Veltman: 'Heerlijk, niemand begint over Veltmannetjes'

door Bart Veenstra 24

Bron ELF Voetbal Magazine

Veltman: 'Heerlijk, niemand begint over Veltmannetjes'

door Bart Veenstra 24

Bron ELF Voetbal Magazine

Laatst geüpdatet

Joël Veltman heeft het goed naar zijn zin bij Brighton & Hove Albion. De oud-Ajacied speelt bij de Engelse club veelvuldig als wingback, terwijl hij ook buiten het veld zijn ei heeft gevonden in Brighton.

'Brighton doet mij qua ligging een beetje denken aan IJmuiden', vertelt Veltman, die opgroeide in de Nederlandse havenstad, in een interview met ELF Voetbal Magazine. 'Het geluid van zeemeeuwen was ik gewend. Brighton is een gezellige, rustige stad. Er is een typisch Britse pier met zo'n arcadehal. Een kleine variant van Santa Monica in Los Angeles. Er zit een achtbaan bij. Daar zijn we al vaak in geweest', aldus Veltman.

Ook bij de club heeft Veltman het naar zijn zin. Hij weet zijn eerste dag nog goed te herinneren. 'Een aantal spelers was verrast dat ik Ajax inruilde voor Brighton, voor maar negen ton. Dat laatste had te maken met die afspraak met Marc Overmars (Veltman mocht een jaar eerder niet weg vanwege het vertrek van Matthijs de Ligt, red.). En ja, je kunt denken: met Ajax speel je ieder seizoen Champions League en bij Brighton niet eens Europees.'

Toch staat Veltman nog altijd achter zijn keuze voor Brighton. De club speelt immers in de Premier League en dat is wel even anders dan de Eredivisie. 'Mijn eerste wedstrijden waren een soort ontgroening', vertelt hij. 'Dat in Engeland meer is toegestaan dan in Nederland werd snel duidelijk. Ik ben wel benieuwd naar de intensiteit in wedstrijden met publiek. Daar zit de charme van Engels voetbal. We kunnen ons een vol stadion al bijna niet meer voorstellen.'

'Heerlijk, niemand begint over "Veltmannetjes"'

In Engeland kon Veltman bovendien aan een schone lei beginnen. 'Heerlijk. Niemand begint over "Veltmannetjes". Ja, ik maakte bij Ajax weleens foutjes. Maar wie niet? Ik bleef in Nederland het imago houden van iemand die elke wedstrijd de fout ingaat. Van iemand die niet goed genoeg zou zijn voor Ajax', aldus Veltman.

De verdediger las en keek niet alles wat er over hem werd geschreven of gezegd. Via via kreeg hij toch het een en ander mee en dat was af en toe vervelend. 'Maar als meerdere trainers je waarderen, je 246 wedstrijden voor Ajax speelt, het Nederlands elftal haalt en nu bij een mooie club in de Premier League speelt, zegt dat genoeg. In Nederland heb je snel een stempel en daar kom je niet snel vanaf.'

Winnen van Tottenham Hotspur

In de Premier League kwam Veltman al enkele oude teamgenoten tegen. Maar daar bleef het niet bij. 'Toen ik laatst tegen Tottenham speelde en Lucas Moura zag lopen, moest ik ook even slikken. Hij hield ons twee jaar geleden met die late goal uit de Champions League-finale. Nee, ik ging hem niet extra opjagen hoor, haha. Dat we wonnen van Spurs voelde wel extra lekker.'

Lees meer over:
Plaats reactie

TweeBenig +5449

Ik moest wel even grimlachen om de laatste twee zinnen #hekelaanTottenham

01-04-2021 16:06

jerryisthename +31902

Blijft toch een echte Ajacied!

01-04-2021 08:16

Goldenlastra +1737

Veltman is gewoon een goede speler. Schuurs en alvarez zijn misschien fysiek verder maar Veltman las het spel veel beter. Hij is als klaassen in de verdediging. Het ziet er misschien niet top uit maar er zit altijd een goed idee achter.

01-04-2021 00:33

TontoKarnaggel +42537

Het is je gegund....

31-03-2021 19:18

OdjePils +6320

They talk about ‘Fieldguys’

31-03-2021 19:14

Ozymandias +159568

Waarom zou je niet in Londen gaan wonen als je voor Brighton speelt? Brighton is een leuk dagje uit als je in Londen woont maar maar als je er een tijdje blijft (en het stadje meer leert kennen dan alleen de twintig straten waar je komt als je het voor een dag bezoekt) blijkt het steeds treuriger. Het duurt maar een uurtje om van Londen naar Brighton te rijden en in het zuidelijke deel van Londen zijn veel leuke buurten. Kom op man, je woont misschien maar een paar jaar in Engeland en je gaat in Brighton wonen?! Tja, ik kan me voorstellen dat je hij vaak in dat achtbaantje is geweest, na een tijdje begint zelfs zo'n veredeld carrousel leuk te lijken. Zo kan hij op tijd thuis zijn om op 6 uur te eten en om acht uur na een puzzel te hebben gelegd naar bed te gaan...

31-03-2021 17:17

trooop +3885

Het is in de kern precies dit soort dedain waardoor de lagere sociale klasse een almaar groeiende teringhekel heeft aan ‘de elite’. Laat mensen gewoon lekker genieten van de overzichtelijkheid van het kleine leven, in plaats van ze daar een kutgevoel over aan te praten.

31-03-2021 20:03

Ozymandias +159568

Ik denk niet dat Veltman berichten op AjaxShowtime leest.

31-03-2021 20:32

trooop +3885

Het gaat niet om veltman, maar om de houding in het algemeen van de ene groep tegenover de andere. Ik weet dat jij jezelf links noemt. Ooit stond links voor verheffing van de minder gestelden, niet uit medelijden maar uit respect, uit de overtuiging dat zij met dezelfde kansen hetzelfde zouden kunnen bereiken, mochten ze daar zin in hebben. Modern links kijkt vooral neer op de minder gestelden, zich wentelend in z'n eigen morele en culturele superioriteit. Jouw post is daar (wellicht onbedoeld) een uiting van.

