Onwennig Ajax speelt doelpuntloos gelijk tijdens debutantenbal

door Jesse ter Haar 8853

Onwennig Ajax speelt doelpuntloos gelijk tijdens debutantenbal

door Jesse ter Haar 8853

Laatst geüpdatet

Ajax is zondag niet bij machte geweest om afstand te nemen van Fortuna Sittard. De Amsterdammers lieten maar liefst vijf spelers debuteren, maar dat kwam het spel niet ten goede. Er werd niet gescoord in Sittard en dat brengt Ajax na drie gespeelde wedstrijden op vijf punten.

De openingsfase ging voorbij zonder echt noemenswaardige momenten. Ajax moest overduidelijk wennen aan de nieuwe spelers én het nieuwe systeem en dat kwam het veldspel niet ten goede. Ook de defensieve organisatie was niet op orde en dat resulteerde binnen tien minuten in een strafschop voor Fortuna Sittard. Devyne Rensch stapte verkeerd in en legde zijn directe tegenstander over zijn been.Tijjani Noslin ging neer en besloot zelf achter de bal te gaan staan. Hij zal achteraf spijt hebben gehad van die keuze, want hij schoot de bal huizenhoog over het doel van Jay Gorter.

Namens Ajax werd er pas na een kwartier geschoten. Branco van den Boomen haalde hard uit, maar had het vizier niet op scherp staan. Even later probeerde Benjamin Tahirovic hetzelfde, maar ook hij kreeg de bal niet tussen de palen. In de 34ste minuut volgde het eerste schot tussen de palen van de Amsterdammers. Kristian Hlynsson werd vrijgespeeld en haalde uit, maar zijn poging kon de keeper niet verontrusten. De enige overgebleven hoogtepunten waren - allen voor Ajax - drie gele kaarten. Gastón Ávila ging er volgens de scheidsrechter te hard in en dat tot ongenoegen van Maurice Steijn. Beide hoofdrolspelers kregen geel, wat ook Brian Brobbey vlak voor rust overkwam. De scheidsrechter zag een overtreding op de spits over het hoofd, wat hem op een uitbarsting van de Ajacied kwam te staan. De gele kaart voor Brobbey was het slotakkoord van de eerste helft.

Waar Ajax voor rust niet overtuigend voor de dag kwam, besloot Steijn toch om zijn ploeg na de thee ongewijzigd aan de aftrap te laten verschijnen. Het eerste gevaar na rust kwam echter van de kant van Fortuna Sittard. De ploeg leek door te breken, maar Josip Sutalo lette goed op en zat genoeg dwars om de aanval tegen te houden. Een kleine tien minuten na rust kreeg Ajax zijn eerste échte kans van de wedstrijd. Vanuit de kluts kreeg Ávila de bal perfect voor zijn linkervoet, maar hij plaatste de bal langs de verkeerde kant van de paal. Aan de andere kant van het veld was Fortuna gevaarlijk met schoten van buiten de zestien, maar dicht bij een doelpunt kwam het niet.

Na ruim een uur spelen was het de beurt aan nog eens twee debutanten. Chuba Akpom en Anton Gaaei betraden het veld voor Brobbey en Rensch. Kort hierna hield Gorter zijn ploeg op de been. Noslin slalomde door de Ajax-defensie heen en punterde op doel, maar de keeper van Ajax lette goed op en stelde orde op zaken. Het wilde ook in het vervolg niet vlotten voor Ajax en dus greep Steijn twintig minuten voor tijd nogmaals in. Hij bracht Kenneth Taylor en Mika Godts binnen de lijnen in de hoop dat zij de weg naar het doel zouden kunnen vinden. Een kwartier voor tijd was Akpom dicht bij de 0-1. Godts legde de bal met gevoel het strafschopgebied in, waarna de spits kon controleren. Hij probeerde te draaien en schieten, maar kwam net niet tot een poging.

Ajax bleef hierna op zoek naar een doelpunt, maar de Amsterdammers bleven ook tijdens het slot van de wedstrijd onmachtig. De onderlinge afstemming ontbrak nog en dat kwam duidelijk terug in het veldspel van de ploeg van Steijn. In het slot werd Fortuna Sittard nog eenmaal gevaarlijk, maar ook die ploeg wist het net enigszins onfortuinlijk niet te vinden. Zodoende kwam Ajax niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen Fortuna Sittard en speelde het voor de tweede keer op rij - na een eerder gelijkspel tegen Excelsior - gelijk in de Eredivisie.

Opstelling Fortuna Sittard:

Pandur; Pinto, Guth, Siovas, Dijks; Rosier, Duarta; Cordoba (Oratmangoen (88'), Halilovic (Özyakup 88'), Belkheir (Sierhuis 64'); Noslin (Griffith 88').

Wissels Fortuna Sittard:

Ferati, Fofana, Griffith, Hendriks, Koopmans, Markelo, Oratmangoen, Özyakup; Robberechts, Sierhuis, Vita.

Opstelling Ajax:

Gorter; Rensch (Gaaei 62'), Sutalo, Hato, Ávila; Van den Boomen, Hlynsson, Tahirovic (Taylor 72'); Mikautadze, Brobbey (Akpom 62'), Forbs (Godts 72').

Wissels Ajax:

Ramaj, C. Setford, Gaaei, Taylor, Akpom, Salah-Eddine, Medic, Vos, Godts, Aertssen.

Doelpunten:

-

Bijzonderheden:

- Steven Berghuis zat zijn laatste van drie wedstrijden schorsing uit.

