijd prioriteit moet zijn, want meest effectieve en gevariëerde manier en leidt tot uit kunnen waaieren, in plaats van alleen nog maar één kant op kunnen (buitenspeler die direct door back wordt ingespeeld).

30-07-2022 13:58

Omar +17193

Je kunt ook gewoon de passmaps zoals https://www.ajaxlife.nl/articles/2022/2-februari-2022/passmaps-ajax-valt-tegen-benfica-aan-met-de-achterdeur-open en https://www.ajaxlife.nl/articles/2021/10-oktober-2021/passmaps-nederlaag-met-meerdere-gezichten erbij halen en dan zien dat je altijd in een U vorm aan het voetballen bent, wat super voorspelbaar is... vergelijk dat dan met iets uit 18/19: https://twitter.com/betweentheposts/status/1073504148015013889 Yikess

30-07-2022 14:06

Dennis129 +11894

De backs stonden absoluut niet aan de lijn. Zij stonden in de halfspace, zoals ik al zei absoluut niet gehinderd door de zijlijn. Zij speelden de buitenspelers aan met een schuine bal. Waardoor de buitenspelers altijd al opengedraaid stonden en absoluut niet met een man in de rug. Het is echt onzin wat je vertelt. Net zoals de halfspelers (centrale middenvelders) dat doen vanuit de halfspace alleen staan die wat hoger op het veld. In balbezit waren de backs gewoon centrale middenvelders (zeg maar in het gebied waar een 6 en 8 in een 4-3-3 punt naar voren zich ophouden)

30-07-2022 14:08

NoPants +7536

“Het gevaar kwam vaak bijna puur vanuit het koppeltje Mazraoui-Antony.”

Er stond laatst in een VI artikel dat de meerderheid van de kansen uit openspel het afgelopen seizoen uit de linker flank van Ajax kwamen.

30-07-2022 14:09

Telamon +9192

@Dennis

De (linker) half space is waar Gravenberch veel in kwam, Klaassen stond vaak al in de spits, en Alvarez kwam vaak in de rechter half space, Mazraoui daar rechts van en ging veelvuldig de combinatie met Antony aan.

Dus Gravenberch en Alvarez kwamen in die spaces. En Alvarez had dáár al hélemaal niks te zoeken want nooit in te spelen in die drukte en totaal geen voetballend en creatief vermogen, geen creatieve passing, etc. De rest stond namelijk ook veelal met z'n allen op lijn voorin. Belachelijke veldbezetting, met geen enkele sprake van linies meer, veel teveel man voor de bal waardoor je bij balverlies geregeld in de achteruit moest (en dan wél moeten breken inderdaad, maar is omgekeerde wereld).

Antony werd meestal aangespeeld door Alvarez of Mazraoui, dus al een een vroeg stadium. In het geval van Alvarez niet altijd met de man in de rug, maar wel altijd vanuit stilstand de bal ontvangend. Dan maakte Antony de actie, of Mazraoui kwam op en gingen de combinaties aan.

Check Omars post met passmaps, die staven mijn verhaal.

30-07-2022 14:15

Telamon +9192

@NoPants

Ja, andere flank ook, met Blind en Tadic. Het was van beiden kanten snel de buitenspeler zoeken en dan de voorzet, vrijwel geen combinatiespel meer voorin, daar was Haller ook wel voor gehaald.

Het zou kunnen dat het vanaf links nog vaker de bal werd voorgegeven, voor mijn gevoel was dat meer van rechts, maar Tadic geeft ook de bal sneller voor dan Antony, die wat meer pielt.

Hoe dan ook, louter en puur via de flanken.

30-07-2022 14:18

Knalpot +3666

Klopt en het jaar daarvoor deden de backs zelfs helemaal niet mee met de opbouw, die zaten in die fase al verscholen in de oksels van onze buitenspelers dus er werd zeker wel geprobeerd door het midden op te bouwen, met 2 controleurs zelfs. Alleen bleek dat dat vrij makkelijk dicht te zetten te zijn (dat zag je heel goed in beide wedstrijden tegen Roma). Dus ging TH vorig seizoen maar met 1 controleur spelen en 2 backs inside maar daar vonden de videoanalistjes van de tegenstanders ook wel wat op dat zag iedereen wel de 2e helft vh seizoen. Je laatste zin slaat ook precies hout, de as wordt juist dichtgezet door de tegenstander, ruimtes om te voetballen zijn er niet maar goed als je Fitz en Taylor daar neerzet dan komt het allemaal wel goed want ooit lukte dat bij Barca ook een tijdje. Yeah right die hadden een surplus aan kwaliteiten en ook nog eens jaren en jaren de tijd om aan hun samenspel te werken, iets waar je bij Ajax hoogstens 1 a 2 jaar de tijd voor krijgt.

