Slot zat al vol zelfvertrouwen richting Klassieker: 'Daar hadden we deze wedstrijd niet voor nodig'

door Timo Suur 46

Bron Voetbal International

Slot zat al vol zelfvertrouwen richting Klassieker: 'Daar hadden we deze wedstrijd niet voor nodig'

door Timo Suur 46

Bron Voetbal International

Laatst geüpdatet

Feyenoord-trainer Arne Slot gaat met een goed gevoel richting De Klassieker van aankomende zondag. De Rotterdammers wisten met maar liefst 7-1 te winnen van Shakhtar Donetsk en zijn zodoende geplaatst voor de kwartfinales van de Europa League.

'Natuurlijk helpt dit,' zo wordt Slot geciteerd door Voetbal International op de vraag of dit nog wat betekent voor de aankomende Klassieker. 'Als je donderdagavond speelt, is dat over het algemeen geen voordeel: zeker niet als je zondag tegen een sterke tegenstander als Ajax speelt.' Uiteindelijk wist Feyenoord overtuigend te winnen van de Oekraïners en er werd veel vertrouwen getankt in Rotterdam. 'Maar als het dan toch moet gebeuren (spelen op de donderdagavond in aanloop naar De Klassieker, red.), is het heel prettig dat je met zo'n overwinning van het veld stapt.'

Slot beaamt dat Feyenoord al vol zelfvertrouwen zat. De Rotterdammers hebben sinds 27 oktober 2022 geen officiële wedstrijd meer verloren. Toen gingen ze in de groepsfase van de Europa League met 1-0 onderuit in Oostenrijk tegen Sturm Graz. 'Dit geeft heel veel vertrouwen richting zondag, al hadden we deze wedstrijd daar niet voor nodig. Dat zelfvertrouwen hadden we al.' De trainer van Feyenoord ziet ook dat Ajax weer op het goede spoor zit in aanloop naar de ontmoeting tussen de twee aartsrivalen. 'We zien ook dat het huidige Ajax onder Heitinga weer terug is bij het Ajax van het begin onder Alfred Schreuder. Toen speelden ze ook heel erg goed en haalden ze ook heel veel goede resultaten.'

Heitinga hoopte op verlenging voor Feyenoord

Ajax-trainer John Heitinga vertelde op de persconferentie in aanloop dat hij hoopte op een verlenging voor Feyenoord. 'Voor het Nederlands voetbal is het goed als Feyenoord wint, maar het liefst wel na verlenging,' zo zei hij. De oefenmeester hoopte wel dat Feyenoord een ronde verder ging komen. 'We zijn Nederlanders en willen op het hoogste podium spelen. Dat is goed voor de ontwikkeling, het Nederlands elftal en de clubs.'

Denk jij dat Ajax zondag wint van Feyenoord?

Als je verantwoord speelt, houd je het leuk. Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+!

Lees meer over:
Plaats reactie

Ajaxamsterdammmmm +1231

Kale zeik trut

17-03-2023 15:10

Cello +52796 moderator

Natuurlijk gaat ie vol zelfvertrouwen richting Amsterdam voor de klassieker. Tuurlijk.
Maar net als anderen ook al meldden moet je het wel allemaal in perspectief zien. 7-1 tegen Shaktar is voorlopig eerder een uitschieter in de serie wedstrijden van de afgelopen weken. Wedstrijden die net aan over de streep getrokken werden met dus minimaal verschil en veelal in de slotfases van die wedstrijden. Waar ze dus vooral op moeten letten is misschien wel overschatten van zichzelf en dat men denkt dat ze Ajax ook wel effe opzij gaan zetten na deze 7-1.

Als ze dat denken, misschien wel overmoedig worden....dan kan het ze wel eens heel duur komen te staan. Dan gaan ze wellicht als team te ver naar voren lopen en komen er ruimtes voor Ajax....

Maar we gaan het zien komende zondag. Als bij ons iedereen 'thuis geeft', inzet en vorm toont dan heb ik er vertrouwen in dat we na zondag, welles waar op doelsaldo, bovenaan staan.

17-03-2023 13:57

ajaxx123 +1940

Tja. Wss weer haat reacties..:

Tijd voor een lekkere entrada, belangrijkste wedstrijd van het jaar, 14:30, Feyenoord. Aanpakken!