Lees meer over:
Plaats reactie

Techno303 +2556

Wat al had je nu heel de Sparta selectie gekocht?! Dan had je gewoon 3 punten gehad en was je een stuk voordeliger uit geweest… ja kan niet maar toch deze situatie en tijden doen je hersenen vreemde dingen

04-09-2023 11:59

Henk de Vries +11128

De laatste weken sloegen de meningen hier ernstig door. Blij met elke aankoop zonder ze ooit gezien te hebben, Mislintat was de verlosser.

Wat zien we nu? Op Sutalo na laat geen enkele aankoop zien dat het een versterking kan zijn. De meesten maken een hopeloze indruk. Die arme Steijn zal er snel om geslachtofferd worden vrees ik. Met Twente uit, Marseille thuis en Feyenoord thuis kun je zomaar 0 punten halen. Dan breekt de pleuris uit en gelden er geen excuses.

04-09-2023 10:02

RichardWitschge8 +5195

Er staan echt geen 11 pannenkoeken in het veld hoor. Allemaal nieuwe spelers waarvan sommige pas enkele dagen bij de groep zijn en waarvan verwacht wordt dat ze wel even een paar doelpunten gaan scoren. We zullen geduld moeten hebben. Ik denk dat het na de winterstop gaat lopen als een trein, alleen vrees ik dat dat te laat is. Hoewel, we hebben wel vaker een achterstand van een punt of 10 goedgemaakt.

04-09-2023 08:22

Pablito11 +322

Dat was op een armetierig psv. Zij staan er net als feyenoord veel beter voor en spelen gewoonweg beter voetbal. Ik zie geen enkele reden voor optimisme. Matige spelers, matige trainer, matige TD.

04-09-2023 21:09

JaapStam +136684

Het begon al over de komst van Steijn!!! Ik had me vraagtekens al bij zijn aanstelling!!! Ja, hij heeft het goed gedaan bij Sparta R'dam!!! Maar de vraag is; welke voetballiefhebber kijkt in godsnaam naar zo'n kleine club???!!! Je moet er dan echt gek voor zijn om dat te willen volgen!!! Met een beetje verstand, weetje dat er toen een trainer op de buis ging solliciteren voor een trainerschap plekje bij ons aller Ajax!!! Niemand minder dan Peter Bosz!!! Hij schreeuwde, blèrde en smeet met deuren om te smeken om bij Ajax aan de slag te gaan!!! Edwin Van der Sar heeft na zijn vertrek overduidelijk met Sven Mislintat gepraat over Peter Bosz van; ''Haal hem alsjeblieft niet naar Amsterdam''!!! Dat was de opdracht voor onze data Duitser!!! Ik wist toen hij niet kwam, en per direct zijn contract ging tekenen bij onze concurent P$V dat ze het vanaf begin goed zouden doen in Eindhoven!!! Het scoreverloop liegt er niet om tegen Sturm Graz, Rangers en RKC Waalwijk!!! Dit is nog maar het begin!!! Om terug te komen; dit is be fair de grootste fout die onze data Duitser heeft gemaakt om naar Edwin Van der Sar te luisteren!!! Ik heb trouwens werkelijk niemand 3 maanden geleden de naam Maurice Steijn horen roepen van dat is onze nieuwe hoofdtrainer in Ajax1!!! Hele vreemde aanstelling!!! Ik kan je hierbij verzeker na de interland periode van het Nederlands elftal is het gedaan met Maurice Steijn (thuis) tegen Feijenooit!!! Heel sneu voor Maurice Steijn, maar bij Ajax moet je presteren!!! Ik verwijt die man ook wel een beetje met zijn vreemde manier van opstellingen + wisselbeleid, maar ik kijk ook met aasgieren ogen naar Sven Mislintat die hem heeft aangesteld om hem daar neer te zetten!!! Hij kan voor mij 1 dingen reden, en dat is een belletje doen naar; Louis Van Gaal!!! Tenzij Van Gaal dat zelf wil, of mag zijn vrouw Truus!!! Dit is echt de enige man die van dit elftal een team kan smeden naar succes!!!

04-09-2023 06:22

jo1 +4584

Denk jij dat Sven met van Gaal wil samenwerken haha. Dan krijgt die Duitser tegengas, dat kan hij niet handelen

04-09-2023 09:53

Henk de Vries +11128

Jaap, vind je nou echt dat dit aan de trainer ligt?

04-09-2023 10:04

GekkeGerrit +1725

Ja tuurlijk. Zie jij enige spelopvatting terug? Zie jij druk naar voren en positiespel terug?

Ik niet.. ookal heb je je selectie niet volledig tot je beschikking, je moet toch al iets erin geslepen hebben?

04-09-2023 13:11

Henk de Vries +11128

Ik zie vooral een bij elkaar geraapt zooitje spelers waarvan de helft het niveau niet heeft.

04-09-2023 17:41

AmsterdamsTrots +1988

Waren de uitroeptekens in de aanbieding Jaap? Je kan wel schreeuwen maar dat zet je verhaal echt geen kracht bij verder. Ik blijf het bijzonder vinden dat Peter Bosz als een soort Messias afgeschilderd wordt, waar is dat nou in hemelsnaam op gebaseerd dan? Ik deel wel de twijfels over Steijn maar om nou te doen dat de Almachtige Bosz de oplossing zou zijn, denk je dat die er een goedlopend team van had gemaakt in een week?

04-09-2023 10:13

GekkeGerrit +1725

Nee , maar Peter Bosz had wel meer spel erin geslepen dan jou favoriet Maurice Steijn. Als je de lijn Cruijff wilt bljjven volgen had je Peter Bosz moeten aanstellen als coach geen Steijn.

