Gooijer twijfelt over toekomst bij Ajax: 'Blessure heeft impact'

door Jon van Dam 39

Bron De Stentor

Gooijer twijfelt over toekomst bij Ajax: 'Blessure heeft impact'

door Jon van Dam 39

Bron De Stentor

Tristan Gooijer baalt van het feit dat hij dit seizoen zwaar geblesseerd is geraakt, zo laat hij weten aan De Stentor. De 20-jarige verdediger wordt dit seizoen door Ajax verhuurd aan PEC Zwolle, maar kwam pas een duel in actie wegens een zware knieblessure. Gooijer erkent twijfels te hebben over zijn toekomst bij Ajax.

Tijdens zijn officiële debuut voor PEC Zwolle op 11 augustus op bezoek bij FC Utrecht verstapte Gooijer zich. Hij dacht dat het wel meeviel. 'Ik heb vaker gehad dat ik mijn knie overstrekte. Ik kon er niet heel goed op staan, maar de pijn viel mee. Ik wilde eerst nog verder spelen, maar dat lukte niet. Ik dacht dat ik een paar dagen wat oefeningen moest doen en misschien een of twee wedstrijden zou missen.'

Het noodlot sloeg echter toe voor Gooijer, die later te horen kreeg dat hij zijn voorste kruisband had afgescheurd. 'Het was een grote schok. Op het moment dat ik het hoorde, besefte ik nog niet helemaal wat de gevolgen zouden zijn. Ik wilde gewoon herstellen en er tegenaan gaan. Ik was helemaal niet zenuwachtig voor de uitslag, omdat ik dacht dat het wel mee zou vallen.'

Na zijn operatie is Gooijer hard aan de slag gegaan met zijn herstelproces. Daarnaast hoopt hij dit seizoen nog nieuwe minuten te maken voor PEC Zwolle. 'Ik wil de mensen wat teruggeven, ze hebben mij erg gesteund. Tegelijkertijd wil ik niet te veel op speelminuten hopen, want dan kan het alleen maar tegenvallen.'

Toekomst bij Ajax

Gooijer, die vroeger met zijn vader op de F-Side zat, hoopt in de toekomst definitief te kunnen doorbreken bij Ajax 1. Toch heeft de rechtsback ook twijfels. 'De blessure heeft natuurlijk impact op je toekomst. Wil Ajax dan wel met me door? Is er een club die me komend seizoen wil huren na zo’n blessure? Dat is een klein stresspuntje. Ik hoop echt dat ik dit seizoen nog kan laten zien dat ik fit ben en kan spelen.'

Lees meer over:
Plaats reactie

Myriad +7053

Van deze operatie kun je fysiek helemaal herstellen, maar mentaal doet het wel iets met je omdat je er zolang echt uit ligt.

26-11-2024 19:28

Nr.10 +111040

Was ik helemaal vergeten

26-11-2024 07:53

Sjaakie +5808

Als hij volledig herstelt is Gooijer onze toekomstige RCV. Zijn kwaliteiten zijn vergelijkbaar met Baas.

26-11-2024 00:49

rodnet +10269

Ik zie het meer in Regeer dan in Gooijer en zelfs aan Regeer twijfel ik. Dus dat Gooijer zelf twijfelt aan zijn toekomst bij Ajax snap ik wel.

25-11-2024 23:12

Broodjebal44 +5727

Als het nonchalante eraf gaat zie ik zeer veel potentie in deze jongen. Als je ziet hoe Farioli de zwakste schakels van afgelopen jaar aan de praat kreeg dan zie ik ook wel genoeg potentie in deze jongen (persoonlijk zie ik een hoger potentie dan Rensch).

25-11-2024 22:22

Robertini +39178

Erg jammer dat hij nu geblesseerd is geraakt, ik zie wel kwaliteiten in hem, maar dit was natuurlijk wel een kans om dat te tonen

25-11-2024 18:35

Tommyshelby +128761

Iets minder talentvol dan Rensch, maar ik zie zeker een rol voor hem bij Ajax in de komende jaren.

25-11-2024 16:33

WantAmsterdam +116101

Verdedigend imo solider dan Rensch, duidelijk beter in de lucht ook. Maar aan de bal natuurlijk flink minder, al dan nog steeds zeer aardig.
Kan een hele nuttige speler worden voor ons.

