'Onderzoek of entrada onder voorwaarden mogelijk is'

door Bart Veenstra 53

'Onderzoek of entrada onder voorwaarden mogelijk is'

door Bart Veenstra 53

Laatst geüpdatet

Burgemeester Femke Halsema heeft dinsdagavond tijdens een vergadering voor algemene zaken toegegeven dat het politie-optreden van vorige week omtrent het thuisduel van Ajax tegen Juventus in de Champions League niet helemaal goed is gegaan. Zoals bekend wordt hier dan ook onderzoek naar gedaan.

Het houden van entrada's is verboden, al komt er nu wel een gesprek met de supporters van Ajax. D66 stelde naar aanleiding van de gebeurtenissen van vorige week vragen aan de burgemeester. Nu wordt onderzocht of een entrada onder voorwaarden mogelijk is.

Het gebeurt vaker dat er omtrent belangrijke, vaak Europese, wedstrijden van Ajax een entrada wordt gehouden rondom de Johan Cruijff ArenA. Tot vorige week verliepen entrada's tamelijk rustig, totdat vorige week de politie ingreep. Van tevoren werd er gewaarschuwd dat er ingegrepen zou worden bij het gebruik van vuurwerk en dat gebeurde. Met behulp van een waterkanon werd getracht de entrada te stoppen, al liep dit uit de hand. Onder meer vrouwen, kinderen en concertgangers werden ook de dupe van de politie-actie.

'Entrada's in potentie gevaarlijk'

Volgens burgemeester Halsema is in het Seizoensdraaiboek 2018/2019, een lijst met afspraken van de gemeente, de politie en het OM die zijn afgestemd met Ajax en de Johan Cruijff ArenA, afgesproken dat entrada's niet zijn toegestaan. 'Bij eerdere entrada's hebben de betrokken partijen bij het voetbal geconstateerd dat entrada's in potentie gevaarlijk zijn. In het bijzonder door het gebruik van zwaar vuurwerk en fakkels in een drukke, opeengepakte mensenmenigte', citeert Het Parool de burgemeester.

Halsema zou wel heel graag een vreedzame entrad willen. 'Maar we zien dat het bij dit soort sfeeracties vaak draait om vuurwerk en gezichtsbedekking, en dat maakt het voor de handhaving echt heel moeilijk.'

Bart Veenstra (Twitter: @Bart_Veenstra | e-mail: b.veenstra@ajaxshowtime.com)

Koop nu jouw wedstrijdsjaal, voor de halve finale van de Champions League, in de Ajaxshop!

Lees meer over:
Plaats reactie

xrosspoint +0

Wat een ongepaste en niet terzake doende onbeschofte reacties op de uitspraken van onze Amsterdamse burgemeester. Er zijn terecht vragen gesteld in de gemeenteraad van Amsterdam over het optreden van de politie en ME. Ook is toegegeven dat daarbij ernstige fouten zijn gemaakt. Tevens is toegezegd dat in de toekomst Entrada's weer georganiseerd kunnen worden onder uitsluiting van gebruik gevaarlijk vuurwerk en betere en striktere regels om overtredigen bij gebruik van gevaarlijk vuurwerk te kunnen handhaven. Hier gaat het bij het laatste in de eerste plaats om de bescherming door de politie van de Ajax supporters zelf tegenover een kleine groep z.g. Ajax supporters die er niet voor terugschrikken om eigen supporters in gevaar te brengen. Wat is daar mis mee? Ik zou het op prijs stellen als diegenen die hier de website beheren striktere regels stelt wat betreft ongepast en onbetamelijk woord gebruik. Dat dergelijke reaties in eerste instantie verwijderd worden en bij herhaaldelijk misbruik de. Account van desbetreffende persoon geblokkeerd wordt. Fair play op het veld vereist ook Fair speech op deze mooie site.

18-04-2019 06:08

Mirella1984 +18

ze kan zich beter druk maken om andere zaken., en laat de supporters lekker een feestje bouwen. op een vaste locatie, er is nooit geen gezeik geweest maar de laatste tijd moeten ze onze supporters wel hebben. en die blauwhelmen denken dat ze alles maar mogen.