04-09-2023 13:13

supporter sinds +7887

Normaal kan ik me wel vinden in je reacties maar nu sla je door. Als je realistisch bent dan kan je niet anders verwachten dan een tussenjaar. Afgelopen jaar was een verloren jaar vanaf nu bouwen aan een nieuw team. Zaterdag 2 september 00:01 is pas onze voorbereiding begonnen. Steijn kan je niets kwalijk nemen en met zijn opstelling en wissels was niet zoveel mis. Dat jongens als Rensch en Brobbey nog steeds niet doorhebben dat het 2 over 12 is daar kan Steijn weinig aan doen. Let maar op de eerstvolgende wedstrijd staan die niet in de basis. Bosz, Ten Hag en zelfs de door jouw geopperde Van Gaal hadden geen track record bij een grote club toen ze naar Ajax kwamen dat zegt dus niet zoveel.

04-09-2023 11:17

Rob1706 +1693

Ben al fan van Ajax sinds 1969 dus heb vele elftallen voorbij zien komen. Zowel goede, hele goede en slechte en hele slechte. Wat ik echter gisteren heb gezien maakt mij verdrietig. Kon geen enkele lijn of strategie ontdekken in het elftal. Uiteraard snap ik dat men aan elkaar moet wennen maar begin dan vanuit basisprincipe. Voetballen kunnen al die gasten wel. Vrees voor matig seizoen waarbij ik niet uitsluit dat Steijn als de kop van Jut gebruikt gaat worden. Maar ik blijf hopen op betere tijden, dat wel uiteraard.

04-09-2023 02:08

Sentinel +8806

Ik, ben bang dat over een paar weken Steijn de kop van jut wordt. Gaat nergens over dit 'beleid'.

03-09-2023 23:33

Mijnclub33x +9800

Erger nog, Steijn is de handlanger van Mislintat, die heeft helemaal niets te zeggen. Niet Steijn bepaalt de opstelling en de wissels, dat bepaalt Mislintat. Daarom is Steijn ook aangesteld en niet Bosz want die had deze aankopen van Miskooptat nooit geaccepteerd. Heb opgelet of Miskooptat niet stiekum van de tribune naar Steijn zat te bellen over de opstelling en waarom Brobbey er uit moest terwijl hij eindelijk eens een redelijke wedstrijd speelde, een onbegrijpelijke wissel!?!? Nee, Steijn wordt nooit een Einsteijn.

04-09-2023 02:58

Kryptonite +76738

"Niet Steijn bepaalt de opstelling en de wissels, dat bepaalt Mislintat."

🤦‍♂️

04-09-2023 04:55

hoolimike +2453

Ik riep al tijden dat het veels te lang heeft geduurd voordat er "versterkingen" bij kwamen. Ik moest niet zeuren want was maar Excelsior en Fortuna. Sven had het allemaal goed voor mekaar. Ik hou me hart vast met Twente en Feyenoord voor de boeg.

03-09-2023 23:05

AjaxHato +4612

Ja volgens Sjaak Swart waren dit de inspeelpotjes..

03-09-2023 23:11

jo1 +4584

Precies versterkingen die je beter kan noemen als verzwakkingen

04-09-2023 09:55

MalukuAFCA3th +3434

Vorig jaar echt hoofdpijn gekregen van onze aankoop Bassey. Nu echt 11 van zulke aankopen pff

03-09-2023 22:51

WeirdAJAX +12121

Ja we zijn compleet leeggekocht de laatste 4 jaar.
Maar welke spelers ook dit jaar gehaald zijn zie je niet direct de potentie eraf druipen. Bovenop het feit dat mij volledig onduidelijk is hoe Steijn wil foeballe qua taktiek. Er blijkt niets van een plan in de manier van spelen.

Nooit gedacht dat dit zo mogelijk een nog beroerder seizoen kon worden dan vorig seizoen. We gaan niet winnen van Twente, OM en Feyenoord.

Ben zelden zo negatief geweest over ons team. Maar ik zie het.niet.

03-09-2023 22:51

Mijnclub33x +9800

Helemaal mee eens

04-09-2023 03:04

Brinky086 +1008

Wanneer je goed tussen de regels doorleest en het aankoopbeleid bekijkt denk ik precies op te maken hoe Steijn wil gaan spelen. We gaan richting een 5-3-2 in balverlies en 3-5-2 in balbezit. Avilla- Hato-Sutalo achterop en Sosa LB en Rensch/Gaaei RB. We hebben op dit moment voorhoede spelers die beter renderen in een 2 spitsen systeem.

04-09-2023 09:22

gwn_rj +3057

We kunnen trouwens nog steeds ongeslagen kampioen worden.....

03-09-2023 22:21

Mijnclub33x +9800

Ha, een optimist!

04-09-2023 03:05

gwn_rj +3057

Kostte wel een paar uur hoor om deze reactie uit m'n vingers te krijgen haha

04-09-2023 09:00

Petterson +24905

Positief: de achterhoede (die een maand geleden het grootste zorgenkind was) lijkt nu stevig bezet met dubbele keuzes op iedere positie en mogelijkheid om met 3/4/5 man te spelen. Dat is toch de basis waarop je het nieuwe Ajax zult moeten gaan bouwen. Daar kunnen we mee vooruit en dan langzaam aan vertrouwen op bouwen en creativiteit toevoegen op het middenveld.

03-09-2023 22:11

Brinky086 +1008

Precies, we gaan richten een 3-5-2 of 5-3-2. Denk dat dat ons het beste past met de huidige selectie. Voorin alle vrijheid voor onze spitsen op dit moment. Komt wel goed gun ze een beetje tijd.

