Vos lovend: 'Buitenspelers moeten een sensatie zijn, dat heeft Godts laten zien'

door Bart Veenstra 36

Bron Ajax TV

Vos lovend: 'Buitenspelers moeten een sensatie zijn, dat heeft Godts laten zien'

door Bart Veenstra 36

Bron Ajax TV

Laatst geüpdatet

Dave Vos ziet het zeker zitten in een aantal talentvolle spelers van Jong Ajax. In een uitgebreid interview met Ajax TV gaat hij in op de ontwikkeling die spelers als Mika Godts, Silvano Vos, Olivier Aertssen, Jorrel Hato en Kristian Hlynsson doormaken.

Mika Godts

'Mika Godts is een speler die ik helemaal niet kende. Het is een hele vrije jongen met een prachtige techniek. Voor mij moeten buitenspelers bij Ajax één-tegen-één kunnen spelen, diepte hebben, scorend vermogen hebben en het publiek kunnen vermaken. Buitenspelers moeten een sensatie zijn. Dat heeft hij in vrij korte tijd laten zien.'

Silvano Vos

'Silvano Vos maakte ik nog mee bij de O18, met Gabriël (Misehouy, red.), die lichting. Ik wist al heel goed wat Silvano kon. Voor mijn gevoel heeft hij veel potentie. Het is zaak voor hem om hier elke dag te komen om elke keer beter te worden. Toen ik hem zag (bij terugkeer na avontuur bij Rangers, red.) zag ik dat hij echt stappen had gemaakt. Hij is volwassener geworden. Dan kom je in de details: wat is je lichaamshoek, wanneer vraag je de bal wel en wanneer niet, hoe versnel je het spel en hoe kom je in je kracht. Dat is een mooi proces en dat is waar je elke dag voor leeft.'

Olivier Aertssen

'Olivier is een hele rustige jongen, heel bewust, altijd netjes. Centraal wordt ook gevraagd naar de ontwikkeling van je persoonlijkheid. Als je Timber ziet...Wij zaten met onze Youth League-groep op de tribune toen Ajax 1 in de Champions League speelde tegen Sporting. De aftrap werd genomen, Timber kreeg de bal terug en de spits sprintte op hem af. Timber draaide meteen bij hem weg en dribbelde in. Dat is een klein moment, maar hij koos ervoor om weg te draaien en de bal te behouden in plaats van lang te geven. Dat zijn koppelingen die je met Olivier en dat soort spelers maakt. Als je de bal terug geeft aan de keeper of lang speelt op het moment dat er geen druk is, zit je niet bij de goede club hier. Dat zijn juiste voorbeelden om aan die spelers te spiegelen.'

Jorrel Hato

'Jorrel is een speler die ik niet heel vaak heb gezien. Ik heb hem wel een paar wedstrijden meegemaakt. Als linksback en daarna centraal. Dat is een logische opbouw naar het eerste elftal. Je ziet hem nu een wedstrijd beleven vanuit rust, hij dribbelt in, speelt spelers uit en kan met tachtig meter in zijn rug verdedigen. Hij neemt een bepaalde verantwoordelijkheid en dat is alleen maar mooi en een onwijs groot voorbeeld voor spelers in de opleiding.'

Kristian Hlynsson

'Kristian vind ik zelf een hele bijzondere speler in hoe hij zijn sport beleeft. Hij speelde al zo vroeg betaald voetbal dat het nu lijkt alsof hij hier al heel lang speelt. Hij was zestien toen hij bij Jong Ajax begon. Hij loopt zo vaak in de juiste ruimtes, maar krijgt niet altijd de bal. Als hij naar een omgeving gaat waar mensen dat wel zien en waarin bepaalde situaties wel worden beloond, zullen zijn bijdrages wel beloond kunnen worden. Als je op deze leeftijd al zo'n prof bent, is dat heel erg knap.'

Ajax speelt voor het eerst sinds de jaren tachtig in een wit uittenue! Bestel nu het nieuwe uitshirt voor het seizoen 2023/24!