01-04-2021 00:43

trooop +3885

@Superjan: Zeker, maar arrogantie op rechts is anders van karakter. Het is links dat zich voor laat staan op waarden als tolerantie en een open blik, en claimt op te komen voor iedereen die het minder heeft. Als die claim in werkelijkheid vooral blijkt neer te komen op morele zelfgenoegzaamheid, dan is dat behalve arrogant ook nog eens hypocriet. Dubbel verraad, zou je het kunnen noemen.

Het zijn echt niet de traditionele linkse waarden waar mensen op spugen, het is de manier waarop die verloochend zijn. In plaats van het tij te keren door zichzelf eens grondig onder de loep te nemen, gaan ze alleen nog maar hoger op het paard zitten. Ondertussen blijven ze zich maar afvragen waarom er niemand meer op ze stemt.

01-04-2021 14:49

Psychevore +21186

@Troop: Whaha, beginnen over minderbedeelden terwijl Ozy het over Veltman heeft die riant betaald krijgt om tegen een bal te trappen.

Dat je hier een links vs rechts verhaal van maakt is ronduit waanzinnig.

@:AjaxShowtime is het nou echt zo fucking moeilijk om eens een keer een site te maken waarop discussies normaal te volgen zijn? Alsjeblieft zeg.

01-04-2021 15:12

trooop +3885

@Psychevore: Kapitaal gaat niet alleen over geld, ook over sociaal en cultureel kapitaal, en de bijbehorende codes en mores. Veltman betoont zich in zijn voorkeuren in zekere zin een symbool van de wat minder vermogende klasse. Ik zou me in jouw geval wat bescheidener opstellen.

01-04-2021 18:48

Ozymandias +159568

@trooop
Wat heeft dit te maken met "minder gestelden"? Denk jij dat Zuid Londen (waar ik voorstelde dat Veltman gaat wonen) vol zit met rijken ofzo? Wel eens in een buurt als Peckham, Croydon, Lewisham, etc. geweest? Ik weet dat het antwoord "nee" is want anders had je zelf wel ingezien dat je bericht nergens op slaat.

De meerderheid van de "minder gestelden" in de wereld wonen in steden (of tegen die steden aan). Mijn mening dat het zonde is om in Brighton te gaan wonen als je ook in Zuid Londen kan gaan wonen heeft NIETS met financiele draagkracht te maken. In Zuid Londen wonen veel meer "minder gestelden" dan in Brighton. Misschien moet je eerst de feiten kennen voordat je iemand beschuldigt van een superioriteits gevoel.

"Veltman betoont zich in zijn voorkeuren in zekere zin een symbool van de wat minder vermogende klasse."

Hahaha, wat een enorme onzin is dit!! Ga eens naar Zuid Londen en Brighton man en kijk waar je meer mensen van de "minder vermogende klasse" ziet. Veltman leeft juist het suburban leven van de 'upper middle class' van Engeland in combinatie met het leven als toerist. Alleen toeristen gaan naar de pier van Brighton en jouw "minder gestelden" geven hun geld echt niet uit aan de overpriced sh*t die je daar krijgt. Veltman leeft het leven van de bourgousie.

Als er uit mijn bericht zou blijken dat ik op iemand neerkijk dan is dat dus op de bourgeoisie. Doen alsof het bourgouse leven van Veltman ook maar enigsinds vergelijkbaar is met het leven van "minder gestelden" in Engeland is lachwekkend.

En voor de duidelijkheid, echt links heeft nooit voor de verheffing van de bourgeoisie gestaan maar juist heel goed begrepen dat de bourgeoisie een vijand is in de strijd voor de emancipatie van de mensen aan de socio-economische "onderkant" van de samenleving.

Dat je het vervelend vind als iemand het bourgouse leven verschikkelijk vind is je goed recht maar doe niet alsof het ook maar iets te maken heeft het leven van mensen die daadwerkelijk "minder gesteld" zijn want een groot deel van die mensen haten de bourgousie en het bourgouse leven waar die voor staan. Zeker in Engeland wordt de bourgousie flink gehaat door de "lower class".

02-04-2021 13:52

trooop +3885

Dit wordt een beetje een rommelige discussie zo. Dat komt door dat 'minder gestelden', daar had ik beter iets anders voor kunnen verzinnen. Maar zoals ik al zei: dat gaat meer om andere dingen dan om geld. Bourgeois is een term die z'n betekenis eigenlijk allang verloren heeft. Een van de redenen daarvoor is dat het westen zo rijk is geworden dat het grootste deel van de arme arbeidersklasse van weleer feitelijk is opgegaan in de middenklasse. Zo ongeveer iedereen is tegenwoordig middenklasse. Ook de mensen aan de socio-economische onderkant hebben tegenwoordig gewoon een flatscreen en een iphone. 'De gewone man' is allang geen uitgebuite fabrieksarbeider meer. De waterscheiding en de gestolde terminologie die jij hanteert stamt uit studieboeken die inmiddels nogal achterlopen (zoals meestal inherent is aan studieboeken).

Dat is overigens nog een reden voor de teloorgang van links: een belangrijk deel van de oorspronkelijke missie is min of meer volbracht, de achterban die ze toen zo groot maakte heeft ze tegenwoordig veel minder hard nodig. Anno nu zitten de verschillen tussen groepen mensen veel meer in sociale codes, en in mentaliteit. Wat ooit the haves and have nots waren zijn anno nu eerder the cans and cannots, zoals kim putter het eens verwoordde. Zoals het ook steeds vaker gaat over the somewheres tegenover the anywheres. Codes, mores en mogelijkheden.