30-07-2022 14:40

Dennis129 +11894

Ik heb het even gewoon over de periode dat het team compleet was, omdat je daarop het beste kunt beoordelen wat de intenties waren. Alvarez speelde gewoon als een 6 ( en niet als rechtshalf zoals jij zegt) heel dichtbij de verdediging. met Gravenberch en Berghuis verder weg in de halfspace en Blind en Mazraoui dichterbij in de halfspace. Deze veldbezetting met dus al deze spelers in de as was de intentie van opbouwen. Iets wat toen het team compleet was ook in de poulefase CLfantastisch voetbal opleverde. En ja de buitenspelers werden weleens te vroeg aangespeeld en ja er werden teveel voorzetten te vroeg gegeven. Maar dat was helemaal de discussie niet. Dat ging over opbouwen via de as en die intentie was overduidelijk.
Fijn dat knalpot wel gezien heeft dat er zoals hij zegt naar 1 controleur en 2 backs inside is overgegaan. Snap niet dat Telamon denkt dat er met 2 controleurs Gravenberch en Alvarez gespeeld werd.

30-07-2022 14:48

Nick14 +25889

@Dennis

Zijn verhaal raakt helemaal niet kant noch wal.

Iemand die hier roept dat de backs onder Ten Hag in de as stonden doet dat daarintegen wel.

30-07-2022 16:19

QueSera +1706

Vanavond eindelijk weer lekker voebbal kijke!
Kroeg in, matties, lekker pilsje, gezelligheid, beetje joelen en ouwehoeren over al het nieuws binnen Ajax. Zin in!!

30-07-2022 13:03

Steffenhagen +38243

De selectie is mijns inziens niet beter dan vorig jaar . Met het vertrek van de halve basis is Ajax in een opbouwfase gekomen . We moeten nog gaan zien hoe goed de nieuwe aankopen allemaal gaan gedijen in het elftal . Verdediging en middenveld vind ik op papier minder dan vorig jaar ; voorhoede belooft meer

30-07-2022 12:51

gi0vanni +7381

De kritiek op Blind gaat natuurlijk niet over zijn sterke punten maar over zijn zwakke. Tegen tegenstanders van niveau is het verdedigende gedeelte ondermaats. Het is geen 2018 meer waarin hij het nog wel aankon.

30-07-2022 12:10

NeeI +108375

We weten toch allemaal waar t probleem zit?

30-07-2022 12:09

RijkdeGooier +2883

Waar het om gaat is dat je gewoon een brede selectie hebt waarin je ook nog eens verschillende type spelers hebt die voor aanpassingen in de tactiek kunnen zorgen. Wat dat betreft hebben het nu best wel goed voor elkaar, gezien de 2 spelers die er waarschijnlijk nog bij gaan komen.

30-07-2022 12:01

AINIESTA +45657

Wat voor aanpassingen in de tactiek? Gewoon 4-3-3, aanvallend met verzorgd positiespel. Daar hoef je nooit van af te wijken.

30-07-2022 12:46

RijkdeGooier +2883

Zonder van systeem te veranderen, kun je altijd je tactiek aanpassen door spelers met andere kwaliteiten in te brengen

30-07-2022 14:38

AINIESTA +45657

Waarom zou je dat doen, je bedoelt de ene keer non voetballers en de andere keer wel voetballers op het middenveld?