17-04-2019 18:02

Wijnvoord +194

Fakkels zou ik wel willen zien, maar die gezichtsbedekkingen zijn toch tot doel om niet herkend te worden. Ik vraag me af waarom mogen ze je gezicht niet zien als je niets te verbergen heb.

17-04-2019 18:49

AFCA76 +0

No face no case

17-04-2019 20:08

FrancescosRavioli +16340

Laten we burgers vooral niet seniel gaan behandelen. Dan hebben ze ook geen reden om zich seniel te gedragen.

Halsema. Ik heb altijd een tering hekel aan dr gehad en zal t altijd blijven hebben. De laatste fatsoenlijke GroenLinks voorman was Rosemuller. Die dacht tenminste na. Je kon het niet met hem eens zijn, maar die deed zijn huiswerk wel en sprong niet in rare conclusies (Halsema merk je aan dat die zich nergens in verdiept als het haar niet voldoende interesseert zoals Ajax).

17-04-2019 14:46

SjaakWolfs +4

Rosenmöller (zo schrijf je dat), die bewondering had voor Pol Pot en Fortuyn wekenlang bloeden toewenste. Inderdaad, een zeer bewonderenswaardig mens en politicus...

17-04-2019 16:01

FrancescosRavioli +16340

Bloeden toewenste? Hij maakte hem voor asociaal en racist uit (overigens niet mee eens met hem). Maar jou uitspraak staat me niet bij. Heb je een bron?

Laat ik het zo stellen: hij stond op mijn netvlies als...

Bewonderingswaardig zijn niet mijn woorden maar de jouwe. Hij was naar mijn idee nog wel enigzins fatsoenlijk.

Maar bewondering heb ik niet voor hem hoor. Bewondering had ik voor van Gogh.

Edit*
Ik heb de bron inmiddels gevonden en het klopt. Dat doet me zeker anders kijken naar deze man.

17-04-2019 16:52

mgtow +22319

Koekkoek!

17-04-2019 20:28

MickS +6315

Wat een bullshit weer. De entrada was nog niet eens begonnen, het was immers pas half zeven. Zou nog een half uur duren dus. Maar om half zeven was men al vrolijk charges aan het houden met paarden en waterkanonnen.

Verder: Halsema lees je in. Het gaat echt al jaaaaaren goed, zonder incidenten etc. De politie kent hun pappeheimers en zeker de laatste jaren worden er echt goede afspraken gemaakt en houdt zowaar de harde kern zich daar ook goed aan (behoudens een paar vuurwerkdingetjes, die gelukkig goed zijn gegaan). Het is altijd een heel groot feest waar zelfs gewoon ouders met kleinere kinderen naar toe komen.

Dit ene politieoptreden van jou, beste Femke, heeft een veelvoud van ellende, verwondingen, paniek en onrust veroorzaakt, extreem veel meer dan alle entrada's bij elkaar.

17-04-2019 14:10

FrancescosRavioli +16340

Nederland is een bemoeistaat.

17-04-2019 14:14

pieke +521

De entrada was verboden en bovendien had de politie vooraf duidelijk aangeven dat er zou worden opgetreden tegen het afsteken van illegaal vuurwerk. Dus men was gewaarschuwd zou je zeggen. Ga dus ergens anders huilie huilie doen.

17-04-2019 18:55

Adamoost +0

Entrada verboden? Dat werd nu pas bekend gemaakt slaat nergens op. Vuurwerk was nog niet eens aan en er werden mensen die gewoon in de rij stonden volledig nat gespoten en jij praat het goed lekker solidair met de andere fans....

17-04-2019 19:22

Amsterdam1900 +743

Het draait om vuurwerk en gezichtsbedekking, en dat maakt de handhaving heel moeilijk

Man man man, niet het boerkaverbod willen handhaven maar deze gezichtsbedekking opeens wel? hypocriet als de neten.

17-04-2019 13:54

J0ris +0

Op straat lopen is in potentie ook gevaarlijk. De mensen die daar tussen gaan staan kiezen er zelf voor om daar te gaan staan. Ik snap niet waarom dit opeens zo'n ding is...

17-04-2019 13:54

MichelAngelo66 +22419

Er zijn heel veel zaken in potentie gevaarlijk, leven bijvoorbeeld.

Wat weet zij trouwens over potentie? Ik kan me niet voorstellen dat ze dat ooit heeft meegemaakt.