De doodgewone toerist uithangen als je er het geld voor hebt, bescheiden wonen, lekker in de achtbaan, elke dag om 6 uur eten en na een puzzel door naar bed; dat is in feite de mores van de onderklasse van weleer. 'Het nieuwe neerkijken' gaat dan ook niet meer over ongewassen schooiers die bedelen om voedsel, daar zijn er namelijk niet zoveel meer van, maar over mensen die zogenaamd niet zo cultureel verfijnd zijn als jij en de jouwen - ofwel de minder gestelden, in die zin van het woord dus. Links is zo een sociale klasse op zichzelf geworden. Zonder dat je het kennelijk in de gaten hebt -en ook dat is symptomatisch voor de arrogantie van links, want aan zelfonderzoek doen ze liever niet- toon jij jezelf een product van die klasse.

Wat links volgens mij zou moeten zijn, wat het in mijn ogen feitelijk ook is en ook altijd is geweest, is een houding. Namelijk die van mildheid en begrip, en een open blik op de wereld. Althans jezelf daartoe proberen te zetten, en het gewoon blijven proberen als het mislukt. Hoe beter je daar in wordt, hoe minder dedain en platte beledigingen je nodig zult hebben om je staande te houden.

02-04-2021 20:33

Ozymandias +159568

Je schijnt het leven van de socio-economische "onderkant" te verwarren met dat van de "middenstand". Het leventje wat waar ik kritiek op heb (dat van Veltman) is helemaal niet beschikbaar voor de socio-economische "onderkant" van de samenleving. Het leventje wat ik Veltman aanrade juist wel.

"Bourgeois is een term die z'n betekenis eigenlijk allang verloren heeft. Een van de redenen daarvoor is dat het westen zo rijk is geworden dat het grootste deel van de arme arbeidersklasse van weleer feitelijk is opgegaan in de middenklasse."

Het Westen zit vol met arme mensen die 'food insecure' zijn. Ga in de buitenwijken van Londen, Parijs, Leeds, Rome, Marseille, etc. kijken. Je bent geen middeklasse omdat je een derdehands iPhone hebt kunnen kopen voor een tientje.

"De doodgewone toerist uithangen als je er het geld voor hebt, bescheiden wonen, lekker in de achtbaan, elke dag om 6 uur eten en na een puzzel door naar bed; dat is in feite de mores van de onderklasse van weleer."

Nee, dat is het leven van de bourgeoisie. Het leven van de socio-economische onderkant van deze samenleving ziet er heel anders uit. Dan ben je om 6 uur nog niet eens thuis maar zit je nog in de undergrond omdat je werk twee uur reizen van je huis is. En achtbanen bezoeken ze heus niet hoor, dat geld besteden ze aan de huur of eten.

"Zonder dat je het kennelijk in de gaten hebt -en ook dat is symptomatisch voor de arrogantie van links, want aan zelfonderzoek doen ze liever niet- toon jij jezelf een product van die klasse."

Vreemd, want een behoorlijk deel (zo'n 1/3) van de mensen die ik ken die links zijn leven precies het leven waar ik in relatie tot Veltman kritiek op heb.

"Links is zo een sociale klasse op zichzelf geworden. Zonder dat je het kennelijk in de gaten hebt -en ook dat is symptomatisch voor de arrogantie van links, want aan zelfonderzoek doen ze liever niet- toon jij jezelf een product van die klasse."

Kan jij eens wat "linkse" mensen benoemen. Ik durf namelijk te wedden dat wij een totaal ander beeld hebben van wie "links" is en wat "links" is. Mijn beeld van "links" bestaat in Nederland nauwelijks meer en de groep van linkse mensen is zeker niet groot genoeg om een cultuur te hebben of een klasse te zijn.

Als ik zeg dat ik "links" ben dan bedoel ik dat ik een voorstander van een staatloze samenleving ben waarin de noodzakelijke functies van de staat worden ondergebracht in gedecentraliseerde (zowel qua locatie als functie) organisaties en de totale democratisatie van de werkplaats. Ik bedoel echt links, niet het soort Kapitalisme met een vriendelijk gezicht van GroenLinks, de PvdA, etc.. Ik durf te wedden dat je niet genoeg echte linkse mensen kent om te beoordelen hoe wij aan de linkerkant "op mensen neerkijken".

Trouwens is het de socio-economische "onderkant" waar volgens mij zo goed als alle belangrijke culturele ontwikkelingen plaatsvinden. Cultuur ontstaat door frictie en frictie tussen verschillende culturen (en daarmee bedoel ik niet per see mensen uit verschillende delen van de wereld maar bijvoorbeeld ook verschillende generaties).

Culturele verfijndheid bestaat volgens mij niet. Dat is iets wat rijke hebben bedacht om hun vernietiging van cultuur (door het "consumeren van cultuur" door het op te kopen) goed te praten. Cultuur is niet verfijnd maar juist ruw en constant in flux.

"Hoe beter je daar in wordt, hoe minder dedain en platte beledigingen je nodig zult hebben om je staande te houden."

Ironisch gezien hetgeen wat je in jouw eerste en tweede reactie op mij schreef...

"Zonder dat je het kennelijk in de gaten hebt -en ook dat is symptomatisch voor de arrogantie van links, want aan zelfonderzoek doen ze liever niet- toon jij jezelf een product van die klasse."

Het links waar ik het over heb is juist geobsedeerd met zeldonderzoek. Heb je ooit dingen van mensen als Emma Goldman, Rudolf Rocker, Tolstoy, Bakunin, etc.. gelezen? De reden waarom links (het links waar ik het over heb) geen succes heeft is omdat ze constant onderling aan het vechten zijn. Je kan veel groepen beschuldigen van een gebrek aan zelfreflectie maar dit is nou juist een groep die af en toe zichzelf een beetje een pass zou mogen geven door iets minder kritiek op zichzelf te hebben. De beste analyses van de problemen van links komen ook uit het links.

