Leon Bergsma is voor sommigen misschien wel de grote onbekende in de defensie van Ajax A1. De mandekker is al het hele seizoen een vaste waarde naast Matthijs de Ligt en dus sprak Ajax.nl met hem.
'Ik begon dit seizoen bij de A2 en ben tegen PSV in het team gekomen omdat Matthijs naar het Nederlands elftal ging. Ik speelde toen een heel goede wedstrijd en ben er eigenlijk niet meer uitgegaan. Sinds zijn terugkomst vorm ik samen met hem het centrale verdedigingskoppel en speel ik tot dusver eigenlijk een heel goed seizoen', legt Bergsma uit.
Inmiddels heeft hij al heel wat wedstrijden achter zijn naam staan, waaronder die in de Youth League. Bergsma geniet van het Europese podium en werkt hard aan zijn tekortkomingen. 'Mijn sterke punten liggen vooral aan de bal, vooruit denken en de middenvelders inspelen. Daarnaast ben ik kopsterk in de luchtduels. Verbeterpunten zijn vooral verdedigend, één-tegen-één en het draaien en keren. Van trainer Winston Bogarde krijg ik "linietraining". Tijdens die sessies trainen we voornamelijk op die twee aspecten.'
'Ik focus me dit seizoen eerst op de A1', besluit Bergsma, die stiekem ook naar boven kijkt. 'Met elke minuut die ik eventueel in Jong Ajax speel ben ik al blij. Ik hoop er natuurlijk wel op nu Kenny Tete en Jairo Riedewald geblesseerd zijn en er eventueel Jong Ajax-spelers doorschuiven naar het eerste elftal. Het is een hoger niveau waar andere dingen worden gevraagd, ik hoop dat ik me ook op dat niveau mag etaleren. Maar tot die tijd richt ik me op het kampioenschap en de Youth League. Vooral de Youth League wil ik dit jaar gaan pakken. De droom die ons vorig jaar door AS Roma is afgepakt, willen we dit jaar verwezenlijken.'
Plaats reactie