17-03-2023 12:56

Ajaxhartt +10694

Tegenover die 7-1 staan nipte overwinningen met last-minute mazzelgoals en steun van de scheids, tegen veel lager gekwalificeerde tegenstanders.
Hoop wel dat we a.s. zondag de tweede variant van de kakkies op bezoek krijgen.
Maar ben er nog niet gerust op......

17-03-2023 12:35

Ajax27 +19074

Ajax in de lift, Feyenoord die maar blijft winnen... GEWELDIG dat er echt weer eens spanning op de Klassieker zit. Dat is echt jaren geleden. Ik kan me niet meer herinneren wanneer het voor het laatst was dat deze pot zo belangrijk was. Zin in!!!

17-03-2023 10:50

Jariiii +21771

Eindelijk weer een echte Klassieker, zin in. Nu is winnen nog veel mooier dan het jaar in jaar uit toch al was.

17-03-2023 10:45

Ajax The Best +16413

Heerlijk die 7-1. Na elke goede prestatie van Feyenoord volgt altijd snel een blamage.
Wat is er fijner dan hun blamage in de JC ArenA live bij te wonen?

17-03-2023 10:34

ach ja +5796

Ben ik nou de enige die die overdreven jubelstemming op Shaktar een beetje pervers vind. Het voelt bijna als lijkenpikken. Een team dat totaal uitgehold is, waarvan vrienden en familie aan het front vechten, niet eens een thuiswedstrijd kan spelen, zo genadeloos afdrogen en dan gaan klappen als ze ook scoren uit 'respect'. Ik zou me als ajacied de ogen uit mijn kop schamen en ik denk niet dat wij als supporters zo achtelijk euforisch zouden zijn. Tenminste dat hoop ik. Nog een reden om als supporters zondag een 'twente' stemming te creeren, want als feyenoord wint, dan krijgen we een geboortegolf in rotjeknor over 9 maanden en dat willen we toch niet.

17-03-2023 10:22

jerryisthename +31618

Snap het van die supporters nog wel, want ze zijn gewoon heel blij dat ze de kwartfinale halen van de EL, wat een knappe prestatie is natuurlijk.
Halve finale moet ook mogelijk zijn met een gunstige loting.
Ik zou zelf als aanvoerder dit wel bespreken met mijn team: bij een goal niet overdreven juichen, uit respect voor de Oekraïners.
Want idd...ze zijn nogal uitgehold en verzwakt en lijden onder die hele klote-oorlog.
Normaal gesproken zou Feyenoord al blij moeten zijn als ze überhaupt al winnen van Shakhtar natuurlijk. Dus enige behoudendheid is wel netjes imo.

17-03-2023 10:27

sucre +15096

ik dacht ook uitgehold, maar blijkbaar speelden er 9 mee die ook 1-4 hadden gewonnen van RB Leipzig? Niet slecht dan op 1e gezicht... Ben zwaar anti-F trouwens ;-)

17-03-2023 11:54

Mauro34 +12820

Ik begin echt wel Slot moet te worden. Overal waar ik kijk zie ik die kale voorbij komen.

17-03-2023 10:01

jerryisthename +31618

Die vent denkt ook dat hij het voetbal heeft uitgevonden. 🙄 Vond hem bij AZ ook al irritant, vooral tegen Ajax. En vooral in dat corona-seizoen waarin Ajax uiteindelijk echt wel kampioen was geworden. Het is gewoon een irritante zeikerd, verpakt in een zogenaamd keurige en bescheiden uitstraling. Die zeik-kop van hem past daar goed bij. 😂

17-03-2023 10:29

FrancescosRavioli +15026

Wat dat betreft past hij goed in Rotjeknor

17-03-2023 10:55

musicradio +3893

die calimero v d gijp moet je helemaal niet serieus nemen dat stuk verdriet

17-03-2023 09:58

Ajaxamsterdammmmm +1231

wat een engerd is dat idd!!

17-03-2023 10:16

OuweDibbes +11706

Zondag piep je anders.. Verleden jaar een jank verhaal over Antony, daar hield Slot niet van en tot mijn verbazing strijken elke week die Jimenez, Jankbasch, en Paxiao elke week naar de grond als stervende zwaan.

