Jong Ajax en Vitesse delen de punten na enerverende tweede helft

door Bram Bark 316

Bron AS

Jong Ajax en Vitesse delen de punten na enerverende tweede helft

door Bram Bark 316

Bron AS

Laatst geüpdatet

Jong Ajax heeft met 1-1 gelijkgespeeld tegen Vitesse. De Amsterdammers kwamen in de eerste helft op voorsprong door een fantastische teamgoal, met Jan Faberski als eindstation. In de tweede helft leek het lang de goede kant op te gaan voor Jong Ajax. Tien minuten voor tijd kwam Vitesse echter langszij. In de slotfase golfde het spel op en neer en was Julian Rijkhoff nog twee keer dicht bij de winnende treffer. De spits trof twee keer het aluminium. Youri Regeer maakte zijn eerste wedstrijdminuten na zijn blessure. De middenvelder startte in de basis en werd halverwege gewisseld.

Vitesse en Jong Ajax komen in de openingsfase een paar keer in de buurt van het doel, maar echt gevaarlijk worden beide ploegen in het eerste kwartier niet. Mikky van Sas neemt na een klein kwartier spelen een terugspeelbal niet goed aan. De bal springt van zijn voet en Don-Angelo Konadu denkt te profiteren. De spits krijgt een voet tegen de bal, maar het is niet genoeg om tot een kans te komen.

Een paar minuten later haalt Bas Huisman de achterlijn en legt de bal terug. Daar komt een teamgenoot net te kort om uit te kunnen halen. Het eerste serieuze gevaar van de wedstrijd komt wederom van de bezoekers. Roan van der Plaat bedient Jim Koller met een lange bal en laatstgenoemde schiet de bal met een stuit richting de verre hoek. Reverson is kansloos, maar de paal schiet Jong Ajax te hulp.

Heerlijke aanval Jong Ajax breekt wedstrijd open

Uit het niets laat Jong Ajax zien hoe goed ze kunnen voetballen. Via Mark Verkuijl en Rayane Bounida komt de bal bij Ugwu, die voorgeeft op Konadu. De spits laat de bal slim vallen op Faberski. De Pool aarzelt niet en schiet de bal in de kruising. Drie minuten na de openingstreffer denkt iedereen dat Jong Ajax weer gaat scoren, maar op aangeven van Faberski kopt Konadu de bal van dichtbij naast.

Tekst gaat verder na de afbeelding.

jan faberski jong ajax vitess
Faberski viert de openingstreffer.

In het restant van de eerste helft krijgt Jong Ajax nog één grote kans. Konadu draait weg bij zijn tegenstander en geeft de bal mee aan de diepgaande Bounida. De Belg gaat om doelman Van Sas heen, maar de hoek blijkt vervolgens te lastig en dus eindigt zijn schot in het zijnet. Gyan de Regt probeert het namens Vitesse nog van afstand en Aaron Bouwman doet dit namens Jong Ajax. Beide keren zonder succes en dus leidt Jong Ajax halverwege met 1-0.

Het eerste gevaar na de rust komt van de kant van Vitesse. Mats Egbring geeft een harde lage voorzet, die bij de tweede paal door Irakli Yegoian hoog over wordt geschoten. Amper een minuut later krijgt Jong Ajax een reuzenkans. Faberski snijdt naar binnen en geeft laag voor richting Konadu. Via Vitesse-doelman Van Sas en de Ajax-spits komt de bal perfect voor Steur om binnen te schieten, maar de middenvelder mikt naast.

Tekst gaat verder na de afbeelding.

Jong Ajax en Vitesse delen de punten na enerverende tweede helft
Steur baalt van zijn enorme misser.

Na ongeveer een uur spelers vraagt het Arnhemse publiek om een strafschop, maar de scheidsrechter wuift het weg. Het lijkt er meer op dat twee Vitesse-spelers elkaar onderuit lopen en dat Lucas Jetten onschuldig is. De linksback is wederom betrokken bij het volgende hoogtepunt. Bounida passeert zijn tegenstander en vervolgens komt de bal met wat fortuin bij Jetten. De international van Jong Oranje weet niet te scoren in de korte hoek.

Vitesse krijgt meer kansen

Jong Ajax heeft het overwicht in de wedstrijd en geeft nauwelijks kansen weg. Wanneer Reverson een inzet van Vitesse redt, moet hij een rebound toestaan. In tweede instantie lukt het Huisman niet om de bal op doel te krijgen. Het is de opmaak naar meer Vitesse-gevaar. Een paar minuten later wordt een vrije trap bij de tweede paal bijna binnengetikt, maar de bal komt via de paal terug in het spel. In tweede instantie scoort Vitesse wel, maar de grensrechter heeft zijn vlag in de lucht en dus gaat de treffer niet door.

