Van den Boomen ziet gebrek aan diepgang als grootste zwakte Ajax: 'Je moet spelers zo veel mogelijk in hun kracht brengen'

door Bart Veenstra 84

Bron Voetbal International

Van den Boomen ziet gebrek aan diepgang als grootste zwakte Ajax: 'Je moet spelers zo veel mogelijk in hun kracht brengen'

door Bart Veenstra 84

Bron Voetbal International

Laatst geüpdatet

Branco van den Boomen had graag meer diepgang in het spel van Ajax gezien dit seizoen. De middenvelder vertelt in een interview met Voetbal International dat het gebrek aan diepgang een van de oorzaken is van zijn persoonlijk mindere seizoen en dat spelers van Ajax dit seizoen lang niet altijd in hun kracht kwamen te spelen.

Van den Boomen, die geen spijt heeft van zijn transfer naar Ajax, is naar eigen zeggen een speler die veel diepgang om zich heen nodig heeft. 'Dan kan ik mijn passing, mijn grootste kwaliteit, het best gebruiken. Dat vind ik dit seizoen onze grootste zwakte: dat we te weinig diepte hebben, waardoor we de linies van de tegenstander niet uit elkaar trekken en achter de laatste lijn niet gevaarlijk zijn.'

Niet alleen Van den Boomen, maar ook trainer John van 't Schip gaf al regelmatig aan dat Ajax diepgang in het spel mist. De middenvelder probeert te denken aan oorzaken. 'Tja, we hebben daar de types blijkbaar niet voor. Of misschien willen we die loopjes niet maken. Het is wel zonde. Je hebt met Steven Berghuis en Steven Bergwijn zúlke goede voetballers, zij hebben ook diepte nodig van teamgenoten. Maar zij staan ook op posities waar je zelf diepte kunt brengen. We missen gewoon een mix daarin.'

In het verleden zag Van den Boomen het wel goed gaan bij Ajax. 'Als je met Berghuis op rechts speelt, zoals vroeger met Hakim Ziyech, dan heb je eigenlijk een Quincy Promes nodig die telkens achter de laatst lijn duikt. Of als je met Bergwijn op links speelt, heb je een nummer 10 nodig die constant over de spits heen gaat, zoals Donny van de Beek dat deed.'

Spelers Ajax kwamen lang niet altijd in hun kracht te spelen

Volgens Van den Boomen is het dan ook duidelijk dat de mix dit seizoen niet goed is. De enige speler in de selectie die wel echt diepgang heeft, is Carlos Forbs, zo stelt Van den Boomen. 'Misschien hadden we die meer moeten gebruiken, want dat is wel een jongen met kwaliteiten, zijn snelheid is echt een wapen. Maar het is ons niet goed genoeg gelukt om hem in zijn kracht te brengen.’

Niet alleen Forbs, maar ook Van den Boomen en andere spelers uit selectie kwamen niet in hun kracht te spelen dit seizoen. 'Daar gaat het uiteindelijk om, denk ik: je moet spelers zo veel mogelijk in hun kracht brengen, dan krijg je kwaliteit. Kijk, bij mij is het misschien wel het uiterste: ik heb hele duidelijke zwaktes die je snel ziet, maar ik heb ook specifieke kwaliteiten die je snel kan zien. Bij Toulouse was het team zo afgesteld dat bijna alleen mijn kracht te zien was. Dan val je op. En nu, als de ruimtes groot worden, vallen mijn zwaktes meer op.’

Bij Toulouse was dat anders. Daar had Van den Boomen veel lopende mensen om zich heen. Toch ziet de middenvelder nog een ander verschil. 'En ik denk dat we dat hier ook wel gemist hebben: leiderschap van achteruit om die laatste lijn hoog te houden. Ik denk dat we iets te vaak achteruit lopen. Maar ja, iedereen heeft zijn tekortkomingen, en ik heb die ook zeker. Er zijn vast ook jongens die vinden dat ik meer diepte moet maken of verdedigend sterker moet zijn, waardoor zij er beter uit komen te zien. Hopelijk kunnen we dat als organisatie volgend jaar gewoon beter neerzetten. Als de trainer en de td iets beter kunnen samenwerken dan afgelopen zomer om die selectie meer in balans te brengen, dan zien we er allemaal beter uit.’

