Francesco Farioli kampt met heel wat vermoeide en zieke spelers bij Ajax. Donderdagavond had Ajax een verlenging nodig om zich ten koste van Union Saint-Gilloise te plaatsen voor de achtste finales van de Europa League. Bovendien moest het elftal van Francesco Farioli dat voor zo'n 90 minuten met tien man doen, nadat Davy Klaassen rood kreeg.
Na afloop wordt Farioli op de persconferentie - waarvan beelden te zien zijn bij VoetbalPrimeur - gevraagd naar een medische update. 'Als je spreekt over vermoeidheid: Jorthy (Mokio, red.) en Jorrel (Hato, red.) speelden met kramp. Het is al moeilijk om met tien man te spelen en dat is het al helemaal met een verlenging', zegt Farioli.
De trainer laat weten dat het herstel na de wedstrijd direct werd ingezet. Het zal dan ook een latertje zijn geworden. 'De spelers zijn nu al op De Toekomst om te herstellen. Dat is vandaag (donderdag na de wedstrijd, red.) al belangrijk.'
Veel zieken bij Ajax
Opmerkelijk is ook dat veel spelers niet helemaal fit waren. 'Sommige spelers waren of zijn ook ziek. Enkele van die spelers speelden vandaag: Daniele, Kenneth en Bertrand waren er niet echt klaar voor', doelt hij op Rugani, Taylor en Traoré. 'Er zijn op dat vlak veel moeilijkheden. Op dit niveau is dat niet het ideale scenario, maar het is wat het is.'
Tegen Union Saint-Gilloise waren Brian Brobbey en Rayane Bounida er helemaal niet bij. 'In het weekend verloren we al Kaplan, Baas en Taylor in de ochtend van de wedstrijd. Deze ochtend hoorden we dat Rugani een verschrikkelijke nacht had gehad, maar het was ook moeilijk om met Kaplan te spelen. We misten lengte met standaardsituaties.'
Lof voor Kaplan
Over Ahmetcan Kaplan gesproken: hij viel na rust in tegen Union Saint-Gilloise en zijn optreden zorgt voor lof bij Farioli. 'Hij is een speler die niet veel heeft gespeeld dit seizoen. Het is dan moeilijk om emotioneel betrokken te zijn. Hij zou zondag spelen, maar dit seizoen is voor hem ongelukkig. Vandaag (donderdag, red.) komt hij het veld in met een fantastische spirit en een geweldig verlangen. Briljant.'
Voor nu gaat de focus bij Ajax op de volgende wedstrijd. Zondag wacht immers alweer het inhaalduel met Go Ahead Eagles in de Johan Cruijff ArenA. 'Het is nu goed om even bij te komen en onszelf voor te bereiden op de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Dat is een fysiek team. In de eerdere wedstrijden zorgden zij voor veel problemen tegen ons met hun intensiteit.'
Focus op Go Ahead Eagles en Europa League-loting
Het duel met Go Ahead Eagles begint zondagmiddag om 16.45 uur. Dit duel zou eerder in januari gespeeld worden, maar werd toen vanwege Europa League-verplichtingen van Ajax verplaatst naar 23 februari. Bij een zege op de ploeg uit Deventer komt Ajax op een voorsprong van vijf punten op nummer twee PSV.
Vrijdagmiddag staat bij Ajax in het teken van de loting voor de achtste finales van de Europa League. De Amsterdammers treffen Olympique Lyon of Eintracht Frankfurt. Er wordt vrijdagmiddag ook geloot voor het restant van het toernooi.
Topreactie
AFCAViper +4696
Ik vond Rugani in de wedstrijden dat hij meedeed juist altijd steady en verdedigend gewoon goed. Dat hij dus ziek was verklaart waarschijnlijk ook dat het nu niet zo goed ging. Dus laten we die jongen ook niet meteen afbranden na 1 slechte wedstrijd.
Plaats reactie