04-09-2023 09:23

Petterson +24905

Stiekem gehoopt dat we met de nieuwe spelers al verder waren als ploeg. Vooral gedreven op nieuw elan. Maar ergens niet gek dat het nog compleet niet liep. Deze jongens hebben net hun eerste ‘werkdag’ gehad en zijn nog volop bezig met ‘landen’ op hun nieuwe plek. Hoop dat sommige jongens die worden opgeroepen wellicht onder de interlandverplichtingen uit kunnen komen en lekker met elkaar kunnen gaan trainen en acclimatiseren de komende twee weken.

03-09-2023 22:09

36 +8586

Ik blijf hopen op eergevoel, trots op het shirt, hopelijk over 2 weken tegen die Duitsers

03-09-2023 22:09

Mijnclub33x +9800

Tegen die Duitsers?? Welke Duitsers??

04-09-2023 03:07

Mijnclub33x +9800

Heb ik iets gemist?

04-09-2023 03:11

Mijnclub33x +9800

Olympique klinkt nogal Frans, namelijk....🤔

04-09-2023 06:26

Babangida83 +23846

Even de positieve puntjes van vandaag:

- Ik denk dat we met Sutalo, Hato en Tahirovic echt een heel goed verdedigend driehoek hebben.
- Brobbey als spits laat het momenteel wel zien, vind ik.
- Gorter hield de nul.
- Nog ongeslagen dit seizoen in de competitie.
- Hlynsson liet zich zien en was ook vrij scherp richting de goal. Ik denk wel dat hij ons scorend vermogen zou kunnen geven. Zou hem dan wel graag op 10 zien en niet als rechtsbinnen. Laat die Georgiër daar maar aankloten.
- Taylor viel goed in, zoals al meerdere wedstrijden.

Daar zullen we toch op gaan moeten bouwen.

03-09-2023 22:05

Gewoon Gijs +18347

Jans helaas al naar Utrecht, die had mooi geweest als vervanger

03-09-2023 22:03

Sentinel +8806

Die is over vier weken weer beschikbaar hoor.

03-09-2023 23:34

Babangida83 +23846

Dat is toch niveau Steijn?

04-09-2023 09:44

GiiaAfca +9070

Ongeveer een jaar geleden had ik vakantie, Toen speelde we een zaadpot van jewelste tegen Az. Nu sta ik weer in m’n vakantie chagrijnig te zijn om een zaadpot tegen Fortuna

03-09-2023 21:58

Bobje99 +7051

Nou, dit seizoen wordt helemaal niks. Dat dit niet de beste wedstrijd ooit zou worden was te verwachten. Maar van de debutanten vond ik alleen Sutalo overtuigen. Dat je niet super bent in een nieuw team tijdens je debuutwedstrijd snap ik. Dat je punten laat liggen in deze fase kan ik mee leven, maar ik heb niemand betrapt op individuele kwaliteiten die het verschil gaan maken. Heb de wedstrijd bewust opgenomen op specifiek naar individuen te kijken maar jeetje..

- Forbs is tot op heden een renpaard. Heeft wel dreiging maar weinig vernuft. Niks beters dan Godts tot op heden.
- Avila viel me absoluut niet mee. Heeft in mijn ogen niks bijzonders laten zien. Zou verdedigend goed moeten zijn en uitblinken in passing. Ik heb er echt niks van gezien.
- Gaaei begon erg slecht maar werd daarna wel wat beter. Denk dat Rensch voorlopig uitgespeeld is.
- Tahirovic heeft potentie maar is nog erg jong en je ziet hij het ook niet bij de hand kan nemen. Kun je hem natuurlijk niet kwalijk nemen.
- Branco doet zijn best maar overtuigd niet. Als hij zijn lange bal niet kan geven blijft er weinig over. Zijn corners ook vaker ruk dan gevaarlijk.
- die Georgiër weinig goeds zien doen. Een individuele actie met een goed schot, verder niet kunnen betrappen op iets speciaals.
- Akpom bedrijvig maar stond overal behalve waar hij hoort.
- Sutalo wel goed, niet foutloos, maar daar heb je wel het idee dat hij wat toe gaat voegen. Sowieso als captain nu al meer uitstraling dat Bergwijn.

Volgens mij stonden er op een gegeven moment Hato na 10 spelers in die nieuw waren. Achteraf zal het blijken, maar had je er niet beter aan gedaan om een Vd beek en ziyech te halen. Niet perse dat je daar op langer termijn beter van wordt, maar je behoudt in ieder geval je identiteit. Het is echt compleet los zand en dit los je niet op in een paar weken. Tegen die tijd loop je tegen puntverlies aan, dat is onvermijdelijk. Het kampioenschap kun je nu al vergeten. Normaliter heb ik een hekel aan gasten die na 3 potten al weten dat het niks wordt, maar het is nu zo overduidelijk. Ik twijfel sterk of 2e worden realistisch is.

03-09-2023 21:58

Sjonnie +18814

Steijn bij de NOS, zie link hieronder:
- Brobbey was na 65 minuten op.
- Rensch was niet fris meer

Wanneer gaan die jongens es een keer topfit aan een seizoen beginnen ??

Tahirovic (hadden we al gezien vorige wedstrijden) gaat ook maar 70-75 minuten mee.
Hij heeft vorig seizoen geen wedstrijden gespeeld van 90 minuten (anders dan Rensch en Brobbs) en naarmate hij meer speelt zal dat wel goedkomen.

https://nos.nl/video/2489080-steijn-over-ajax-nieuwelingen-ik-hoop-dat-ze-kunnen-brengen-wat-mislintat-van-ze-verwacht

03-09-2023 21:57

GiiaAfca +9070

Heel gevaarlijk wat die doet.Chaos gaat weer beginnen

03-09-2023 22:02

36 +8586

Onthutsend dit

03-09-2023 22:12

Babangida83 +23846

Net zoals Brobbs, Taylor & Kudus vorig seizoen, verwacht ik dat Tahirovic na de winterstop wel klaar is. Een eerste seizoen 90 minuten hakt erin als je dat 2x in de week moet doen en niet gewend bent.

