'Redan gaat voor derde huuravontuur in Nederland'

door Gino Haverkamp 25

Bron De Telegraaf

'Redan gaat voor derde huuravontuur in Nederland'

door Gino Haverkamp 25

Bron De Telegraaf

Laatst geüpdatet

Daishawn Redan speelt het aankomende seizoen op huurbasis bij FC Utrecht, zo meldt De Telegraaf. Volgens dat medium heeft de club uit de gelijknamige stad al een akkoord bereikt met Hertha BSC over een huurtransfer van de oud-Ajacied.

Redan wordt in principe voor een jaar gehuurd door FC Utrecht, maar in het huurcontract staat wel een koopoptie. Deze week doorloopt de spits de medische keuring. Naar verwachting sluit hij zich deze week aan bij de selectie.

Voor Redan zou het de derde huurperiode in Nederland worden. In de tweede helft van het seizoen 2019/20 kwam de aanvaller uit voor FC Groningen, maar daar kwam hij nooit tot wasdom wegens het vroegtijdig stoppen van de competitie door de coronapandemie. Vorig seizoen scoorde Redan zes keer in 26 duels voor PEC Zwolle. Met die club degradeerde hij naar de Keuken Kampioen Divisie.

Via Chelsea naar Duitsland

Redan heeft een verleden bij Ajax, al speelde hij nooit in het eerste elftal. Tussen 2008 en 2017 doorliep hij de Amsterdamse jeugdopleiding, alvorens hij voor een avontuur bij Chelsea koos. Daar brak hij echrer nooit door, waarna hij in de zomer van 2019 naar Hertha BSC in Berlijn trok. Voor die club kwam hij niet verder dan acht duels in het eerste elftal. Scoren deed hij niet.

Lees meer over:
Plaats reactie

Snellejapie +11401

Een eerloze nul. Niks meer dan dat.

22-06-2022 17:54

Sjaakvaak +26578

Nou, lijkt erop alsof zijn palmares nooit meer zal beslaan dan een jeugd-EK en het record hooghouden in de ArenA.

22-06-2022 17:28

Kingoffdatoilet +17128

De kans dat spelers bij Ajax slagen is natuurlijk groter dan de kans dat ze in het buitenland slagen. Maar de kans is zeer groot dat dit soort jongens het bij Ajax ook niet zouden hebben gered. Nu hebben ze tenminste geld verdiend.

22-06-2022 15:05

j0rnnn +5096

Ik vond dit een van de leukere talenten. Jammer dat hij het niet gehaald heeft.

22-06-2022 17:58

AFCAMM +11335

Vind het wel jammer, eigenlijk, dat het toch niet echt lekker gaat met Redan. Tuurlijk, toen hij vroeg wegging was dat even kut, maar had hem (en anderen) toch wel willen zien slagen. Had echt meer in gezeten. Hopelijk dient het als voorbeeld voor de huidige jeugd.

22-06-2022 13:51

Simpelishetmoeilijkst +25118

Prachtig voorbeeld voor de jeugd hoevhet niet aan te pakken.

22-06-2022 13:44

Web +178830

Als Redan geduld had gehad
Had hij maar zo de spits van Ajax kunnen worden ( zijn )
Heeft in principe alles wat een Ajax spits moet hebben
Maar heeft door de transfer niet doorontwikkeld als een Ajax spits

22-06-2022 13:31

Oxxer +163839 moderator

Volgens mij vertrok Redan naar Chelsea omdat zij het thuis niet zo breed hadden, het is voor zulke gezinnen een dilemma, mensen die niet in die positie zitten kunnen dat soms moeilijk begrijpen.

22-06-2022 13:24

3*stars*3 +23369

Zag destijds een kleine docu/interview met hem en daar kwam idd naar voren, dat ze het financieel heel moeilijk hadden.
Ja, dan begrijp ik het wel.
Heb meer moeite met gluiperds die beginnen over, gebrek aan vertrouwen/geen plan met mij/toe aan iets nieuws.

Maar heb hem afgelopen seizoenen gezien bij PEC en Groningen maar vond het niets speciaals.
Al is het wel verrassend dat FCU voor hem gaat.
Is voor hem toch een stap omhoog in de ED.

22-06-2022 21:35

Oxxer +163839 moderator

Redan was een supertalent die door omstandigheden te vroeg vertrok en zich niet heeft ontwikkeld. Heel jammer, want wat voor speler was hij geworden als hij bij Ajax was gebleven.

22-06-2022 22:01

Ajax The Best +16432

Leuk man, naast Ajax, Jong Ajax krijgen we nu Ajax Utrecht.

