Perez kritisch na rentree Berghuis: 'Ik denk helemaal niet dat dit een voordeel is voor Ajax'

door NielsOpdam 29

Bron Dit was het weekend

Perez kritisch na rentree Berghuis: 'Ik denk helemaal niet dat dit een voordeel is voor Ajax'

door NielsOpdam 29

Bron Dit was het weekend

Kenneth Perez vraagt zich af of de terugkeer van Steven Berghuis goed is voor Ajax, zo vertelt de analist zondagavond in Dit was het weekend op ESPN. Berghuis keerde zondag terug in de basisopstelling van de Amsterdamse club. Hij begon op het middenveld tijdens de 2-0 zege op PEC Zwolle.

'Ik denk helemaal niet dat dit een voordeel is voor Ajax. Het is een goede speler, maar waarom is Ajax de laatste vier weken heel goed? Door de teamdiscipline, hoge intensiteit in het drukzetten en aan de bal', begint Perez zijn verhaal na de terugkeer van Berghuis. Volgens de oud-Ajacied heeft de creatieveling dat allemaal nooit gedaan. 'Wat hij wel kan is het geven van steekpasses, een betere oplossing vinden dan de ander. Hij ziet het wat sneller.'

De Deen weet dat Berghuis nog niet helemaal fit is en zag hem op het middenveld beginnen tegen PEC Zwolle. 'Het was veel wandelen, weinig intensiteit. Zijn tegenstander had alle ruimte om in te spelen. Dit was de eerste wedstrijd in de goede periode van Ajax dat de tegenstander eigenlijk meer spelaandeel had en heel veel de bal had. Ze konden ook tot kansen komen, mede door de gekke opbouw', analyseert Perez het optreden van Berghuis en Ajax.

Karim El Ahmadi vindt dat zijn medespelers Berghuis meer moesten zoeken. 'Ze dekten ook wel vaak door op Henderson, dan kwam Berghuis vaak gewoon vrij, maar hij werd niet heel vaak gezocht', vertelt de oud-Feyenoorder. Perez vraagt zich af of het verstandig is om Berghuis op het middenveld te zetten nu hij nog niet helemaal fit is. 'Taylor is op het middenveld toch wel een aanjager, samen met Klaassen. Veel inzet, veel meters maken. Ik vond ook toen Fitz-Jim in het veld kwam, daar zit meer in.'

'Ajax voetbalde heel ongeconcentreerd'

Overigens benadrukt Perez wel dat het zeker niet alleen aan Berghuis lag. Hij vond Ajax als geheel verre van indrukwekkend. 'Ik vond Ajax sowieso heel ongeconcentreerd en niet helemaal up-to-date voetballen. Alle credits voor PEC, dat best wel goed speelde, maar niet de kwaliteit heeft om echt de goals te maken', vertelt de Deen, die zag dat PEC Zwolle enorm veel vrijheid kreeg tegen de Amsterdammers. 'Dat kennen we de laatste tijd niet van Ajax.'

Lees meer over:
Plaats reactie

willem1958 +8768

Je ziet de afgelopen wedstrijden Ajax weer eindelijk de goede instelling hebben en goede resultaten halen en als Berghuis de komende wedstrijden qua intensiteit en meeverdedigen zich niet aanpast aan het niveau dan kan Ajax maar beter 'm uit z'n contract laten lopen want Ajax heeft niet de kwaliteit om met een beetje slap te voetballen de punten te pakken.
Als Ajax tweede wil worden dan moet je dat ook laten zien op het veld en niet als een natte krant een beetje plichtmatig spelen,.

Hij zel sowieso moeten inleveren maar als je dan FJ en Taylor bezig ziet die wel de arbeid leveren dan kan je Berghuis niet meer opstellen want die haalt het niveau naar beneden als dit zo doorgaat, alles begint met de wil om te winnen en dit af te dwingen bij de tegenstander, de bal veroveren en er bovenop zitten en niet als een oude man een beetje meewandelen.

25-11-2024 12:23

Assie14 +922

Berghuis speelt voor het eerst na ongeveer 4 maanden 60 minuten. Zullen we hem nog niet afschrijven op basis van dekken en doorlopen zonder bal?

Deze man moet er weer inkomen en dit was nooit zijn sterke punt. Waar ik weer van genoot was het bijna doelpunt de eerste helft. Tiki taka

25-11-2024 08:06

Betuwe85 +20576

Was ook geen toeval dat het niet liep gisteren viel hij op door schijn druk te zetten en hij schakelde nooit mee terug

25-11-2024 07:26

afct +8963

Berghuis is er bijna uit met Ajax voor nog 2 seizoenen. Ik heb er gemixte ideeën bij en hoop vooral dat het goed uitpakt.

25-11-2024 07:10

brullie +7035

Berghuis op een 10 rol onder TH was prima maar dat was met andere spelers om hem heen. Nu zie je dat hij niet rendeerde.