30-07-2022 15:32

HallerAkbar +922

Uiteindelijk zul je wel naar een ‘beste 11’ toewerken mits iedereen fit blijft. Al is het al lang en breed bewezen dat de 16 basisspelers een hele goede methode was onder Ten Hag, hij kon alleen wat eerder en sneller ingrijpen naar mijn smaak. Ik denk dat over het hele seizoen gezien, die 11 er als volgt uitzien:
Gorter
Rensch timber bassey wijndal
Alvarez taylor
Berghuis
Antony tadic bergwijn

Met brobbey als vast kanon als iemand in de aanval niet functioneert, klaassen voor loopvermogen en evt een nieuwe rechtsback zit je qua selectie goed. Kudus zie ik volgend seizoen pas basis staan en blind kan het in mijn optiek op cl niveau niet meer belopen, dus zal die denk ik ook gewoon geblesseerd gaan uitvallen als hij als cb gaat spelen tegen de grote jongens (bassey is in alle opzichten een betere cb, behalve opbouwend)

30-07-2022 11:03

Pas +1622

Bergwijn en Antony moeten altijd op de vleugels spelen op basis van hun kwaliteiten, net als Timber als RCV. Voor de rest kan zoveel worden geschoven en gerouleerd, bijna een te groot luxe probleem. En misschien ook wel verwarrend voor de spelers zelf, voor welke plek strijden ze nu eigenlijk en wat wordt er van hun verwacht op die positie. Maar ja, het zijn profs dus dat moeten ze maar kunnen.
Zelf ben ik altijd fan geweest van Kudus. Tot Ajax - Liverpool speelde hij echt fantastisch. Geef die jongen een paar wedstrijden op 8 of 10 en het zal genieten worden. Maar dan moet je wel een ander(e) goede speler(s) op de bank zetten. Het lijkt me best lastig kiezen nu voor Schreuder.

30-07-2022 10:38

Bals +3784

Dank je Thijs! Prima stuk weer. Ook mag vermeld worden dat Fritz-Jim en Banel in de voorbereiding echt prima dingen hebben laten zien en dat er ook een aantal getoond hebben (nog?) geen EEN materiaal te zijn: Ünüvar, Ramussen, Delgado o.a. Een mooi overzicht van de laatste weken dat veel hoop geeft voor komend seizoen. H2 prima werk geleverd. Én wat een JONG team krijgen we; niet mis! KKD wordt ook een leuke competitie waar hard aan de bak gegaan moet worden, temeer omdat bij O18 bakken en bakken aan talent op de deur klopt. De toekomst ziet er goed uit.

30-07-2022 10:38

Matzet +5431

Als Schreuder deze sudoku niet oplost, dan kan hij ook een puzzel met 2 sterren proberen.

30-07-2022 10:37

Janneman16 +449

Ik hoop dat Mo snel weer terug is.
zag er goed uit wat ik gezien heb.

30-07-2022 10:32

tijssenajax +14210

Ik begin daar helaas aan te twijfelen of dat goed gaat komen. Maar ik weet er het fijne niet van.

30-07-2022 11:06

rsvh88 +5496

Vraag me ook af hoe verstandig het is om dan zo een bron van onrust in je selectie te hebben.

30-07-2022 11:45

tijssenajax +14210

Ja, dat is niet fijn natuurlijk. Maar het lijkt een beetje een patroon bij die jongen, waar het ook aan ligt.

30-07-2022 13:25

willem1958 +8918

Bij elkaar brengen deze spelers nog wel iets van 25 miljoen op.
Ze zijn nu bezig met die Mexicaan voor 5 miljoen dus ze zullen daarna nog wel iemand erbij halen verwacht ik.

30-07-2022 10:31

Ans B +20045

Op papier heeft Ajax de laatste jaren geen sterkere selectie gehad. Het is denkbaar dat op het middenveld en in de aanval straks (als Conceicao ingespeeld raakt) er geen verschil meer is wie speelt, terwijl er zelfs een pinchhitter lijkt te worden aangetrokken om iets open te kunnen breken. Alleen verdedigend lijkt er buiten de beoogde basisspelers (te?) weinig evenwicht te zijn.
Rensch kan - als hij er niet in slaagt de RB-positie te claimen - in principe een soort vliegende keep worden als verdediger, maar mentaal lijkt hij daar op dit moment niet klaar voor (ik heb geen twijfels over zijn voetbalkwaliteiten). Bovendien zal Ajax waarschijnlijk een vervanger halen voor Schuurs als hij vertrekt. Dat zou kunnen betekenen dat Rensch tussen wal en schip valt als iemand anders RB wordt, en dat is na de twee vorige seizoenen voor hem het slechts denkbare scenario zijn. Áls dat gebeurt dan hoop ik zéér op uitlening. Maar tot dat moment zou ik vooral pleiten voor vertrouwen geven - in de hoop dat hij zich tijdig hervindt. Aanvallend vind ik hem overigens wel degelijk goed spelen. Hoe dan ook beschouw ik hem als een groot talent dat wat mij betreft met zorg en aandacht moet worden begeleid zolang zijn vermoede worsteling duurt.

