Grillitsch wacht nog op beste versie van zichzelf: 'Spelritme is belangrijk'

door Jesse ter Haar 36

Bron Ajax Life

Grillitsch wacht nog op beste versie van zichzelf: 'Spelritme is belangrijk'

door Jesse ter Haar 36

Bron Ajax Life

Laatst geüpdatet

Florian Grillitsch geeft aan dat de Ajax-fans het beste van hem nog moeten gaan zien. De middenvelder begon tegen zowel Fortuna Sittard als FC Emmen in de basis, maar na een lange periode zonder speeltijd moet de Oostenrijker nog in zijn ritme komen.

'Het is voor een speler belangrijk om spelritme te hebben', vertelt hij immers tegenover Ajax Life. 'Natuurlijk is het lastig om er meteen lekker in te zitten als je maanden amper hebt gespeeld. Dat is niet makkelijk, maar ik doe gewoon hard mijn best. Dan ga ik ook steeds beter spelen. Het mag duidelijk zijn dat je niet meteen op je allerbest bent als je zo lang geen wedstrijden hebt gespeeld. Het is nog even inkomen, maar dat is logisch.'

De routinier kwam dit seizoen nog maar weinig in actie namens Ajax en daarvoor kan hij wel een reden bedenken. Hij arriveerde pas laat in de transferperiode in Amsterdam dus maakte hij niet de gehele voorbereiding mee. 'Dat zorgde voor een achterstand. Alfred Schreuder werd ontslagen en de nieuwe trainer John Heitinga kende me niet goed. Dat laatste begrijp ik wel. Het is aan mij Heitinga te overtuigen. Daar werk ik hard voor door in elk geval zo goed mogelijk te trainen. Nu krijg ik de kansen en wil ik ook blijven staan.'

Na basisplaatsen tegen op papier kleinere ploegen, wacht zondag een strijd met PSV om plek twee in de Eredivisie. Grillitsch hoopt zijn reeks van basisplaatsen voort te kunnen zetten en dat vooral tegen concurrent PSV. 'Uiteraard hoop ik dat deze topwedstrijden mag spelen. Dit zijn bij uitstek de ontmoetingen waarbij je op het veld wil staan. Als oudere speler heb ik de nodige ervaring die belangrijk kan zijn om zulke duels te spelen.'

Ajax zonder Álvarez

De kans op speeltijd voor Grillitsch is door de schorsing van Edson Álvarez voor PSV - Ajax alleen maar groter geworden. Toch kan de Oostenrijker er niet om juichen. 'Edson is een belangrijke speler voor ons. Op en naast het veld. Hij neemt altijd zijn verantwoordelijkheid. We kunnen er nu niks meer aan doen dat hij is geschorst. We komen zondag evengoed met een sterk elftal op het veld. Ik heb er heel veel vertrouwen in dat we kunnen winnen in Eindhoven.'

Lees meer over:
Plaats reactie

Rock69 +8411

Teveel spelers hebben geen ritme. Deze Grillitsch moet toch echt veel meer spelen, gezien zijn Bundesliga ervaring. Maar het valt ook niet mee om op te boksen tegen een Taylor of Klaassen. En niet te vergeten Heitinga. Hahahahaha

18-04-2023 18:16

ProfessorX +19827

Volgens velen hier is mee trainen met 1e beter dan spelritme zeker voor de jeugd 💪🏻👊🏻

18-04-2023 17:08

Ferd +38491

Jeugd moet meetrainen met het eerste (hoger niveau dan de jeugd) en dan zoveel mogelijk minuten maken bij Jong Ajax, met invalbeurten bij het eerste.

19-04-2023 10:00

ProfessorX +19827

Dit dus en dat gebeurd nu pas hè 🤗

19-04-2023 21:19

Voetballover +3083

Waarom krijgt hij geen kans

18-04-2023 15:48

Godenzoon24 +15296

Vond hem de beste Ajacied gister. Wat meer ritme en dit kan best een grote meerwaarde worden!

18-04-2023 07:56

insectenverdelg +23454

heeft na een jaar bijna niet gespeeld te hebben nu 2x basis gestaan. Ik zie al lichte verbetering, maar iedereen kraakt m in de media al af. Bezopen natuirlijk. Zo'n jongen moet je een paar potten de tijd geven.