25-11-2024 07:01

Bassey +8202

Berghuis op linksbuiten zou prima oplossing zijn.
Maar op het middenveld is de balans compleet zoek en wordt je overlopen

25-11-2024 06:35

sirfugy +540

Berghuis moet inderdaad niet op het middenveld. Lekker Klaassen, Taylor en Fitz Jim roteren daar. Laat Berghuis maar de stand in van Traore zijn, daar is hij gevaarlijker.

25-11-2024 00:21

JariLitmanen87 +7934

Klopt. Berghuis is geen toevoeging meer aan dit Ajax.

25-11-2024 00:18

Superscoorder +3710 editor-in-chief

Ajax moet Berghuis na dit seizoen gewoon (door de voordeur) laten gaan. Hij wordt binnen een maand 33 jaar, en begint best blessuregevoelig te worden. Vorig jaar meerdere blessures, en ook nu alweer meerdere maanden gemist. Hij loopt uit zijn contract en verdient 4 miljoen euro per jaar. Dat is echt veel te veel, zeker nu Ajax moet bezuinigen. Hij heeft in deze vier seizoenen echt zijn waarde wel gehad en had goede statistieken, maar écht de kar trekken deed hij niet, wat voor zo'n salaris wel wenselijk is. Tenzij hij voor minder dan een miljoen per jaar bij Ajax wil spelen zou ik er als Ajax zijnde niet meer aan beginnen. Hopelijk kunnen Steur, Bounida, Messori en Faberski zich het aankomende half jaar dusdanig ontwikkelen dat zij bij Jong aan kunnen sluiten, dan wel vaste waarde bij Jong kunnen worden en volgend jaar achter Traoré, Fitz-Jim en Taylor minuten in het eerste mogen maken, dan valt het verlies van Berghuis op te vangen. Dan geven we Steven een mooi afscheid met hopelijk een fantastische Europese campagne en een plaats bij de top drie dit seizoen en kan hij lekker gaan en staan waar hij wilt. Misschien naar het buitenland voor het geld, zoals een Amerika, of bij AZ of VVV-Venlo lekker in Nederland ballen en genieten van zijn vrouw en kinderen. Mits hij voor een erg laag salaris wil blijven en een status als normale selectiespeler/roulatiespeler accepteert hou ik hem graag hier in Amsterdam, zo niet dan gun ik hem én Ajax een mooie volgende stap in zijn carrière.

24-11-2024 23:56

twynestar +28323

Kijk, Berghuis kan die vuile meters best nog gaan maken als hij weer fitter is (en blijft). Ik moet het nog zien, maar sluit het niet uit.

Maar als dat niet komt, als hij na 3 wedstrijden nog zo'n dissonant is, dan ben ik heel benieuwd wat Farioli doet. Want hij heeft meerdere keren in de media gezegd wat voor voorbeeldprof hij is en hoe hij tot tranen toe geroerd was door de speech van Berghuis in de Kuip (barf, sorry).

Interessant of Farioli dan Berghuis durft te slachtofferen (met alle shit van dien, laten we eerlijk zijn ieder gemorst punt komt dan in de media als 'hij moet gewoon Berghuis opstellen dat is je creatiefste spelen'. Dan kun je al snel niet meer terug zonder je krediet bij de selectie kwijt te raken dus dan is het ook schluss.

Andersom, als hij hem op zijn Ten Hags de hand boven het hoofd houdt, dan gaan andere jongens ook hun taken laten lopen.

Hopelijk is het niet nodig, maar zoiets kan een enorm knelpunt worden.

24-11-2024 22:50

Steffenhagen +37826

Perez heeft volkomen gelijk . Berghuis nooit meer op het middenveld : dat is zelfmoord

24-11-2024 22:47

MaxPower +2609

Allemaal weer de waan van de dag. Ja Berghuis was niet fantastisch vandaag maar hij komt net terug van een blessure. Voor zijn blessure speelde hij heel erg goed. Een terechte vraag is of Berghuis op dit moment basis middenveld zou moeten staan. Misschien is het verstandiger om hem op rechtsbuiten te laten rouleren met Traoré. Zeker omdat je op het middenveld voldoende andere opties hebt.

24-11-2024 22:44

twynestar +28323

Ik denk dat Berghuis alleen op de rechtsbuiten past bij het Ajax van Farioli. Maar daar zal hij niet de eerste keus zijn.
Daarom zie ik een contractverlenging ook niet zitten.

24-11-2024 22:46

MaxPower +2609

Farioli zet hem toch echt zelf op het middenveld. Maar ivm met zijn enorme salaris en blessures begrijp ik wel de twijfels. En toch, Berghuis gaat binnenkort weer vlammen en dan kijkt iedereen er weer wat anders tegenaan.

24-11-2024 22:49

twynestar +28323

Ja ik zie dat Farioli hem zelf op het middenveld zet. Ik denk dat nu (eerder ook al) is aangetoond dat hij hier niet past. Hopelijk durft Farioli dit ook toe te geven (hij ziet het vast wel).

