Mazraoui niet bang voor Ziyech- of Van de Beek-scenario: 'Meegenomen in mijn keuzes'

door BadembaBarrie 21

Bron Ajax TV

Mazraoui niet bang voor Ziyech- of Van de Beek-scenario: 'Meegenomen in mijn keuzes'

door BadembaBarrie 21

Bron Ajax TV

Laatst geüpdatet

Noussair Mazraoui heeft Bayern München zorgvuldig uitgekozen als volgende bestemming, zo laat hij weten tijdens bij zijn afscheidsinterview met Ajax TV, uitgezonden door ESPN. De rechtsback is dan ook niet bang om in een zelfde situatie terecht te komen als Hakim Ziyech of Donny van de Beek. Sterker nog, hij heeft hun situaties meegenomen in het maken van zijn keuze.

'Bayern is één van de grootste clubs in Europa. Als het niet dé beste club van Europa is', licht Mazraoui zijn keuze voor Der Rekordmeister toe. Na zeventien jaar in Amsterdam is de verdediger een bepaalde omgeving en een bepaald klimaat gewend. Ook dat speelde een rol in zijn keuze voor Bayern. 'Het is qua voetbal, discipline en structuur denk ik best wel als Ajax, maar dan heel groot. Ik denk dat ik daar het beste pas en dat dat de beste volgende stap in mijn ontwikkeling.'

Mazraoui is één van de laatste basisspelers uit het succesvolle seizoen 2018/19 die Ajax achter zich laat voor een stap hogerop. Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech en Donny van de Beek gingen hem voor, met wisselend succes. Zeker Ziyech en Van de Beek hebben het sinds hun vertrek bij Ajax zwaar en spelen verre van alles bij hun clubs. Mazraoui is uiteraard op de hoogte van die situaties en heeft die meegenomen in zijn overwegingen. Hij is echter niet bang voor een soortgelijk scenario in München. 'Het heeft wel in mijn hoofd gespeeld met welke stap ik zou gaan maken, maar niet óf ik die stap zou gaan maken.'

Mazraoui geeft wel toe dat hij over bijvoorbeeld een stap naar de Premier League harder na heeft gedacht bij het zien van de situaties van zijn oud-ploeggenoten. 'Die jongens zitten in Engeland en die league is toch van een ander niveau, blijkbaar. Dat heb ik wel meegenomen in mijn keuzes. Maar ja, ik ben geen Hakim of Donny, niemand weet van te voren of je het ergens gaat maken of niet.'

Gravenberch

Een voordeel wat Mazraoui wellicht heeft ten opzichte van zijn oud-ploeggenoten is dat hij niet bij alleen maar vreemden in de kleedkamer terecht komt. Ryan Gravenberch vergezelt hem namelijk naar München, tot vreugde van zijn teamgenoot. 'Het is een geweldige jongen en ik kan goed met hem opschieten, dus het is top dat hij ook daarnaartoe gaat.' De rechtsback verwacht dat hij en Gravenberch steun aan elkaar zullen hebben. 'Je bent buiten je comfortzone en dan heb je in ieder geval elkaar.'

Tegelijkertijd moet de relatie tussen Gravenberch en Mazraoui ook niet overdreven worden. De twee hebben bijvoorbeeld niet met elkaar gesproken over waar ze gaan wonen. 'Ik denk ook niet dat dat heel belangrijk is. We zien elkaar elke dag op de club, dus als we daarbuiten ook nog iedere dag bij elkaar gaan slapen, zijn we elkaar binnen een maand zat man, haha.' Wellicht dat de twee wel samen Duitse les gaan volgen. Omdat Mazraoui zijn overstap naar Zuid-Duitsland echter een paar weken eerder afronden, is hij wel al begonnen, in tegenstelling tot zijn ploeggenoot. 'Misschien ben ik al te goed voor hem, dan kan hij bij mij les nemen', lacht de Ajacied.

'Ik heb professioneel voetbal leren kennen'

Als de blik nog één keer op Ajax gaat, somt Mazraoui de lessen op die hij in Amsterdam geleerd heeft. 'Ik heb profvoetbal geleerd, ik heb beide kanten gezien van de medaille. Ik heb de lelijke kanten, mindere momenten en tijden gezien en ik heb de mooie kanten en tijden gezien', somt hij zijn jaren bij Ajax op. 'Wat voetbal speciaal maakt, is dat het niet alleen maar iets moois of lelijks is, dat is les nummer één die ik heb geleerd. Ik heb professioneel voetbal leren kennen.'

Nu, na zeventien jaar bij Ajax, staat Mazraoui aan het begin van een nieuw avontuur. 'Het overgrote deel van mijn leven ben ik bij Ajax geweest. Een deel van mijn leven ga ik gewoon missen. Noem het maar op, de trainers, de velden, de sfeer, alles.' Met zijn liefde voor Ajax zit het dan ook wel goed, maar of dat ook betekent dat hij op een dag weer terugkeert? 'Ik hoop het wel', zegt Mazraoui. 'Ik ben heel goed met Klaas (Klaas-Jan Huntelaar, red.), dus wie weet.'

Lees meer over:
Plaats reactie

Bonno1978 +6549

De kampioenspremie kan hij z’n hele contracttermjjn in ieder geval al bijschrijven. Die competitie is net zo voorspelbaar als het weer op Curaçao..

02-07-2022 04:07

Noxin +15673

Alsof je daar wat over kan zeggen. Een nieuwe trainer, een blessure, een concurrent die het uitstekend doet... Er zijn net zoveel factoren die negatief kunnen uitpakken als positief.

02-07-2022 00:56

DeHeerVanDeMeer +25213

Ik zou voor de helft van het salaris met alle liefde op de bank plaatsnemen en 1 invalbeurtje per seizoen van 1 minuutje in een lullig wedstrijdje krijgen..