02-04-2021 23:17

trooop +3885

Natuurlijk zijn er nog genoeg mensen die niet genoeg te vreten hebben. Maar ooit was dat de norm. Sinds de verzorgingsstaat z'n intrede heeft gedaan is veruit het grootste deel van die ellende ondervangen. De scheidslijnen waar jij zo krampachtig aan vast probeert te houden, dat is problematiek uit vervlogen tijden. Bijna iedereen die dat wil kan tegenwoordig toegang krijgen tot eten, kleding en een dak boven het hoofd.

Het probleem van nu is eerder dat van een systeem op z'n eind en verloren respect. Hillary clinton die de helft van alle amerikanen afserveert als een stelletje deplorables. Ik zal het misschien mis hebben, maar jij komt op mij over alsof je misschien de literatuur wel tot je hebt genomen, maar de academische discussie nog niet ontstegen bent. Studie zou geen doel op zich moeten zijn, geen intellectueel hobbyisme, maar een instrument om grip te krijgen op de wereld van nu. Van de dooie schrijvers waar jij mee pronkt ken ik er maar 1 van dichtbij. Toch weet ik zeker dat zij en hun volgelingen, althans zij die het in mijn ogen begrepen hebben, geheid niet zouden afgeven op de leefstijl en de voorkeuren van de ingedutte middenstand vanwege de dufheid ervan, maar om de mentaliteit die erachter vermoed wordt. En om waar die mentaliteit uiteindelijk toe zou kunnen leiden. Zoals alle betere denkers plegen te doen. Enkel de spot drijven met de symbolen ervan heeft niks met 'kritiek' te maken, zoals jij het noemt. Dat is een ijdele light-variant van werkelijke kritiek, bedoeld om aan de leden van jouw eigen kaste te laten zien hoe ver jij daar wel niet vanaf staat. (Wat in de juiste setting overigens wel degelijk grappig kan zijn.)

Ik kan niet echt linkse mensen noemen, als ik aan dat spelletje al mee zou willen doen, omdat iedereen waar ik ontzag voor heb zich weigert te committeren aan de rigide links-rechts-indeling. Temeer daar 'links' tegenwoordig nogal van betekenis is veranderd. Het is je gegund dat jij wel veel linkse mensen kent, want kennelijk is dat een verworvenheid, maar om te snappen hoe 'jullie aan de linkerkant "op mensen neerkijken"', zoals jij het noemt, is dat ook helemaal niet nodig. Al is het alleen al omdat jij dat in elke post per ongeluk zelf al een beetje verraadt.

Ons beeld van wat links is (of zou moeten zijn) vertoont als we er op een andere toon over zouden praten waarschijnlijk meer overeenkomsten dan je denkt. Ik voel me in veel opzichten altijd aangetrokken door anarchistische en libertaire ideeën. Mijn bezwaar is alleen dat jouw academische idee van links in mijn ogen weinig met de werkelijkheid te maken heeft. Het heeft voor zover ik er zicht op heb geen wortels in de wereld van nu, wat het iets onverantwoordelijks geeft. Je kunt je er geen buil aan vallen. Het is misschien goede grond om op te bouwen, om een denkrichting mee aan te geven, maar in de praktijk zie ik het een beetje als cult. Utopia. Voor zover ik weet gaat het nergens in de wereld ook maar enigszins in de richting van een samenleving zoals jij die voorstaat. Zo wel: op welke niet-obscure plekken vindt die discussie dan plaats? Daar zou ik wel graag van op de hoogte zijn.

Die academische afstand zit wat mij betreft ook in wat je zegt over culturele verfijndheid. Je hoeft ze niet eens te kennen om te zien dat jouw kritiek op dat begrip rechtstreeks bij een van die schrijvers vandaan komt. Heeft totaal geen raakvlak met wat er dezer dagen mee bedoeld wordt. Net als de notie dat links geobsedeerd is door zelfonderzoek. Dat is iets van andere tijden. Ik heb het vanaf het begin over modern links, over wat zichzelf tegenwoordig als links definieert. Niet over allang dooie intellectuelen uit tijdperken waarin het goed gebruik was om daadwerkelijk moeite te doen om je te verantwoorden voor je ideeën.

03-04-2021 21:30

Talentje020 +20040

Ach wellicht houden ze gewoon van rust en een rustgevende omgeving voor hun kleintje, en ja het is maar 1 uurtje van Londen naar Brighton, maar dat is het omgekeerd dus ook, dus als ze ff behoefte hebben aan het bruisende Londen dan zijn ze er ook snel.

31-03-2021 21:27

Kingoffdatoilet +17221

Dat ligt dus gewoon puur aan je voorkeur. Het lijkt mij vreselijk om in een grote stad als Londen te wonen.

31-03-2021 23:58

FissaDeGekste +3394

Ik ken mensen die om fiscale redenen enkele jaren in Engeland hebben gezeten en juist Brighton gekozen hebben ivm de buitenlucht, ruimte en het feit dat er een stuk minder afleiding van je werk is dan in Londen.
Dus het is vooral de vraag of je daarheen gaat om te genieten of om te presteren lijkt me. En persoonlijke voorkeur speelt natuurlijk ook een rol ;)

01-04-2021 13:43

mvdb +86

Blij dat ie weg is maar gun hem wel een mooie tijd in Brighton

31-03-2021 17:02

KKoossiiee +3062

Ik begrijp Veltman wel.
Wonen op een van de mooiste plekjes in de UK en een zakkie geld op de bank.

