Buitenland: Weinig succes voor oud-Ajacieden in bloedstollende Turkse competitie

door Gino Haverkamp 66

Bron AS

Buitenland: Weinig succes voor oud-Ajacieden in bloedstollende Turkse competitie

door Gino Haverkamp 66

Bron AS

Laatst geüpdatet

Het voetbalseizoen is lekker onderweg en langzaam maar zeker wordt toegewerkt naar de vervroegde winterstop, die natuurlijk zo vroeg valt door het aankomende WK. Voordat het zo ver is, wordt er nog volop gevoetbald. Ook door oud-Ajacieden, wiens verrichtingen je in dit topic kunt volgen.

Maandag 10 oktober

Naci Ünüvar en Stefano Denswil speelden met Trabzonspor een competitieduel met Kasimpasa. Trabzonspor verloor afgelopen donderdag met 3-1 in de Europa League van AS Monaco en hoopte derhalve op eerherstel. Dat kwam er niet, want er werd met 0-0 gelijkgespeeld. Zowel Ünüvar als Denswil bleven op de bank.

Ook speelde Basaksehir een wedstrijd in de Turkse competitie. Basaksehir, waar Bertrand Traoré onder contract staat, kwam in actie tegen Sivasspor en zou de koppositie kunnen overnemen in Turkije. Dat gebeurde echter niet, want er werd met 0-2 verloren. Traoré maakte de negentig minuten wel vol. Geen reden tot paniek overigens, de nederlaag, want de gaten zijn enorm klein bovenin de Süper Lig. Adana Demispor is koploper met achttien punten. de nummer 7 heeft er zeventien. Basaksehir staat nu vijfde met zeventien punten.

Zondag 9 oktober

Antony heeft zijn naam andermaal weten te vestigen in de Premier League. Met zijn goal in de 1-2 zege van het Manchester United van Erik ten Hag op Everton is de Braziliaan de eerste speler die namens Manchester United scoort in zijn eerste drie Premier League-duels. Ook oud-Ajacied Christian Eriksen deed mee vanaf de aftrap, al werd hij na 83 minuten gewisseld. Donny van de Beek is nog altijd geblesseerd en speelde dus niet.

Frenkie de Jong speelde als invaller met FC Barcelona in La Liga een thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo. In de 63e minuut kwam hij binnen de lijnen, maar toen was de eindstand al bepaald. Het stond 1-0 en zo werd de wedstrijd ook beslecht, in het voordeel van de Catalanen dus. In de Bundesliga ging Sheraldo Becker met koploper Union Berlin op bezoek bij VFB Stuttgart. Met succes, want de club uit Berlijn zegevierde met 0-1.

In Italië nam koploper Napoli het met Stanislav Lobotka op tegen Cremonese, waar met 4-1 van werd gewonnen. Torino, met Perr Schuurs in de basis, speelde in de slotfase met 1-1 gelijk tegen Empoli. Jan Vertonghen op zijn beurt kwam met RSC Anderlecht in actie tegen KV Mechelen. Hoewel er met 1-3 werd gewonnen, speelde de oud-Ajacied niet.

Zaterdag 8 oktober

In Engeland vindt het Chelsea van Hakim Ziyech langzaam maar zeker de weg naar boven, al speelt de oud-Ajacied nauwelijks. Ook tegen Wolverhampton Wanderers moest de linkspoot genoegen nemen met een plaats op de bank. Pas in de 86e minuut mocht hij invallen, tijdens de 3-0 zege van The Blues. Sven Botman speelde met Newcastle United thuis tegen Brighton. De nul houden lukte Botman en zijn teamgenoten niet, maar dat was dan ook wel zo'n beetje de enige smet op de 5-1 zege. Joël Veltman draait dit seizoen met Brighton & Hove Albion mee in de subtop van de Premier League en kreeg zaterdag het Tottenham Hotspur van Davinson Sánchez op bezoek. De Colombiaan speelde niet, maar won wel met 0-1.