Lees meer over:
Plaats reactie

arufred +9812

Thomas Angel Gutierrez speelt op dit moment met Colombia onder 20 op het wk in Argentinie. Hij is linksbenig maar speelt als rechtsbuiten. Snel en een prima schot. Hij speelt bij Atletico Nacional uit Medellin. Hij is de zoon van Juan Pablo Angel die speelde met Pipe( Valdarama),Asprilla,Hiquita of te wel het Colombia van eind 90 begin 2000.
Misschien iets voor Ajax.

31-05-2023 21:09

arufred +9812

P.S. hij kan ook prima als spits spelen.

31-05-2023 23:10

Zuiderling +2225

Een verademing deze man !

31-05-2023 18:49

Aeter +6623

Inderdaad, komt over als een uitstekende jeugdtrainer, die echt weet waar hij mee bezig is en wat er nodig en tevens veel plezier heeft in zijn werk.

01-06-2023 09:03

Ajaxadam1 +31667

Eindelijk waardering voor Hlynsson. Belachelijk dat de kenners hem hier met Davy vergeleken.

31-05-2023 17:37

leeke +10399

Dat.zijn kenners die weinig verstand hebben blijkbaar

31-05-2023 17:46

Bassey +8215

R. De boer zit in hem de nieuwe de Bruyne.
Fysiek zal hij wel nog wat stappen moeten maken maar die jongen heeft meer talent in z’n kleine teen dan Davy in z’n hele lichaam.
Als hij nu ook het gogme van Davy krijgt gaan we er veel plezier aan beleven

31-05-2023 17:54

BillSplate +9699

R. de Boer heeft eerder missers achter z'n naam staan dan voltreffers als het gaat om talenten vergelijken met bekende spelers.

31-05-2023 18:46

YRGI +32950

Zie het niet.

31-05-2023 19:03

DannyAdam2 +3386

is wel een jongen die goed gaat bij een jaar verhuur in de eredivisie.

31-05-2023 20:57

Johan4ever +10914

'Buitenspelers moeten een sensatie zijn'

Dit zijn wel woorden die ik van een Ajax trainer wil horen en ik hoop dat hij een Godtsgeschenk wordt...

31-05-2023 17:17

Ozymandias +159568

Zodra het talent Vos in de basis kwam te spelen als centraal verdedigende middenvelder en Hlynsson daardoor lager op het middenveld kwam te staan ging hij een stuk beter spelen en toen de trainer Vos werd aangesteld ging zijn niveau met nog een stuk omhoog. Ik hoop dat Hlynsson komend seizoen samen met Vos en Misehouy op het middenveld van jong Ajax staat.

31-05-2023 16:09

Ajaxadam1 +31667

Hoop je niet dat talent Vos in Ajax 1 komt te spelen. Of acht je hem daar nog niet klaar voor?

31-05-2023 17:38

Ozymandias +159568

Volgens mij heeft hij mentaal nog een stap te maken. Zoals Ten Hag na zijn doorbraak Gravenberch terug naar Jong Ajax stuurde met de opdracht een reeks wedstrijden in de Eerste Divisie te domineren moeten ze dat volgens mij nu ook met Vos doen.

31-05-2023 21:13

C14 +22411

'Als je de bal terug geeft aan de keeper of lang speelt op het moment dat er geen druk is, zit je niet bij de goede club hier.'

'Voor mij moeten buitenspelers bij Ajax één-tegen-één kunnen spelen, diepte hebben, scorend vermogen hebben en het publiek kunnen vermaken. Buitenspelers moeten een sensatie zijn.'

Dat is wat je van een Ajaxtrainer wil horen.

Vos wil verzorgd en gevariëerd opbouwen, alleen uit nood een keer de lange bal, als het echt niet anders kan, onder hevige druk en geen afspeelmogelijkheid bijvoorbeeld, als het combinatiespel eens even faalt.

Vos zette meteen Hlynsson lager op het veld, waardoor deze meteen veel beter presteert, en dus minder of niet van de zeer diepe, balletjes afwachtende 10. Ook de sterke wens echte buitenspelers op de flanken te hebben in plaats van creatieve 10-en daar te misbruiken.