03-09-2023 22:17

Sentinel +8806

Hoezo kan Brobbey nog steeds geen 90 minuten spelen? Dat is na 2 jaar nog steeds het ergste van alles.

03-09-2023 23:35

Babangida83 +23846

Dat kan hij inmiddels wel, hoor.

04-09-2023 09:45

Sjonnie +18814

Steijn zag dat Brobbey er doorheen zat.
In het hieronder gehyperinkte NOS interview zegt hij dat nl.

Of zie jij iets wat Steijn niet ziet?

https://nos.nl/video/2489080-steijn-over-ajax-nieuwelingen-ik-hoop-dat-ze-kunnen-brengen-wat-mislintat-van-ze-verwacht

04-09-2023 09:52

Sentinel +8806

En ook nog eens aan het begin van het seizoen. Bizar gewoon.

04-09-2023 10:32

Vischje1980 +1334

Steijn moet niet zo zijken.. met deze spelers moet je zowel tegen Excelsior als tegen Ludugorets en fortuna kunnen winnen en mocht je onverhoopt punten laten liggen dan kan dat maar dan niet met dit slaapverwekkende walking football wat er nu gespeeld wordt.

Ja er zijn veel nieuwe spelers maar de interviews na ludogorets en vandaag zeggen genoeg. Kennelijk klopt er niks van de tactiek of de jongens snappen het niet of Steijn kan het niet overbrengen.

03-09-2023 21:35

Kryptonite +76738

Hij heeft niet lang gespeeld, maar Akpom viel me niet tegen moet ik zeggen. Techniek veel beter dan ik had verwacht en kan ook een balletje goed vasthouden. Hopelijk gaat hij nog van meerwaarde zijn.

03-09-2023 21:32

ElSandrini +18092

Das waar, samen met Gaaei goed gevoel..... Avila, forbs, Mikautadze erg zwak... Ik hoop dat het zenuwen waren maar ik werd er niet vrolijk van

03-09-2023 21:46

Babangida83 +23846

Maar duidelijk geen echte puntspeler. Dus ik ben erg benieuwd wie dat overneemt als hij weg is uit zijn positie.

03-09-2023 22:18

ElFlaco +3644

Het lijkt wel of ze er geen plezier in hebben. Geen passie, te weinig energie net als vorig seizoen en ook geen plan (ook net als vorig seizoen). Dat er nog geen automatismen zijn is niet zo gek met zoveel nieuwelingen maar een beetje meer passie en wil om te winnen mag je wel vragen. En ook een betere tactiek. 3-4-3 met 2 tienen kom op zeg maak het nog wat ingewikkelder met jongens die nog nooit met elkaar speelden. Eerst duidelijk en simpel de 0 houden en winnen ; daarna pas finetunen.

03-09-2023 21:04

36 +8586

Flikker op met dat geen plezier ze moeten de pollen eruit lopen

03-09-2023 22:13

ElFlaco +3644

Klopt en dat bedoel ik ook.

04-09-2023 09:18

Babangida83 +23846

Wie had jij als rechtsbuiten opgesteld om het simpel te houden?

03-09-2023 22:19

ElFlaco +3644

Forbs. En jij?

04-09-2023 09:17

Babangida83 +23846

Ik had Conceicao niet weggedaan ten eerste. Maar inderdaad Forbs en dan Godts op links. Maar dan ben je ook niet echt gevaarlijk.

Ik vind de keuze van Steijn echter ook niet heel gek.

04-09-2023 09:46

Engeltje +7351

4e moet misschien nog wel lukken, maar meer zal er niet in zitten, komende wedstrijden Twente en Feyenoord worden 0 punten dan is de achterstand niet meer te overbruggen. 4 jaar geen CL zal hopelijk niet gebeuren maar 2 jaar zeker wel helaas.

03-09-2023 20:48

ElSandrini +18092

4e zou een ramp zijn.... Vallen we ver ver terug

03-09-2023 21:47

Ajacied1981 +17412

Dat gepraat over tijd....
Schreuder kreeg geen tijd met al die breedte aankopen
Steijn krijgt nu wel tijd ? En hoeveel tijd dan? tot we 10 punten achter staan?

En dan AZ, die is helemaal leeggekocht en staat op 9 uit 3!

Ajax moet er staan, klaar!

03-09-2023 20:32

meerzicht +937

Misschien kaartje kopen in Alkmaar?

03-09-2023 20:35

FissaDeGekste +3371

Makkelijk posten zo'n comment, terwijl Ajacied1981 gewoon keihard gelijk heeft. Mag ie dan niet kritisch zijn of AZ niet benoemen? Pleur lekker op.

03-09-2023 20:42

oudzuid2 +7292

Schreuder kreeg geen tijd?? die hebben ze nota bene tot begin vd lente laten zitten , terwijl die na de afgang in de CL al had moeten opdonderen

03-09-2023 21:26

Jarikoning +7201

Schreuder kreeg veel te lang juist. Januari.
Nu moet je eerder ingrijpen voor het weer te laat is

03-09-2023 21:47

Babangida83 +23846

Ik ben het zeer oneens met al die aankopen, maar je kunt AZ en Ajax niet vergelijken. Tegen Ajax zet iedereen een stapje extra.