31-03-2021 16:21

Milan95 +3590

Veltman, het eeuwige pispaaltje onder veel ajacieden en in heel Nederland. Als hij vier uitstekende wedstrijden speelde werd hij de vijfde wedstrijd met een fout direct weer met de grond gelijk gemaakt. Altijd echt enorm aan geërgerd. Geen topper natuurlijk maar gewoon een super degelijke verdediger die zelfs na z'n zware knieblessure er tegen Juve gelijk weer stond.

Ook bij Brighton doet hij het nu uitstekend en lopen de supporters met hem weg. Zou leuk zijn als hij nog een mooie vervolgstap kan maken in de PL. Die €1.5 miljoen die we voor hem kregen vind ik trouwens nog steeds belachelijk, ook voor een langdienende speler die een transfer werd gegund, had gewoon €7-8 miljoen moeten zijn. Bij Brighton wordt 'ie zelfs al bargain of the century genoemd haha. Die kunnen er echt met de pet niet bij dat ze zo weinig voor zo'n speler hebben betaald.

31-03-2021 14:19

nummer14 +4984

Ik heb er gewoon heel veel moeite mee als een speler niet goed een bal kan schieten. Dan train je iedere dag en dan nog kan je niet schieten, dan ben ik er gewoon al snel klaar mee. En Veltman had toevallig een hele belabberde traptechniek, of nou ja gewoon geen traptechniek. Over zijn verdedigende kwaliteiten zal ik het nooit hebben, die waren op zijn slippertjes na (die iedereen wel eens heeft) voldoende.

31-03-2021 15:00

Ozymandias +159568

Je denkt dat verdedigers elke dag trainen op het schieten? Ik denk persoonlijk dat ze daar zelden op trainen. Ze hebben volgens mij ook wel belangrijkere dingen om aan te werken.

31-03-2021 15:04

Psychevore +21186

Een verdediger beoordelen op zijn schot???

Verder alles goed?

31-03-2021 15:12

AlexIbarra +19290

Veltman had eigenlijk transfervrij weggekund. Heeft een jaar bijgetekend om geen 'slecht voorbeeld' te zijn met een aflopend contract, maar daarin ongetwijfeld wel laten opnemen dat hij de volgende zomer voor (bijna) niks weg zou mogen.

Een soort Vermeer-clausule, maar nu waarschijnlijk met AZ- Fey en Psv als enige uitzonderingen. ;)

31-03-2021 23:53

Milan95 +3590

Ah dat wist ik niet meer. Zal ook wel te maken hebben met het feit dat Ajax hem die zomer ervoor niet weg liet gaan. Toen klopte Brighton ook al aan volgens mij.

01-04-2021 11:56

Harold +10579

Nou Schuurs heeft zijn plaats overgenomen wat de "Veltmannetjes" betreft.

31-03-2021 14:10

Redrum +96198

Helaas wel ja. Ik had vrij hoge verwachtingen van Perretje, maar inmiddels heb ik geen vertrouwen meer in hem. Blijft beslissende fouten maken, net zoals Veltman zijn hele carriere bij Ajax gedaan heeft. Maar dat mag je geloof ik niet benoemen hier op AS, want Veltman heeft een soort beschermde status gekregen omdat hij zolang bij ons in het eerste heeft gespeeld.

31-03-2021 14:58

Psychevore +21186

Verdedigers maken altijd beslissende fouten. Zo gaat dat namelijk als je verdediger bent; een fout en de tegenstander kan vrij op goal knallen.

Ook van Dijk maakt beslissende fouten. Waar dat droombeeld vandaan komt dat topverdedigers foutloos zijn, ik heb werkelijk waar geen flauw idee.

31-03-2021 15:14

Redrum +96198

Laat ik het wat meer toelichten voor je dan: beslissende en totaal onnodige fouten. Zonder enkele vorm van druk een bal in de voeten van een tegenstander schuiven. Aan de verkeerde kant van je tegenstander staan te dekken, dat soort dingen. Daar was Veltman namelijk een ware uitblinker in. Er was een tijd dat vrijwel iedereen het daar over eens was, maar toen werd het opeens hip om pro-Veltman te zijn en was het opeens een hele goeie verdediger volgens velen.

31-03-2021 15:43

Psychevore +21186

Dat iedereen het ergens over eens was zegt natuurlijk helemaal niks. Lang, lang geleden dacht iedereen dat de aarde plat was, maar dat was en is ie natuurlijk niet.

Daarnaast overdrijf je schromelijk over de fouten van Veltman, zeker omdat je het doet lijken alsof hij dat constant deed. Zoek de statistieken er maar eens op na, scoorde altijd heel laag op defensive errors en heel hoog op pass accuracy.

Nu ga je ongetwijfeld een heel verhaal afsteken over hoe de statistiek makers er helemaal geen bal van snappen ofzo. Veel plezier daar mee.

31-03-2021 16:50

Ferd +38560

Red heeft teveel rum op om het helder te zien

31-03-2021 17:03

DeKenner +9361

Vroege Pasen in Engeland als Veltman zijn ei nu al heeft gevonden :-O

31-03-2021 13:28

rodnet +10329

Veltman is onder de Boer bij Ajax gewoon belangrijker gemaakt dan hij eigenlijk was en werd daardoor een controversiële speler. In mijn opinie is het gewoon een redelijke verdediger met een prima inzet maar ook een bovengemiddelde neiging tot het maken van onbenullige overtredingen of onbenullige fouten. Als rechtback was hij bruikbaar (hoewel aanvallend zwak), als centrale verdediger een behoorlijke achteruitgang ten opzichte van Matthijs de Ligt en in die zin niet het niveau wat je als Ajax na moet streven. Hij doet het goed in Brighton (de nummer 15 of 16 van de Premier League) en dat is hem van harte gegund maar daarmee zit hij wel zo'n beetje op zijn niveau. De mensen hier die hem terug willen halen bezien het verleden wel met een heel rooskleurige bril....