25-11-2024 16:51

FrancescosRavioli +15199

Zie ik toch liever Regeer.

25-11-2024 17:00

WantAmsterdam +116101

Ik zie in Gooijer een CV en Regeer voornamelijk als middenvelder die evtl ook als back kan (al is de rol als inverted back onder Farioli hem op het lijf geschreven).

25-11-2024 17:10

Pingelaar +13254

Vond het ook echt zonde dat hij direct geblesseerd raakte. Zit volgens mij nog heel veel rek in. Ik was wel benieuwd naar hoe hij zich ging ontwikkelen. Stond vooral verdedigend zijn mannetje wel inderdaad.

25-11-2024 18:57

Simpelishetmoeilijkst +25191

Hoop dar hij dit seizoen nog terug kan komen, en gun hem een zeer voorspoedig herstel. Hij heeft, mits weer gezond heus nog toekomst bij Ajax.

25-11-2024 16:16

JohnDylan +21997

Gooijer is een van de vele centrale verdedigers die Ajax veel te vaak als back heeft gebruikt. Bij PEC leek hij een vaste basisplaats Ajax centrale verdediger te krijgen en in zijn eerste en enige 25 minuten voor PEC Zwolle (de eerste 25 minuten van PEC’s seizoen in de Eredivisie) maakte hij een goede indruk. Ik zou zijn contract verlengen en hem tot 2027 aan PEC verhuren (met een degradatie clausule waarbij Ajax hem terug kan halen).

25-11-2024 14:23

Babangida83 +23881

Ik zou hem sowieso erbij halen in de voorbereiding en dan aankijken. Dan hoop ik dat Bouwman zijn kans als RCV pakt, mocht Sutalo niet blijven. Anders heb je daar een back-up. Met Gooijer in de Hato-rol, maar dan aan de rechter kant. Denk dat hij dat ook wel kan. Ik zie namelijk meer in Bouwman op de RCV. Maar wellicht kan die wel beter in de Hato-rol. Dat weet ik eerlijk gezegd niet.

25-11-2024 15:27

JohnDylan +21997

Ik vind Ugwu een talent van dezelfde categorie als Bouwman maar dan iets verder in zijn ontwikkeling. Als Sutalo vertrekt zou ik Veltman als vervanger voor de basis aantrekken en Ugwu en Bouwman met elkaar laten concurreren voor de speeltijd die Veltman mist. Gooijer zal waarschijnlijk pas in de loop van de eerste seizoenshelft weer een beetje in vorm komen.

25-11-2024 15:33

Ajaxsupporter02 +14019

Bouwman vind ik een beetje overschat. Ik vind Ugwu meer hebben.

25-11-2024 15:43

Babangida83 +23881

Veltman aantrekken zou ik dus nooit doen, als je ver wilt komen in de CL. :-)

Ugwu zeker ook iemand die ik op het oog heb. Maar ik zie in Bouwman dan weer meer potentie. Dus de vraag is op een gegeven moment voor mij: waar investeer je in voor lange termijn. Sowieso in allebei, maar ik heb dus een lichte voorkeur voor Bouwman. Echt buitencategorie.

25-11-2024 15:44

JohnDylan +21997

Waarom niet? Veltman speelt al jaren goede wedstrijden tegen clubs als Liverpool, Arsenal en Manchester City. Hij haalt een hoger niveau in de Premier League dan Blind haalde.

Ik denk dat het veel te vroeg is om te kunnen stellen dat Bouwman meer potentieel heeft dan Ugwu. Daarvoor is opleiden veel te veel een kunst en veel te weinig een wetenschap. Ajax moet in elk grote talent investeren. Dat zorgt voor de grootste kans dat er eentje goed genoeg wordt.

25-11-2024 15:50

Babangida83 +23881

Namli speelt al jaren goede wedstrijden tegen Ajax.

De vraag die we vooral moeten stellen, is waarom Namli nog niet vóór Ajax speelt. Of waarom Veltman nog niet voor Liverpool speelt na al die jaren bij Brighton.