03-09-2023 22:20

meerzicht +937

Lekker meehuilen met de wolven in het bos. Het elftal is op cruciale plekken vervangen door spelers die slechts een week of twee of enkele dagen bij Ajax zijn. Wie dacht dat deze wel even een geweldig team zouden vormen misstaan niet op de Efteling. Sprookjes. Het team draait nog niet en dus zakken individuele prestaties en mogelijkheden ook naar een lager niveau. Het is vervelend maar je kunt er pas over enkele weken iets over zeggen. Er moet echt van onderen op weer helemaal gebouwd worden. Op vele fronten. Daarop zal iedereen zijn verwachtingen moeten afstellen. Daarin zullen wij als supporters de club moeten steunen. Niet afvallen. Dat immers verandert de koers absoluut niet. Alleen het gevoel van vertrouwen geeft mogelijkheden. Laat je niet gek maken door die verslaggevers. Voor ze het weten moeten ze excuses maken voor hun domheid. Het is ook slechts hun inkomen.
Nou, hoofd omhoog, borst vooruit, want wij zijn Ajax, wij zijn de besten ( alleen nu nog ff niet)

03-09-2023 20:27

ElSandrini +18092

Gaan we bij de eerste 2 eindigen dit jaar ? Als we weken de tijd nodig hebben kun je dat schudden.... Psv en Feyenoord zijn te goed om ook veel punten te gaan verspelen

03-09-2023 21:48

Bobje99 +7051

Ik denk dat we over 4 weken al zoveel puntverlies hebben opgelopen dat je de eerste twee plekken al kunt vergeten.

03-09-2023 22:03

Andersen de man +1999

Ik ben niet zo compleet negatief als wat ik veel lees. Als je de achterstand in december beperkt weet te houden tot een punt onder de tien van nummer één (die ook niet alles zullen winnen) dan is alles nog mogelijk. Nu vol de druk erop zetten is niet slim. We kunnen niet verwachten dat ze de pannen van het dak spelen

03-09-2023 20:26

Ron6 +3507

Wij hebben Forbs voor 14 M, Fey Ivanusec voor 8m. Wie heeft het nu beter gedaan?

03-09-2023 20:08

ElSandrini +18092

Snelheid heb je alleen wat aan als je in diepte wordt aangespeeld.... Dat doet Ajax bijna niet, alles in de voet. Forbs is niet heel technisch met een schijnbeweging in de benen (zoals Kudus die wel heeft ) en dan blijft er inderdaad heel weinig over.

03-09-2023 20:22

Zlataninho +832

Dit ajax is een afspiegeling van het huidige thuisshirt. Mislintat speelt met vuur of hij krijgt een standbeeld of hij word de kop van jut.

03-09-2023 20:04

ratje +3505

Slechte pot, maar niks aan de hand boys. Topcomment: Forbs was niet per se beter dan Stevie haha. Hopen dat dat nog komt. Heb ik wel vertrouwen in

03-09-2023 19:58

WillyBrokamp +11117

Ik hoop dat het nog goed komt maar de angst bekruipt me dat Steijn en mastermind Maduro tactisch gewoon niet goed genoeg zijn...

03-09-2023 19:44

Mez +437

Wat een ellende

03-09-2023 19:41

Marko9 +893

Wat een focking kut team. Mensen die Sven verheerlijkte wordt wakker kijk om je heen. Kut elftal kut trainer

03-09-2023 19:40

Ron6 +3507

Geen kutkeeper

03-09-2023 20:10

AFCAHoorn +22626

Het is qua potentie een geweldig team. Aan Steijn de taak om het maximale eruit te halen.

03-09-2023 21:42

ArnoAjax +1680

Brobbey nog steeds geen interview verbod? Staat weer voor de camera maar er komt geen zinnig woord uit

03-09-2023 19:26

Marcw1972 +16549

Verschrikkelijk inderdaad. Nog tenenkrommender dan het spel van Ajax.

03-09-2023 19:29

ROBtje +625

Zag net de samenvatting
Maar wie kan mij meer uitleggen. Avila krijgt een hengst. Niks, hij krijgt nog een trap krijgt hij zelf geel.?
Brobbey word omhelst loopt door niks.
Brobbey word omver getrokken niks , vragen waarom = meteen geel.
Beetje krom of niet?

03-09-2023 20:03

Marcw1972 +16549

Jeroen Grueter geniet wel heel erg van Fortuna

03-09-2023 19:23

Ajax4proud +10808

Ik begrijp dat een team moet gaan wennen echter Ajax is een professionele club.
PSV heeft ook minimaal een halve team gehaald:

16 aangetrokken.
13 vertrokken spelers.

Waarom kan PSV dan wel ruim winnen en Ajax helemaal niet?

03-09-2023 19:09

FlyingDutchMan +17310

Huh? Alleen Lang ipv Simons, op laatste moment sangare nog vertrokken. De rest is hetzelfde als vorig seizoen.

03-09-2023 19:13

Ajax4proud +10808

Speciaal voor jou:

Hirving Lozano
Noa Lang
Jerdy Schouten
Ricardo Pepi
Malik Tillman
Armel Bella-Kotchap
Sergiño Dest
Shurandy Sambo
Isaac Babadi
Jason van Duiven
Maximiliano Romero
Richard Ledezma

-4 dat is 12 aangetrokken.

03-09-2023 19:16

gwn_rj +3057

Minder basis spelers verloren dan wij...

03-09-2023 19:21

Ajax4proud +10808

Op de spelers waar een vermoeden was kon op geanticipeerd worden. Kudus was al 2 jaar duidelijk bijvoorbeeld. Echter was het geld niet aanwezig, dan loop je achter de feiten aan.