Meld je hier aan voor de EK-poule van Ajax Showtime en win mooie prijzen!

Lees meer over:
Plaats reactie

Balgevoel +30817

Bij Toulouse was Van den Boomen de wandelaar met veel meer beweging om zich heen. Moest het hebben van z'n inzicht, pass en het maken van slimme metertjes, in plaats van véél. Hij liep daar overal op het middenveld, maar wel écht op het middenveld. Niet echt erachter, niet echt ervoor, maar óp het middenveld. Ik geloof nog steeds dat hij bij Ajax kan slagen, maar hijzelf is te statisch en dat gaat niet veranderen, dus moet je dynamiek om hem heen bouwen. Ben benieuwd of hij dat aankan, qua handelingssnelheid. In Frankrijk was dat niet echt een probleem, maar in het trage spel van Ajax onder zowel Steijn als Skippy, valt het wel op. Farioli lijkt me iemand die dat soort dingen snapt en aangrijpt.

17-05-2024 10:42

JohnDylan +21741

Vd Boomen en Akpom zijn voor een goed draaiend Ajax een handig ‘Plan B’ voor de laatste twintig/dertig minuten van wedstrijden. Ik zou ze beide bij de club houden maar puur en alleen als wisselspelers.

17-05-2024 07:00

tijssenajax +13900

Ik zie inderdaad graag meer spelers met diepgang. Met name op de vleugels. Brobbey heeft het wel. Nog belangrijker is een technisch aanspeelbaar middenveld wat het spel kan versnellen.

16-05-2024 19:52

JJFajax +3547

Ja zodat meneer van de boomen alleen maar lange ballen kan geven. Is totaal geen Ajax speler. In de zomer verkopen voor 7-10 miljoen.

16-05-2024 12:45

Professor +11108

Ajax speelt gewoon heel ouderwets voetbal met veel spelers die inderdaad die loopjes niet willen of kunnen maken.

15-05-2024 21:56

Myriad +7014

In het begin van het seizoen lanceerde vd Boomen inderdaad vaak Forbs in de diepte. Zonder Forbs waren het alleen nog maar de mooie ballen op Berghuis die meer teruggetrokken stond.

Van de Boomen is inderdaad niet op zijn sterke kracht gebruikt.

Zoals hij zelf al aangeeft heeft Ajax tenminste één diepgaande aanvaller nodig.

15-05-2024 20:58

Biss +9935

Gemiddeld speelt Ajax tegen teams die de bus parkeren, dus randje eigen 16 gaan hangen. Er is dus meestal helemaal geen ruimte voor diepgang. Zoals hij zegt is zijn kracht diepte passes geven. Mede daarom vind ik het nog steeds een rare aankoop van Ajax.

15-05-2024 17:30

echtgras +797

Normaal gesproken maar met dit Ajax was er (helaas) wel vaak ruimte omdat Ajax de tegenstanders niet altijd meer vast kan zetten of zelf onder druk wordt gezet.
Dan had je echt wel vaker Forbs en Branco kunnen gebruiken.
In plaats van een Bergwijn of Hlynsson die geen diepgang hebben

15-05-2024 22:14

Heldhaftig +11419

VD Boomen is zo druk bezig met dit te doorbreken dat hij soms vergeet te voetballen.

15-05-2024 16:22

JoeBlow +8142

In samenvatting: “Ik word helemaal gestoord van die luie flikkers die alleen maar de bal in de voeten willen”

Ik zal geen namen noemen maar zijn naam begint met een S en eindigt op tevenbergwijn.

15-05-2024 15:15

TheSpecialOne +8775

Van Den Boomen geeft hier een betere analyse over hoe het spel gespeeld zou moeten worden dan Van 't Schip ooit heeft gedaan. Eigenlijk zegt hij hier dat de trainer niet zo goed is.

15-05-2024 13:25

Lavie +2248

Van de vier slechte trainers van Ajax op rij was van ´t Schip misschien wel de minste. Vijfde plaats en laatste 16 Conference League valt alsnog mee. AZ is het niet gelukt Europees te overwinteren en FC Twente heeft zich niet eens kunnen plaatsen. Nu Conceicao en Sanchez verkocht lijken te zijn heeft Ajax dit seizoen zelfs winst gemaakt en zijn we rijker dan ooit.