Het kan natuurlijk dat alle scouts hem compleet over het hoofd hebben gezien. Maar het kan ook zijn, dat ze ook zijn gebrekkige techniek hebben gezien en gebrek aan snelheid. Verder is Veltman ook geen verdediger die alles wegkopt. Voor een topclub gewoon niet goed genoeg. Vooral gezien het huidige tactische landschap, waarin steeds meer tegenstanders hoog druk zetten. Zelfde euvel als Alvarez. Dan duurt het bij Veltman te lang. En het positiespel is juist waar Ajax het verschil zou moeten maken.

Ik dacht overigens dat Bouwman nog 16 was (ipv 17). Dus dan ligt het dichter bij elkaar, dan ik dacht. Maar alsnog schelen ze 1.5 jaar.

25-11-2024 16:43

FrancescosRavioli +15199

Veltman was z'n laatste seizoen zeer degelijk en hij is bij Brighton alleen maar beter geworden. Juist met balbezit veel beter geworden in het nemen van beslissingen en meevoetballen.

Aged like wine. Als ie wil, zou ik hem halen.

25-11-2024 17:02

Ajaxsupporter02 +14019

Ik denk dat er bij potentie ook net iets teveel naar leeftijd wordt gekeken. Ik kijk zelf meer naar de kwaliteiten en verbeterpunten die of wel te verbeteren zijn of juist lastiger.

25-11-2024 17:52

4-3-3 +3512

Ben wel fan van hem, dus jammer dat hij zo'n zware blessure heeft opgelopen. Ik zie hem graag terugkomen om aan Farioli te laten zien wat hij kan.

25-11-2024 14:15

ratje +3506

Heeft heel veel kwaliteit, maar mist in mijn ogen een hele belangrijke: inzicht. Hij moet weten wanneer hij wel/niet kan gaan dribbelen, of juist snel inspelen etc.
Als ik hem was zou ik deze periode gebruiken om veel video analyses te doen, in de hoop dat inzicht te vergroten. Als dat lukt kan het een goede speler voor ons worden.

25-11-2024 13:22

MrIvez +3505

Altijd wel fan van hem geweest, veel branie. Tuurlijk maakte hij fouten, maar denk dat dat ook bij het leerproces hoort

25-11-2024 13:15

fluwelenlinker +11721

Jongen met veel potentie. Zoals de top comment valt hij in mijn ogen ook in de categorie Baas en Fitz-Jim die zomaar nog kunnen doorbreken.
Samen met Regeer een interessante speler om in de gaten te houden.

25-11-2024 13:05

GNBL +89909 moderator

Blinde draver. Mis je niks aan. Zie ook geen toekomst voor hem bij Ajax. Niet vanwege z'n blessure,want dat is erg sneu voor die jongen.

25-11-2024 12:35

Ajaxsupporter02 +14019

Ik verbaas me toch elke keer weer hoe weinig talent jij herkent in spelers.

Als Gooijer iets niet is, dan is het een draver. Juist een hele rustige speler die uitstekend in het spel van Ajax past als CV of RB in de rol van Rensch.

25-11-2024 13:44

JohnDylan +21997

Een draver is wel zo’n beetje het laatste wat Gooijer is. Als back is hij juist te weinig een draver voor het moderne spel. De manier waarop Van ‘t Schip hem gebruikte stond dan ook haaks op zijn kwaliteiten. Daarom maakte hij op verkeerde momenten loopacties naar voren. Hij moest zichzelf forceren om vaker te draven dan normaal voor hem is en ging daardoor op verkeerde momenten. Het als lange tijd bij Rensch het geval was doordat hij net als Gooijer in een rol werd gezet die niet bij hem paste. Nu pas onder Farioli wordt hij beter gebruikt.

25-11-2024 13:55

CruijffiaansNouriaans +4450

Heitinga heeft toch bijna zijn hele carrière met een kapotte knie gespeeld? Kan dus wel kerel, zet em op!

25-11-2024 12:33

Sunny +9553

Gooijer heeft in principe het hele pakket aan belangrijke kwaliteiten in huis.
Hopelijk herstelt hij volledig van deze vervelende blessure en geeft Ajax hem het vertrouwen en de tijd daartoe.
Naast zijn kwaliteiten; dit is een jongen uit eigen opleiding met een streepje voor!