Ik vind het rouleersysteem overigens mooier klinken op dit moment dan wat ik heb gezien qua keuzes. Sommige spelers hebben echter wel degelijk voorrang voor anderen. Op zichzelf is dat niet zo vreemd, maar benoem het dan niet zo. Bovendien zet ik bij sommige grote vraagtekens. Laat ik het zo zeggen: Taylor en Kudus verdienen in mijn optiek een hogere status dan ze ogenschijnlijk nu krijgen. Waarbij Taylor overigens alleen in de laatste oefenwedstrijd werd gepasseerd (dus de waarde daarvan is nog niet duidelijk), maar Kudus kreeg daarentegen slechts één basisplek en werd ook in die wedstrijd als eerste gewisseld. Eén van die twee zou m.i. zonder meer en altíjd een basisplek moeten krijgen, zeker als dit betekent dat Alvarez en Klaassen wel samen op het middenveld staan. Het gaat mij daarbij niet om namen/personen maar om voldoende technisch/combinerend/creatief vermogen op het middenveld.

Vermeld mag nog worden dat Fitz Jim een prima voorbereiding heeft meegedraaid en wat mij betreft mee mag rouleren. Voor Ünüvar is dat onduidelijker en ik denk dat uitlenen beter is voor hem, ook qua concurrerende positionele bezetting. Ik denk dat hij zijn grote doorbraak met een jaar moet uitstellen, in elk geval bij Ajax. Maar ik vergis me graag.
Ihattaren blijft zo het grootste vraagteken. Eeuwig zonde dat hij nu weer in deze situatie is beland. Voor mij is de vraag of dit voortkomt uit zijn 'oude' periode (en dus 'slechts' een geval van ongelukkige timing is) of ontstaan is tijdens zijn opbouw. In het eerste geval is dat jammerlijk maar in principe op te lossen, in het tweede geval is het vele malen ernstiger en uitermate zorgelijk. Nog steeds oplosbaar in principe, maar dan moet het wel zijn laatste grote terugval zijn.

30-07-2022 10:19

Masz +3731

Ik hoop dat Nacci gewoon ook in mag vallen, die jongen heeft zoveel talent.
Ihattaren moet volledig gesteund worden, hij is zo goed en gevallen zijn niet te vergelijken met pubermisdragingen.

30-07-2022 10:28

willem1958 +8918

Als Schreuder echt gaat rouleren dan zou dat geweldig zijn omdat iedereen ritme krijgt en op elkaar ingespeeld raakt, tevens goed voor het zelfvertrouwen van de spelers want ze weten dat zolang ze fit zijn en presteren dat ze ook regelmatig spelen.
Het zou heerlijk zijn als het voetbal op alle plekken weer de boventoon voert en dat Ajax meer gevarieerd en onvoorspelbaar gaat spelen.
Als dan ook nog spelers als Kudus en Taylor met regelmaat opgesteld worden en Blind afwisselt met Alvarez dan gaan we echt weer voetbal op het middenveld krijgen terwijl daarnaast Alvarez belangrijk blijft indien de wedstrijd daarom vraagt.
Balans, creativiteit en variatie zijn dit seizoen de sleutelbegrippen als ik het mag geloven, het kan een mooi Ajax jaar gaan worden!

30-07-2022 10:18

El Pistolero +4932

"Deze voorbereiding speelde de linkspoot alles als linker centrumverdediger, maar dat is de positie die miljoenenaankoop Bassey uiteindelijk zal moeten gaan bekleden".

"Met een contractverlenging op zak en een promotie naar rugnummer 8 ligt de weg naar een basisplaats open voor de middenvelder (Taylor) die al vanaf de F1 voor Ajax speelt."

