Uitschakeling keihard aangekomen

door Sam van Raalte 32

Uitschakeling keihard aangekomen

door Sam van Raalte 32

Laatst geüpdatet

DIEPE TELEURSTELLING - Ajax heeft mentaal een flinke dreun opgelopen door de uitschakeling in de Europa League van donderdagavond. In Boekarest ging tegen het plaatselijke Steaua een 2-0 voorsprong verloren en verloor Ajax uiteindelijk via strafschoppen de dubbele confrontatie. 'De teleurstelling is nog niet gezakt', reageert trainer Frank de Boer vrijdag op de clubsite. 'Dat komt omdat we voor het eerst dit seizoen echt iets verloren hebben. We zijn zeer onnodig uitgeschakeld. Het is een dure les geweest. Nu moeten we onze focussen op de twee overgebleven nationale doelen: het kampioenschap en de beker.'

'Ik ben blij dat we dit weekend een thuiswedstrijd (tegen ADO Den Haag red.) spelen', vertelt De Boer verder. 'De spelers zitten nu even in een teleurstelling en dan is het altijd lastiger als je een paar dagen later naar een klein stadion met fanatiek publiek van de tegenstander moet. Thuis in een volle ArenA kunnen onze eigen fans de ploeg een extra ‘push’ geven. Met behulp van onze supporters kunnen we tegen ADO een goed resultaat neerzetten en weer verder vooruit kijken.'

Lees meer over:
Plaats reactie

sapp +642

ongelofelijke dreun, ik moet een nieuwe TV kopen!

24-02-2013 13:21

joeph. +0

frank bedankt, je hebt fantastisch gefaald. je 3 spitsen eraf halen. en boerrigter en 2 middenvelders er voor terug. schone en moisander laten nemen. en als dat goed was gegaan had ie ook nog poulsen? anders hadden we cuenca sigthorson nog. het team heeft niet z'n beste wedstrijd gespeeld maar wel voor geknokt. maar frankie heeft heel a'dam en de supporters van ajax laten vallen deze wedstrijd. voor de rest is ie wel oke;)

23-02-2013 22:07

Cello +52981 moderator

Ik zit niet zo zeer in over dat de uitschakeling hard is aangekomen. Ik hoop zelfs dat het leihard is aangekomen, want dan hoop ik tegelijk dat men er ook daadwerkelijk wat mee doet als spelersgroep zelf. Dat men leert van datgeen er fout ging. Dan heeft een uitschakeling alsnog een positief effect gehad als dat het geval is.

Maar voorlopig blijf ik het zeggen, dat we stuk voor stuk goed technisch onderlegde voetballers hebben, maar dat het daadwerkelijke wat er grotendeels aan ontbreekt is: voetbalverstand.
De slimheid, het gogme...dat zijn dingen die ik mis. Welke speler in de huidige selectie kan bijvoorbeeld een wedstrijd 'lezen'??. En dan bedoel ik, inziet tijdens de wedstrijd, waar het fout gaat, wat eraan schort en dan een paar details anders met andere spelers omzet, zodat het duel in je voordeel kan kantelen. Ik kan geen speler bedenekn die dat doet binnen het huidige Ajax. Men gaat vooral door op de vooraf ingeslagen weg, wacht tot de rust en de aanwijzingen van De Boer. Maar wanneer je continu op die manier afhankelijk bent van je coach dan is er wel echt iets mis met je spelersgroep. Daar hoort één (liefst meer) speler(s) te zijn die weten wat gevraagd wordt en inzien dat het over een andere boeg moet, omdat de vooraf bedachte strijdwijze niet lijkt te werken.

Jongens als Alderweireld en Moisander hebben dat niet. Maar ook boys op het middenveld als De Jong en Eriksen hebben dat niet. En het ziet er ook niet naar uit dat ze dat binnenkort wel hebben.

23-02-2013 16:47

ST +23098

Mijn conclusie uit dit alles is dat wij geen echte mannen hebben. Alleen maar lichte talentjes die fysiek afgetroefd worden, aangevuld met zogenaamde ervaren spelers die ook te licht en niet goed genoeg zijn. We missen een type Anita, Vertonghen, Janssen en jawel... Enoh. Echte strijders! Iedereen zal toch zien dat we geen steek zijn opgeschoten t.o.v. vorig seizoen? We zijn alleen maar slechter geworden. Zijn De Jong, Alderweireld, Eriksen, en Van Rhijn beter geworden? Alleen Blind naar mijn idee. Je dragende spelers zijn zeker niet beter geworden. Is Moisander net zo goed als Vertonghen? Is Poulsen net zo goed als Anita? Is Schone net zo goed als Janssen? Ik dacht het allemaal niet. Leuk hoor al die miljoenen op je bankrekening, maar we worden er alleen maar slechter van! Met alleen talent en ervaren koopjes komen we er niet! Het is jammer dat het technisch hart dit niet wilt inzien.