01-07-2022 14:41

Melvin Melvin +496

Mazraoui zal veel banken en zijn carrière vergooien Bayern haalt niet de duurste spelers, maar ze halen vaak wel de juiste spelers.
Mazraoui had nooit voor Bayern gespeeld als hij niet gratis overkwam.
Voor hun een leuke back up, de juiste speler..

In tegenstelling tot de premier league waar ze, maar op de bonnefooi wat kopen, verhuren en verkopen.
Lukaku, De Bruyne, Salah tot dat ze 5* spelers zijn en ineens aanbeden worden nadat ze verkoop/verhuur artikelen gebruikt te zijn.

01-07-2022 12:54

Oxxer +165749 moderator

''Mazraoui zal veel banken ''

Nou nee, Pavard en zijn onervaren back up Stanisic zijn geen concurrentie voor een fitte Mazraoui.

01-07-2022 13:03

Het_Olympisch_Stadion +5631

Ziyech en Donnie is toch wel een beetje anders... Manu is drama, Chelsea heeft de Champions League gewonnen. Je bent toch teamspeler. Donnie is echt verpieterd en Ziyech heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan de prijs.

01-07-2022 11:42

Web +178830

Eerst maar eens fit blijven
Toch denk ik dat hij een pijngrens heeft die heel klein is. Het minste of geringste of je ziet hem peinzend kijken
En hij heeft moeite met de scherpte en focus te houden
Of het is een 8 of 9 bij hem
Maar het kan ook zo een 3 zijn

01-07-2022 09:03

Jutter1 +4326

Het is voor Mazraoui vooral te hopen dat concurrent Pavard voor die RB positie naar het centrum van die Bayern ploeg verhuist, zit er wel in na het vertrek van die Sule daar. Pavard is niet alleen basisklant bij de huidige wereldkampioen maar ook een betere speler dan Mazraoui n.m.m. Weet de verdere opties niet bij dat Bayern, met het oog op die RB positie, wellicht speelt die Kimmich daarin ook nog een rol. Wat dat betreft krijgt Gravenberch het nog een stuk moelijker om een vaste basisplaats te veroveren daar in Beieren! Ben benieuwd, maar gezien de geschiedenis van ook de beste Nederlandse spelers, en die daar gespeeld hebben (Ziyech o.a.), in de grote competities wordt het voor beiden een kwestie van continu op hun tenen lopen, denk ik. Zie voor beiden mede daarom vooralsnog geen vaste basisplaats,weggelegd, maar kan het ook mis hebben!

01-07-2022 08:54

vandenhaas4 +15153

Pavard vind ik juist een hele matige speler. Ik denk dat Mazraoui een goede club heeft gekozen, in tegenstelling tot Van de Beek, die naar een club is gegaan waar gewoon betere voetballers op zijn positie lopen.

01-07-2022 09:57

Oeroeboeroe +18585

"Ryan Gravenberch vergezelD hem..." Jezus mina AS... Kap nou eens met die goedkope tekst-verwerkers of zet je grammatica controleerfunctie aan, jullie hebben dat duidelijk nodig. En een 4-ogen principe is al helemaal geen slechte zaak voor geschreven stukken.

01-07-2022 08:50

Raywaday +2176

Maar Ajax was toch de aller goejste club Nous?

01-07-2022 08:44

Ajaxadam1 +31678

Is in principe basiswaardig voor Bayern en kan met zijn kwaliteit zelfs echt een aanwinst zijn ipv alleen meehobbelen. Maar alleen als hij langere tijd fit blijft.

01-07-2022 08:41

Brooklyn +4161

Ga Bayern wel intensief volgen nu. Gun Nous niets dan het beste. Wat heb ik van hem genoten op momenten. Kon echt het verschil maken.

Verschil ook voor Antony. Dat is me een aderlating. Ik zou hem zelfs nu verkopen daarom. Zal met Nous weg veel meer in de dubbele dekking spelen. Minder rendement.

01-07-2022 08:39

louis60 +11473

Wie zou er wel bang zijn met dat salaris? In het slechtste geval wordt hij verhuurd.

01-07-2022 08:35

NeeI +108423

Het is voor Nous vooral te hopen dat hij voor langere tijd fit blijft.

01-07-2022 08:35

Oxxer +165749 moderator

Als hij zijn blessures blijft houden, wordt het lastig zich in het XI tal te spelen. Tolisso die teruggaat naar L’OL, was net als Mazraoui vaak geblesseerd en die kwam er niet meer in. Voetballend past Mazraoui perfect in het type voetbal wat Bayern speelt.

01-07-2022 08:05

nightgoat +31443

Daar gaan we weer..die "speelt" in de nabije toekomst gewoon gezellig samen met herr Gravenberch in de 2. Bundesliga bij VfB Panzerfaust.

01-07-2022 08:00

HumbertoPan +1725

Over het algemeen is het moeilijker om het ergens te maken als je transfervrij bent, dan dat je voor een grote som geld bent aangetrokken. We gaan het zien, ben toch bang voor het bankie.

01-07-2022 07:22

Libero +19294

Ik wilde precies dat schrijven. Ook Gravenberch is niet voor heel veel geld gehaald.

01-07-2022 07:57

411 +2879

Zijn blessures gaan hem eerder aan de kant houden. Idd vanaf nu voetbalnieuws. Sucves Nous

01-07-2022 07:13

Ajax14AMS +25205

Bayern heeft amper een concurrent voor hem op rechtsback. Het enige wat hem stopt van basis spelen in de wereldtop is zijn fysiek maar ik denk dat dat wel goed moet komen kijkend naar wat Bayern met een Davies, Goretzka hebben gedaan.

01-07-2022 07:09
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.