Van Hanegem: 'Ajax moet zonder die gozer ook sterker zijn dan PSV'

door Bart Veenstra 31

Bron Algemeen Dagblad

Van Hanegem: 'Ajax moet zonder die gozer ook sterker zijn dan PSV'

door Bart Veenstra 31

Bron Algemeen Dagblad

Laatst geüpdatet

Willem van Hanegem vindt dat er te veel heisa wordt gemaakt richting de aanstaande topper tussen PSV en Ajax. De oud-Feyenoorder laat in zijn column in het Algemeen Dagblad blijken niet bepaald onder de indruk van PSV te zijn en daarnaast geeft hij aan dat Ajax ook zonder de geschorste Edson Álvarez sterker moet zijn dan de Eindhovenaren.

In zijn column blikt Van Hanegem onder meer vooruit op de topper tussen PSV en Ajax. 'Daar zie ik al dagenlang promotiefilmpjes van voorbijkomen. Die partij moet je echt beleven, hoor ik. Nou, ik heb mij weer eens aan negentig minuten PSV gewaagd tegen Volendam. Het is echt zo slecht, ze winnen alleen omdat ze betere spelers hebben en jongens die een wedstrijd kunnen beslissen. Maar Volendam heeft meer idee van hoe ze willen voetballen dan PSV', spreekt Van Hanegem duidelijke taal.

Volgens de voormalig Oranje-international denkt men bij PSV dat de bekerfinale en een eventuele tweede plek het seizoen wel goed maken. 'In de beker hebben ze tegen de lamme en de blinde gespeeld en ik zie ze eerlijk gezegd niet van Ajax winnen. Die ploeg voetbalt ook veel minder dan in het verleden, maar daar hebben ze nog wel altijd een idee. Ze kunnen het alleen nu even niet uitvoeren zoals voorheen. De kracht van Ajax was altijd dat ze de lat hoog legden. Dus een tweede plek en een bekerfinale, dat is daar simpelweg onder de maat. Dat maakt je beter op lange termijn. Bij PSV zijn ze met dezelfde prestatie straks niet ontevreden. Dat is het verschil.'

'Ajax moet zonder die gozer ook sterker zijn dan PSV'

Ajax moet het zondag in Eindhoven wel doen zonder Álvarez. Van Hanegem zag het al van mijlenver aankomen. 'Dat zat er een keer in als je wekelijks schoppend door de Eredivisie trekt, ook tegen een club als Emmen. Maar dat hoeft het verschil niet te maken. Ook zonder die gozer zou Ajax sterker moeten zijn. Maar laten we ons er niet te veel van voorstellen en ons niet gek laten maken door de televisiezender die net doet alsof de Champions League-finale zondag in Eindhoven wordt afgewerkt. Deze twee ploegen staan een straatlengte achter Feyenoord en die begonnen dit seizoen met een vrijwel volledig nieuw elftal. Dan weet je: Ajax en PSV hebben het gewoon heel slecht gedaan.'

Poll: Wat is jouw verwachting voor PSV - Ajax?
0%
0%
0%
Lees meer over:
Plaats reactie

Ferd +38438

" 'Dat zat er een keer in als je wekelijks schoppend door de Eredivisie trekt" wanneer zijn Kokcu en Hartman dan eens aan de beurt Willempie, of noem je het dan passie?

19-04-2023 07:41

Ajacied33 +36706

Mooie woorden van van Hanegem, opvallend mild ook voor Ajax. Wel mooi dat hij zegt dat het verschil tussen Ajax en Psv groot is. Bij Psv zijn ze blij met een 2e plek en de beker, bij ons is het een rampseizoen