17-03-2023 09:49

Daneman +1383

Ik vind het niet erg als Feijenoord kampioen wordt. En ook niet PSV daarna. Maar er gaan veel dingen zo stroperig bij ajax en er is zo matig met veel geld omgegevaan de laatste transferperiode (denk aan Ocampo eigenlijk 20 miljoen voor over hebben?) en Schreuder (wat een matige keuze) dat ik het gevoel heb dat ajax diep kan vallen.

17-03-2023 09:30

Ajaxamsterdammmmm +1231

wat lul jij allemaal?!

17-03-2023 10:16

Ajax The Best +16413

Echte Ajax fan. Of...?

17-03-2023 10:32

Ajax1114 +19393

Oh dus als je Ajax fan bent moet je maar als een schaap gedragen en alles geweldig vinden . Het is gewoon een feit dat er heel veel verkeerd gaat bij Ajax . Zelfs zoveel dat het voor de hand ligt dat we niet teveel verwachtingen meer kunnen hebben als Ajax supprters.

17-03-2023 13:00

Koningtoto +59881

Echt keihard kapot spelen zondag. feyenoorders met een grote bek is een van de meest onaangename dingen in het leven.

17-03-2023 09:20

RFHK +12871

Ik vind PSVers met een grote bek nog veel heftiger.

17-03-2023 09:31

Odysseus +14206

Ik vind het allebei verschrikkelijk. En AZ-ets ook!

17-03-2023 09:52

Ajax1114 +19393

Hoe dan ? Feyenoord is een machine die blijven gaan, daar zijn de vrouwtjes van Ajax echt niet tegen opgewassen. Mogen blij zijn met een gelijkspel zondag . Tweede plek is maximaal haalbare voor Ajax dit seizoen.

17-03-2023 12:08

Koningtoto +59881

Ga fietsen jatten of zo angsthaas.

17-03-2023 15:14

Schip +23334

Ik moet er ook wel om lachen, je rivaal die efkes met 7 goals wint in een Europese match, terwijl je hoopt dat het een zwaarbevochten pot zou worden.

Als Ajax de titel echt wil halen, moeten ze desnoods van de CL winnaar willen winnen. Het vertrouwen van Feyenoord kan niet groter. Prima, dat weten we vooraf. Nu een plan maken en uitvoeren. Is ook de enige manier waarop je de titel waard bent na dit strontseizoen: winnen van een koploper die overloopt van branie en dan stug door naar het einde door een zwaar programma.

17-03-2023 09:20

Odysseus +14206

Juist! Helemaal mee eens. Dat angstige gedoe en gelijk naar anderen, ik word er doodziek van.

17-03-2023 09:53

MickS +6230

Nu niet naast je calimeroschoentjes gaan lopen he, Slot? Je hebt gisteren met je team een prima wedstrijd op de mat gelegd, goed gedaan (oprecht) en heel mooi voor de NL-punten maar dat was het dan wel.

En @de NL pers: als Ajax dit zegt is het land te klein met hoeveel 'kapsones' we wel niet hebben en schreeuwen de kakkies het van de daken hoe 'arrogant' we wel niet zijn. Doet Slot het is het in ene gerechtvaardigd? Hoe dan?

17-03-2023 09:19

RuffRhythim +24837

Ja er is in mij nog steeds werkelijk niets wat een overwinning zondag van Ajax in de weg zou staan hoor. De vorige pot in de kuip twijfelde ik voor het eerst in heeeeeele lange tijd dat we van hun zouden verliezen, maar zelfs van een rotslecht Ajax wisten ze dat niet te klaren.
De wereld ziet er sindsdien heel anders uit, gaat gewoon goedkomen hoor.

17-03-2023 09:13

4bier +31367

Feyenoord verloor voor het laatst op 18 september in de Eredivisie. Ajax moet, zij kunnen.

17-03-2023 09:10

JanBiesbos +28848

Fey is goed ingespeeld en dat kan je van ons nog niet zeggen

17-03-2023 08:52

FrancescosRavioli +15026

Wij hebben wel meer individuele klasse met bijv. Een Kudus en Tadic. Zelfs Bergwijn lijkt z'n vorm weer te vinden.
Feyenoord loopt goed doordat het een goed team is.