Een beetje wonderlijke uitspraak als je een paar alinea's terug nog zelf hebt opgeschreven dat de coach niet van plan is om met een vast basiselftal te gaan spelen, maar dat rouleren het nieuwe evangelie wordt. Dat geldt dan natuurlijk ook voor Bassey en Taylor, die zullen ook niet alles gaan spelen, maar afhankelijk van de tegenstander ook af en toe moeten banken. Bovendien is de praktijk doorgaans een stuk weerbarstiger dan de theorie en moet nog maar worden afgewacht of LCV wel de beste positie voor Bassey is. Martinez werd aangetrokken als opvolger van Tagliafico en Alvarez als opvolger van de Ligt en uiteindelijk beiden op andere posities uit gekomen. Maar ik blijf het vooral opvallend vinden dat het stuk is geschreven vanuit het uitgangspunt dat Ajax met een basisformatie gaat spelen, terwijl er in het stuk zelf meermaals melding van wordt gemaakt dat dit niet het geval zal zijn.

30-07-2022 10:10

Masz +3731

Ga er maar van uit dat sommige spelers nooit gewisseld worden, de kern.
De spelers die niet tot die kern behoren moeten gaan rouleren.

30-07-2022 10:32

El Pistolero +4932

"Ga er maar van uit dat sommige spelers nooit gewisseld worden, de kern. De spelers die niet tot die kern behoren moeten gaan rouleren".

Dat zou kunnen, maar verwacht ik niet, wellicht muv Blind en Tadic. In een echt roulatiesysteem is geen enkele speler heilig en kijkt een coach per wedstrijd wat het beste is. Ook Guardiola rouleert er op los en schroomt er niet voor om zijn beste speler DeBruyne naast zich op de bank te houden als de situatie er om vraagt. Natuurlijk heeft die een grotere selectie tot zijn beschikking, maar zijn ploeg speelt ook veel meer wedstrijden. De filosofie achter rouleren is, dat dan alle spelers voldoende wedstrijdritme op doen en moeiteloos kunnen invallen als de situatie daar om vraagt. Als je een topspeler moet wisselen voor een minder goede en die minder goede ook nog eens nauwelijks wedstrijdritme heeft, ga je er dubbel op achteruit. Een tweede voordeel is dat jeugdspelers dan makkelijker kunnen worden ingepast en ook meer aan spelen toekomen.

30-07-2022 10:50

Masz +3731

Ja ik zie de voordelen ook maar verwacht dat Schreuder te veel een ten Hag adapt is.
Rouleren zou perfect zijn omdat we voor alle posities nu een dubbel bezetting hebben.

30-07-2022 10:56

Ajax4proud +10962

Kijk je bij het kopje wedstrijden dan staat de wedstrijd er niet eens tussen!
Dit zijn de basis spelers voor vanavond in de JCS wedstrijd:
Ajax: Gorter; Rensch, Timber, Blind, Wijndal; Álvarez, Klaassen, Berghuis; Antony, Tadic, Bergwijn

PSV: Benítez; Hoever, Teze, Obispo, Max; Sangaré, Til, Veerman; Bakayoko, De Jong, Gakpo

Op rechts is Ajax kwetsbaar achterin, dat is echt een no go. Voor Klaassen mag kudus wel opgesteld worden. En bijna alles gaat waarschijnlijk via Antony net als de vorige wedstrijd.

30-07-2022 10:10

AINIESTA +45657

'In de eerste wedstrijden onder zijn leiding laat Schreuder Ajax herkenbaar en attractief voetballen. In opbouw van achteruit speelt Ajax het liefst door de as van het veld'

Dit is echt bullshit.

30-07-2022 09:41

Masz +3731

Tot aan de 16 meter gaat alles goed.
Daarna is de voortzetting ietsje te traag en stroperig.
Met Taylor, Ihattarren en Kudus ging het beter, maar die zijn schijnbaar minder in de verdedigende taken.

30-07-2022 10:07

Belnaarhuis +5103

@Andres, heb ook bovengemiddeld veel cross passes gezien, door de as lijkt een stuk minder inderdaad.

30-07-2022 13:46

jerryisthename +32155

Goed artikel, Thijs! 👍🏼
Ik denk dat de Ajax-selectie nog nooit zo sterk en zo breed geweest is als nu. En dat wordt dus binnenkort kwalitatief nóg sterker en breder.
Pfoe hey...succes, Schreuder! 😅

Je zou zoveel verschillende opstellingen kunnen maken, ook tijdens de wedstrijd. Niet normaal!