Ook zijn er een hoop incompetente lui afgeschud. Deze zomer vooral een hele hoop verkopen. Hopelijk helpt een nieuwe trainer als Dave Vos ons al aan een top drie positie.

15-05-2024 14:19

Myriad +7014

Nee dat zegt hij niet. Hij zegt dat er te weinig diepgaande spelers zijn. Bergwijn gaat niet diep. Ook niet met stokslagen.

15-05-2024 21:00

JanTa +15809

Het grootste probleem van dit seizoen was het gebrek aan kwaliteit en daar hoort van de Boomen ook bij.

15-05-2024 11:55

Harold +10568

Conditioneel zijn ze ook een stuk minder dan onder Ten Hag.

15-05-2024 13:41

JanTa +15809

Dat heeft met de superslechte voorbereiding te maken dat doorwerkt in het hele seizoen. Harder gaan trainen terwijl de competitie al loopt daarmee maak je nog meer kapot.

15-05-2024 14:18

trodat4030 +96403

We hebben een hap-snap selectie, geen 11 spelers die echt goed zijn in het korte combinatiespel, maar ook geen 11 die met veel ruimte en snelheid om kunnen gaan.. Eigenlijk is er geen keus gemaakt, het is van alles een beetje, maar ook van alles te weinig.. En die leiderschap van achteruit, hélemaal volkomen eens, dat is zo onderschat.. De meest 'ervaren' speler is nota bene de eerste die achteruit stapt bij balverlies.. En als de communicatie dan ook nog eens stroef verloopt waardoor een Hato instapt en hij dus terugstapt is je organisatie pleite, komen er ruimtes waar een beetje voetballende ploeg wel raad mee weet. Zo heb je heel veel wedstrijden gewoon verloren of iig punten verspeeld. Zonde dat Mislintat weigerde zn oor te luister te leggen bij mensen die Ajax wel snappen, zelfs Steijn had er oprecht meer verstand van, als je ziet welke spelers hij wilde halen en wat hij uiteindelijk heeft gekregen, het líjkt niet eens op elkaar..

15-05-2024 11:42

Babangida83 +23809

Football explained in a nutshell.

Als je dit begrijpt, dan begrijp je ook dat er veel meer in had gezeten. En dat mag je de technische staf kwalijk nemen. Want die Forbs heeft geen echte kans gehad, om eens wat te benoemen. En als hij een kansje kreeg, dan werd hij niet bediend op zijn sterktepunten. Dan weet je als je buitenlanders in de laatste lijn opstelt dat je vaak iets te snel naar achteren loopt, waardoor er gaten op het middenveld ontstaan. En in grotere ruimtes, ziet iedereen er slechter uit.

15-05-2024 11:15

Artemio +31590

3e plaats was het maximaal haalbare met deze selectie.

15-05-2024 14:52

Babangida83 +23809

Eens. En ik vond dat Van t Schip dit ook had moeten behalen. Ondanks de blessures.

15-05-2024 21:11

Koscar +5384

Klopt allemaal wat vd Boomen hier zegt, maar het probleem lag dit jaar toch echt bij de verdediging. We hebben meer gescoord dan Twente en AZ, maar nog veel meer doelpunten tegen gekregen. (Van de ploegen die onder ons staan: Meer dan Fortuna, RKC, Almere, Go Ahead, Sparta, Utrecht en NEC). Daar valt niet tegenop te scoren.

15-05-2024 11:04

Aspers Art +2772

Diepgang is gewoon te trainen. Alleen heb je niks aan Bergwijn bijv. Die wil de bal in de voet hebben en door bewegen heeft hij nooit van gehoord.

15-05-2024 10:56

TheSpecialOne +8775

Haha. Bergwijn is de beste aanvaller van Ajax. Zonder hem in het team was Ajax meteen drie klassen minder.

15-05-2024 13:27

Hersenspinsel +7981

Is dit voor de scouts die mee lezen op de forums?

15-05-2024 17:31

TheSpecialOne +8775

Dit is voor mensen met nul kijk op voetbal.

15-05-2024 18:38

Henkjanklaas +20594

Het team miste veel kwaliteit en vd boomen idem dito.
Deze speler gaat ons echt niet verder brengen. Veel te traag in alles.