17-04-2019 13:41

EricAjax1 +8163

Hoezo entrada's potentieel gevaarlijk? Hoe vaak is het fout geagaan en bij welke entrada was dat? Politici zijn zo populistisch tegenwoordig. Ze roepen wat zonder enige onderbouwing en dan is het maar waar? Waar is de tijd gebleven dat je cijfers en feiten nodig had voordat je iets uitkraamt?

17-04-2019 13:21

Lazell +17253

Dat is het verschil tussen supporter zijn en eindverantwoordelijk. Er gebeurt 99 van de 100x niks, maar als er 1x iets gebeurd is het Halsema die ervoor verantwoordelijk wordt gehouden. Zo makkelijk roepen altijd. Je hoeft geen cijfers en feiten te hebben dat dit in potentie mis kan gaan, ook al is het maar 1x.

Ben overigens gewoon voorstander van Entrada's hoor. Maar Halsema heeft wel een punt. En als er een veilige en daarmee legale entrada georganiseerd KAN worden, moet je daar altijd naar kijken. Iedereen happy, toch?

17-04-2019 14:01

EricAjax1 +8163

Nee want er is nog nooit iets gevaarlijks of dreigends gebeurd. Dan kan ik ook zeggen: Koningsdag feest? prima maar dan geen alcohol schenken in de horeca, dat vergroot namelijk de kans op problemen. Is dat echt de soort maatschappij waar jij in wil leven? Dat de overheid alles controleert en er niemand meer auwie mag hebben? Blijf maar lekker de burgermeester verdedigen die haar mond vol heeft over hoe goed het is om een multiculturele samenleving te hebben maar haar kinderen niet naar een zwarte school wou hebben. hypocrisie ten top.

17-04-2019 14:34

Tecmessa +1953

Dat betekent ook dat als jij bij de volgende entrada per ongeluk een fakkel in je gezicht krijgt in de hossende menigte en daarbij permanente brandwonden in het aangezicht oploopt, je niet mag klagen over de handhaving en het toezicht, de rest van je leven. Is dat acceptabel voor je?

17-04-2019 15:23

EricAjax1 +8163

Wat een onzin redenatie. De kans dat dat gebeurt is nog kleiner dan dat ik vandaag op de fiets wordt aangereden. Niet meer fietsen dus?

17-04-2019 15:39

EricAjax1 +8163

Nogmaals kom nou eens met echte argumenten. Echte cijfers en feiten waaruit blijkt dat het een potentieel gevaar is? Ik wacht

17-04-2019 15:41

niquedegraaff +5407

Vrij land leven we toch in.. Straks lekker 5 mei vieren.

17-04-2019 13:14

GvanderK +2790 moderator

Amsterdam moet gewoon van zijn GroenLinks obsessie af. De stad word er niet beter op. Eberhart van der Laan snapte tenminste wat er speelde binnen de supporters.

17-04-2019 13:12

Ajaxtao +5

Ik wil niet natrappen bij Eberhart maar onder hem werd er ff besloten dat je na een huldiging naar huis moest en werd iedereen die richting Leidse plein wilde teruggemept .
Wat een vrijheid.

17-04-2019 18:52

Ajax#1900 +1

Letterlijk bijna alles kan in potentie gevaarlijk zijn. Femke snapt er helemaal niets van.

17-04-2019 13:11

Nicoonzeredder +0

Wie stemt er dan ook Groenlinks?

17-04-2019 13:04

Adios +0

En als we het nou een demonstratie noemen?

17-04-2019 12:58

Amsterdamsetrots +4676

Onder de voorwaarde dat de politie zich er niet mee bemoeid ja...

17-04-2019 12:57

Mocrodammerr +23457

geef Amsterdam zn gezicht terug! geef onze vrijheid terug. weg met die protocol en voorwaarden.

17-04-2019 12:47

WZAWZDB14 +4643

Het ging zo goed de laatste jaren! Waarom moeten ze nu ineens weer zo ontzettend moeilijk doen? Daar is helemaal geen aanleiding voor. Het lijkt wel alsof ze zelf ruzie aan het zoeken zijn.

17-04-2019 12:11

RuffRhythim +24837

Tering, gaat de overheid zich dus bemoeien met de manier waarop je die entrada wil beleven? En waar precies staat dat een entrada bij wet verboden is alsof je een misdaad pleegt?

