In de plannen van Johan Cruijff is er geen plaats voor Jan Olde Riekerink, toch mag hij zich als hoofd opleidingen bezighouden met het aanstellen van trainers voor de jeugdelftallen Ronald de Boer is een van de personen waar Olde Riekerink mee gaat praten. De broer van hoofdtrainer Frank de Boer ziet de Ajax-jeugd als ideale opstap voor zijn trainersloopbaan. "Met Ronald heb ik eerder al twee keer gezeten. We gaan nu opnieuw praten om te horen wat zijn ideeën zijn", aldus Olde Riekerink in gesprek met het Algemeen Dagblad.
Olde Riekerink beslist voorlopig niks over de posities van Dennis Bergkamp en Wim Jonk. De voormalig internationals hebben een aflopend contract en aflopende verbintenissen worden niet verlengd zolang er geen nieuw bestuur is aangesteld. Cruijff ziet graag dat het tweetal, dat momenteel niet zelfstandig de leiding heeft over een elftal, het gehele technische beleid bij Ajax gaan bepalen. Dat moet gaan gebeuren met Frank de Boer, de functie van hoofd jeugdopleiding zou dan verdwijnen.
Dat plan was een punt waarop Cruijff botste met de huidige directie en raad van commissarissen bij Ajax. Uiteindelijk is er een akkoord gekomen over een gefaseerde invoering van zijn plannen. Het nieuwe bestuur wordt wellicht op zijn vroegst in juni benoemd, maar die hebben dan nog geen zeggenschap over de NV Ajax. Volgens de beursregels kan dat pas minimaal 42 dagen later. Dan is het augustus en zijn veel jeugdteams van de Amsterdammers al in training. Daarom heeft Olde Riekerink toestemming gekregen om een trainersstaf te formeren. (tekst: Voetbalprimeur.nl)




































Plaats reactie