15-05-2024 10:46

OpNaarNummer4 +1974

Bergwijn zou die loopjes moeten maken. Dat Bergwijn hem noemt als een speler die in de bal komt, laat al zien dat hij geen vertrouwen er in heeft dat Bergwijn die loopjes zou kunnen maken, terwijl hij de snelheid daarvoor wel heeft. Hij mist ook het combinerend vermogen zoals Tadic in de laatste fase om wel een buitenspeler te zijn in de bal. Wat ik vooral ook mis in de selectie is intelligentie, topsportmentaliteit, tactisch inzet, de wil en inzicht om ondankbare loopjes te maken. Het helpt dan ook niet als je een tactisch zwakke coach hebt zoals van ‘t Schip die de jongens er ook niet op kunnen wijzen of het tactisch kan voorkauwen.

15-05-2024 10:10

Miskopabal +2893

Eens met zijn analyse. Ik heb wedstrijden gezien waar Forbs smeekte om diep gestuurd te worden maar de bal dan niet krijgt. Alle spelers hebben kwaliteiten maar de selectie is zo niet in balans dat niemand kan profiteren van andermans kwaliteiten.

15-05-2024 10:10

Henkjanklaas +20594

Forbs in de diepte sturen. Als er geen reclameborden stonden liep hij zo het veld af. Is in tegenstelling tot vd Boomen puur snel, punt. Want voetballend is het niks. Beide spelers verkopen aub

15-05-2024 10:47

GAjax31 +15976

We hebben geen geweldige selectie, maar ik heb ook het gevoel dat veel spelers inderdaad niet in hun kracht zijn gebruikt. Ik ben daarom benieuwd naar hoe het er volgend seizoen uit gaat zien met een trainer met frisse ideeën.

15-05-2024 09:49

Henkjanklaas +20594

Als je er niet zeker 8 verkoopt en dus vervangt wordt het komend seizoen weer niks. Pappen en nat houden gaat niet werken. Loop het rijtje maar af… schokkend is het…

15-05-2024 10:48

GAjax31 +15976

Verwacht dat Medic, Sosa en Mikautadze sowieso vertrekken en Akpom/Henderson zou mij ook niet verbazen. Jonge spelers zoals Tahirovic, Forbs, Gaaei, Mannsverk en Sutalo mogen van mij wel blijven, ook al was hun eerste seizoen niet goed. Waarom zouden die onder een goede trainer zich niet kunnen ontwikkelen? Toen bijv. Feyenoord vorig jaar Paixão kocht was ik niet onder de indruk van hem, maar na een jaartje werken met Slot heeft ie zich tot behoorlijk ontwikkeld. Een goede trainer maakt spelers beter en helaas hebben we al een tijdje geen goede trainer gehad. Hopelijk is dat volgend seizoen wel het geval.

15-05-2024 10:52

Henkjanklaas +20594

Akpom is 28 en wordt heus niet veel beter. Zijn basistechniek is gewoon heel matig en mist overzicht. Als je geen grote schoonmaak houdt dan wordt het komend seizoen weer een mislukking en dat kan gewoon niet want we moeten CL halen om niet financieel verder achterop te raken. Ook het niveau Paxao is voor ajax toch niet voldoende. Of gaan we nu achter het niveau feye aan hobbelen?

15-05-2024 11:00

GAjax31 +15976

Akpom zal inderdaad niet veel beter meer worden, daarom staat ie ook niet in mijn lijstje met spelers die ik graag zie blijven. Mijn punt is ook niet dat we het 'niveau Paixão' na moeten streven, maar wel dat je spelers niet na 1 jaar moet afschrijven. Als je steeds ieder jaar alle aankopen weer wegdoet die er niet meteen staan, dan blijf je bezig. Helemaal na dit jaar vind ik dat onverstandig, omdat de omstandigheden verre van optimaal waren voor aankopen om hun draai te kunnen vinden. Ajax staat er toch om bekend dat ze jonge spelers beter kunnen maken? Waarom zouden ze een speler als Forbs dan niet kunnen ontwikkelen? Als je er helemaal niets van kan dan scoor je heus niet 21x in 24 wedstrijden bij City U21.