17-03-2023 19:58

Altijdindestraat +39776

Vind perfecte uitslag nu gaan ze ver van hun goal voetballen anders zou het uit angst vanuit de verdediging voetballen en ze hebben nog 2 extra wedstrijden tegen een echte tegenstander in de EL.

17-03-2023 08:51

411 +2879

Gelukkig heeft Ajax dit weekend een wedstrijd tegen een kleintje die al 19 jaar op rij punten oplevert. Feyenoord daar integen kan met die schuimende bekken hun borstje namaken.

17-03-2023 08:49

Hans Verhagen +14026

Ideale scenario. Kakkies die volgevreten naar de JC Arena komen!

17-03-2023 08:47

DannTheDon020 +40

Zo veel vertrouwen, dat je thuis niet kan winnen van het Ajax van Schreuder 😂

17-03-2023 08:42

Redrum +95838

Als je in de Eredivisie geen enkele club kan oprollen, maar het lukt je wel om Shaktar met 7-1 te verslaan, dan zegt dat alles wat je moet weten over het niveau van Shaktar. Maar goed, ik snap dat de hype train natuurlijk nu helemaal op volle toeren gaat draaien. Tijd om die hype train zondag keihard te laten ontsporen.

17-03-2023 08:40

Ajaxamsterdammmmm +1231

Volgens die seniele van der Gijp, is Shaktar helemaal niet zo slecht, best goed zelfs eigenlijk....

17-03-2023 08:56

RuffRhythim +24837

Ze hielden wel Real Madrid op 1-1, nog niet zo heel lang geleden

17-03-2023 09:10

Redrum +95838

Ja René denkt nog terug aan de tijd dat er daar allemaal Brazilianen rondliepen. Dat Shaktar was altijd vrij goed ja, dit Shaktar is zwaar aangeslagen en gehavend.

17-03-2023 09:12

Adam24 +39062

We kunnen wel lacherig blijven doen om de resultaten van Feyenoord en de goals in diepe blessuretijd etc. maar dat ze sinds oktober geen wedstrijd hebben verloren is wel echt een prestatie. Het gaat zondag heel lastig worden en Ajax moet (voor het niveau van dit seizoen) in topvorm zijn om er met de winst vandoor te gaan.

17-03-2023 08:32

Bram +2001

Supporters moeten een sfeer creëeren van Twente thuis of dormund thuis dan kan je als speler niet verzaken en vind dat ajax een veel betere team hebben als dit feyenoord. We gaan het zien maar strijd zal er zijn. Ik hoop op een 3-0 overwinnen.

17-03-2023 08:37

Redrum +95838

Het is gewoon een hele degelijke ploeg die meestal wint van ploegen die op papier slechter zijn en niet snel verliest van gelijkwaardige ploegen. Ze spelen simpelweg naar hun kunnen en dat doen ze goed, maar meer is het ook niet.

17-03-2023 08:42

Johan14Cruijff +568

Het hoog druk zetten doen ze wel goed hoor, dat zijn complimenten aan Slot. Zo'n geweldige selectie heeft Feyenoord niet.

17-03-2023 10:00

Hans Verhagen +14026

Niemand lacht om de resultaten van Feyenoord, maar gisteren was toch geen graadmeter? Feyenoord speelde haar beste wedstrijden tegen Ajax als ze bij voorbaat kansloos werden geacht. Gewoon omdat ze dan 120% op kunnen brengen. Zondag acht ik de kans klein dat ze dit kunnen vanwege het volgevreten gevoel.

17-03-2023 09:26

BokkieBokstra +11289

Eens, ik hoop dat Ajax de ietwat opgaande lijn kan doortrekken. Maar het klopt, Feyenoord en AZ zijn de best voetballende teams zijn. Onder de indruk van Feyenoord en het blijkt wel weer hoe belangrijk een goed coach is. AZ vind ik zelfs een voorbeeld voor Ajax in vele opzichten. Dat jeugd teams deze week bestond uit allemaal jongens uit de omgeving. Mischien een tip voor Ajax.

17-03-2023 09:41
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.