Vos moet ooit eens voor de groep komen te staan van Ajax 1. Misschien na Bosz als Jong Ajax trainer, of als assistent van Bosz. Vult Bosz tactisch en qua combinatiespel ook wel aan.

31-05-2023 15:33

Nr.10 +111146

Bosz als Jong Ajax trainer? Niet eens zo'n slecht idee.

31-05-2023 15:37

Nr.10 +111146

Hij schijnt héél graag naar Ajax te willen, dus wie weet.

31-05-2023 21:36

Ajacied33 +36720

Vos de assistent van Bosz na de zomer. Als Bosz ons weer aan 2 titels in 3 seizoenen heeft geholpen, kan Vos rustig het stokkie overmemen. Ik zeg voor die doen

31-05-2023 16:06

Simpelishetmoeilijkst +25241

Met het trackrecord Vsn Bosz mrt prijzen winnen……..

03-06-2023 19:51

Ajax27 +19183

Typisch AS weer he. Leuke jonge trainer... paar leuke teksten en hoppaaaa die moet dan maar weer de volgende trainer worden van AJax 1. Of misschien over 2-3 jaar...

Hou toch op, deze gast is aan z'n eerste halve seizoen als trainer van Jong Ajax bezig. Als ie echt serieus in beeld wilt komen voor Ajax 1, zou ik eerst lekker ervaring opdoen bij een KKD club die mogelijk kan promoveren. Waar je echt een selectie hebt die een seizoen bij elkaar is.

Daarna ervaring bij een eredivisie club waarmee je laat zien dat je met beperkte middelen goede resultaten kunt neerzetten.

De weg van vele trainers, stap voor stap, net zoals Ten Hag die via Go Ahead, Bayern II en Utrecht bij ons kwam.

31-05-2023 16:58

C14 +22411

@Ajax27

Dat maak jij ervan, paar leuke teksten. Ik heb hem al hoog zitten toen hij ten tijde van periode Jonk al zijn teams enorm goed liet spelen, was duidelijk een Cruijffiaans type die die visie echt begreep. Laat dat nu ook weer bij Jong Ajax zien, en is bij Rangers assistent geweest, dus al meer ervaring dan Heitinga, en een veel betere trainer, met een betere visie die veel meer Cruijffiaans is, en ook veel meer tactisch inzicht en technische kennis.

Cruijffiaans trainers zijn heel schaars, en als je er dan een in je eigen gelederen hebt die bewezen heeft die visie door en door te snappen, dan zou het nogal dom zijn deze te laten lopen.

Dat jij hem pas vanaf de winterstop een klein beetje kent, wil niet zeggen dat anderen hem ook zo kort pas kennen.

Bayern 2 is toch ook een beloftenploeg? Heeft alleen Utrecht daarna zelf gedaan. Vos assistent bij Rangers. Is wat minder ervaring, maar Vos past vele malen beter bij Ajax qua visie dan tactiekenman Ten Hag, die 3 jaar lang geen Ajax voetbal gespeeld heeft.

31-05-2023 23:21

Ajax27 +19183

Omdat ie een jaar assistent is geweest bij een club in een veel kleinere competitie dan de Nederlandse, heeft ie meer ervaring? We hebben allemaal gezien bij Schreuder dat ergens assistent zijn of de grote 'baas' zijn iets heel anders betekent. Als assistent heb je met 0,0 druk te maken van de buitenwacht. Als hoofdcoach krijg je wel al het gezeik over je heen bij iets mindere prestaties.

Er zijn legio trainers die met meer/minder succes proberen om Cruijffiaans voetbal te spelen. Dat zegt helemaal niets. Aanvallend, combineren, opbouwen vanuit achteren, creativiteit, eigen jeugd.... dat willen zoveel trainers, dat zegt niets over hoe capabel je wel/niet bent.

Ik zeg alleen dat ie pas sinds 3 maanden een seniorenteam voor het eerst als hoofdcoach traint. Waarom zou iemand zonder grootse voetbalcarriere na 3 maanden op profniveau geschikt zijn als trainer van het eerste?