15-05-2024 11:04

Henkjanklaas +20594

Verschil tussen jou en mij is dat ik voldoende heb gezien. Te veel spelers missen kwaliteit voor Ajax. Het kan zijn dat een speler in een ander elftal iets beter rendeert.
De vergelijking city onder 21 zegt natuurlijk weinig. Er zit een enorm gat tussen die jeugdploegen en bijv Ajax 1.
Je weet ook wel dat van die jongeren elftallen maar een enkeling echt doorbreekt. Forbs is alleen snel en heeft niet aangetoond echt te kunnen voetballen. Kan beter op atletiek gaan.

15-05-2024 11:12

GAjax31 +15976

Klopt. Ik zie, vooral de jonge spelers, graag volgend seizoen een nieuwe kans krijgen onder een goede trainer die zonder vooroordelen naar de selectie kijkt. Jij hebt inderdaad genoeg gezien, dat mag. We zullen zien waar de leiding van Ajax voor kiest.

15-05-2024 11:14

Henkjanklaas +20594

Ik ben bang dat het kwartje jouw kant op valt maar de consequentie is dan wederom geen plaatsing CL waardoor het financiele gat met PSV en zelfs met Feye wel erg groot wordt. Wie had dat ooit kunnen denken in de tijd, nog niet eens lang geleden, dat we zogenaamd niet meer konden worden ingehaald, het bayern van Nederland ook financieel.

15-05-2024 13:26

GAjax31 +15976

Ik denk dat het meevalt. Zelfs met de huidige selectie had je 3e kunnen worden en dus voorronde CL, mits Steijn het begin niet helemaal had verpest. Volgend seizoen zullen er ongetwijfeld wel wat transfers plaatsvinden, dus ik heb er wel vertrouwen in dat het goed komt. Bovendien moet Feyenoord ook nog maar een vervanger vinden van Slot. We hebben zelf meegemaakt dat het best lastig is na het succes van Ten Hag. Kampioen zullen we vast niet worden, maar 2e of 3e lijkt mij wel realistisch.

15-05-2024 13:32

Okocha078 +13648

Slimme jongen onze Branco, maar mist imo teveel om een vaste waarde te zijn voor ons. Zou hem verkopen, kan vast nog wel een leuk bedrag opleveren, in Frankrijk staat hij er goed op. Schijnt rond de 2m te verdienen, teveel voor een reservespeler vind ik.

15-05-2024 09:34

peterVKV +6412

Branco komt tekort als verdedigende middenvelder, maar als een van de twee aanvallende middenvelders, dichter bij de goal van de tegenstander, kan hij veel waarde hebben met standaard situaties, steekpasses, indraaiende voorzetten en schoten van buiten de 16.

15-05-2024 09:55

Babangida83 +23809

Dan benut je dus zijn grootste kracht niet: de diepte pass. Dat korte werk kan hij ook wel, maar is niet per sé zijn kracht.

15-05-2024 11:18

Ajaxsupporter02 +13797

Korte werk? In de kleine ruimtes komt hij juist zwaar tekort.

15-05-2024 11:40

SwissAjaxFan +3972

Slechte trainers de afgelopen twee seizoenen gehabt🥱🥱🥱

15-05-2024 09:32

Capocapo +12001

Selectie werkt ook niet echt mee ;)

15-05-2024 09:34

SwissAjaxFan +3972

Selectie heeft ook een schop onder hun hol nodig. Trainers?

15-05-2024 10:11

Rolo +13590

Als jij topsporter bent moet je jezelf een schop onder je hol verkopen wanneer de nabespreking gedaan wordt en je jezelf als een vlinder vangend kleutertje over het veld ziet hobbelen.

15-05-2024 12:38

SwissAjaxFan +3972

😂😂😂

15-05-2024 12:47

peterVKV +6412

"Dat vind ik dit seizoen onze grootste zwakte: dat we te weinig diepte hebben, waardoor we de linies van de tegenstander niet uit elkaar trekken en achter de laatste lijn niet gevaarlijk zijn."

"En ik denk dat we dat hier ook wel gemist hebben: leiderschap van achteruit om die laatste lijn hoog te houden. Ik denk dat we iets te vaak achteruit lopen."