17-04-2023 22:54

appiehappie +3064

Er is een Grillitsch hype aan de gang. Opeens wordt deze licht grijze muis door iedereen opgehemeld.
Nu ligt het aan het niet hebben van wedstrijdritme. OK, ik begrijp dat je van iedere week spelen zo maar beter kan worden. Echter als deze licht grijze muis zo goed zou zijn, moet je dat met regelmaat kunnen herkennen. Let maar eens op, als hij de bal krijgt wil hij er zo snel mogelijk vanaf. Hij speelt de bal op 100% zeker naar een medespeler die ook echt "vrij" staat. Loopacties zie ik niet van hem. Hij komt nooit in de 16 van de tegenstander. Ik heb m nog nooit een bal tussen de palen zien schieten. Ik zag gisteren voor het eerst een dieptepass op de li.vleugel, die aankwam. Hij heeft dus ook nog nooit gescoord.
Wat is het rendement van deze Florian Grillitsch, daar kijk ik naar. Het rendement van zijn spel is ronduit bedroevend. Als ik lees dat er hier "kenners" zijn die hem willen houden, hem graag in de basis willen zien, een troef voor volgend seizoen noemen, dan hebben die allemaal een vuiltje in beide ogen. Gewoon een eenheidsworst waar er zoveel van rondlopen in de Eredivisie, een speler die Ajax niets gaat brengen. Per direct svp in de etalage, graag vooraan goed in het zicht.

17-04-2023 22:44

Balgevoel +30858

Uhuh, leuk verhaaltje... Zelden zoveel onzin in een post gelezen. "Grillitsch wil zo snel mogelijk weer van die bal af" vond ik ook wel een leuke. Als bij er Ajax meer zouden zijn die eens in één keer zouden doortikken...

Maar goed, grijze muis, dus. 91% passzuiverheid vorige week, 93% deze, met in beide gevallen ruim 100 balcontacten (116 tegen Emmen, 105 tegen Fortuna). Zeggen statistieken alles? Nee, maar wel veel. Zeker meer dan zo'n verhaaltje over een gebrek aan rendement... En dan je opmerking over 'etalage': Ajax heeft een optie om z'n contract met twee jaar te verlengen. Of niet...

Taylor tegen Emmen: 55 balcontacten, 42 passes, 32 aangekomen (76% passzuiverheid). Dan Klaassen... 41 balcontacten, 34 gegeven passes, 26 goed aangekomen (passzuiverheid eveneens 76%). Klaassen is bovendien amper in de 16 geweest, speelde z'n zoveelste verwaarloosbare potje.

Grillitsch lekker laten staan en de optie lichten graag.

18-04-2023 00:42

ShiekTakTiek +5924

Wat een onzin post jeetje. Jij verwacht van je 6 dat ie de 16 in duikt, ballen op doel schiet, spelers voorbij dribbelt? Kijk eens naar beelden van Grillitsch bij Hoffenheim in de Bundesliga en je zal zien wat een fitte Grillitsch die ritme heeft kan brengen. Ik hoop die periode van hem mee te maken bij Ajax en dat alle criticasters zich achter hun oren zullen krabben.

18-04-2023 01:58

gi0vanni +7243

Ik dacht dat beoordelen van een verdedigingde middenvelder in de eerste plaats om zijn verdedigende kwaliteiten ging en de rest daarna. Moeten we ook kijken of Kudus mee loopt tot de eigen 16 en hoeveel onderscheppingen hij heeft want als die cijfers tegenvallen moet hij gelijk vertrekken. 😁

18-04-2023 09:54

Thaschja +10242

Helemaal mee eens weg ermee

18-04-2023 10:00

HendrikAjax +16836

Haha wat een onzin, ten eerste lijk je geeneens echt naar hem te kijken tijdens de wedstrijden en ten tweede ga je een zes toch niet beoordelen op zaken als schoten tussen de palen? Dan heb je echt een compleet verkeerd beeld van wat een 6 hoort te doen.

18-04-2023 10:32

DeMagere +23140

Het experiment met Taylor op 6 was gedoemd om te mislukken.

Florian Grillitsch had veel eerder en veel vaker minuten moeten krijgen. Dan was zijn spelritme nu optimaal geweest.

Zowel onder Schreuder als onder Heitinga verliezen we zoveel tijd.
Kudus van de bank naar de spits naar de bank naar rechtsbuiten.
We gaan hem pas op zijn ideale positie inzetten als het seizoen afgelopen is en alle topclubs voor hem in de rij staan.

We kijken nu een seizoen lang naar een Ajax dat voor schijnzekerheid en schijncontrole gaat. Er lijkt geen plaats voor voetbal en durf.

17-04-2023 22:38

Tommyshelby +129094

Deze man is een betere versie van Schone. Wellicht zonder de fijne trap dan. Maar in open spel is dit de ideale 6 voor Ajax. Belachelijk dat ie er uit pure nood pas in is gekomen.

17-04-2023 22:35

FrancescosRavioli +15262

Ik wil je best geloven op basis van zn spel bij Hoffenheim, maar hij heeft bij ajax nog wel het een en ander af te leggen.

Je kan de vergelijking met Schone niet helemaal maken, want die stond zn eerste jaren bij ajax altijd op de flanken. Persoonlijk denk ik niet dat die beter is. Hij is wel sneller.

Denk dat hij volgend seizoen wel een stuk bepalender zou kunnen zijn met een goede trainer en minder brandhout om zich heen.

18-04-2023 09:30

gi0vanni +7243

Schone kon vaak in topwedstrijden niet mee in het verdedigende gedeelte maar was natuurlijk wel heel goed aan de bal met als bonus een extreem goede vrije trap.

