Vertonghen had 'dubbel gevoel' in 2019: 'Wist hoe Ajax naar stunt snakte'

door Gino Haverkamp 14

Bron De Telegraaf

Vertonghen had 'dubbel gevoel' in 2019: 'Wist hoe Ajax naar stunt snakte'

door Gino Haverkamp 14

Bron De Telegraaf

Laatst geüpdatet

Jan Vertonghen heeft nog altijd een sterke band met Ajax. Zijn gevoel bij de club is dusdanig goed, dat hij bij het bereiken van de finale van de Champions League in 2019 dubbele gevoelens kende. Datzelfde heeft hij aankomende week, wanneer hij met Benfica tegen zijn voormalige werkgever speelt.

In gesprek met De Telegraaf is Vertonghen louter positief over Ajax, waar hij tussen 2006 en 2012 220 officiële wedstrijden voor speelde. Als speler van Tottenham Hotspur speelde hij in het seizoen 2018/19 in de halve finale van de Champions League tegen zijn voormalige club. De Londenaren gingen in de absolute slotfase door naar de finale en lieten Amsterdam in rouw achter. Hoewel Vertonghen dus de finale van het miljardenbal bereikte met zijn ploeg, had hij het er tegelijkertijd ook moeilijk mee. Het tweeluik maakte indruk op hem.

'Ik vond het gewoon heel moeilijk', legt de 34-jarige Benfica-verdediger uit. 'Mijn familieleden, vrienden uit België en Nederland én de vrienden van mijn vrouw zijn allemaal Ajax-fan en hebben een seizoenkaart. Het verschil tussen hoe ik het grootste moment uit mijn loopbaan, het bereiken van de Champions League-finale, beleefde en hoe de rest de pijnlijke uitschakeling van Ajax onderging, was eigenlijk niet te doen.'

Uiteraard was de Belg blij met het bereiken van de finale. 'Maar ik zag bij de rest pijn, die ik gek genoeg ook voelde. Ik wist hoe Ajax naar de stunt snakte om met een club uit een klein voetballand de finale te halen. Ik was daardoor ongelukkig en blij tegelijk, want ik besefte ook dat die kans voor mij niet elk jaar voorbijkomt. De emoties vochten om voorrang.'

Vertonghen speelt met Benfica tegen Ajax

Aankomende week komt Vertonghen Ajax op een wat 'gunstiger' moment tegen in de Champions League: de achtste finales. Hij kijkt uit naar het weerzien met 'zijn' club, hoewel hij ook nu een dubbel gevoel heeft. 'Al is het beter dat ik nu bij de laatste zestien tegen Ajax speel, want hoe verder we komen des te heftiger de emoties worden. Afgaande op mijn laatste ervaring is dit fijner.'

Vertonghen volgde de groepsfase-campagne van Ajax met veel belangstelling en benadrukt, als speler in de Portugese competitie, dat het enorm knap van Ajax was om Sporting Lissabon met 1-5 opzij te zetten. 'Dat is écht een hele sterke ploeg.' Ook de 4-0 zege op Borussia Dortmund in de eigen Johan Cruijff ArenA maakte veel indruk. 'ik heb de Belgische jongens van Borussia Dortmund gesproken, die in de ArenA-wedstrijd (4-0, red.) niet wisten wat ze meemaakten. Het is bizar wat Ajax heeft laten zien en als ik naar de ontwikkeling kijk die de club sinds mijn vertrek heeft doorgemaakt, is dat een verschil van dag en nacht.'

Lees meer over:
Plaats reactie

Redrum +96204

Het werd een grote stunt van Tottenham. De club die elke keer met ongelofelijk veel schijtmazzel een ronde verder kwam. Ajax heeft dat seizoen meer naam gemaakt dan Tottenham, ondanks die finaleplaats.

19-02-2022 13:51

Hziyech15 +2197

Precies. Die wedstrijd tegen City was al belachelijk, laat staan de wedstrijd in Amsterdam. Eerst Neres die vlak voor de wedstrijd uitvalt, dan kom je 2-0 voor en daarna stort het helemaal in. Ik heb de herhaling nooit meer terug gekeken.

19-02-2022 19:24

Maurice Moss +3789

Bayern verloor in '99 op dramatische wijze de finale van Manchester. Nadat Bayern twee jaar later wél de CL won zeiden spelers dat ze heel veel motivatie hadden gehaald uit die eerdere nederlaag. Ik hoop dat onze spelers die er in 2019 al bij waren die revanchegevoelens ook hebben en weten over te brengen op de rest.

19-02-2022 11:58

jjlncua33 +403

Dus gwn Tadic Blind en Mazraoui

19-02-2022 14:31

Hziyech15 +2197

Nico, Onana.

19-02-2022 19:25

AFCA-Driebergen +22287

Mooie vent die Jan, die ik niet zal vergeten ⚪❤⚪

19-02-2022 10:18

AjaxMaluku +2496

Dit. Verlies was kut maar hoeven we hem toch niet op af te rekenen. Ook niet op het feit dat hij niet terug kwam. Bij Benfica meer gespeeld dan hij bij ajax had gedaan. Hij zegt altijd dat hij nog altijd fan is en hier een toptijd heeft gehad. Prima toch. Laten we hem weer een mooi welkom geven in de arena om te laten zien hoe mooi onze club is

19-02-2022 10:36

Manov +8581

bereid je voor op een pak rammel Jan.

19-02-2022 09:47

Hziyech15 +2197

Dat is hij daar inmiddels wel gewend hoor haha.

19-02-2022 19:26

FissaDeGekste +3398

Moet altijd nog denken aan dat Ajax TV item waar ze met Jantje boodschappen gaan doen en een broodje eten voor de lunch. Was een prima item.

19-02-2022 09:15

TontoKarnaggel +42537

Leuk om te horen Jan, maar zullen we het er vanaf nu gewoon nooit meer over hebben?

19-02-2022 08:43

AFCACruijff14 +162175

Dit. Kap toch eens met die tyfusavond elke keer terug naar boven te halen. Kan er nog misselijk van worden.

19-02-2022 10:33

Hziyech15 +2197

Ja was echt een extreem pijnlijke avond. Ik had er van tevoren al een slecht gevoel over. Rechtstreeks vanaf school met een maat heen gegaan. Toen eerst dat verschrikkelijke einde en daarna kwamen we bij de auto, waren onze laptops gejat en een raampje kapot.

19-02-2022 19:29

hakimziyech +18246

Besef ff dat die trainer van hun nooit die aanpassing had gedaan in de heenwedstrijd als Jantje niet geblesseerd was geraakt. We speelden die Spurs helemaal ondersteboven in de eerste helft met hun 5-3-2. Het is ook wel allemaal heel toevallig geweest zeg dat tweeluik. Blijft een open wond.

Als Jantje nog steeds houdt van zijn cluppie dan laat ie ff Haller 3 meter vrij, een kwartfinale is geen finale maar we doen daar niet moeilijk over. 😆

19-02-2022 08:37
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.