Nemanja Gudelj stond zaterdag bij Sevilla in de basis tegen Athletic Bilbao. Het betrof de eerste wedstrijd onder de nieuwe coach Jorge Sampaoli, die de ontslagen Julen Lopetegui opvolgt. Sevilla hoopte de zure nasmaak van de 1-4 nederlaag tegen Borussia Dortmund weg te spoelen, maar dat lukte niet. Het werd 1-1 in Estadio Ramon Sánchez Pizjuan.

Datzelfde Borussia Dortmund dat midweeks nog in Sevilla won, ging ook zaterdag op bezoek bij oud-Ajacieden. Der Klassiker tegen het Bayern München met flinke Ajax-tint stond namelijk op het programma. Noussair Mazraoui Matthijs de Ligt stond in de basis bij Der Rekordmeister en hij werd na 62 minuten bij een 0-2 voorsprong voor Bayern afgelost door Noussair Mazraoui. Vanaf de bank, waar Ryan Gravenberch de hele wedstrijd niet vanaf zou komen, zag De Ligt hoe zijn ploeg de voorsprong zonder hem diep in blessuretijd nog weggaf.

Bayer Leverkusen, met Daley Sinkgraven, Timothy Fosu-Mensah en Mitchel Bakker onder contract, ontving thuis promovendus Schalke 04. Het werd een heerlijke middag voor Leverkusen, dat met 4-0 won. Bakker speelde de hele wedstrijd. Sinkgraven en Fosu-Mensah bleven op de bank.

In Italië zijn de rollen tegenwoordig omgedraaid. Een paar jaar geleden zou Juventus, waar Arek Milik tegenwoordig in de spits staat, als grote favoriet zijn afgereisd naar San Siro voor de derby met AC Milan, waar Zlatan Ibrahimovic nog altijd herstelt van een knieblessure. Il Rossoneri zijn echter de titelverdedigers terwijl La Vecchia Signora zich al enkele jaren met de grootst mogelijke moeite plaatst voor de Champions Leauge. Het mocht in dat opzicht dan ook geen verrassing heten dat Milan er met de zege vandoor ging: 2-0.

Internazionale completeert de grote drie van Italië en daar stond André Onana Serie A-debuut. De doelman moest in de competitie tot nu toe genoegen nemen met een plaats achter Samir Handanovic, maar zijn sterke optredens in de Champions League hebben trainer Simone Inzaghi van gedachten doen veranderen. Onana hield zijn doel op bezoek bij Sassuolo niet schoon, al viel hem bij de tegengoal weinig te verwijten. Il Nerazurri wonnen de wedstrijd bovendien, met 1-2.

In Portugal trad Bruno Varela met Vitoria de Guimaraes aan tegen Paco de Ferreira. De wedstrijd kende meer rode kaarten dan doelpunten, mede doordat Varela zijn doel schoon wist te houden. Het eindigde in 0-1 voor Guimaraes. Elders in Portugal kreeg David Neres rust bij Benfica dat zonder hem alsnog een 4-2 zege boekte op Rio Ave. In België namen Noa Lang en Mats Rits het thuis met Club Brugge op tegen Westerlo in een wedstrijd die de oud-Ajacieden snel zullen willen vergeten (0-2). Tot slot Red Bull Salzburg, waar Maximilian Wöber onder contract staat en dat mede dankzij een assist van diezelfde Wöber met 2-3 won op bezoek bij SCR Altach.

Vrijdag 7 oktober

Peter Bosz en Nicolás Tagliafico hebben met Olympique Lyon opnieuw een teleurstelling moeten slikken tegen Toulouse. Lyon kwam vroeg op voorsprong, maar de bezoekers kwamen na rust langzij. Het duel eindigde onbeslist: 1-1.

Justin Kluivert won met Valencia met 1-2 op bezoek bij Osasuna. Kluivert maakte zelf de 0-1, zag zijn club vlak na rust zelfs de 0-2 maken, maar moest in de 93e toch nog toezien dat Osasuna de aansluitingstreffer maakte. De uitkomst werd er niet door beïnvloed, Valencia won.