17-04-2019 12:06

Aspers73 +3534

Een land vol calvinisten, dan krijg je dit.

17-04-2019 11:49

geronimo +4

Het ging altijd goed totdat vorige week de politie ingreep
Dus Femke de politie ingreep is de oorzaak dat het fout ging

17-04-2019 11:38

Weswess +0

Poncho en je supersoaker mee dan maar.

17-04-2019 10:58

TontoKarnaggel +43559

Dat een figuur als Halsema gaat bepalen hoe ik naar een wedstrijd moet/mag toeleven maakt me bijna fysiek onpasselijk. Na vorige week moeten ze in diepe schaamte hun hoofd buigen, hun bek houden en zich volkomen afzijdig houden van welke entrada of wat dan ook.

17-04-2019 10:46

Afcas20 +1

Dat jochie had een stadionverbod omdat hij grondbloemen had meegenomen naar een open training lol

17-04-2019 13:01

Noxin +15976

Nou, tegenwoordig krijg je al een stadionverbod voor zweettenen.

17-04-2019 17:14

Ajaxtao +5

Die jongen heeft niets bijzonders gedaan en als ik een tientje kreeg voor elke leugen van het Amsterdamse politie korps was ik nu rijk geweest.Verschillende mensen opgepakt die niets gedaan hebben maar woord van een agent weegt zwaarder dus boete en stadionverbod.

17-04-2019 18:56

Arie Vink +4934

Waarom is het nu opeens verboden?? Zo bizar. Het is een geweldig feest, maar Femke stuurt de troepen er meteen op af om het feestje te stoppen. Gezellig mens.

17-04-2019 10:44

Mokum430 +262

#HalsemaOut

17-04-2019 10:28

Joker +2

Niet helemaal goed is gegaan...
Ik en vele met mij gewone doorsnee supporters wachtend in een rij.
Heb een kanon op mijn bakkes gehad, terwijl ik stond te wachten voor een deur dat 15 minuten lang gesloten bleef.

17-04-2019 09:50

Deepblue +64

Helmpjes, veiligheidsbril, rubberen tegels, toiletten (genderneutraal), zebrapaden met kekke kleurtjes, safe spaces, boetes op belediging, bidruimtes, vrouwen quota, diversiteits quota, schoeiselvoorschriften en paardenfluisteraars, cesar milano en kniebeschermers verplicht??

Of gewoon geen ME.

Zeg het maar.

17-04-2019 09:49

godenzoon92 +4

Zolang die voorwaarde maar niet het verbod op fakkels is.
DIe dingen doen geen vlieg kwaad.

17-04-2019 09:41

Ferd +39926

tot je verbrand raakt

17-04-2019 12:30

Chrisf1985 +2

Je moet van een mug geen olifant maken, maar zeker ook geen burgemeester van Amsterdam

17-04-2019 09:34

PJSM +0

Halsema OUT

17-04-2019 09:26

Tha +443

Deze vrouw jongen, brrrrrrrrrrr je hond zou je der nog vanaf dirigeren.

17-04-2019 09:23

Rujar +103

Zal wat worden als we CL winnen ...

17-04-2019 09:20

Leviathan +168

Paar fakkels moet toch wel kunnen ? Prima als er toezicht is op gepaste afstand.. Dat er geen knalvuurwerk afgestoken mag worden vind ik prima

17-04-2019 09:19

Sterretje73 +5506

Want ? Er gaat zoveel mis ??? Bizar dit ! Wat een teringwijf is die BM toch ook. Links weer door de bocht hoor....

17-04-2019 09:19

gunithater +1

wat is er ooit misgegaan bij een entrada...? ik snap de commotie niet..

17-04-2019 09:17

f*ck010 +763

Entrada onder voorwaarden? Klinkt alsof er wat vuurpijltjes op de dam gaan worden afgestoken en 5000 mensen een kaartje kunnen kopen maar wel hun mond dicht moeten houden. En oja, het zal worden gesponserd door Mastercard en Heineken.

17-04-2019 09:09

NegentigMinutenLang +1499

Sinds wanneer zijn entrada's helemaal verboden dan? Slaat natuurlijk nergens op.

17-04-2019 09:08
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.