Je kan lullen wat je wil, maar Branco heeft precies de spijker op de kop. Ik denk dat onder een tactisch sterke trainer als Farioli een behoorlijk aantal spelers, die nu worden afgeschreven, veel beter zullen presteren. De vraag is of het leiderschap van achteruit kan komen van Kaplan of Rensch want het zal niet komen van Hato (te jong) of Sutalo (geen persoonlijkheid). Het is geen vraag of we meer diepgang nodig hebben in aanvallend opzicht in de vorm van snelle buitenspelers. Berghuis heeft dat niet. Bergwijn wel maar komt teveel in de bal op een of andere manier. Godts en van Axel dongen hebben het. Forbs heeft het (misschien is hij er een die ineens wel gaat presteren?). Maar er is meer nodig. Zeker op rechts.

15-05-2024 09:24

Capocapo +12001

Tactiek kan nog zo goed zijn, met die kut instelling heb je daar ook niks aan

15-05-2024 09:35

peterVKV +6412

Ik ga er wel vanuit dat de instelling goed is onder een fanatieke coach als Farioli. Schip en Schreuder zijn niet bepaald fanatiek. Steijn is misschien fanatiek maar verder gewoon een domme lul. Heitinga weer wel fanatiek, maar niet intelligent genoeg. Farioli lijkt me fanatiek en intelligent.

15-05-2024 09:51

Capocapo +12001

Zou lekker zijn als een trainer daar niet voor nodig is. Beetje instelling mag best uit jezelf komen, wat dat betreft is deze selectie helemaal kut.

15-05-2024 11:10

Henkjanklaas +20594

Is zelf onderdeel van de grote zwakte. Mist domweg klasse, voor een ajax speler net als de rest zo’n beetje. Heeft iedereen kunnen zien nog los van de wil en inzet. Je doet aan wensdenken maar we moeten hard zijn. Deze selectie is kwalitatief zwaar ondermaats gebleken. Kijk eens naar de achterstand in punten op feye en vooral psv, dat is ongekend en nooit vertoond.

15-05-2024 10:52

Ajax4proud +10780

Ik vind de analyse van Branco van den Boomen wel mooi. Hij durft tenminste toe te geven wat zijn zwakke kanten zijn. Heeft met blessures gezeten net wanneer hij sterk begon. Ik denk alleen dat hij niet geschikt is voor het hoge niveau.

15-05-2024 09:23

AFCAjaxMidNineties +12611

Nee Branco, de grootste zwakte is dat een stuk of 8 aankopen van Mislintat GEEN enkele echte kracht hebben. Leuk voor RKC Waalwijk of Sparta.

15-05-2024 09:20

Henkjanklaas +20594

Helemaal eens. Ik snap niet dat er hier nog steeds mensen reageren die denken dat het team wel klasse heeft, veel beter kan. We missen domweg zo veel kwaliteit en daarom word je slechts 5e op zo’n 30 punten achter de koploper.

15-05-2024 10:54

Bobje99 +7031

Dat je de technische bagage niet hebt om er een individuele actie uit te gooien of de explosiviteit niet hebt om een mannetje voorbij te gaan heeft met kwaliteit te maken. Maar het gebrek aan diepgang snap ik nooit. Iedereen die linksaf kan rennen kan ook rechtsaf rennen. Dus in plaats van in de bal te komen kun je ook heel hard de andere kant op rennen. Dit is prima trainbaar en in te passen in een tactisch plan. De ene zal het moment misschien beter herkennen of er meer uit kunnen halen dan een ander, maar dit lijken me aspecten van het spelletje waar je snel verbetering in zou moeten kunnen boeken.

15-05-2024 09:15

Mözil +2499

En Bergwijn heeft gewoon aangetoond over die kwaliteit m.b.t. herkennen te beschikken.

15-05-2024 09:31

chriseverhard +3544

Wat lul jij nou branco jij hebt dit seizoen nog geen 1 goede wedstrijd gespeeld je komt te kort voor ajax.
Ik heb je in 1 wedstrijd van de 20 passes er 17 verkeerd zien geven

15-05-2024 09:14

Wolverine14 +71

Dit krijg je met middenvelders op flanken. Ook in de jeugdopleiding zie je dit overal terug

