Ajax ambassadeur van eerste 'Nouri-AED': 'Belangrijk dat op veel plaatsen AED's aanwezig zijn'

door NielsOpdam 10

Bron AT5

Ajax ambassadeur van eerste 'Nouri-AED': 'Belangrijk dat op veel plaatsen AED's aanwezig zijn'

door NielsOpdam 10

Bron AT5

Laatst geüpdatet

Edwin van der Sar heeft woensdag de eerste 'Nouri-AED' onthuld, zo schrijft AT5. De Nouri Foundation plaatst, in samenwerking met de Hartstichting, verspreid door het hele land 34 AED's. Op het A. Nouriplein in Amsterdam Nieuw-West werd de eerste Nouri-AED onthuld door Van der Sar en de wethouder van sport, Sofyan Mbarki.

In 2017 kreeg Abdelhak Nouri tijdens een oefenwedstrijd van Ajax een hartstilstand. De Ajacied heeft daar zwaar hersenletsel aan overgehouden. Een AED had hem mogelijk kunnen helpen. Het plaatsen van 34 AED's is het eerste project van de Nouri Foundation. 'Deze en alle andere Nouri-AED's dragen we op aan de wijken', vertelt de broer van Abdelhak, Abderrahim Nouri, aan AT5. 'De missie van de Nouri Foundation is om mensen en jongeren die aan de zijlijn staan, door welke beperking dan ook, mee te laten doen in een veilige omgeving.'

Als de Nouri Foundation een AED plaatst, dan betrekt het de betaald voetbalorganisatie uit de gemeente of omgeving waarin het apparaat geplaatst wordt. Zo heeft elke AED een eigen voetbalorganisatie als 'ambassadeur'. Ajax is de ambassadeur van de eerste AED op het Nouriplein. 'Het is heel belangrijk dat op veel plaatsen AED's aanwezig zijn en dat mensen weten hoe ze ermee om moeten gaan', vertelt Van der Sar. 'Wij vinden het eervol dat wij ambassadeur zijn van de eerste Nouri-AED en dat het Ajax-logo erop staat.'

'Blij en trots dat Nouri Foundation zich wil inzetten voor het "hartveiliger" maken van Nederland'

De Nouri Foundation leidt met de Hartstichting jongerenwerkers en buurtsportcoaches op zodat zij weten hoe ze een AED moeten gebruiken. Daarnaast worden er ook reanimatiecursussen gegeven. 'We zijn blij en trots dat de Nouri Foundation zich met ons wil inzetten voor het "hartveiliger" maken van Nederland. Dit initiatief gaat veel verder dan alleen het plaatsen van AED's: het zorgt voor verbinding in de wijk en meer bewustzijn over je hartgezondheid', vertelt Hans Snijder, de directeur van de Hartstichting.

Lees meer over:
Plaats reactie

ZwartNazareth +1412

Wat is een AED? Alles uitleggen en geen afkortingen gebruiken.

10-05-2023 21:11

MarcHogervorst +35302

Elektronisch dingetje op batterijen wat je aansluit bij mondopmond beademing en hartmassage, om het hart weer op gang te brengen.

11-05-2023 08:01

MarcHogervorst +35302

Jemig, ik wil niet vervelend zijn, maar ik ben dus zelf 'van de EHBO', en je hebt zo'n site hartslagnu.nl, daar heb ik me aangemeld als vrijwilliger voor reanimatie, en je ziet ook welk bedrijf eventueel een AED heeft. Ik denk dat binnen de straal van een kilometer of vijf er bij mij in de buurt al 34 AED's hangen. Dus om nou te zeggen dat schiet landelijk veel op, 34 Nouri AED's plaatsen? Het is nu niet zo dat er een tekort is. Het is meer dat meer mensen CPR moeten leren en beschikbaar moeten zijn. Maar ja.

10-05-2023 20:05

Sneijdertje +2379

Ja, je zal wel weggezet worden als 'hater' , en tuurlijk, alle kleine beetjes helpen, maar goed, ben het wel met je eens

10-05-2023 21:08

MarcHogervorst +35302

34000 cursussen hartmassage voor amateur voetbalverenigingen zou beter helpen.

11-05-2023 08:42

Sneijdertje +2379

Bijvoorbeeld. Bij bedrijven zou het ook veel meer aangeboden moeten worden aan werknemers. En wat mij betreft ook landelijk vanuit gemeentes. Ga gewoon in iedere wijk/postcode/straat proberen mensen te strikken voor een cursus

11-05-2023 13:21

WantAmsterdam +116147

Sorry, maar dit klinkt bijna als cynisme “Nouri-AED”, laat de naam gewoon weg, we willen hem niet alleen vanwege zijn hartproblemen herinneren.

10-05-2023 19:20

Sneijdertje +2379

Cynisme, narcisme, kies maar

10-05-2023 21:08

Keizer +30171

Ja ik weet niet wat ik hier nou van moet vinden. Prima dat nu overal AED's hangen maar waarom Nouri hier bij betrekken. Komt een beetje misplaatst over. Als in ik vraag me af wat hij hier zelf over te zeggen heeft.

10-05-2023 18:45

ST +23077

Ik had precies hetzelfde. Het leest bijna weg als een fout bericht uit De Speld.

10-05-2023 19:07
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.