Ajax mist CL en loopt daardoor miljoenen mis. Niet te vergeten dat betere spelers niet willen komen omdat ze zich graag willen presenteren in de CL.
Ook in de salaris moest gesneden worden. Ja daardoor verlies je nu basisspelers.

03-09-2023 19:26

Jarikoning +7201

Betere aankopen

03-09-2023 19:26

Engeltje +7351

Veel meer kwaliteit dan Ajax

03-09-2023 20:50

Babangida83 +23846

Het verschil is voor mij primair de trainer. De ene gelooft erin en roemt de kracht van iedere speler in de media, de ander heeft alleen maar excuses en valt spelers openlijk af in de media.

Secundair de aankopen, van wie we het meeste nog moeten zien.

03-09-2023 22:32

woutpeters08 +3036

Ik herken Ajax ook totaal niet. Allemaal buitenlandse spelers. Allemaal spelers die geen verband hebben met Ajax. Geen Klaassen meer, geen blind, geen Tadic. Geen reiziger, geen bogarde. Geen oud spelers meer in de top. Allemaal pure middelmaat. Het lijkt helemaal nergens op.

03-09-2023 19:09

MelleAfca +14302

We speelden vandaag met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar. Nieuwe Klaassens, Blinds of Tadic’en moeten dit jaar ontstaan. Dat is ook juist leuk.

03-09-2023 19:10

Ajax4proud +10808

Het is inderdaad middelmaat. Het niveau is ver maar dan ook ver tot ondergrens gezakt. Tegen Fortuna hoor je te winnen, al zet je een B elftal er neer dan nog hoor je alsnog te winnen.

03-09-2023 19:11

meerzicht +937

Met in op elkaar ingespeeld B elftal wel.

03-09-2023 19:57

WillyBrokamp +11117

geen Dick Helling, geen Ton Wickel...

03-09-2023 19:24

Caparzo +4220

Vorig jaar rond deze tijd waren we in een euforische stemming. Er was een topverdediger uit Schotland gestrikt door H2 en ze hadden kanon Bergwijn binnengehaald. En nog een paar, dat waren vast ook toppers. Die trainer was ook de beste keuze. H2 waren totale natuurtalenten.

We begonnen gewoon erg goed en dachten, dit wordt een prachtig seizoen, schaal en beker appeltje-eitje en wie weet wat er in Europa gebeurt. Overwinteren CL moet toch realistisch zijn, en dan maar eens zien, wie weet een herhaling van 18/19!?

En toen na het goede begin... De rest is geschiedenis. Laten we hopen dat het nu omgekeerd gaat, een zware start door bijna een volledig nieuw niet ingespeeld elftal, die langzaam groeien en na november gaat knallen. Aan het eind minimaal plek 2, volgend seizoen verder bouwen.

03-09-2023 19:03

ElSandrini +18092

Tot november ga je met een beetje pech niks winnen..... Dat maak je niet meer goed om minimaal 2e te worden.
Opnieuw geen CL halen betekent weer saneren en opnieuw weinig financiële stootkracht om iets goeds te halen

Het mag niet gebeuren dat de aankopen van Sven gaan floppen, dan gaan we niet een beetje achteruit maar veel lichtjaren terug

03-09-2023 19:25

Caparzo +4220

Absoluut, CL is een totale must, zonder dat ziet het er gitzwart uit.

Vooralsnog ga ik uit van een CL plek.

03-09-2023 20:21

JariKanu +977

Zelfs plek 3 is CL, voorronde weliswaar.

03-09-2023 20:29

Joelveltman123 +4637

Ik heb de wedstrijd niet helemaal kunnen zien zaten er wel wat lichtpuntjes tussen qua spelers?

03-09-2023 19:03

Opperhoofd +12565

Ben benieuwd of Mislintat ook een lijstje heeft voor nieuwe trainers want dit gaat niet lang duren.

03-09-2023 19:01

Arjuna +3732

Knudsen is klaar in november

03-09-2023 19:55

Altijdindestraat +39887

Waar is Van Axel Dongen?

03-09-2023 18:53

FlyingDutchMan +17310

Bij de fysiotherapeut, heeft al een paar jaar een abonnementje

03-09-2023 19:19

fc Barcelona_ke +19239

ik vind opvallends dat Steijn niet Misehouy en Banel had meegenomen. Beide spelers kunnen op de flank spelen, had vandaag kunnen gewisseld voor de rechtsbuiten...

03-09-2023 18:52

Tommyshelby +128517

Aadje Afkoopsom had een goed punt vandaag, onze defensie is opeens de beste linie geworden.
Scorend vermogen is afgenomen na vertrek van Kudus en Tadic.
Met Sutalo en Sosa (wellicht Avila en Gaaei ook) kun je op de 0 spelen.
Aanvallend gaan we geen frivool Ajax zien dit seizoen vrees ik. En dat is pijnlijk.

03-09-2023 18:52

MelleAfca +14302

Dat zal wel meevallen. De invalbeurt van Gaaei heeft wat mij betreft wel bevestigd dat dat koppel met Berghuis wel kan werken. Akpom viel ook geweldig in, die moet je lekker in de spits laten starten. Dan heb je met Bergwijn, Godts, Mikautadze en Forbs vier goede opties voor de andere twee posities. Dat gaat echt wel lopen.
Het grootste probleem is wat mij betreft de 8; Van den Boomen en Taylor zijn (momenteel) beide niet goed genoeg en hebben bovendien te weinig technisch vernuf. Ik had Fitz Jim dan ook nooit verhuurd.
Wellicht kun je dat aanvallende gemis opvangen door met Sosa en Gaaei heel hoog te gaan staan en Tahirovic en Mannsverk in het blok te zetten. Maar als Avila speelt zou ik toch met Vos als 8 gaan spelen.