Maar ikzelf zou vanavond zo beginnen:

-----Bergwijn - Tadic - Antony
--------------------Kudus
----------Berghuis - Alvarez
Wijndal - Blind - Timber - Rensch
--------------------Gorter

Tweede helft ergens:

----Bergwijn - Brobbey - Antony
--------------------Tadic
--------------Taylor - Kudus
Wijndal - Bassey - Timber - Rensch
--------------------Gorter

Verder hoop ik echt van harte dat Ihattaren binnenkort weer aansluit en dat hij zijn kwaliteiten weer kan tonen, want het ging heel goed gewoon en dat willen we verder zien ontwikkelen. Ik hoop dat er een oplossing komt mbt. de situatie waar hij in zit. Succes en sterkte, Mo! 👊🏼
Don't give up! 🤍❤️🤍

30-07-2022 09:40

Ajaciedbrad +8937

Brede selectie hebben we vaker gedacht. Laat eerst maar je vaste basis dlf in vorm raken. Dan wil ik er eens zien of de bank echt zo sterk is bij blessures

30-07-2022 09:54

jerryisthename +32155

Klopt, maar je kunt niet ontkennen dat de selectie nu kwalitatief breder is dan ever + je hebt bovendien meer spelers die multi-inzetbaar zijn.
De vaste basiself is dus juist een beetje over, zoals je in het artikel kunt lezen. Schreuder wilt gewoon meerdere opties hebben in tactiek en als antwoord op de tegenstander.

30-07-2022 14:36

donkerblauw +2894

Antony mag ook wel een keer naar buiten.....

30-07-2022 09:32

Qifesh +24917

Buitenom?

30-07-2022 11:46

Godenzoon +6

Voor het mooie net 1 of 2 oefenwedstrijden te weinig gespeeld. Daarin hadden net wat meer automatismen erin geslepen kunnen worden en iedereen wat meer minuten kunnen maken.

De keuze voor veel rouleren kan ik met deze planning in de eerste seizoenshelft met het WK wel begrijpen. Het zijn echt ongelofelijk veel wedstrijden in korte tijd. Wat dat betreft is het fijn dat er zoveel keuzes op het middenveld en voorhoede zijn. Alleen achterin zoals meerder al aangeven kan je niet “voolop” rouleren (voornamelijk de rechterkant). Zeker met blessures kan je achterin wel voor problemen komen te staan. Wat betreft de keepers is het mijn inziens zo dat we dat pas achteraf kunnen stellen, het kan twee kanten op. Gorter doet het prima en blijft fit dan is er niets aan de hand. Doet Gorter het niet naar behoren en/of blessure bij zowel hem als één of beide oudjes en we kunnen zeggen dat we er iemand hij hadden moeten halen.

30-07-2022 09:25

j0rnnn +5111

De meeste transfer winst kan H2 nu behalen door goeie clubs te vinden voor spelers die minuten moeten maken. Zoals Naci, Daramy en Sontje

30-07-2022 09:10

Web +178830

Naci en Sontje moeten dan wel spelen
Ik weet niet of het verstandig is ze uit te lenen?
Daramy wel, mooi bedrag mag je hem ook verkopen

30-07-2022 09:18

j0rnnn +5111

Juiste type trainer bij zoeken. Naci zou ik bij een type Ron Jans onderbrengen. Dan gaat hij zeker spelen en Sontje zie ik ook spelen bij Fred Grim.
Nog een jaar JO is kapitaalvernietiging. Voor deze spelers is voetballen in een eerste team een must.

30-07-2022 09:26

Qifesh +24917

Sontje Hansen een paar keer aan de bal gezien, nou zoveel verschilt het niet met de anderen.. als die jongen het op zijn heupen heeft is het geen Danilo oid maar klassen beter... Maar Idd koppelen Ad juiste trainers

30-07-2022 11:47

JB74 +579

Het enige wat dat nu wel gebeurt met zulke sterke aankopen is dat het nieuwe talent vanuit de jeugd nauwelijks nog kans maakt in het eerste. En dat is toch het verdienmodel dat Ajax groot maakt.