15-05-2024 09:12

Dennis129 +11866

Inderdaad 1 van de prioriteiten van de komende transferperiode, een rechtsbuiten met een actie, snelheid en diepgang. Nu Ajax voor elke positie profielen opstelt kan het niet anders dan dat dit het type is dat ze zoeken.
Op het middenveld heb je met Taylor nu hij hoger speelt ook een speler die die loopjes wel probeert te maken. Ook Brobbey heeft de snelheid om hem weg te steken, zal ook vaker de bal in de diepte moeten vragen ipv in de voeten.
En Bergwijn heeft 2 jaar lang geen bal in de diepte gevraagd. Gaat ook niet gebeuren, zogenaamde vedette wilt elke bal lekker in zijn voetjes en dan naar binnen kappen

15-05-2024 09:09

Slang3 +45677

Forbs is snel maar heeft helemaal geen diepgang. Wil (of krijgt) alles in zijn voeten en moet dan een man voorbij gaan.

Het probleem van Vd Boomen ligt echt niet bij het ontbreken van diepgang bij anderen. Hij heeft veel meer gebreken die hem een zwakke schakel maken. Terwijl hij bij de top 5 van grootverdieners zit

15-05-2024 09:08

Henkjanklaas +20594

Juiste opmerking slang. Bij een aardig bod meteen verkopen deze ouderwetse, trage speler. Kan het niveau dat we nastreven gewoon niet aan.

15-05-2024 10:55

Bapinho +3411

Goh wat verrassend.. spelen spelers als hlynsson of Akpom op rechtsbuiten en taylor op linksachter op dat moment niet in hun kracht. Wie kan dat nou bedenken. Niet ons mastermind van t schip in ieder geval

15-05-2024 09:07

UwSchipper +5591

Boomen zijn relaxed.
Vet relaxed!
Zegt Luuk:
https://www.youtube.com/watch?v=hDfu0hbLPT8

15-05-2024 09:06

ijzerchef +3128

Het is duidelijk dat vd Boomen kwaliteiten bezit die momenteel niet uit de verf komen.

15-05-2024 09:04

Aram +17807

Verfrissende analyse.

Het ligt er niet aan dat de selectie te jong is maar aan te weinig de vuile meters maken. Denk aan Taylor en Rensch die dat niet doen. Denk anderzijds aan Forbs en Gaaei die dat wel doen. Denk aan het trainen op rondotechniek vs het trainen op conditie.

Wie is de betere trainer: Schip of Boom?

15-05-2024 08:44

Henkjanklaas +20594

Boomen kan er zelf weinig van. Aardige paas maar is veel te traag.

15-05-2024 10:56

Knalpot +3606

Pirlo was ook traag maar die wist zelfs als er 6 man op hem af kwamen stormen nog het balletje naar een vrijstaande medespeler te passen. Branco mist die voetbalintelligentie maar als je hem met goed positiespel in een vrije positie kan spelen dan heeft ie wel degelijk een wapen (spelers in de 1 op 1 te zetten) wat dat betreft lijkt ie wel een beetje op wim jonk qua speler. Als je hem in zn kracht kan laten spelen dan heb je wel wat aan hem alleen zijn grote probleem is nu Henderson die heeft vergelijkbare kwaliteiten qua passing maar beiden samen op een middenveld kan weer niet, branco heeft weer meer behoefte aan een silvano vos (qua dynamiek) naast hem en taylor/hlynsonn voor hem die wel diepteloopjes maken maar weer niet aan een berghuis en bergwijn die altijd de bal op komen halen. Uiteindelijk is dat denk ook de reden dat hij vooral een rotatiespeler is en zal blijven wat mij betreft op zich ook niet zo erg is met zijn kwaliteit om wedstrijden open te breken middels dode spelsituaties kun je hem in de slotfases prima gebruiken als het nodig is of om Henderson af te lossen.

15-05-2024 12:21

Henkjanklaas +20594

Mag de veters van Pirlo en Jonk nog niet vastmaken. Snap niet dat je een vd Boomen daarmee vergelijkt. Henderson mag van mij trouwens ook weg. Veel te hoog salaris voor hetgeen hij presteert.

15-05-2024 13:23

Dolblij +44704

"of willen we die loopjes niet maken".

Indachtig het eeuwige sjokken van onze helden.

15-05-2024 08:32

Yeshyeshyall +10917

Ja dat was wel een pijnlijke opmerking

15-05-2024 10:56

Mitchjo +6115

Nou het ontbreekt niet alleen aan diepte... maar ook aan kwaliteit, creativiteit, agressiviteit, balans en karakter.

