Kieft verklaart interesse voor Brobbey: ‘Omdat ze gek zijn, het geld hebben en in de problemen zitten’

door Brent Tomassen 15

Bron KieftJansenEgmondGijp

Kieft verklaart interesse voor Brobbey: ‘Omdat ze gek zijn, het geld hebben en in de problemen zitten’

door Brent Tomassen 15

Bron KieftJansenEgmondGijp

Wim Kieft heeft flink zijn twijfels of een eventuele stap van Brian Brobbey naar West Ham United de juiste keuze voor hem is. De analist ziet in de 22-jarige Amsterdammer een talentvolle spits, maar de doelpuntendroogte van Brobbey dit seizoen, baart Kieft zorgen.

Brobbey staat dit seizoen pas op drie treffers in alle competities, terwijl hij er vorig seizoen nog 22 maakte. Toch is interesse voor hem ontstaan vanuit Engeland, waar vooral West Ham United het meest concreet lijkt. De Engelsen zouden Brobbey het liefst huren met een optie tot koop vanwege de Financial Fair Play-regels, maar Ajax mikt op een verkoop van minstens dertig miljoen euro vast plus vijf miljoen euro aan bonussen.

‘Als Brian Brobbey naar West Ham United gaat, heb ik er mijn twijfels over of hij het in de Engelse Premier League vereiste niveau gaat aantikken. Ik heb hem altijd wel talentvol gevonden, maar het kan niet zo zijn dat je zo lang niet scoort.’ Kieft krijgt in de podcast KieftJansenEgmondGijp de vraag van zaakwaarnemer Rob Jansen waarom de Londense club Brobbey dan alsnog wil halen. ‘Omdat ze gek zijn, het geld hebben en in de problemen zitten’, is de reactie van de oud-spits van onder meer Ajax, PSV en het Nederlands elftal.

Vergelijking met Feyenoorder Giménez

In de podcast wordt de vergelijking getroffen met Feyenoord-spits Santiago Giménez. Kieft, Jansen, Michel van Egmond en René van der Gijp zien in de Mexicaan een betere spits dan Brobbey, maar Kieft heeft zijn twijfels of Giménez het niveau van de Premier League aankan. Van der Gijp ziet een duidelijk verschil tussen beide spitsen. ‘Brobbey heeft mij nog nooit verrast. Behalve in die wedstrijd tegen Duitsland, maar Gimenez verrast me dan wel weer met de manier waarop hij die bal tegen Bayern München inschiet. Brobbey schiet hem niet zo in.’

Lees meer over:
Plaats reactie

RuudKroket +800

Kieft is en blijft een Psvertje, Net als Gekke Gijpie.

28-01-2025 19:07

Dusbaba +15313

Ik heb net voor de gein eens de skills van Brobbey opgezocht op youtube. Best wel triest als je zo'n droevige compilatie bij elkaar hebt gespeeld na 148 wedstrijden kennelijk.

28-01-2025 19:05

Ajax2024 +2075

Gimenez is een zoveel betere spits. Maar Ajax is niet in staat om dat soort spelers te scouten.

28-01-2025 18:59

Louis.K +2104

Ga wiebelen junk

28-01-2025 18:58

Dennish +3492

Je bent toch eerlijk gezegd echt gestoord als je voor Brobbey zou gaan? Ben nog steeds verbaasd dat wij erin zijn getrapt. Iedereen wist het al voordat ze hem gingen kopen en toch trokken ze hun portemonnee.

28-01-2025 18:47

Jeugd +24562

Dat is wel de korte samenvatting inderdaad maar toch. Niemand gaat een bedrag boven de 20 miljoen neertellen voor een spits die niet scoort en op het scouting lijstje voor positie spits de volgende rode kruizen scoort:
Kan een goede penalty nemen ❌
Kan een man passeren ❌
Kan koppen ❌
Is koelbloedig voor de goal❌
Komt dat schot❌
Staat altijd op de juiste plek❌
Heeft een fijne techniek voor afmaken ❌

28-01-2025 18:33

Juichtoon +32205

Drugs maakt meer kapot dan goed voor je is. Daar is Willem een levend bewijs van.

28-01-2025 18:08

cl=5! +5366

Naja, omdat hij de luxe heeft gehad om bij onze club opgeleid te worden, is hij alsnog aardig terecht gekomen. Vandaar ook zijn haat naar ons....

28-01-2025 18:46

Louis.K +2104

Zijn neus kapot dat hoor je
En een waterhoofd

28-01-2025 19:00

Oboema +1655

Is dat ook de verklaring dat hijzelf aan het Peruviaanse poeder ging?

28-01-2025 18:02

ajaxcied4life +26020

Ik raak ook steeds weer verrast van de domheid van Gijp.

28-01-2025 17:56

Marcw1972 +16436

Die zit daar alleen maar met zijn feyenoord-bril.

28-01-2025 18:11

Breuk +25015

Die bal had Brobbey inderdaad nooit gemaakt.

28-01-2025 18:26

Ferd +38293

Gijp is het levende bewijs dat je hersenbeschadigingen kan oplopen door het koppen van een bal

29-01-2025 11:18

JohnDylan +21723

Jammer dat Nederlandse analisten zo weinig up to date voetbal kennis hebben. West Ham speelt al jaren met Antonio in de spits die een oudere maar minder talentvolle versie van Brobbey is. Brobbey doet precies wat West Ham van hun spits vraagt. Antonio is ook verre van een topscoorder. Hij heeft in tien seizoenen in de Premier League nog nooit meer dan tien doelpunten gemaakt.

28-01-2025 17:55
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.