30-07-2022 08:51

Ajaciedbrad +8937

Jeugd moet nu uitzonderlijke goed zijn willen ze nog kunnen aanhaken bij het 1e

30-07-2022 09:02

BRAMHOUTEN +3813

Je mag 5 x wisselen bij een mooie voorsprong gewoon de jeugd minuten geven

30-07-2022 09:05

Web +178830

Zou mooi zijn
Maar hoe hou je dan de jongens die er tegen aan zitten tevreden

30-07-2022 09:16

Dennis129 +11894

Onzinverhaal natuurlijk. Piepjonge Rensch 19 Taylor en (teruggekochte) Brobbey (beide 20) lijken vooralsnog meer dan voldoende minuten te gaan maken. Lijkt me een ongelooflijk mooi aantal spelers dat de definitieve doorbraak kan gaan maken in een seizoen.

30-07-2022 09:08

Drukwerk1968 +7127

Uiteraard is hij nog aan het puzzelen. Niet alle spelers waren nog beschikbaar. Ik maak mij geen zorgen. Eerste 3 competitie wedstrijden goed doorkomen en het elftal heeft de voorbereiding klaar.

30-07-2022 08:47

Sunny +9588

Ben vooral benieuwd naar Bassey en hoop dat hij speelt.
Verder hebben we op papier een in meerdere opzichten echt sterke selectie.
Techniek, drive, fysiek, ervaring, snelheid, talenten, creativiteit, slimheid, hardheid, etc. etc.
Op voorhand zeg ik 1 v.d. de beste selecties in jaren
Het is nu aan de trainer om te laten zien dat hij een waardige opvolger van TH is.

30-07-2022 08:29

koenos1 +7978

Zoals ik Bassey op training tekeer zou gaan, zou ik hem meteen opstellen. Denk echt dat hij er meteen staat.

30-07-2022 08:03

Web +178830

Centrum bedoel je ook denk ik?

30-07-2022 08:09

Trainer23 +1434

Wat is grinta in het Nigeriaans?

30-07-2022 08:16

Web +178830

Ik weet oprecht niet wat de beste formatie is nu?
Voorhoede is wel duidelijk
Bergwijn, Tadic/ Brobbey en Antony
En de verdediging Is het ook nog afwachten
Bassie lijkt een fantastische aankoop, maar hoe gaat hij het bij Ajax doen? Waarschijnlijk geen probleem? Maar het is zo anders bij Ajax verdedigen dan in Schotland.
Botman komt bij Ajax zoveel te kort, maar is nu een grote meneer in Europa
Niemand heeft dit aan zien komen, hij zelf zelfs niet
En als je dan Blind daar ziet spelen, opbouwend ga je dan zeker inleveren ( niet onderschatten)
Niets is uitgesloten, ook Wijndal moet het nog laten zien. Bassie kan ook nog back?
Rechtsback nog heel onzeker
Blind op 6 zal ook vreselijk goed wezen, daar moet je helemaal niet veel lopen, mits het goed staat

Het middenveld
Vrachten opstellingen komen er langs, en er ze zijn bij lange na niet hetzelfde
Dat zegt genoeg
Nog steeds een grote puzzel
Zelf hoop ik op Kudus en Taylor
Maar kan dit zonder Alvarez?
De Alvarez van afgelopen week vond ik weer goed spelen, want hij was het echt kwijt

Vanavond zullen wij weer meer zien?
Maar dan is er nog steeds niets zeker

Waar ik maar niet aan kan wennen, en ook niet wil wennen
Als de opstelling niet zo is als je zelf voor ogen hebt, hou je dan eens in man
En ga niet als peuter te keer hier met spelers af te zeiken
En als je er dan wat van zegt
Respecteer je de andere mening niet?
Dat heeft er geen reed mee te maken man
Natuurlijk respecteer ik een andere mening, maar zeg dan gewoon dat jij het graag anders wil zien. Dan kun je discuseren

Ook een uitspraak ( in koor mee doen )
Klaassen speelt verstoppertje
Omdat hij niet aan het middenveld spel deelneemt
Man dat is de opdracht van de trainer
Blijven diep gaan in de zestien, zoek de eerste of tweede paal. in de ruimte komen als Tadic inzakt enz
Ik hoop ook dat het Kudus word, Tadic heeft niet het loopvermogen er voor, en kan al helemaal niet met een driemanschap middenveld met Blind
Dat is denk ik uitgesloten?
Tadic en Blind op een middenveld?

