Oliver Edvardsen heeft een goed gevoel overgehouden aan zijn eerste weken bij Ajax. De van Go Ahead Eagles overgekomen buitenspeler werd goed opgevangen door zijn teamgenoten, al is de Noor nog wel op zoek naar een woning in Amsterdam. Verder komt Edvardsen te spreken over de 0-2 zege van Ajax op Union Saint-Gilloise, waarin hij zijn basisdebuut maakte.
'Het was uiteindelijk een goede prestatie’, begint Edvardsen over de overwinning in Brussel tegenover Ajax TV. ‘Ik ben blij met de overwinning. Het was niet het makkelijkste veld om op te spelen, maar we hebben het maximale eruitgehaald en de overwinning binnengesleept.’
Edvardsen geeft aan dat het erg lastig was om te voetballen op het slechte veld in het Koning Boudewijnstadion. ‘Het was erg moeilijk om de bal te timen, want het was erg glad. Daardoor werd het een vechtwedstrijd, net als tegen Fortuna. Inmiddels zijn we eraan gewend, het was een goede oefening voor ons. Al met al een goede wedstrijd.’
Edvardsen scoorde bijna eerste Ajax-goal
In de eerste helft kreeg Edvardsen een goede kans om zijn eerste doelpunt voor Ajax te maken. Uit een corner van Steven Berghuis kopte Youri Baas op doel en de Noor was scherp bij de rebound. Echter wist hij de bal niet over de lijn te krijgen. Doellijntechnologie liet zien dat de bal net niet volledig over de doellijn was.
‘Het ging bijna te snel voor me om te reageren. Ik dacht dat de bal over de lijn was, maar ik weet het niet zeker. Bijna’, concludeert de linksbuiten in zijn beste Nederlands. ‘In de tweede helft gaf Edvardsen nog wel een assist bij de 0-2 van Christian Rasmussen. ‘Dat was een goede aanval en een goede treffer.’
Tekst gaat verder onder de foto.

Edvardsen kijkt met een goed gevoel terug op zijn eerste weken in Amsterdam, al heeft de aanvaller nog geen vaste woning. ‘Ik zoek nog naar een plek om te wonen. Het is niet makkelijk in zo’n grote stad. Groter dan Deventer. Ik heb meer keuze hier. Ik voel me al wel thuis bij Ajax. Het is een goede groep en ik voel me erg welkom. De Deense jongens (Rasmussen en Anton Gaaei, red.) hebben me het meest geholpen, want ik versta ze goed.’
Ajax heeft zichzelf een prima uitgangspositie verschaft voor de return tegen Union Saint-Gilloise door in Brussel met 0-2 te winnen. De ploeg van Francesco Farioli speelt donderdag in de Johan Cruijff ArenA tegen de Belgische club. Indien Ajax zich weet te kwalificeren voor de achtste finales van de Europa League, is er al meer duidelijk over de potentiële tegenstander. Dan wacht namelijk een duel met een subtopper uit een Europese topcompetitie: Eintracht Frankfurt of Olympique Lyon.
Topreactie
ajasibu +733
gewoon een prima aankoop, zeker voor het geld. Oogt fit, kan een mannetje uitspelen, ziet diepte, loopacties. ik ben tevreden en ik verwacht dat we hier nog een hoop plezier van zullen krijgen.
Plaats reactie