25-11-2024 12:30

willem1958 +8752

Is gewoon pech zo'n zware blessure maar die moet Ajax niet wegdoen voor een appel en een ei, hij heeft best wel kwaliteit.
Gewoon aan z'n herstel werken en dan later nog wat wedstrijden bij PEC meepakken als het lukt.
Je ziet iedereen onder Farioli beter worden en de kans is groot dat Rensch weg is van de zomer dus wie weet is er volgend seizoen wel plek voor 'm op rechts en bloeit ie op bij Ajax?
Je ziet hoe Baas, Sutalo, FJ, Godts en Taylor allemaal goed presteren dus ik zou hem nog niet afschrijven anders heb je kans dat het net als bij Schuurs en andere spelers zo gaat dat ze een seizoen later wel goed draaien.

25-11-2024 12:10

MelleAfca +14307

Vind dat deze jongen zwaar onderschat werd, heeft zich de afgelopen drie jaar écht goed ontwikkelt. Schip heeft m eigenlijk kapot gemaakt door hem als wingback te slachtofferen.
Was dan ook enigszins verbaast dat Farioli in hem geen tweede man achter Rensch zag aan de rechterbinnenkant, die rol ligt hem perfect.

25-11-2024 12:09

JohnDylan +21997

Spelers als Rensch en Gooijer zijn eigenlijk beter geschikt voor een drie mans verdediging. Ze zitten in een vier mans verdediging tussen een centrale verdediger en back in. Ajax heeft met beide de fout gemaakt om ze tot een back om te willen trainen en daar dan ook nog eens pas veel te laat mee te beginnen. Nu loopt iemand als Vd Pavert in de jeuhdopleiding juist de omgekeerde route, van back tot centrale verdediger. Dat past volgens mij veel beter bij het moderne voetbal. Als Ajax een back zoekt moeten ze naar hun middenvelders kijken. Veel opbouwende middenvelders passen ook goed in een rol als inverted back.

25-11-2024 14:35

MelleAfca +14307

Ben ik met je eens. Heb Rensch bovendien altijd beter gevonden aan de linkerkant van het veld. In die zin vond ik hem vorig seizoen als libero vanaf de linkerkant geweldig, en zou hij (zoals een Timber dat vaak invult nu) ook goed links inverted kunnen spelen.
Al moet gezegd, je kan eigenlijk ook niet zeggen dat ie dit seizoen zwak speelt als rechtsback. Integendeel.

25-11-2024 16:56

Lazell +16989

"Spelers als Rensch en Gooijer zijn eigenlijk beter geschikt voor een drie mans verdediging. Ze zitten in een vier mans verdediging tussen een centrale verdediger en back in."

In veel tactieken wordt zo'n rol ook regelmatig gevraagd. Waarbij een rechtsback aansluit bij de 2 centrale verdedigers en de linksback hoog en breed speelt bijv. Voordeel van Rensch is dat hij ook relatief comfortabel is als hij op het middenveld uitkomt en in de half space op de helft van de tegenstander vind ik hem ook altijd goed met loopacties en combinaties.

Ik snap je punt, maar imo is Rensch niet het juiste voorbeeld.

26-11-2024 08:29

Ajaxsupporter02 +14019

Zo jammer. Zie in hem een potentiele Ajax 1 speler, dus hopelijk komt hij er goed bovenop. Nog een aantal wedstrijden meepakken dit seizoen zou mooi zijn.

25-11-2024 12:06

Babangida83 +23881

Gewoon veel potentie. Ik zag zijn traject net zoals het traject van Fitz Jim & Baas. In principe konden ze mee bij Ajax 1, maar dan moest het team goed draaien. En dat deed het niet. Er waren veel wisselingen. Dan is het erg lastig voor een talent om je goed staande te houden. Een jaar in het eerste bij een andere club met de grote mannen, is dan hele bruikbare ervaring op veel vlakken. Dat gaat het voor Gooijer alsnog zijn, daar ben ik van overtuigd. En volgend jaar - als Rensch weg is - dan kan hij dat in principe overnemen. Tenzij het tegenvalt. Maar dat verwacht ik niet. Voetbal is voor 80% een mentaal spelletje. Hij is dan mentaal weer een stuk verder en dat gaat hem helpen. Mits zijn fysiek er klaar voor is, natuurlijk.

25-11-2024 11:47

Tinus +10308

Sneu voor die jongen. Ik hoop dat hij er snel bovenop en sterker terugkomt.

25-11-2024 11:43
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.