22-06-2022 12:52

oudzuid2 +7292

weer zo'n succesverhaal

22-06-2022 12:42

Nick14 +25889

Geld/status belangrijker dan ontwikkeling

- Redan
- Castillo
- Hoogewerf
- Hoever
- Malen
- Dilrosun
- Fosuh Mensah (al had die een tragische thuissituatie)
- Peeters
- Bouy

- Kluivertje
- Brobbey

22-06-2022 11:55

YungInternet +3866

Wat een jankerige kutlijst man. Muuhhuuuhh iedereen die niet voor Ajax kiest is slecht

Stop met huilen. Er is meer dan alleen Ajax. We leven in een wereld waar geld letterlijk het allerbelangrijkste is, en jij gaat moeilijk zitten doen omdat iemand niet kiest voor de club waar jij toevallig fan van bent.

Alle spelers die Ajax heeft gehaald op jonge leeftijd en niet zijn doorgebroken, ga je daar ook een lijstje van maken?

Laat gaan man.

22-06-2022 14:46

Nick14 +25889

Aan je hysterische reactie te zien is er maar 1 die huilt.

Het is gewoon een opsomming van spelers die zichzelf geen al te beste dienst hebben bewezen op sportief vlak.
Dat is een feitelijke constatering.

22-06-2022 16:18

AFCA-Driebergen +22102

Toch wel leuk om te lezen. Lees net ook dat Bobby Adekanye naar Go Ahead Eagles gaat. Die jongens hebben buiten het financiële plaatje, een goede keuze gemaakt met hun grote buitenlandse clubs. Goed bezig jongens, ga zo door. Mooi om te gebruiken voor de huidige jeugdspelers als voorbeeld wat er grote kans gebeurt als je hetzelfde besluit.

22-06-2022 11:09

HallelujahAmsterdam +10638

Denk dat er hier op AS mensen zijn die de jeugd veel beter volgen dan ik , maar Redan werd wel gezien als buitencategorie als talent en het verlies werd als groot gezien toen hij vertrok.
Als ik de tijd heb , probeer ik altijd iets van een wedstrijd in de jeugd te pakken. Heb Redan zien spelen.
Maar met elk jeugd exponent hoop je dat die doorbreekt.
Maar Redan is de zoveelste exponent die aantoont dat de juiste keuze maken bepalend is.
Niet iedereen slaagt bij AJAX , maar 'het streepje voor' wat Redan met zijn talent had bij AJAX , had toch een andere keuze behoefd.
Als club kan je maar zoveel doen denk ik dan maar. Redan is nog jong , maar zou zonde zijn als die klasse er niet uitkomt

22-06-2022 11:01

Tommyshelby +128454

Wellicht klinkt het gek, maar hij heeft de juiste keuze gemaakt. Types als hij komen bij ons vaak op de flank terecht, en dan wordt het veel minder. Heeft nu zeker wel een miljoen verdiend en gezien hoe het werkt in de top. Nu wel vertraging opgelopen maar hij is even oud als Noa Lang toen hij net bij ons vertrok.

22-06-2022 10:55

Nr.10 +110979

Nooit doorgebroken bij Chelsea? Joh…

22-06-2022 10:54

thajax +7423

Mooie carriere zeg :D

22-06-2022 10:51

VoorAltijdNummer14 +25322

Dit zijn voor AS heerlijke nieuwsberichten

Jeugdspeler die geflopt is in het buitenland en telkens verhuurd wordt aan ED clubs = Clicks galore!

22-06-2022 10:49

willycicci +3794

Het is inmiddels wel normaal te noemen. Dit traject is voor de meeste weggelegd die vroegtijdig naar het buitenland vertrekken. Ook voor de buitenlandse talenten die naar Ajax komen is de kans op doorbraak klein gebleken

Wat zal de reden zijn dat op een enkele na niemand het red in het buitenland. De jeugd krijgt minder kans dat klopt maar het waren op moment van de overstap uitzonderlijke talenten je verwacht toch wel dat er minstens eentje weet aan te haken.

22-06-2022 10:52

VoorAltijdNummer14 +25322

Procentueel zijn er in een hele lichting talenten, maar weinig jongens die het echt halen. En in de jeugd aangekocht worden, is dus geen garantie op een makkelijkere aanloop. Ook bij Ajax niet.

Het zit hem in 2 dingen:
- het mentale aspect bij de speler
- het perspectief bij de club

En die kunnen ook nog eens elkaar beinvloeden. Daarom is het een 'fine line'. Wat wel opvalt, is dat veel jongens die het aanvankelijk niet redden in de top van Engeland, wel hele behoorlijke carrières uiteindelijk hebben nog. Lees Malen en Aké bijvoorbeeld. Die hebben op redelijk niveau kansen gekregen juist doordat ze dat topclub talent stempel hadden.

22-06-2022 11:04
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.