23-02-2013 10:21

omisom +1

Precies, dat is wat ik van de week ook al schreef zeker wat betreft een middenvelder die zijn mouwen opstroopt. Waarom is Enoh "weggestuurd" die was zeer bruikbaar geweest.

23-02-2013 11:50

ajax19 +0

Wij hebben Anita, Vertonghen, Van der Wiel, Janssen, Enoh, Bulykin, Lodeiro, Verhoeven, Cvitanich, Ooijer, Özbiliz, Ebecilio, Rits en Aissati om verscheidene redenen niet gehouden en we hebben zoals jij al aangeeft niet onze slag geslagen op de transfermarkt.

Weliswaar werden er met Andersen, Boccara, Meleg en Babel eigenlijk goede spelers gecontracteerd tegen een schrale prijs en verder werd de groep aangevuld met Veltman, Denswil, Dijks, Van der Hart, Fischer, Klaassen, Lukoki en Koppers, wat mij heel erg aanstond. Desalniettemin zijn Poulsen, Sana, Schöne, Moisander voorgelaten, terwijl ook nog Cuenca als huurling werd toegelaten en zelfs tot de vaste basis wordt gerekend. Verder heeft dit Ajax te lijden onder blessures van Boileson, Serero, Sigthorsson, Babel en Klaassen, en is er een zakelijk conflict met Sulejmani. Oftewel, allemaal zaken die negatieve impact op de teamprestaties hadden.

Waarin dit resulteert aan mijn kant, is dat ik berusting heb gevonden dat dit wat mij betreft niet het seizoen des oordeels is voor de selectie. Namelijk ontbreekt het fortuin een goede groep te hebben en is het dit seizoen gewoon een les in het karakter tonen. Daarom zou het des te knapper zijn als zij de dubbel pakken, terwijl er gigantische winst wordt gedraaid die hopelijk resulteert in een zomer van de investering. Zoals jij vast weet, is men om de A-junioren dit jaar niet echt tevreden over wat eruit gehaald kan worden en hebben ze alle aanleiding om relatief te kiezen om in deze zomer fors meer investeringen te doen dan vorige zomer. Het wordt dus een cruciale eindfase van het seizoen, waarin ten eerste sportief resultaten geboekt moeten worden en ook er eigenlijk nu al de selectie voor komend seizoen geregeld moet worden.

23-02-2013 11:59

IamLegend +2

verloren? Kan je die spelers niet meer vinden? Arme jij.

23-02-2013 12:15

vanreenen +10357

Nou hoop ik één ding en dat is dat ik maandag NIET in de krant lees iets in de trant van, tja, we hadden tegen ADO de knop allang moeten omzetten. Nu weer onnodig punten gemorst!
Laten we hopen dat het niet zover komt, al kan je vooraf niet inschatten of het inderdaad een dreun van jewelste is geweest. Anders komt die dreun tegen AZ en Twente nogmaals keihard aan en dat is zeker niet gewenst.
Kop op Ajax, bij de les blijven. Het leven gaat door.

23-02-2013 09:41

Bergkamp10 +18

Ik heb veel reacties gezien op "uitschakeling keihard aangekomen". Van vertouwen tot geen vertrouwen. Ik heb ook sarcastisch gereageerd dat Ajax een rugbyspeler (en niet de minste) in de naam van Chabal zou moeten kopen om de hardheid in het elftal te herstellen. Geloof is nodig en niet alleen in een EL wedstrijd maar in iedere wedstrijd en ik denk dat we het daar allemaal over eens zijn. Laten we dan in ieder geval in de thuiswedstrijden onze club steunen. Geloof is iets wat ondersteund kan worden door ons allemaal. Met geloof begint de extra stap en met geloof begint de jongensdroom van Fischer, Eriksen, Alderweireld en onder andere Boerrigter. Waarom zouden we ze laten zakken? Het zijn toch onze helden? Met geloof begint de victorie van ons allemaal.