Tien minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd is het opnieuw raak voor de hekkensluiter van Keuken Kampioen Divisie. Van der Plaat bedient Huisman met een strakke lage voorzet. De spits weet wel raad met die voorzet en zet Vitesse op gelijke hoogte. Na het doelpunt gaat Vitesse op zoek naar de winnende treffer, maar wordt Jong Ajax het gevaarlijkst.

Teks gaat verder na de afbeelding.

Jong Ajax en Vitesse delen de punten na enerverende tweede helft
Huisman balt zijn vuist nadat hij tien minuten voor tijd de gelijkmaker binnentikte.

Jetten speelt Bounida aan. Jong Ajax' nummer tien dribbelt het zestienmetergebied in en zoekt de korte hoek, maar schiet net naast. De grootste kans van de slotfase is voor Julian Rijkhoff. Konadu komt in een een-tegen-één-situatie met een verdediger van Vitesse. Hij verliest de bal, maar door een goede sliding kan Rijkhoff verder. De invaller stelt zijn schot goed uit en schiet de bal vervolgens tegen de verre paal. Vlak voor tijd raakt Rijkhoff met zijn hoofd wederom de paal.

FT | Jong Ajax - Vitesse (1-1)

Opstelling Jong Ajax:

Reverson; Ugwu, Verschuren, Bouwman (46' Johnson), Jetten; Verkuijl (67' Verkuijl), Bounida, Regeer (46' Steur); Faberski, Konadu (89' Boerhout), Kalokoh (61' Rijkhoff).

Wissels Jong Ajax:

El Hani, Chahid, Johnson, Brandes, Steur, Speksnijder, Rijkhoff, Boerhout, Van de Pavert, Vink.

Opstelling Vitesse:

Van Sas; Egbring, Van Zwam, Postma, Cornelisse, Van der Plaat (82' Zarrouk); De Regt, Koller (90+1' Tsingaras), Yegoian, Macheras; Huisman

Wissels Vitesse:

Bramel, Milder, Bakker, Musampa, Steffen, Kreekels, Tsingaras, Zarrouk, Visser, Van Duivenbooden.

Doelpunten:

1-0 Jan Faberski (30')
1-1 Bas Huisman (80')

Bijzonderheden:

- Youri Regeer maakte zijn rentree na zijn blessure.

Bram Bark (X: @Bram_Bark | E-mail: b.bark@ajaxshowtime.com)

Live Blog
Loading...

14/04/2025 21:57
90+4. Einde wedstrijd

Jong Ajax en Vitesse delen de punten.

14/04/2025 21:55
90+4. Jong Ajax raakt de paal

Vlak voor tijd kopt Rijkhoff de bal op de paal.

14/04/2025 21:52
90+1. Wissel Vitesse

Tsingaras komt in de ploeg voor Koller.

14/04/2025 21:49
89. Wissel Jong Ajax

Boerhout vervangt Konadu.

14/04/2025 21:48
86. Grote kans Jong Ajax

Konadu komt in een een-tegen-één-situatie met een verdediger van Vitesse. Hij verliest de bal, maar door een goede sliding kan Rijkhoff verder met de bal. De invaller stelt zijn schot goed uit en schiet de bal vervolgens tegen de verre paal. 

14/04/2025 21:46
85. Kans Jong Ajax

Jetten speelt Bounida aan. Jong Ajax' nummer tien dribbelt het zestienmetergebied in en zoekt de korte hoek, maar schiet net naast.

14/04/2025 21:44
81. Wissel Vitesse

Zarrouk komt in de ploeg voor Van der Plaat.

14/04/2025 21:41
80. Doelpunt Vitesse

Van der Plaat bedient Huisman met een strakke lage voorzet. De spits weet wel raad met die voorzet en zet Vitesse op gelijke hoogte.

14/04/2025 21:38
77. Gele kaart Vitesse

Koller haalt Bounida onderuit en krijgt daarvoor een gele kaart.

14/04/2025 21:33
71. Doelpunt Vitesse afgekeurd

Een vrije trap wordt bij de tweede paal bijna binnengetikt, maar de bal komt via de paal terug in het spel. In tweede instantie scoort Vitesse wel, maar de grensrechter heeft zijn vlag in de lucht en dus gaat de treffer niet door.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.