Ronald Koeman heeft donderdag gekozen voor één speler van Ajax in de basisopstelling van het Nederlands elftal tegen Spanje. Jorrel Hato is de enige Ajacied die het vanaf de aftrap mag laten zien. De Nations League-wedstrijd van Oranje tegen Europees kampioen Spanje wordt om 20.45 uur afgetrapt en is te zien op NPO3.
Het is geen verrassing dat Bart Verbruggen het doel van Nederland verdedigt in De Kuip. De talentvolle sluitpost van Brighton & Hove Albion is al een tijd de nummer een onder de lat bij Oranje. Verbruggen zal sturing proberen te geven aan een verdediging van vier man. RB Leipzig-verdediger Lutsharel Geertruida en Hato zijn respectievelijk de rechts- en linksback van dienst. Verder wordt het hart van de verdediging gevormd door Premier League-mandekkers Jean-Paul van Hecke en Virgil van Dijk.
Op het middenveld lijkt Koeman te kiezen voor het controlerende duo Tijjani Reijnders en oud-Ajacied Frenkie de Jong. Terwijl zij de balans proberen te bewaren, mag Justin Kluivert zich meer met het aanvalsspel van het Nederlands elftal bemoeien. De voormalig buitenspeler van Ajax is helemaal opgeleefd in Engeland bij zijn club Bournemouth en wordt door Koeman beloond met een basisplaats.
Tekst gaat verder onder de foto.

In de aanval van Oranje vinden we de naam van Jeremie Frimpong terug op de rechtsbuitenpositie. De razendsnelle wingback van Bayer Leverkusen lijkt daarmee in zijn kracht gebruikt te worden. Aan de linkerflank mag Liverpool-aanvaller Cody Gakpo voor gevaar zorgen. De meest besproken naam is misschien wel die van Memphis Depay, die tegenwoordig actief is bij het Braziliaanse Corinthians. De 31-jarige aanvaller staat in de punt van de aanval bij Oranje.
Ajacieden op de bank
Naast basisklant Hato zitten er nog enkele andere (voormalig) Ajax-spelers bij de wedstrijdselectie van Nederland. Youri Baas, Kenneth Taylor en Brian Brobbey mogen hopen op speelminuten in de tweede helft. Voor verdediger Baas zou het zijn debuut in Oranje betekenen. Verder zitten oud-Ajacieden Matthijs de Ligt, Donyell Malen (jeugd) en Noa Lang nog op de bank.
Onlangs liet Baas weten erg blij te zijn met zijn oproep voor het Nederlands elftal. 'Ik ga hier genieten en onwijs veel leren. De mensen om me heen hebben me heel veel geholpen. Mijn vriendin en ouders hebben heel veel voor me betekend en ik heb zelf hard gewerkt. Dan zie je maar waar dat toe kan leiden.'
Tegenstander Spanje begint met veel grote namen aan het duel met Nederland. De huidig Europees kampioen begint onder meer met namen als Lamine Yamal, Pedri en Fabian Ruiz aan de wedstrijd in Rotterdam. Aanstaande zondag treffen beide landen elkaar weer. Dan volgt de terugwedstrijd in het Zuid-Europese land. Er wordt dan om dezelfde tijd als donderdag afgetrapt in het iconische Mestalla in Valencia.
Opstelling Nederland:
Verbruggen; Geertruida, Van Hecke, Van Dijk, Hato; Reijnders, De Jong; Frimpong, Kluivert, Gakpo; Depay.
Wissels Nederland:
Flekken, Olij, De Ligt, Baas, Taylor, Wieffer, Koopmeiners, Simons, Brobbey, Malen, Lang.
Plaats reactie