03-09-2023 19:04

arigold +7839

Pavlidis, Gimenez en Luuk scoren er rustig op los.

03-09-2023 18:46

Opperhoofd +12565

Maar Brobbey werkt hard hoor ….

03-09-2023 19:05

ROBtje +625

Sn doelpunt was prima wel buitenspel. Hopelijk kan die daaruit iets groien.
Andere actie was hij ook? Zo verkeerd gepositioneerd?

03-09-2023 20:06

GDSR +2849

Sorry boys dit ajax is plek 6 en nee ben echt geen kakkie

03-09-2023 18:44

Talent +693

Het was inderdaad nog niet best, maar dat kan ook niet anders.
Er moeten te veel spelers ingepast worden.
Dat heeft gewoon veel tijd nodig.

Wat ik echt in en in triest vind.
De scheids.
Ik ben zelf scheidsrechter. Maar laten we nou niet doordraven met wel of geen commentaar geven en direct geel geven.

Brobbey speelt zichzelf gruwelijk mooi vrij. Wordt aan zijn shirt getrokken. Zijn schoen wordt uitgetrapt.
Vindt je het gek dat hij daarop reageert.
We krijgen nu de omgedraaide wereld.
Jammer dat hier bij de nabeschouwing totaal geen aandacht werd gespendeerd.
Jammer ESPN

03-09-2023 18:44

deMeester +11450

Ach schei uit, tegen Fortuna en Excelsior moet je met 9 man die elkaar nog nooit gezien hebben nog kunnen winnen.

03-09-2023 18:45

TontoKarnaggel +42435

Het lijkt ook altijd of de tegenstander veel meer energie in de wedstrijd legt dan ons. Of ze meer vuile meters maken, meer plezier erin hebben ook. Waar je bij de tegenstander bezwete fanatieke koppen zie, zie je bij ons alleen maar moeilijk en chagerijnig kijkende koppen. Alsof elke wedstrijd een straf is.....

03-09-2023 18:42

Babangida83 +23846

Als dat zo is, dan is onze druk ruk. Dan komen we iedere keer een stapje te kort omdat we verkeerd staan. Kom je niet in het duel.

03-09-2023 22:42

deMeester +11450

Elfde plaats.....wat een afgang gewoon historisch slecht. Go Ahead, Fortuna, Heracles en PEC Zwolle....allemaal staan ze boven ons.

Dit wordt het slechtste seizoen ooit!

03-09-2023 18:39

Dusbaba +15342

Ik denk dat Sutalo zichzelf nog een keer in de wang moest knijpen toen hij onder de douche aan Hato vroeg hoe oud hij is.

03-09-2023 18:29

dp92 +11232

Die was wel weer echt goed vandaag, samen met Sutalo.

03-09-2023 18:32

ElSandrini +18092

Engnek Steijn over zijn uitspraken over Mislintat... Leuke collega man.

Misschien kun je beter wisselen Maurice ? En misschien aangeven hoe ze druk moeten zetten en vrijlopen zonder bal ?

03-09-2023 18:27

dp92 +11232

Ik denk niet dat die het zo bedoelde maar hij laat zich uit de tent lokken door Verweij.

03-09-2023 18:28

AFCRick +11609

Met als gevolg dat de Telegraaf weer een week lang allerlei suggestieve artikelen kan wijden aan de teloorgang binnen Ajax. Nogal dom van Steijn.

03-09-2023 18:36

Babangida83 +23846

Ik vond het wel degelijk een beetje frustratie a la Van Hooijdonk. Hij deed het met een aantal jeugdspelers ook al. Nu met Sven. De aankopen van Sven, had ie het over.

03-09-2023 22:43

Stefansuarez +19013

Zou reden voor ontslag moeten zijn.

Onruststoker Steijn die iedereen afvalt

03-09-2023 18:29

Stefansuarez +19013

Helaas Twente en Az ook al op 9 punten

Top 3 gaat nog lastig worden zo

03-09-2023 18:25

dp92 +11232

Maar niet onmogelijk. Ik denk als het gat beperkt blijft en het team enigzins ingespeeld raakt dat de 3de plek wel mogelijk ism

03-09-2023 18:27

Andersen de man +1999

Slechte start, maar heb je nu al kampioenschap of zelfs tweede plek uit je hoofd gezet, ja?

03-09-2023 18:36

willem1958 +8740

Wat me opnieuw opviel is dat het allemaal zo vreselijk traag gaat, er is vrijwel geen dynamiek en op een enkele keer na wordt er vooral veilig rondgespeeld, daarnaast zie je zo ongeveer geen speler die een actie onderneemt waardoor er gevaar ontstaat zoals een kudus dat bijv deed, er is weinig creativiteit wat dat betreft.
Daarnaast was het ontzettend slordig qua passing, de ballen naar voren kwamen vaak niet aan en de corners leverden zo ongeveer geen gevaar op, zo bij elkaar zie ik het de komende tijd somber in.

Positieve puntjes zijn wel dat het achterin al wat beter staat al is het nog niet van het niveau van wat we gewend waren en daarnaast zag ik Akpom een aantal keren met de goede energie zich inzetten die hopelijk na de interlandbreak dat weer gaat laten zien.

De timing van interlands is heel slecht deze keer want Steijn kan nu niet oefenen terwijl daarna Twente, Marseille en Feijenoord aan de beurt zijn dus ik vrees dat Ajax de komende maand weinig of geen punten gaat scoren, dit zal het vertrouwen voor het team en de trainer geen goed doen.

Het is geen fijn verhaal maar van wat ik zie gaat het voorlopig lastig genoeg worden.

03-09-2023 18:25
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.