23-02-2013 02:36

jantjefoutloos +0

Ajax heeft geen kracht.& geen geld. Alleen profit profit. Zij kopen niet de juiste spelers. Zij verkopen de juiste spelers. En nu, verliezen van een stelletje postbodes whahahaha Lach in een deuk met dit verlies. Succes ajax ;-) Ach volgend jaar weer & weer & weer. Te groot voor een tafel laken te klein voor een ....

22-02-2013 23:44

ajax19 +0

Nooit meer terugkomen dan!

22-02-2013 23:47

omisom +1

het stukje wat je schrijft komt niet overeen met je naam

23-02-2013 11:47

Bergkamp10 +18

Koop gewoon Sebastian Chabal en zet hem ergens achter neer, of op het middenveld, maakt niet zoveel uit waar ie precies loopt, maar alles komt goed. http://www.youtube.com/watch?v=1uh_aWqm2I0

22-02-2013 23:02

kaashaas +4

of wat dacht je eens van die LB van steaua alleen zijn mentaliteit al !! zulke spelers heb je ook nodig gewoon helemaal stuk zijn en nog gas geven, door zijn inzet en nog een paar anderen hebben ze de wedstrijd eruit gesleept ... en maar afjagen ! Dit is wat wij niet gedaan hebben...

22-02-2013 23:33

Mokum31 +6189

Gewoon stadion er vol achter

22-02-2013 21:58

Anne D +0

Even snikken en weer doorgaan !!!

22-02-2013 21:34

Cello +52981 moderator

En die teleurstelling van afgelopen donderdag kan komende zondag wel eens onze grootste tegenstander worden. Enige voordeel is, dat we niet zoals te doen gebruikelijk tegen tegenstanders als ADO om 12:30 spelen maar 'gewoon' om 14:30.

Maar ADO zal 'bloed ruiken', die weten ook dat Ajax donderdag 120 minuten en een teleurstelling in de benen heeft.....en logischerwijs, hun goedrecht, gaan ze daar zondag natuurlijk vol op...

22-02-2013 20:58

Raikkonen94 +641

Ajax speelde gisteren vreselijk, maar laten we nou niet dramatisch doen en doen alsof we allemaal koekenbakkers in de selectie hebben. Tegen Man.City en Dortmund (uit) speelden we prima voetbal, dus het is onzin om te zeggen dat deze spelers geen "winnaarsmentaliteit" hebben of er niks van kunnen. Cuenca be-/veroordelen op 3 wedstrijden sinds 9 maanden voetbal is onzin. Als je bij de beste club ter wereld in halve finale CL in de basis staat, ben je gewoon een supervoetballer. Ik schaar me niet achter het opportunistische gedrag, als we over een maand bovenaan staan en de bekerfinale halen hoor je niemand meer over Steaua.

22-02-2013 20:52

Liefhebber +1

Jongens geen kritiek geven op De Boer en t Technisch Hart. We hebben gisteren gedomineerd en hebben alleen pech gehad. Je ziet toch dat onder t TH de selectie elk jaar sterker wordt, we flitsend veldspel op de mat leggen en de resultaten steeds beter worden. We winnen de helft van de wedstrijden die we spelen en weten pareltjes als Hoessen en Sana te scouten. Dat is toch geweldig? Vergeet niet dat we t TH pas over 5 jaar kunnen beoordelen, t 1e elftal staat tot die tijd op een laag pitje. Dan worden we maar jarenlang geen kampioen. Over 5 jaar komen er 10 Messi's uit de jeugd door het geweldige plan van Cruijff en zijn jongens. Don't worry about a thing, Cause every little thing gonna be all right.

22-02-2013 19:58

JipVR +0

Ajax heeft gisteren gedomineerd? weet niet welke tweede helft ik dan gezien heb ..

22-02-2013 20:03

han23 +0

hahah, sorry maar jij bent echt een appart figuur. flitsend veldspel?, we creeeren niks. sana een pareltje?, ik heb het nog niet gezien! 10 messi`s?

en gister hebben we echt niet gedomineerd, wederom niets gecreerd, buiten die kopbal op de paal en een halve kans in de 1e helft. zet die ajax bril af, en accepteer dat we gister een bar slecht ajax gezien hebben die terecht verloren hebben. maar nu gewoon de gedachten naar zondag en knallen tegen ADO!!

22-02-2013 22:41

RobertoStrife +2

Liefhebber doet een verachtelijke poging om sarcastisch te zijn.