Iemand kan talentvol zijn, helemaal mee eens. Maar als Ajax gaat gokken op talenten, dan gaat het heel erg snel bergafwaarts.

Ten hag op senioren niveau alleen wat ervaring bij Utrecht? Know your facts buddy.

Dave Vos is 1 jaar assisstent bij van der Gaag geweest bij Jong Ajax, daarna weer bij o18, daarna 1 jaar assistent bij Rangers en nu 3 maanden als hoofdcoach van Jong Ajax. Hij heeft dus 2 jaar als assistent bij de senioren ervaring en 3 maanden als hoofdcoach.

Ten Hag is 3 jaar assistent geweest bij Twente, 3 jaar assistent bij PSV, 1 jaar hoofdcoach bij KKD club Go Ahead waarmee hij in z'n eerste seizoen direct promoveerde naar de eredivisie. Daarna 2 jaar hoofdtrainer bij Bayern II, waar ie vooral heen is gegaan om dagelijks van Guardiola te kunnen leren. Daarna 2 seizoenen Utrecht en toen kwam ie pas bij Ajax. Hij is dus 6 jaar assistent geweest en heeft daarna 5 jaar als hoofdcoach gewerkt. 11 jaar op seniorenniveau voordat ie pas bij Ajax terecht kwam. Ten Hag geen Ajax man... hij heeft het grootste Europese succesjaar gehad sinds van Gaal, we maakten jaarlijks 100+ goals met attractief verzorgd en creatief aanvallend voetbal. Spelers gingen voor 50-100 miljoen weg, we stonden Europees echt weer op de kaart en haalden tig kampioenschappen binnen.

Laat die Dave Vos nu maar eerst eens rustig groeien. Eerst een volledig jaar bij Jong Ajax, daarna een eredivisie club en dan over een paar jaar kijken hoe goed ie het daarmee doet en of ie dan rijp is voor een grote club als Ajax.

01-06-2023 08:30

Amoaxeldongenn +3586

Hlynsson moet gewoon op 8 spelen en nog bepalender gaan worden komend seizoen. Anders verhuren, maar denk dat een vol jaartje jong hem nog wel goed kan doen

31-05-2023 15:31

C14 +22411

Wel apart dat de beste en compleetste, Fitz-Jim, niet genoemd wordt.

31-05-2023 15:26

DeKenner +9312

Misschien zie jij het dan gewoon niet goed?

31-05-2023 15:40

De-King +20419

Ik denk dat jij het niet goed ziet.

31-05-2023 15:46

DeKenner +9312

Ik heb geen oordeel geveld, dus wat precies zie ik niet goed?

31-05-2023 17:15

De-King +20419

Ik hoop zelf dat hij Kian niet noemt omdat hij geblesseerd is.

31-05-2023 15:46

Skajhigh +2272

Heeft hij wel gespeeld onder Vos bij jong? Ik dacht dat hij vd winter een vast plekje bij de A selectie heeft gekregen. Absoluut ook een groot talent, al vind ik Sylvano Vos wel completer, vooral door hey fysieke aspect

31-05-2023 18:13

Dirk +7032

Hlynson doet me denken aan de jonge Kevin De Bruyne toen hij nog bij Genk speelde. Heb al veel fraaie dingen van hem gezien , hopelijk maakt hij zo,n carrière als Kevin. Succes kerel

31-05-2023 15:22

FTS95 +16060

Ik ben toch zo blij met die Vos, dat moet prio nummer één zijn: Het behoud van Dave Vos.

31-05-2023 15:21

champhead +14373

Prio nummer 1 lijkt me hoofdtrainer en AD

31-05-2023 15:43

FTS95 +16060

Uiteraard hoor, maar ik gewoon heel erg blij met Vos. Zulke trainers zijn van onschatbare waarde voor een club.

31-05-2023 16:38

Dirk +7032

Als Belgische Ajacied ben trots en blij met Mica Godts, eindelijk weer een Belgisch talent bij ons aller Ajax. Net nu we een inhaalbeweging moeten gaan doen , mooi voor deze jongen(s) !!

31-05-2023 15:19
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.