17-04-2023 19:39

JanBiesbos +29043

Ook jij mond dicht willem

17-04-2023 18:08

TweeBenig2 +16112

Om even tegenwicht te bieden. Van Hanegem had niet alleen iets over Ajax of PSV te zeggen. Ook Feyenoord kwam er niet goed vanaf. Zo schreef hij: "Ik vond Feyenoord in Leeuwarden een stuk minder goed dan veel andere mensen, merkte ik. Cambuur heeft zich toch al neergelegd bij degradatie? Slechts 0-1 bij rust en na rust nog een eigen treffer nodig van Macintosh om echt zeker te zijn van de winst, dat is voor de koploper gewoon niet goed genoeg." en "Voor de wedstrijd donderdag in Rome ben ik ook minder optimistisch dan veel supporters. Ik vond AS Roma een sterke indruk maken in de Kuip. De manier waarop ze de duels aangingen, zo intens, dat was echt overtuigend. En de wissels maakten het team bepaald niet zwakker. Feyenoord zal echt een topprestatie moeten leveren om de halve finale te halen." en "Natuurlijk hoop ik dat, maar Idrissi, Jahanbakhsh en Giménez kwamen er tegen die Italianen totaal niet aan te pas. Waarom dan nu wel opeens in veel moeilijkere omstandigheden?" Ook AZ kwam aan de beurt. Kortom, de column was vanzelfsprekend langer en niet biased op Ajax of PSV

17-04-2023 16:30

Kluivert95 +1342

Met Haller, Gravenberch, Martinez, Mazraoui, Tagliafico, Onana, Antony en halverwege Blind en uiteraard Ten Hag, is er bij Ajax veel meer kwaliteit weggegaan dan bij 010!!

17-04-2023 16:13

Kluivert95 +1342

Dan vergeet ik Schuurs nog..

17-04-2023 16:14

Johan4ever +10914

Dit keer eens met de kromme alleen psv is wel een luizenploeg die niet te onderschatten is...

17-04-2023 13:16

DEELM +11891

Ik hoop dat Heitinga een keer een echt plan maakt. Een tactisch idee waarbij je ziet dat over de zwaktes van PSV is nagedacht. Dat zie ik namelijk nog te weinig. Ook tegen Feyenoord in de competitie was er totaal geen plan. Gewoon doen wat we altijd doen en daar wist Slot wel raad mee.

Ook hoop ik dat er een plan is voor Bassey. Je kunt verwachten dat ook PSV die vrij gaat laten om op te bouwen. Dan moet je 'm niet zoals tegen Feyenoord laten oplopen en de bal keer op keer over de grond in de voeten laten schuiven bij een tegenstander. Dan maar een lange bal in de hoek met 3 slepers bij elkaar die obv de 2e bal wet doorvoetballen.

Bedenk iets, heb ideeën en plannen voor als het niet gaat zoals je wilt. Dat mis ik te vaak bij Ajax dit jaar. Ook bij Heitinga nog.

17-04-2023 11:21

FTS95 +16042

Ik mag toch hopen dat het plan is om Bassey niet op te stellen..

17-04-2023 13:32

sucre +15132

Wie moet er dan centraal achterin?

17-04-2023 15:19

FTS95 +16042

Hato. Baas of Wijndal linksback.

17-04-2023 15:21

DEELM +11891

Het gaat toch niet om de linksback positie?

18-04-2023 08:33

RuffRhythim +24837

"Ajax voetbalt ook veel minder dan in het verleden, maar daar hebben ze nog wel altijd een idee."

Een idee.
Dat is nou juist wat ik dit seizoen mis Willem.

17-04-2023 11:12

Juan62 +46179

ah wat kijk ik nu uit naar deze wedstrijd
Willem heeft me al helemaal blij gemaakt met het vooruitzicht

Het valt me op dat bij wat oudere 'heren' die hier vaak gequoot worden ( Spaan Van Hanegem derksen de bitterheid uit hun woorden spreekt

Het lijkt erop dat ze geen enkele plezier in het leven/spelletje hebben

De insteek is altijd negatief, het word tijd dat genoemde heren met pensioen gaan en lekker potjes voetbal van vroeger gaan kijken. ( toen was namelijk alles beter ;)

17-04-2023 10:58

RPolletje +5237

Voetbal was veel leuker. Niet dat constante gerol over de grond of geen kaarten aannaaien. Vroeger werd er vertrouwd op de kwaliteit van de spelers maar tegenwoordig krijgen ze veel te veel opdrachten mee het veld in.

