Francesco Farioli is na de gewonnen wedstrijd van Ajax tegen Union Saint-Gilloise zeer lovend over het spel van zijn ploeg. In gesprek met Ziggo Sport geeft hij de complimenten aan het hele elftal. De Amsterdammers wonnen donderdagavond met 0-2 in Brussel. Jorthy Mokio was de grote uitblinker met een doelpunt.
'Ik denk dat ons optreden briljant was, ondanks dat het veld niet zo goed was als iedereen had gewild. We speelden met kwaliteit, want de eerste goal volgde na goede combinaties, op een een slecht veld', begint de Italiaanse trainer zijn verhaal na de gewonnen wedstrijd in de Belgische hoofdstad. 'We hebben best veel kansen en situaties gecreëerd, we hebben er een paar tegen gekregen. Ik ben blij voor Mokio, ik ben blij voor Rasmussen. Bovenal moeten we de teamspirit en teamprestatie vieren.'
Farioli omschrijft de wedstrijd van Mokio als een 'hele goede', maar geeft ook complimenten aan de rest van het elftal. Zo krijgen twee nieuwelingen eveneens lovende woorden van de trainer. 'Als je bedenkt dat Lucas Rosa vijftien dagen bij ons is, net als Oliver (Edvardsen, red.). Hij is hier pas net en heeft een volledige wedstrijd gespeeld in een erg moeilijk scenario. Davy Klaassen speelde met veel aandacht op een positie die niet natuurlijk is voor hem.'
Tekst gaat verder onder de foto

'Rugani moest gewisseld worden vanwege fysieke problemen door veld'
Ook geeft de Italiaanse trainer van Ajax complimenten aan zijn landgenoot, Daniele Rugani. 'Hij won in de eerste helft al zijn duels. Helaas moest hij gewisseld worden vanwege fysieke problemen door het veld, dat was een van mijn angsten vooraf. Sutalo, Hato, Baas, Pasveer... Ik kan iedereen opnoemen. Steven Berghuis die in deze bijzondere rol speelde en de wedstrijd met een fantastische kwaliteit heeft geïnterpreteerd, want we hebben de wedstrijd in twee dagen voorbereid.'
Farioli krijgt ook de vraag wat hij spelers als Rosa en Edvardsen heeft meegegeven voor deze wedstrijd tegen Union Saint-Gilloise. 'Om te spelen voor wat de wedstrijd nodig heeft. Er is niets speciaals dat we kunnen zeggen. Ze moeten spelen voor wat het team nodig heeft en wat de wedstrijd vereist. Dat is alles', aldus de oefenmeester, die de hele wedstrijd in zijn trui langs de kant stond. Farioli had het echter niet koud in Brussel. 'Ik ren veel, voetbal warmt me op', besluit hij lachend.
Topreactie
Tommyshelby +128573
Heerlijk zo'n wedstrijd zonder Wijndalletjes en Branco's en een paar talenten die opstaan. Geeft direct meer een Ajax gevoel.
Plaats reactie