Jordan Henderson is terug bij de nationale ploeg van Engeland. De aanvoerder van Ajax is door bondscoach Thomas Tuchel opgenomen in de definitieve selectie van de Three Lions voor de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Albanië en Letland, zo meldt het officiële account van de Engelse nationale ploeg via X.
Henderson speelde op 17 november 2023 zijn 81e en voorlopig laatste interland tegen Malta (2-0 winst). Dit betrof toen een duel om kwalificatie voor het Europees Kampioenschap in Duitsland in de zomer van 2024. Hiervoor werd de Ajax-captain niet opgeroepen. Tijdens zijn interlandloopbaan scoorde Henderson drie keer en gaf hij elfmaal een assist.
Ajax nam Henderson in januari 2024 transfervrij over van Al-Ettifaq in Saudi-Arabië, waar hij onder zijn oud-teamgenoot bij Liverpool Steven Gerrard speelde. Op 2 februari 2024 maakte de Engelsman zijn debuut in het wit-rood-wit tijdens een 1-1 gelijkspel tegen PSV. Momenteel staat de teller van Henderson bij Ajax op vijftig officiële wedstrijden. Hierin scoorde hij niet, maar gaf hij wel negen beslissende voorzetten.
Tekst gaat verder onder de foto.

Francesco Farioli besloot Henderson dit seizoen de aanvoerdersband te geven, waar de naar Al-Ittihad vertrokken Steven Bergwijn die eer een seizoen eerder ten deel viel. In de met 4-1 verloren uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt op donderdag zat Henderson niet bij de wedstrijdselectie. Hij was geschorst na zijn gele kaart in het heenduel, die hij kreeg voor een wegwerpgebaar richting de scheidsrechter.
Meer nieuwelingen bij Engeland
Naast Hendo zijn ook Marcus Rashford, door Manchester United verhuurd aan Aston Villa, en Reece James van Chelsea terug bij de nationale ploeg. Voor Myles Lewis-Skelly van Arsenal is het de eerste keer dat hij bij de A-selectie van zijn land zit. De achttienjarige linksback maakt een mooie ontwikkeling door en is een vaste waarde geworden onder trainer Mikel Arteta bij de club uit Noord-Londen. Ook Dan Burn, verdediger van Newcastle United is nieuw in de selectie van Tuchel.
Plaats reactie