18-04-2023 09:50

Noam +4112

Ik geloof wel in deze man. Heeft veel wat anderen niet hebben. Hoge mate van spelintelligentie, goed positiespel en effectief. Weet dat veel mensen hier over me heen gaan vallen nu ik dit zeg maar ik vind hem eigenlijk beter dan Alvarez. Fitz Jim overigens ook.

17-04-2023 22:32

FrancescosRavioli +15262

Laat Fitz Jim eerst maar eens een seizoen spelen en dan kunnen we bepalen of die beter is

18-04-2023 09:33

Noam +4112

In Ajax 1 was ie al twee keer man of the match. Weliswaar voor de beker maar alsnog

18-04-2023 19:00

FrancescosRavioli +15262

Een kers maakt nog geen taart.

18-04-2023 20:08

Noam +4112

Als hij nou vaker speelt zou hij zich meer kunnen bewijzen ;) Je zou hem zelfs als RB kwijt kunnen ipv Sanchez

18-04-2023 22:18

FrancescosRavioli +15262

Daar ben ik sowieso een voorstander van.
Dat wilde ik eigenlijk ook met Taylor op linksback, alleen Kudus is nu geblesseerd en Alvarez geschorst.

19-04-2023 00:11

Chrismokum020 +16431

Zag Grillitsch gister zelfs een 'Frenkie' doen aan de bal, waardoor zn tegenstander de verkeerde kant op werd gestuurd. Laat hem 10 potten staan en hij is niet meer weg te denken uit de basis. Heeft een goede techniek en zorgt voor rust aan de bal, wordt niet nerveus als hij in de drukte wordt aangespeeld en durft vooruit te spelen. Dit kan natuurlijk allemaal nog op een hoger tempo, maar dat komt vanzelf als hij meer aan spelen toekomt

17-04-2023 22:26

HendrikAjax +16836

Vroeger bij Hoffenheim deed hij regelmatig een "Frenkie"

18-04-2023 10:35

036AFCA97 +146682

Ik denk dat Grillitsch een hele stabiele factor op 6 kan worden. A la Schöne. Geen hoogvlieger, maar gewoon een zekerheidje.

17-04-2023 22:11

1991 +7787

Denk dat die stabiele factor zeker in Europese wedstrijden goed van pas komen..

18-04-2023 00:59

TontoKarnaggel +42509

Een van de weinige spelers waarvan ik hoop dat die volgend jaar nog bij ons speelt

17-04-2023 21:47

Panna +5042

Het was gisteren iets beter dan de week ervoor, maar nog steeds ver van het niveau dat je bij Ajax wil zien. Had wel een waanzinnige steekbal die verraadt dat hij wel wat kan. Toch zeg ik..... doorselecteren!

17-04-2023 21:54

FrancescosRavioli +15262

Kijk even naar die steekbal die hij gisteren gaf en probeer even na te gaan wat hij zou kunnen presteren als hij bijv. Een Neres of Antony voor zich had gehad.

Ik heb al wel geaccepteerd dat hij minder is dan wat we afgelopen jaren hadden, maar hij is mogelijk wel van het niveau wat we MINSTENS moeten nastreven. Als je toch een paar aankopen moet doen dit jaar, dan zou m'n prioriteit op de positie van Klaassen liggen. Rechtsback, spits en CV zijn allemaal belangrijker. Zeker bij een vertrek van Kudus, Alvarez en Timber.

18-04-2023 09:37

BryanAFC1 +3465

Fijne speler, een van de weinige in de selectie die het spel goed leest. Qua positioneren en progressieve passes nu al prima, terwijl hij nog niet eens ritme heeft.

Laat ook anderen om hem heen beter voetballen. Bijvoorbeeld Taylor die ineens meer tot zijn recht komt en verder naar voren kan spelen nu Grillitsch erin staat. Die nu dus geen ballen meer hoeft te komen ophalen als linkshalf om dat Alvarez niet kan opbouwen vanaf het middenveld.

17-04-2023 21:41

AFCAvak410 +1465

Deed het zeker niet onverdienstelijk, maar ook niet fantastisch. De vraag is of dit het is, of er nog meer in zit voor Grillitsch bij ons. Als dit het is, is het niet genoeg. Maar als hij nog een stap in de kwaliteit gaat zetten, kunnen we hem er ook volgend jaar goed bij gebruiken.

17-04-2023 20:52

WantAmsterdam +116147

Een speler die dit laat zien zonder ritme in een ploeg uit vorm, zonder vertrouwen en waar geen enkele lijn in zit, is zeer zeker goed genoeg voor Ajax.

17-04-2023 20:55

WantAmsterdam +116147

Precies, een verademing tov alle spelers die er eerder hebben gestaan, gigantisch verschil kwa voetbal met Alvarez.

17-04-2023 21:04

WantAmsterdam +116147

Helemaal mee eens.

17-04-2023 21:15

Koekepeer +1460

Toen was hij geblesseerd, dus dat kon niet

17-04-2023 22:05
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.