30-07-2022 07:58

FTS95 +16160

Tadic Kudus
Taylor

Zou mijn voorkeur hebben. Ik weet het, super aanvallend, maar ook super veel voetballend vermogen. Ik denk dat het kan als je 2 giganten als Timber en Bassey achterin hebt.

30-07-2022 08:17

makaveli +957

Berghuis klaassen en blind op de bank houden?

30-07-2022 09:31

FTS95 +16160

Tja, keuzes...Blind op 6 zou nog kunnen ipv Taylor, maar Tadic en Kudus staan bij mij als eerste op het formulier

30-07-2022 10:21

Hakkie +781

Ik ben ook al weken aan het puzzelen, maar iedere keer dat ik een opstelling dacht te hebben en naar de potentiële bank keek, moest ik het weer overhoop gooien.
Echte luxe om met deze spelers de competities in te gaan.
Maar ook veel hoofdbrekens voor AS (Schreuder in dit geval).

30-07-2022 08:49

Pietsnot +15019

Ik denk letterlijk dat Ajax 50 verschillende opstellingen kan opstellen waarin ze kampioen worden. En dat er ook opstellingen tussen zitten waarmee ze zeer hoge ogen in de CL kunnen gooien.

Het is nu alleen zaak er een ijzersterk TEAM van te smeden waarin alle spelers zich realiseren dat het hoogst haalbare daadwerkelijk haalbaar is voor een team met deze kwaliteiten

Dan kan mei 2023 nog eens heel mooi worden

30-07-2022 10:17

UwSchipper +5704

Ben ik de enige die bij de heading Preseason altijd Prednison leest?

30-07-2022 07:54

FTS95 +16160

Ik vermoed van wel

30-07-2022 08:25

UwSchipper +5704

En bij FTS lees ik TBS...

30-07-2022 09:58

FTS95 +16160

Niet meer, ben net weer thuis..

30-07-2022 10:19

Masz +3731

Als de huiswijn éénmaal in je hoofd zit krijg je het er niet meer uit.

30-07-2022 10:03

Belnaarhuis +5103

Mooi stuk Thijs. Wat betreft het drukzetten, positieve ontwikkeling. Je ziet nog wat onwennigheid in het veld aan de zijkanten vooral, daar moeten we nog aan elkaar wennen.

Wat betteft de directe passing hink ik een beetje op 2 gedachten. Krijg een sterk Jol-gevoel bij die cross passes. Ben toch meer een liefhebber van sneller over de grond. Aan de andere kant gaat het wel het breien tegen en komen de buitenspelers sneller 1 op 1. Ik hoop op een mooie mix dit seizoen.

Roulatievoetbal heb ik verder nog nooit als positief ervaren, wat ik wel fijn vindt is dat het vanaf het begin aangegeven wordt. Op basis van de tegenstander zal het per wedstrijd ingvuld worden. Ik hoop wel op een vaste kern van 7-8 spelers zodat bepaalde vastigheden toch ingeslepen kunnen worden.

30-07-2022 07:24

UwSchipper +5704

Beste Belnaarhuis Chinees.
Van mijn krijg je je eerste like voor de moeite.
Welkom.

30-07-2022 14:46

Belnaarhuis +5103

Dank schippert! Heb je inhoudelijk ook nog toevoegingen die ons de juiste koers doet varen? 🤟🏻

30-07-2022 16:07

UwSchipper +5704

Als ik me beperk tot jouw epistel:
Bij een Zyech cross pass op de stropdas heb ik beslist geen Jol-gevoel.
En verder: op aankoop en verkoop gebied houd ik mij gedeisd met bijdragen op dit forum, maar omdat je erom vraagt: Ik zou zo graag een keeper zien waar ik het gehele seizoen een rustig gevoel van krijg...

30-07-2022 16:37

Belnaarhuis +5103

Begrijpelijk, ik heb dat gevoel wel bij Pasveer. Maar begrijp goed dat dat niet voor iedereen geldt.

30-07-2022 17:39
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.