Misschien gaat hij weer vlammen, hoewel vlammen bij hem vaak 1 assist is en ondertussen je back laten verdrinken - dan schiet je nog niet alles op dus ik hoop dan op meer. Maar hoe dan ook komt dat vlammen niet op een halfpositie.

24-11-2024 22:52

MaxPower +2609

Ik vond Berghuis voor zijn blessure uitstekend spelen op het middenveld. Ook vroeger heeft hij in periodes laten zien heel goed op het middenveld te kunnen spelen. Het is ook een kwestie van fitheid en afstemming met andere spelers. Maar volgens mij is de bereidheid er wel bij Berghuis om ook defensief zijn steentje bij te dragen. Farioli en Berghuis hebben een klik met elkaar, dat blijkt steeds uit interviews. Volgens mij ziet Farioli Berghuis als een heel belangrijke speler. Hij is aanvallend ook de meest ervaren en intelligente speler.

25-11-2024 09:19

twynestar +28323

Berghuis is erg goed in een klik creeren met mensen waar dat uitkomt, dat baart me juist zorgen.

25-11-2024 11:48

MaxPower +2609

Dat is nogal achterdochtig vind je niet. 😏 Farioli en Berghuis streven toch hetzelfde doel na en dat is om Ajax goed te laten voetballen en resultaat te halen. Voetbal is meer dan vriendjespolitiek, hij zal het ook op het veld moeten laten zien. Zeker Farioli probeert zo objectief mogelijk te kijken. Het is bekend dat Berghuis op het middenveld verdedigend niet de sterkste speler is. Dit weet Farioli ook. Hij zal hier een globaal team plan voor moeten bedenken. Als Berghuis duidelijk steken laat vallen dan zal hij hierover worden aangesproken.

25-11-2024 12:04

Altijdindestraat +40078

Tegen betere tegenstanders, Berghuis voorlopig even banken en maar paar minuten laten maken.

24-11-2024 22:41

wijzijndebeste123 +163850

Berghuis is als de oude versleten vedette in de zaal die alles id voeten wil hebben, op 1 tempo rondwandelt, de middencirkel niet uitkomt en geen centimeter terug verdedigt.

24-11-2024 22:40

Steffenhagen +37826

Genau dass

24-11-2024 22:48

Breuk +25158

Perez heeft gelijk. Maar Berghuis moet nog wedstrijdritme opdoen.

24-11-2024 22:34

JoltTrommels +778

Dat zei Perez ook.

25-11-2024 06:38

Tommyshelby +128872

Berghuis wat mij betreft alleen een optie als rechtsbuiten achter Traoré.
En in grote wedstrijden niet meer dan een pinchhitter.

24-11-2024 22:32

Adam24 +39115

Perez heeft helemaal gelijk. Berghuis verstoort de intensiteit op het middenveld en in het gehele team. Naast dat ik vond dat Klaasen en Berghuis in de eerste helft op de verkeerde positie stonden, waren Taylor en Fitz-Jim zijn zoveel dynamischer op die posities.

24-11-2024 22:13

Sampaoli +39201

Farioli moet niet de rookie-mistake maken door teveel vast te houden aan de ervaring in de selectie. Middenveld met Henderson, Klaassen en Berghuis mist zowel qua types als niveau als fysiek teveel om in het hedendaagse voetbal dominant te zijn. Henderson dit seizoen zeer waardevol. Andere twee zijn handig voor 'erbij', maar Ajax moet het team niet om deze twee gasten heen formeren. Taylor en KFJ horen die rol toebedeeld te krijgen.

24-11-2024 22:10

Johan1 +2914

Helemaal mee eens. Berghuis past niet in het voetbal wat Fariola wil spelen. Hij loopt geen vuile meters, zet geen druk en is niet dynamisch genoeg. Als hij dan ook niet van meerwaarde is in het versturen van een mooie pass o.i.d., maakt hij Ajax alleen maar zwakker.

24-11-2024 22:09

Petterson +25035

Een keer een correcte analyse van Perez 😁
Maar ik vertrouw op FF dat hij Berghius ook wel weer fit krijgt. En daar was deze basisplaats die waarschijnlijk te vroeg kwam kennelijk wel voor nodig. Als iedereen weer fit is zal hij wellicht geen basisplaats hebben, maar als een wedstrijd op slot zit tegen een zwakke opponent kan een fittere Berghius zeker nog meerwaarde hebben. Alles beter dan dat je weer op Branco moet teruggrijpen.

24-11-2024 22:09

insectenverdelg +23434

Ik zou hem voorlopig voor 1 pelk samen met Traoĺre houden. Die speeltcook bijna nooit de 90 vol. Op het middenveld mist de dynamiek als hij er staat. Fzj is veel meer overal en ook Taylor loopt beter zonder balcdan zberghuis. Maar Berghuos fit geeft wel extra mogelijkheden.

Overigens zou ik FJ ook wel is als nood rechtsbuiten willen zien. Denk dat hij dat niet minder invult dan Taylor.

24-11-2024 22:27
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.