Het Royal Antwerp FC van Toby Alderweireld, Jurgen Ekkelenkamp en Viktor Fischer won de thuiswedstrijd tegen Sint-Truidense met 2-0. Alderweireld was goed voor de assist bij de openingstreffer, Ekkelenkamp speelde ruim een uur me en Fischer zat niet op de selectie.

Als je verantwoord speelt, houd je het leuk. Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+.

Lees meer over:
Plaats reactie

OntlastendeMiddenvelder +1987

Weet iemand waarom Unuvar op de bank zat? Gaat het niet goed daar? Van alle jonge spelers zou ik het het meest zonde vinden als hij niet zou slagen.

12-10-2022 10:31

Onpartijdig +4430

Ik vroeg me laatst al af hoe het met Unuvar zou gaan daar... helaas niet al te goede berichten. Hopelijk kan hij zich in de basis knokken.

11-10-2022 18:37

Eriksen10 +4791

Naci maar terug halen in de winter

11-10-2022 00:54

MrPink +81745

"Barcelona verkoopt Griezmann met 100 miljoen euro verlies aan Atlético Madrid"

Atlético lacht zich rot.

10-10-2022 17:41

Robbie17Wielaert +699

Zou Traore niet een betere optie zin geweest in plaats van Ocampos voor op de bank, als invaller?

10-10-2022 11:54

Tommyshelby +128768

Ja 100%, Bosz had het meteen gedaan

10-10-2022 16:30

Oxxer +163915 moderator

Ik zou Dolberg terughalen en polsen of Pantelic nog zin heeft om te voetballen.

10-10-2022 23:19

noppenkoning +41217

Betrand Traore fabelachtige techniek met zijn spaghetti benen, jammer dat hij zo wisselvallig is.

10-10-2022 11:32

Qifesh +24917

Vind het vooral kamer dat ie nooit een serie wedstrijden in de spits mocht.. daar vond ik m het best, sterk lichaam, goed kaatsend en kon snel draaien met zijn snelheid... Gemiste kans

10-10-2022 21:09

Oxxer +163915 moderator

Ik vraag mij af met welke opstelling Schreuder had gespeeld als Antony niet was verkocht.

09-10-2022 23:44

036AFCA97 +146646

Ik gok dat we dan de Kudus in de spits variant nooit hadden gezien

10-10-2022 00:01

Oxxer +163915 moderator

Tadic in de spits terwijl Brobbey de beste optie is centraal voorin. Zelfs Lucca zou ik daar eerder opstellen dan de aanvoerder.

10-10-2022 00:33

AFCA1996L +15863

Ik denk Tadic op 10 en Berghuis zou dan het kind van de rekening geweest zijn.

10-10-2022 03:46

PeterLarsson +13285

Aanvallend neem ik aan zoals tegen Groningen, dat liep toen prima met Bergwijn en Antony op de flanken, Brobbey in de spits en Tadic op 10.

10-10-2022 10:12

Jariiii +21953

Blijft ontzettend jammer dat hij weg is. Die honderd miljoen viel niet te weigeren, maar het is wel pijnlijk.

09-10-2022 23:11

Oxxer +163915 moderator

Als beoogde vervangers zich niet kunnen ontwikkelen door gebrek aan speeltijd is alles pijnlijk. Scheuder moet zsm wieberen.

09-10-2022 23:46

Jariiii +21953

Daar ben ik het mee eens.

10-10-2022 10:42

Artemio +31956

Bosz is wel ver afgegleden. Als je met Lyon 8e wordt en nu weer een plek in de middenmoot inneemt is dat Lyon onwaardig. Met de selectie die zij hebben moet je gewoon met gemak Europees voetbal kunnen halen.

09-10-2022 22:54

Oxxer +163915 moderator

Is gewoon een wanprestatie.

