Ajax neemt het in de achtste finales van de Europa League op tegen Eintracht Frankfurt. Dat bleek vrijdagmiddag tijdens de loting voor het restant van het Europese toernooi. De wedstrijden tegen Eintracht Frankfurt worden gespeeld op donderdag 6 en donderdag 13 maart. De loting was onder meer te zien bij Ziggo Sport en op de website van de UEFA.
Ajax wist zich donderdag ternauwernood te plaatsen voor de achtste finales van de Europa League. De Amsterdammers wonnen vorige week het heenduel met Union Saint-Gilloise in Brussel met 0-2 en dus leek de ploeg van trainer Francesco Farioli al nagenoeg zeker van een plek in de volgende ronde.
Dat bleek donderdagavond wel anders, want Ajax kwam al snel op een 0-2 achterstand en bovendien kreeg Davy Klaassen een rode kaart. Ajax stond dan ook lang met tien man op het veld. In de verlenging kreeg Ajax echter een penalty, die door Kenneth Taylor werd benut. De 1-2 was voor Ajax genoeg voor een plek in de volgende ronde.
Tekst gaat verder onder onderstaand schema, waarin je de route naar de finale kunt uitstippelen.
In de achtste finales wacht een tweeluik met Eintracht Frankfurt, de nummer 5 van de competitiefase van de Europa League. In de clubhistorie speelde Ajax verrassend genoeg nog nooit tegen de Duitse club. Ajax kende voor deze loting een ongeplaatste status. Dat houdt in dat de club de heenwedstrijd thuis speelt, waardoor het de return op vreemde bodem zal spelen. Er werd ook geloot voor de kwartfinale en halve finale van de Europa League.
Nummer drie van Bundesliga; vijfde plaats in competitiefase Europa League
Eintracht Frankfurt staat op dit moment op de derde plaats in de Bundesliga. De club van trainer Dino Toppmöller zag in de winterse transferperiode topspeler Omar Marmoush naar Manchester City vertrekken. Met Hugo Ekitiké en Elye Wahi kent men nog altijd enkele goede spitsen, terwijl de selectie van de Duitsers in de winter nog werd versterkt met Michy Batshuayi. Hij trof Ajax onlangs nog met Galatasaray in de Europa League.
In de competitiefase van de Europa League eindigde Eintracht Frankfurt op de vijfde plaats. In dat toernooi won men van Besiktas (1-3), Rigas FS (1-0), Slavia Praag (1-0), FC Midtjylland (1-2), Ferencvaros (2-0), speelde het gelijk tegen Viktoria Plzen (3-3) en verloor het van Olympique Lyon (3-2) en AS Roma (2-0).
Tekst gaat verder onder de foto.

De wedstrijden in de achtste finales van de Europa League worden gespeeld op donderdag 6 (21.00 uur) en donderdag 13 maart (18.45 uur). Rondom deze wedstrijden speelt Ajax op 9 maart tegen PEC Zwolle (uit) en op zondag 16 maart tegen AZ (thuis) in de Eredivisie. Daarna volgt een interlandperiode, waarna Ajax op 30 maart de Eredivisie hervat met een uitduel bij PSV.
Eintracht Frankfurt op zijn beurt kent in de komende twee speelrondes topduels met Bayern München (uit) en Bayer Leverkusen (thuis). Tussen het tweeluik met Ajax wacht een thuiswedstrijd tegen Union Berlin, terwijl men enkele dagen na de return tegen Ajax op bezoek gaat bij VfL Bochum. Overigens kent de Duitse topclub een oude bekende: Rasmus Kristensen, nog trefzeker voor Ajax in de gewonnen bekerfinale tegen Willem II (4-0), speelt bij de Duitse club. Ook voormalig PSV-speler Mario Götze speelt bij Eintracht Frankfurt.
Tekst gaat verder onder onderstaand X-bericht.
Vervolg van het toernooi in Europa League
Er werd ook meteen geloot voor de rest van het Europa League-toernooi. Ajax speelt - mits het Eintracht Frankfurt verslaat - in de kwartfinale tegen de winnaar van het tweeluik tussen AZ en Tottenham Hotspur. Mocht het zover komen, speelt Ajax in de kwartfinale eerst uit, waarna de return in eigen huis volgt.
In een mogelijke halve finale kan Ajax gekoppeld worden aan Viktoria Plzen, SS Lazio, FK Bodo/Glimt en Olympiakos. Mocht Ajax deze ronde halen, speelt het de heenwedstrijd in eigen huis. De finale van de Europa League wordt dit seizoen gespeeld in Bilbao.
Ajax laat via de officiële kanalen verder weten dat informatie over de kaartverkoop voor het thuisduel van donderdag 6 maart begin volgende week volgt. Informatie over de uitwedstrijd in Frankfurt van donderdag 13 maart volgt 'zodra alles bekend' is.
Topreactie
RJB1979 +25662
Je weet die stad wel te verkopen hoor!
Plaats reactie