31-03-2021 13:12

Ozymandias +159568

"De mensen hier die hem terug willen halen bezien het verleden wel met een heel rooskleurige bril...."

Waarom zou je hem op zijn verleden beoordelen en niet gewoon op zijn huidige niveau? Veltman heeft in de Premier League een stap in zijn ontwikkeling gezet (kijk puur en alleen al naar hoe zijn loopvermogen én drang naar voren vooruit is gegaan). Daarbij was Ajax toen Veltman vorig seizoen naast Blind kwam te staan (voordat Blind het aan zijn hart kreeg) met Martínez en Vd Beek verdedigend zeer sterk. Ze hebben toen een goede reeks neergezet met dat blok van vier spelers.

Veltman maakt af en toe een fout en omdat Nederlanders een obsessie hebben met fouten (terwijl zoals Cruijff al zei voetbal een spel van fouten is) werd er daarom veel negatiever over Veltman gesproken dan terecht was. Uit alle advanced analytics kwam Veltman geweldig naar voren. Wat betekent dat zijn contributie een net positive had zelfs ondanks dat hij af en toe een fout maakte.

Het doet me zelf denken aan de hetze van sommige Nederlandse commentatoren en "analisten" tegen het meevoetballen van doelmannen. Het gaat af en toe fout maar advanced analytics tonen aan dat het voordeel wat het meevoetballen van doelmannen geeft enorm is ten opzichte van het nadeel (met name de 'pressures p90' van de spelers van de tegenstander is veel lager wanneer een doelman meevoetbald). Alleen elke keer als een doelman een fout maakt laten mensen als Jack van Gelder dat 100 keer zien zonder te begrijpen dat het puur en alleen 'confirmation bias' is.

31-03-2021 13:17

Filip Kostic +1660

''Veltman maakt af en toe een fout en omdat Nederlanders een obsessie hebben met fouten''

Ik vind Veltman een uitstekende speler. Het enige waaraan ik mij soms irriteerde was dat hij te ver doorging om een foutje van zichzelf of iemand anders probeerde te corrigeren. Nogmaals: uitstekende speler, maar moet soms beseffen dat een ingooi voor de tegenstander beter is dan zijn mannetje over de boarding te gooien met als gevolg een gele kaart en een vrije trap.

*Voorts ben ik van mening dat Ajax Filip Kostic moet kopen.

31-03-2021 13:32

Ozymandias +159568

Zou jij Kostić kopen voor een rol als linksbuiten of zou je hem als vervanger van Tagliafico gebruiken? Ik vind Kostić vooral indruk maken wanneer hij lager op het veld staat opgesteld en veel meters de diepte in moet maken. Als Ajax in een 3-4-3 (3-4-2-1) zou gaan spelen zouden Kostić op de flank en Tadić (daar schuin voor) in de half-space een fantastisch duo kunnen vormen. Kostić is trouwens (goed) bevriend met Tadić en Haller waardoor hij me best een realistische target lijkt.

31-03-2021 13:36

Filip Kostic +1660

Ik ben niet zo tactisch onderlegd als sommige hier op AS. Mijn insteek was dat een uitstekende voetballer als Kostic een soortgelijke rol als Tadic op zich zou kunnen nemen.

Een schat aan ervaring opgedaan in de Bundesliga, relatief jong, op meerdere posities inzetbaar, linkspoot en iemand die veel assists maakt.

*Voorts ben ik van mening dat Ajax Filip Kostic moet kopen.

31-03-2021 13:48

rodnet +10329

Toegegeven: Veltman viel me vorig jaar mee ten opzichte van de verwachting die ik van hem had toen hij weer centraal kwam te spelen, maar het bleef een serieuze achteruitgang ten opzichte van de Ligt. Ik volg hem enigszins bij Brighton en ben het wel met je eens dat hij een stap gezet lijkt te hebben maar ik relateer dat toch maar aan het (lagere) niveau van de club waar hij nu speelt. Ik heb een tamelijk hoge tolerantie voor fouten van Ajacieden maar heb me de afgelopen jaren meermalen wezenloos geergerd aan weer een onnodige overtreding, gele kaart of fout van Veltman. We hoeven hier ook niet net te doen alsof elke Ajax-speler de second coming van Onze Lieve Heer is, en Veltman is dat zeker niet.

31-03-2021 14:52

Ozymandias +159568

"Ik volg hem enigszins bij Brighton en ben het wel met je eens dat hij een stap gezet lijkt te hebben maar ik relateer dat toch maar aan het (lagere) niveau van de club waar hij nu speelt."

Maar de tegenstand is veel sterker en het tempo veel hoger.

"We hoeven hier ook niet net te doen alsof elke Ajax-speler de second coming van Onze Lieve Heer is, en Veltman is dat zeker niet."

Doet iemand dan alsof Veltman dat is? We hebben het erover of Veltman goed genoeg is voor Ajax. Niet of hij goed genoeg is voor het team wat god aan het samenstellen is voor de jaarlijkse Heaven vs. Hell wedstrijd. Vanwege de strikte regels voor toelating van de hemel heeft Lucifer trouwens bijna alle goede voetballers ter beschikking. Lucy zal blij zijn met de recente toevoeging van Maradona.

31-03-2021 14:55

rodnet +10329

Je bent grappig. In de hemel is het met Cruijff toch ook best aardig...
Veltman is in mijn ogen dus niet goed genoeg om bij Ajax toegevoegde waarde te hebben, but let's agree to disagree.

31-03-2021 15:16

Ozymandias +159568

Als we de regels van de kerk moeten volgen zal Cruijff niet in de hemel zitten. Die heeft van alles gedaan wat volgens de kerk verboden is. Als de kerk gelijk blijkt te hebben zijn bijna alle leuke mensen nu met Lucy aan het chillen terwijl ze in de hemel plezier hebben met hun "wilde" bible studies waarin ze elkaar hun favoriete psalm voor de miljardste keer voorlezen.