10-10-2022 23:20

RadheAjax2021 +17874

Ja sinds hij is vertrokken bij Ajax loopt het bij ons voor geen meter. Wordt er een vervanger gehuurd die tot nu toe niks heeft laten zien.

09-10-2022 22:50

Wouter.H +11156

Niks heeft KUNNEN laten zien bedoel je.

10-10-2022 03:37

JTajax +10717

Bosz staar voor spektakel, maar niet voor resultaat. 7e en 8e met Lyon is ook schandalig hoor. Verder nooit ergens iets bereikt dan met Ajax die EL finale, en dat was haast iedere ronde hakken over de sloot tegen niet-meer-dan-oké tegenstanders. Alsnog wel knap natuurlijk, maar als dat.het enige echte wapenfeit is van een inmiddels toch ervaren coach dan is dat onvoldoende.

09-10-2022 22:43

Nick14 +25889

Ja dat zo'n man niks wint met Heracles, Vitesse, Dortmund, Leverkusen en Lyon.

Daar zetten ze ieder jaar weer een prijs in de prijzenkast behalve toen Bosz er zat.

09-10-2022 23:01

wijzijndebeste123 +163627

heeft niks met wel/geen prijzen pakken te maken maar met chronisch onderpresteren bij zijn laatste clubs. bosz werd vorig seizoen 8e met lyon. de slechtste prestatie in 30 jaar. nu ook weer in 5 potjes 1 punt terwijl hij flink heeft mogen investeren (lacazete tolisso). bij dortmund werd hij binnen n half jaar ontslagen en dat was niet omdat hij geen prijs won maar omdat hij geen enkele wedstrijd meer won.

09-10-2022 23:06

Oxxer +163915 moderator

@wijzijndebeste123

Bosz had 2 maanden geen wedstrijd gewonnen, BVB had veel geduld met hem. Normaal worden trainers in Duitsland sneller ontslagen.

09-10-2022 23:48

AJAX020ADAM +6930

Het lek is eindelijk ook boven bij Vitesse

09-10-2022 22:19

AgeM +939

Ja , Frenkie voetbalt de pannen van het dak daar

09-10-2022 14:36

Snellejapie +11401

Als Bosz echt ontslagen is dan zou ik als Ajax zijnde snel doorschakelen. Verlengde winterstop komt Bosz dan ook goed uit.

09-10-2022 10:33

Voetbalverstand +820

Direct Bosz ophalen

09-10-2022 09:43

FlyingDutchMan +17314

Peter Bosz ontslagen, ik zie kansen herr Schroder!

09-10-2022 09:40

Henkjanklaas +20619

Al die ex ajadieden die niet of nauwelijks spelen, kom lekker bij ons voetballen, word je ook miljonair alleen duurt het iets langer.

09-10-2022 09:12

Simpelishetmoeilijkst +25195

Zou Onana nu schoon zijn? Misschien moeten we hem wat pillen sturen.

09-10-2022 04:21

MrPink +81745

Ramos kreeg zijn 28e rode kaart haha

09-10-2022 02:05

Maikel +6862

Hij was altijd een ordinaire schopper.

09-10-2022 22:39

Oxxer +163915 moderator

Joao Canelo een back die iedere club zou wensen, maakt met een weergaloze individuele actie de 1-0 voor Man City.

08-10-2022 16:24

AFCA1996L +15863

Bij Juve waren ze dronken toen ze de ruil Cancelo-Danilo deden.

08-10-2022 20:19

Oxxer +163915 moderator

Niet normaal toch, beter ook, ik heb een gruwelijke hekel aan Juventus.

08-10-2022 20:23

Ajaxadam1 +31667

By far de beste back die nu rondloopt op aarde.

08-10-2022 20:53

Oxxer +163915 moderator

100% mee eens, vind hem een geweldenaar.

08-10-2022 20:58

WantAmsterdam +116101

Is gewoon een spelmaker, voetballend zo goed die zou gelijk onze beste 10 zijn.