15-05-2024 08:27

Pizzapunt20 +9959

De enige met diepte in zijn spel is Forbs, en die heeft een taststok nodig om te zien wat er om hem heen gebeurt helaas.

15-05-2024 08:26

Danielson +50036

Ook Forbs heeft geen eerlijke kans gehad. Zit echt wel potentie in. Keek meer over de bal heen dan de bewierookte Godts.

15-05-2024 09:44

Henkjanklaas +20594

Kan gewoon niet voetballen, moet op atletiek gaan en zal kansrijk zijn op de loopnummers.

15-05-2024 10:57

trodat4030 +96403

Je kan wel over de bal heen kijken, maar als je daardoor de bal niet kan controleren (wat Forbs letterlijk 7 vd 10 keer overkomt), moet je misschien toch net wél wat vaker naar de bal kijken, misschien is hij dan ook een stuk zorgvuldiger. Je hebt pas wat aan 'over de bal kijken' als je die onder controle hebt.....

15-05-2024 11:56

Danielson +50036

Dat is zo, maar een van de minpunten van Godts is, dat hij het helemaal niet doet.
Wat zijn z'n statistieken in Ajax 1? 0 goals, 1 assist? Zoiets. Forbs heeft meer speeltijd maar ook betere statistieken.

15-05-2024 11:58

trodat4030 +96403

13 optredens, 2 assists. Forbs 2 goals en 4 assists in 21(!) optredens is statistisch eigenlijk net zo zwak. Bij Jong heeft Godts iig laten zien best te kunnen scoren (6 in 14 optredens). Het verschil zit m met name in het kunnen uitspelen van een directe tegenstander, daar heeft Forbs nogal wat moeite mee, die heeft door zn beperkte balcontrole zelfs moeite om zichzelf te lanceren.. Een bal langs de tegenstander in de diepte tikken en er achteraan sprinten komt vaak al niet uit de verf, waar Godts met 1 beweging zomaar 2 tegenstanders het bos in stuurt. Net als een Chico bijv, dát zijn Ajaxspelers, Forbs lijkt idd niet meer dan een 60 of 100 meter sprinter..

15-05-2024 12:21

ajaciedje90 +59672

Te weinig diepte is ook een gebrek van goede instructies (=waardeloze trainers). Natuurlijk je hebt spelers die van nature diepte hebben maar gewoon loopacties maken is m.i. meer een mentale kwestie dan een kwaliteit. Gaten maken en op het juiste moment in de zestien staan om een bal in te tikken zoals Klaassen goed kon vind ik een andere beweging dat is wel meer een van nature aangeboren afwijking voor een 10.

15-05-2024 08:25

Rst +5242

Eigenlijk zegt hij dus dat de trainersstaf maar wat doet.

Met Forbs heb je een buitenspeler die diep gaat. Met Sosa en Gaaei ook 2 backs die diep gaan.
Maar de trainersstaf wil kennelijk graag met Rensch en Hato op de backpositie spelen en Berghuis en Bergwijn/Godts als buitenspeler.

15-05-2024 08:19

Sampaoli +39122

Ajax is toch niet verplicht om het spel af te stemmen op nota bene VD Boomen, haha.

Met Sosa en Gaaei verwaarloos je de opbouw en Forbs heeft simpelweg het niveau (nog) niet. Laten we niet alle keuzes van Schip nu bekritiseren, want niet meer dan logisch dat Rensch speelt boven Gaaei en Bergwijn boven Forbs.

15-05-2024 08:22

Ajax4proud +10780

Ik denk meer om Rensch en Hato het spel van Ajax beter kennen dan de Mislintat spelers. Schip heeft echt wel kennis en Boomen zegt ook "maar ook trainer John van 't Schip gaf al regelmatig aan dat Ajax diepgang in het spel mist."
Ajax moet volgend seizoen echt een injectie aan kwaliteit in de selectie geven anders is het gegarandeerd dat volgend seizoen weer een blamage wordt oftewel niet voor de prijzen strijden.

15-05-2024 08:59

Sampaoli +39122

Had een waanzinnige klik met Mo Kudus. Wat een geweldige voetballer is dat en hoe zonde is het dat hij hier niet volledig tot wasdom is gekomen.

15-05-2024 08:18
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.