31-03-2021 15:35

Ferd +38560

Welke speler zou geen serieuze achteruitgang zijn ten opzichte van De Ligt? Kom op zeg

31-03-2021 17:04

Knalpot +3621

En nog een keer een zoon met een tennisracket. Maar die raakte nog verder het pad van Lucy op.

31-03-2021 19:33

Juichtoon +32642

Heeft echt niks met obsessie voor fouten te maken. Veltman maakte gewoon te veel dezelfde fouten, jarenlang.
En dat ging gepaard met de nodige onzin. Op een gegeven moment wist je gewoon dat als Joel op donderdag zei dat het zondags goed ging komen, er weer een zeperd zou volgen.

31-03-2021 20:54

Ozymandias +159568

"Op een gegeven moment wist je gewoon dat als Joel op donderdag zei dat het zondags goed ging komen, er weer een zeperd zou volgen."

Dit vind ik onzin. Hij maakte af en toe een foutje maar zelfs kleine foutjes die je grootheden als Ramos bijna elke wedstrijd wel ziet maken werden bij Veltman enorm uitbelicht. Veltman leed aan de confirmation bias waar de Nederlandse voetbalfans onder gebukt gaat.

02-04-2021 15:14

Ajax95Duivendrecht +24159

De Brighton-supporters lopen enorm met Veltman weg. Ik volg die club zijdelings een beetje en hij is echt geliefd daar. Vooral zijn vechtlust, duelkracht en voorwaartse passing kunnen de mensen daar waarderen. Op al die vlakken doet Joël het trouwens ook op de dieper liggende statistieken gewoon uitstekend. Plus hun trainer speelt een type voetbal dat relatief veel lijkt op dat van Ajax (veel balbezit, kort opbouwen in plaats van lange lellen naar voren, hoog druk zetten), waardoor Joël eigenlijk nauwelijks aanpassingsproblemen heeft gehad.

31-03-2021 13:02

AFCACruijff14 +162162

Veltman is jaren enorm onderschat geweest. Zeker de laatste 2, 3 seizoen heeft hij gewoon heel goed gespeeld. Ik had ook liever hem gehouden en Schuurs verkocht als ik eerlijk ben. En zijn foutjes, ja ach. Die maakt iedereen. Wel een paar domme rode kaarten gepakt, oa tegen Barcelona en Schalke, die ook niet goed voor zijn imago waren. Veltman was alleen wat lomp en ruw, niet direct de speelstijl die bij een Ajax speler hoort. Daardoor heeft hij weinig krediet gekregen.
Ik zou het prima vinden als hij over een jaar of 2, 3 nog eens een rentree bij Ajax maakt. Hij is nu 29 en topfit. Ik gun hem eerst mooie jaren nog in de Premier League.

31-03-2021 12:50

Ozymandias +159568

In Nederland is er maar één topsport populairder dan het voetbal en dat is het constante zeiken op andere mensen. Als je een van de betere constante zeikers bent kan je in Nederland vele miljoenen verdienen met het uitvoeren van die topsport. Mensen maken er in Nederland een gehele carriere van het zeiken op andere mensen. Het verschil in voetbalcommentaar is het beste zo te beschrijven: In (bijvoorbeeld) Engeland scoort een team maar in Nederland wordt er tegen een team gescoord. In (bijvoorbeeld) Engeland maakt iemand een doelpunt maar in Nederland laat de doelman een bal door.

31-03-2021 12:21

ajaxmastery +1439

Kon altijd wel genieten van zijn Italiaanse streken op de rechtsbackpositie.
Ik zou hem in Oranje op die positie als backup gebruiken ipv Tete.

In de topwedstrijdens stond hij er ook altijd.
Was het Berghuis die uit frustratie de bal in de tribune trapte?

31-03-2021 12:14

MVG +16475

Gewoon een held! Altijd alles gegeven voor Ajax, nooit gezeurd als hij weer eens op de bank mocht plaats nemen. Nee... niet het niveau van een Ajax dat bij de beste 16 van Europa wil horen. Maar gewoon een prima speler lid van de selectie voor de top van de eredivisie.
Kijk zo’n Gravenberch springt natuurlijk in het oog, maar geloof mij als hij een keer een mindere periode heeft en even op de bank moet, heb je meteen gezeik over zijn contract met die zaakwaarnemer van hem.
Wat ik wil zeggen is dat wij als supporters ook oog moeten hebben voor de stille krachten in een selectie en niet altijd over iedereen zo min doen. Alvarez, Blind, Klaassen... ze waren allemaal al weer afgeschreven. Maar nu doen ze het goed en loopt iedereen weer de polonaise achter ze aan.
Sta achter je club! En dus ook alle spelers!

31-03-2021 12:14

Rasmussen +25823

Op zijn plek bij die club. Eigenlijk eenzelfde speler als Dijks of Eiting. Ze zijn weg maar niemand mist ze.

31-03-2021 12:10

Ozymandias +159568

Ik heb Veltman dit seizoen behoorlijk gemist (met name in de eerste seizoenshelft).

31-03-2021 12:15

JariJari +15260

Dit. Veltman wil je er altijd bij hebben. Nog steeds een stuk beter dan Schuurs (hopelijk groeit schuurs nog door).

Enige reden dat hij weg mocht was als beloning aan hem (belofte).

31-03-2021 12:58

Ferd +38560

Klaiber of Veltman, dan weet ik het wel. We zijn er met Sjaantje een stuk op achteruit gegaan. Veltman is ook beter dan Schuurs.

31-03-2021 13:05

Oxxer +164594 moderator

Niet de beste Ajacied ooit en vaak domme fouten maar wel een jongen van de club.
Ik ben Veltman dankbaar hoe hij Lozano aanpakte en het bloed onder de nagels haalde bij de tegenstanders, heerlijk.