09-10-2022 00:10

Oxxer +163915 moderator

Idg zou ik als Ajax zijnde proberen Ekkelenkamp terug te halen, de GOAT op 10.

09-10-2022 12:41

nlvcmn +5808

Offtopic: las op VZ dat de vriendin van Ligt veel media aandacht krijgt. Hebben jullie dat kind gezien? Die heeft sowieso anorexia

08-10-2022 12:45

Oxxer +163915 moderator

Dochter van Keje Molenaar.

08-10-2022 16:23

Maikel +6862

Zou Good Old Keje niet steeds nog beter zijn dan Rensch op rechtsback?

09-10-2022 22:41

Oxxer +163915 moderator

Er zit een Mexicaan in de selectie die kan verdedigen. Rensch is een slappeling die een rechtsback acteert.

09-10-2022 22:58

Qifesh +24917

Ik zou Rensch eens op 6 willen zien, maar valt nu zo erg tegen..

10-10-2022 21:16

Oxxer +163915 moderator

Als hij tegenvalt op RB, waarom op 6 proberen? Genoeg andere smaken in de selectie die daar kunnen spelen.

10-10-2022 21:51

AlexLitmanen10 +14370

Die zit iets te veel in de sportschool.
Moet ze zelf weten.

Ik persoonlijk zie liever iets meer spek op de botten

08-10-2022 19:23

Ajaxadam1 +31667

Hele mooie jongedame. Maar ik schrok er ook van die laatste fotos. Hoop dat t goed gaat met haar en ze gezond is.

08-10-2022 20:56

Robbie17Wielaert +699

Dat is gewoon contractueel geregeld door Keje Molenaar. Toevallig is een nichtje van mij bebriend met de ex-vriendin van Matthijs de Ligt. Keje en vooral zijn dochter hebben destijds vieze spelletjes gespeeld om die relatie te verbreken.

09-10-2022 03:38

Breuk +25133

Kwartiertje nog en Bosz weer in de WW.

07-10-2022 22:37

GekkeGerrit +1725

Bosz heeft iedergeval een duidelijke visie.. onder hem zijn de succesjaren ingezet ( na jaaaren weer europa leageu finale ).

08-10-2022 14:43

ajax4ever001 +18433

Bosz kom maar terug naar Ajax en neem Nico mee

07-10-2022 14:49

tdecler +3309

Weet iemand hoe Fischer het doet in Belgie? Jammer dat hij uiteindelijk niet geslaagd is.

07-10-2022 10:24

PeterLarsson +13285

4 korte invalbeurten in de competitie dus loopt nog niet echt lekker.

07-10-2022 11:21

Rolo +13682

Poh... wat mis ik Nico. Die inzet en passie.... die gaf je wel op je flikker ipv duimpje omhoog of te klappen.

07-10-2022 10:00

Heldhaftig +11456

Dacht even Bosz en Tagliafico terug naar Ajax. Erg jammer.

07-10-2022 09:59

Ron403 +6472

Nothing Toulouse geldt in ieder geval niet voor Bosz vandaag (sorry haha 😂 )

07-10-2022 09:55

AlexLitmanen10 +14370

Badum tching 🥁

08-10-2022 19:24

DD +6399

Nico had nog jaren onze lb moeten zijn

07-10-2022 09:25

AlexLitmanen10 +14370

Die wilde dat zelf niet meer.

08-10-2022 19:24

Jariking +5445

Bosz.ligt er straks weer eens uit. En hier maar roepen om die man. Wat een waanzin.

07-10-2022 09:01

AlexLitmanen10 +14370

Bosz > schreuder

08-10-2022 19:25

Jariking +5445

Allebei ver uit de buurt blijven. Beunhazen

08-10-2022 21:10

WantAmsterdam +116101

Echt man, die man staat 8de in de Ligue 1 met waarschijnlijk de op één na beste selectie, en mensen denken die maakt Ajax ff beter.

09-10-2022 00:13

Maikel +6862

Ongeloofelijk ja.

09-10-2022 22:41
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.