17-04-2023 12:19

Juan62 +46179

Spelers als Van Basten werden in die tijd kapot getrapt door de kraayen vd voetbalwereld.
Gelukkig dat dat soort spelers nu voor de rest van hun voetballoopbaan geschorst zouden worden
Buitenspelgoals of zelfs ballen die via een reclamebord naar binnen rolde telde.
Ook in die tijd was het rollen en toneelspel niet van de lucht.

Tactisch is het beter geworden, maar zelfs zeer domme spelers kunnen nog mee in het spelletje

17-04-2023 12:58

Danielson +50263

Ha ha ha.
Echt niet; we gaan er daar kansloos af.
Dat weet Willem ook wel, maar als dat gebeurt kan hij daarna Ajax weer lekker afzeiken.

17-04-2023 10:34

Altijdindestraat +39967

Logica, meest constante speler dit seizoen.

17-04-2023 10:10

Berghuis +14332

Grillitsch kan hem ook echt wel vervangen. Ik maak me meer zorgen om Sanchez-Simons en Bassey die nu waarschijnlijk in de basis gaat staan naast Timber.

17-04-2023 09:50

leeuw58 +1938

Grillitsch is van dezelfde opvulling als Ocampos.

17-04-2023 10:58

twynestar +28253

Spijker op de kop van Willem.

17-04-2023 09:40

Matts +2131

Geloof niet dat Willem dit gezegd heeft. Die zegt sowieso "gozert" en niet "gozer".

17-04-2023 09:25

YRGI +32921

Willem is wel erg veel met Ajax bezig.

17-04-2023 09:18

Berghuis +14332

Wie niet...

17-04-2023 09:51

erwtenpeller +2020

Geef deze engnek geen podium meer.de grootste schopper die Nederland heeft gehad.

17-04-2023 09:15

behangdelul +32551

Dan doe je er toch een paar te kort:
- Hans Kraay jr
- John de Wolf
- Rinus Israel
- Patrick Pothuizen
- Barry van Galen
- JP de Jong

17-04-2023 09:54

Tonymacaroni +778

Cor mag hier niet ontbreken inderdaad, en ook vermeldens waardig:

- Wim Suurbier.
- Johan Neeskens.
- Theo ' de tank' Laseroms.
- Wim Rijsbergen.
- Adrie van Tiggelen.
- Co Adriaanse.
- Henk Fraser
- Hans Kraay sr.
- Barry Hulshoff
- Huub Stevens

17-04-2023 13:07

leeuw58 +1938

Ik als Ajacied zeg dat Willem na Cruijff en Van Basten, de beste NL voetballer ooit was. Zelfs halfblind was hij nog top. Had 1 nadeel: hij speelde bij Feyenoord.

17-04-2023 11:00

Tonymacaroni +778

Een waarheid als een koe. Willem hoort zonder meer bij de 3 beste voetballers die Nederland ooit heeft gehad.

17-04-2023 11:22

Ricoteb +53174

Wat Willem blijkbaar even achterwege laat, is dat Feyenoord er in driekwart van de wedstrijden ook niet verschrikkelijk veel van bakt. Maar die hebben regelmatig de mazzel gehad die wij vorig jaar hadden: op wilskracht, inzet en een dosis mazzel toch de overwinning eruit slepen. En niet alleen Feyenoord had een heel nieuw elftal, Ajax ook. En PSV heeft afgelopen winter nog haar 2 beste aanvallers moeten verkopen. Heel Nederland vind Ajax arrogant, maar die Feyenoorders zijn nog veel erger als ze een beetje in vorm zijn

17-04-2023 09:07

tdecler +3309

Hij is in zijn column ook kritisch op Feyenoord, alleen hier word alleen het Ajax gedeelte geplaatst, want het is nu eenmaal een Ajax site.

17-04-2023 09:48
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.