22-02-2013 22:42

ajax19 +0

Liefhebber met zijn dikke plofkop..

23-02-2013 19:59

Dennis_Gijs12 +0

Nee hij bedoelt ook het tegenovergestelde die kneus.

23-02-2013 08:44

Robinjo1988 +1

He ik dacht al, we hebben verloren maar geen 'liefhebber' te zien hier...Daar is ie dan toch weer onder zn steen vandaan gekropen

Heb je je psv seizoenkaart al binnen?? Of misschien is psg of man city iets voor jou? Prima beleid bij die clubs toch?

flapdrol..

22-02-2013 23:31

Conner +0

Eigen schuld, wat hier ook al is benoemd is dat ajax nu wel heel nadrukkelijk het woord balbezit als heilig beschouwd. Ze creëren gewoonweg te weinig kansen, waar ajax altijd om bekend stond het hoge baltempo en grote scoringsvermogen is er nu niet. Het hangt teveel van geluk af, ze dwingen niet veel af vind ik. Ook het letterlijk copieëren van de Barca stijl heeft in bepaalde maten geen zin zoals gezegd hebben we geen messi, xavi en iniesta.

En als ajax al op balbezit speelt is het tempo erg laag, kijk naar de ballen die ze achterin rond spelen het duurt eeuwen voordat de bal van links naar rechts gaat. De bal word soms achter de man gespeeld en ook nog met een vaart waar een slak snel bij is. En als de back dan al de bal krijgt is het te laat en weer een tikkie terug. Tuurlijk is balbezit goed mits er hoog tempo word gespeeld (speldenprikken), en naar voren word gespeeld.

Tenslotte erger ik mijn blauw aan het aanvallend vermogen, er mist gewoon iets. Waar ajax in 2004 vijftien kansen creerde in de eerste helft daar creeren ze er nu hooguit twee a drie. Ook de vleugels komen er gewoon niet langs (met uitzondering van Fischer). Eriksen moeten ze gewoon verkopen het zou mij vebazen als hij zich in een grote competitie staande weet te houden. Deze jongen moet eens een man worden. en qua mentaliteit mag er ook wel wat gebeuren veelste lakse houding. En zo zijn er nog wel wat met mentaliteits problemen. Ik mis hier dus spelers als pienaar, sneijder, zlatan, galasek allen haden creativiteit die ajax nodig heeft, maar nog belangrijker ook vechterslust van het willen winnen.

22-02-2013 19:44

Ajaciedbrad +8937

Volledige focus op de competitie en de beker!! WIJ ZIJN AJAX EN WIJ ZIJN DE BESTE!! We kunnen winnen of verliezen maar een betere club dan deze is er gewoon niet.

ALTIJD MIJN STEUN NAAR DEZE CLUB!!

Je kunt de boer of de spelers de schuld gaan geven, maar daar gaan ze echt niet beter van presteren. Tenzij onze club 4e of 5e eindigt. Dan mag je de trainert erop aanrekenen.

Verder steun ik mijn club altijd. Hoewel commentaar af en toe best mag als het terecht is.


AJAX AMSTERDAM!!

22-02-2013 19:42

ajax4perez +9598

Als Ajax zondag punten laat liggen tegen ADO kan het zomaar zijn dat je in een week tijd alles vergooit.
Je raakt nog verder achter op PSV dan en daarna heb je AZ thuis voor de beker die je ook nog niet zomaar gewonnen hebt.

Hopelijk komen ze er op tijd bovenop.

22-02-2013 19:34

Robinjo1988 +1

Tja, inderdaad zeer onnodig. Gewoon zelf gefaald! Want dat steaua was echt slecht..

Zondag gewoon weer knallen anders wordt het lastig om nog kampioen te worden.

22-02-2013 19:22

ajaxminimax +5495

Hoe slecht het ook was gisteren. Blijf de club ten aller tijden steunen!!!! Ook de spelers doen dit niet express. Zondag hoor je gewoon weer achter de ploeg te staan

22-02-2013 18:46

jo1 +4584

Tja we staan weer met beide beentjes op de grond, Steua is al te zwaar voor Ajax, dan weet je gelijk op welk niveau we ons wekelijks presenteren ...

22-02-2013 17:53

AFCACBS1900 +2498

Ik beschouw Ajax nog steeds sterker als Steau. We hadden gewoon een complete off-day in een kutland met kutvolk en een kutgrasmat. WZAWZDB!

22-02-2013 18:05
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.