31-03-2021 11:59

ajaxmastery +1439

Ja, daar kon ik ook van genieten.
Op de rechtsbackpositie wist je gewoon dat daar geen kansen zouden ontstaan.

31-03-2021 12:17

Ajacied33 +36798

Ik heb altijd veel respect gejad voor Veltman. Tuurlijk maakte hij fouten, wie niet zoals hij zelf zegt. Maar was wel een jongen van de club, klaagde nooit en gaf altijd 200%

31-03-2021 11:52

Kuningast +5079

FUCK YOU SPURS !

Lekker hoor meneer Veltman hoop dat jullie in de PL blijven!

31-03-2021 11:49

Ozymandias +159568

Brighton is een leuk stadje maar ik zou er zelf niet graag willen wonen. Gelukkig kan een profvoetballer gemakkelijk in Londen wonen als ze voor Brighton spelen. Dat maakt het voor Brighton ook een stuk makkelijker om spelers aan te trekken. Veltman doet het goed bij Brighton. Hij lijkt zich in korte tijd aan het hele hoge tempo hebben aangepast en heeft daarmee nog een stap in zijn ontwikkeling gezet (een stap waarvan denk ik weinig mensen hadden verwacht dat hij nog zou doen). Mocht Brighton degraderen (en die kans lijkt me persoonlijk niet erg groot) zou Ajax er goed aan doen om Pröpper en Veltman naar Nederland terug te halen. Beide spelers zouden kwalitatieve versterkingen zijn voor de basisroulatie.

31-03-2021 11:43

Dennis129 +11883

Hoewel het beide spelers zijn die prima meekunnen spelen bij Ajax moet Ajax er natuurlijk nooit aan beginnen om hun terug te halen. Spelers van die leeftijd moet je alleen halen als het een absolute meerwaarde voor je ploeg zijn zoals Tadic en Blind dat zijn. Op de posities waar Veltman kan spelen hebben we 3 jonge spelers met CL kwaliteit/ potentie Mazraoui, Timber, Rensch. Daarnaast Alvarez, Schuurs en Klaiber en hopelijk Timber 2 die nog gaat verlengen. Op het middenveld is Kudus momenteel nog geen eens basisspeler en zal je Taylor en eventueel Timber2 ook nog perspectief moeten bieden. Zowel Veltman als Propper zijn niet beter dan de eerste backup die we momenteel hebben en daardoor compleet overbodig. Ajax moet enkel directe versterkingen of toptalent halen en de rest met eigen jeugd opvullen.

31-03-2021 12:26

Ozymandias +159568

Ik denk dat Pröpper bij Ajax tot de beste spelers zou behoren. Hij maakte (tot zijn blessure) een betere indruk in de Premier League dan Tadić en Blind daar hebben gedaan.

"Op de posities waar Veltman kan spelen hebben we 3 jonge spelers met CL kwaliteit/ potentie Mazraoui, Timber, Rensch. Daarnaast Alvarez, Schuurs en Klaiber en hopelijk Timber 2 die nog gaat verlengen."

Ik zou Klaiber en Álvarez verkopen en Schuurs verhuren. Met Veltman, Mazraoui en Jurriën heeft Ajax dan drie goede opties voor de twee posities aan de rechterkant van de verdediging. Tagliafico, Martínez en Rensch kunnen dan als de drie opties voor aan de andere kant van de verdediging fungeren (zodat Blind definitief naar het middenveld kan).

"Zowel Veltman als Propper zijn niet beter dan de eerste backup die we momenteel hebben en daardoor compleet overbodig."

Ik vind Veltman en Pröpper zelfs beter dan de speler die Ajax op hun beste positie in de basis heeft staan. Pröpper is een veel betere speler dan Álvarez ooit zal worden en hoewel ik denk dat Jurriën veel meer potentieel heeft vind ik Veltman vooralsnog beter. Zeker nu hij in de Premier League nog een grote stap in zijn ontwikkeling heeft gezet.

31-03-2021 12:31

Knalpot +3621

Nou dat mag maar liever nog Veltman zn concurrent op rechts Lamptey die liet aan het begin vh seizoen een aantal dingen zien waarbij je je echt afvroeg waarom Chelsea in hemelsnaam deze speler heeft kunnen laten gaan.

31-03-2021 19:43

noppenkoning +41423

9 ton ook een steal

31-03-2021 11:43

behangdelul +32804

#teamjoel
Wat is die man ondergewaardeerd door een hoop mensen hier. Zo spijtig hoe er met deze echte Ajacied is omgegaan. Ook die hetze destijds na dat vermeende aanstellen, man man man.

31-03-2021 11:40

Saanchez +3117

Precies, vond het schandalig wat voor dingen regelmatig over Veltman werden gezegd. Nee, het is geen Matthijs de Ligt, Suarez of Eriksen nee. En hij heeft zeker fouten gemaakt maar zoals hij zelf zegt: wie niet? Neem die domme pingel die Martinez weggaf tegen Lille, als Veltman dat had gedaan waren de rapen meer dan gaar!
Veltman was een prima, bruikbare kracht die zelfs aanvallend zn steentje kon bijdragen hier en daar. Buitengewoon lang bij Ajax gebleven bovendien en nooit echt gezeurd over bankzitten, maar gewoon keihard werken om weer te kunnen spelen. Veel respect voor deze Ajacied

31-03-2021 11:47

AFCAMM +11374

Het slaat ook gewoon helemaal nergens op als je naar zijn cijfers en statistieken kijkt. Als hij 99 dingen geweldig deed en 1 foutje maakte, dan had de kudde het weer massaal over het ‘Veltmannetje’. En och, wat waren die opmerkingen toch scherp en grappig..

Het is gewoon sneu dat zogenaamde supporters zo omgaan met een jongen van de club. Lekkere support is dat dan.

31-03-2021 12:27
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.