INTERESSANT - Ajax en FC Barcelona hebben de eerste gesprekken gevoerd over een samenwerking van de jeugdopleiding. Dat heeft Ruben Jongkind, hoofd talentontwikkeling, in een interview met Voetbal International laten weten. De gesprekken vonden in 2013 rond de onderlinge duels in de UEFA Youth League plaats.
'De beleidsbepalers bij de jeugdopleiding van Barcelona waren zeer geïnteresseerd in hoe wij werken', zegt Jongkind. 'En wij kunnen leren van hún werkwijze. Na de eerste kennisuitwisseling gaan we nu een vervolgtraject in. Jeugdtrainers van ons gaan bij Barcelona meelopen en andersom. We krijgen zestig tot zeventig verzoeken per jaar van clubs die bij ons in de keuken willen kijken. Daar kunnen we onmogelijk aan voldoen. Maar Barcelona is natuurlijk een ander verhaal.'
Volgens Wim Jonk zullen de clubs niet alles van elkaar gaan kopiëren. 'We willen bij Ajax onze eigen identiteit bewaren en dat wil Barcelona ook. Maar het kan nooit kwaad te bekijken op welke vlakken je iets kunt opsteken van een andere grote club.' (foto: Bas Heil)





































Plaats reactie