Ajax heeft over het afgelopen halfjaar een operationeel resultaat van 1,3 miljoen euro negatief geboekt. Dat is een daling van 18,6 miljoen euro ten opzichte van vorig jaar als gevolg van de coronacrisis, zo meldt Ajax.nl.
De netto-omzet over het afgelopen halfjaar bedraagt 78,7 miljoen euro. Dat is een daling van 31,7 miljoen euro door de lagere voetbalopbrengsten en partnershipopbrengsten als gevolg van de coronacrisis. De kosten zijn met 13,1 miljoen euro gedaald naar 80 miljoen euro, voornamelijk door een daling in de wedstrijdgerelateerde kosten en salariskosten. Het operationele verlies bedraagt 1,3 miljoen euro.
Inkomsten uit transfers
De bijdrage van inkomsten uit transfers van spelers bedraagt 85,2 miljoen euro. Dit is het gevolg van de uitgaande transfers van Donny van de Beek (Manchester United), Sergiño Dest (FC Barcelona) en Hakim Ziyech (Chelsea FC). De winst na belasting over het eerste halfjaar bedraagt 38,5 miljoen euro.
Sombere vooruitzichten
Als gevolg van de coronacrisis zijn de vooruitzichten 'zeer somber', schrijft Ajax. De Amsterdamse club verwacht, ondanks de inkomsten uit transfers, een fors negatief resultaat na belastingen in het boekjaar 2020/2021.
Het saldo liquide middelen op 31 december 2020 was 70,7 miljoen euro en dat is gestegen met 48,2 miljoen euro ten opzichte van 30 juni 2020. Dit is voornamelijk het gevolg van de uitgaande transfers van spelers. Het eigen vermogen van Ajax is met 39,7 miljoen euro gestegen naar 268,5 miljoen euro.
NB: De analyses en het volgende financieel overzicht hebben betrekking op de periode van 1 juli 2020 tot en met 31 december 2020 en worden vergeleken met de periode 1 juli 2019 tot en met 31 december 2019.
Topreactie
Hollister +12576
Als Ajax zijn de zou men voor restitutie van de Sk houders een extra optie moeten introduceren:
Nu is het 100 % vergoeding of afzien van teruggave...... voeg daar de optie 50% restitutie aan toe.. dan heb je meer kans dat voor die optie heel veel SK houders gaan kiezen.... 40.000 SK a gemiddeld 350 euro? zou dan enorm kunnen schelen. Ik heb gene idee , maar stel 25% kiest voor 100 %, 50% kiest voor de helft en 25% kiest voor 0%, dan scheelt dat Ajax al snel 40.000 x 175,- = 7 miljoen euro
Met Businessseats en combipakketten kan dan nog eens 3 tot 5 miljoen schelen...
Plaats reactie