Schöne: 'Zou het geweldig vinden als Eriksen naar Ajax gaat'

door Thijs Zwagerman 15

Bron De Gelderlander

Schöne: 'Zou het geweldig vinden als Eriksen naar Ajax gaat'

door Thijs Zwagerman 15

Bron De Gelderlander

Laatst geüpdatet

Lasse Schöne is erg blij met het feit dat Christian Eriksen zich weer helemaal goed voelt. De Deense ex-Ajacied kreeg tijdens het EK afgelopen zomer een hartstilstand, maar is na een goede revalidatie inmiddels weer hard op weg om zijn comeback als voetballer te gaan maken. Schöne hoopt dat Eriksen dat bij Ajax gaat doen.

In gesprek met De Gelderlander vertelt Schöne dat het hem goed doet dat Eriksen er weer bovenop aan het komen is na zijn hartfalen. ‘Ik ben heel blij dat Chris zich goed voelt, voor hem en zijn familie. Mooi dat hij stappen maakt en dat hij erbij wil zijn op het wereldkampioenschap voetbal in Qatar eind van het jaar. Dat hij nog vol voor zijn voetbalcarrière gaat.’

Voor Schöne was de hartstilstand van Eriksen afgelopen zomer verschrikkelijk. Schöne noemt het nog altijd een grote shock. Dat hij recentelijk contact heeft gehad met Eriksen stemt de middenvelder dan ook gelukkig. ‘Chris is een vriend. Hij is onlangs bij mij langsgeweest. Fijn om persoonlijk van hem te horen hoe het met hem gaat.’

'Zou het geweldig vinden als Eriksen naar Ajax gaat'

Deze week sprak Eriksen uit dat hij vastberaden is om zijn rentree als voetballer te gaan maken. Diverse media koppelen de Deense middenvelder aan een terugkeer naar Ajax, terwijl ook AS Monaco tot de mogelijke bestemmingen behoort. Schöne heeft wel een duidelijke voorkeur voor de club waar de transfervrije Eriksen naartoe zou moeten gaan. ‘Of ik hem probeer naar NEC te halen? Daar heb ik het met hem niet over gehad. Hij zal eerst fit moeten worden. Ik denk dat hij ook hoger mikt. Ik zou het geweldig vinden als hij naar Ajax gaat.’

Lees meer over:
Plaats reactie

Siemjo +7957

Wordt tijd dat Ajax duidelijkheid verschaft wat Eriksen betreft. Wordt het wel of wordt het niet, dan is het voor iedereen duidelijk en hoef er niet langer gespeculeerd te worden.

07-01-2022 17:39

RuffRhythim +24837

Hoezo moet Ajax daar duidelijkheid over geven dan?

07-01-2022 17:49

JariJari +15351

Schöne is gewoon supporter net als wij. Moet gewoon account maken en gezellig meelullen 😅

06-01-2022 19:29

DiAngelo +2411

Begrijp alle positieve reacties wel, een gigant die Eriksen. Behalve dat ik denk dat het in dit team Europees niet kan wat fysiek betreft zal Ajax het risico nooit nemen. We moeten niet vergeten wat voor impact de tragedie van Nouri op alles en iedereen te weeg heeft gebracht. Met Blind heb je geen keus, maar je gaat je niet vrijwillig opgeven voor welk risico (al dan niet te recht) dan ook. Dus wellicht elke club maar Ajax zeker niet.

06-01-2022 15:11

De Stift +7108

Type Schone, maar dan beter. Eriksen past natuurlijk fantastisch bij Ajax. Zijn techniek, inzicht en steekpasses zijn van Europees topniveau. En met zijn vrije trappen en corners voegt hij toe wat Ajax sinds het vertrek van Schone en Ziyech is verloren. Anderzijds: dat middenveld is al bomvol. We hebben Gravenberch, Klaassen, Alvarez, Kudus, Berghuis als potentiële basisspelers. Dan loopt ook nog Labyad er rond en moet er voor de jeugd ruimte zijn, zoals Taylor en Unuvar. Toch behoort Eriksen tot de categorie spelers, die je niet zomaar kan laten lopen. Ik ben benieuwd!
Verder hoop ik dat Ajax deze transferperiode de selectie wat afslankt. Dus Onana uit de selectie zetten. Neres, Labyad, Jensen en Danilo verkopen. Toptalenten die te weinig spelen verhuren, zoals Taylor (als Eriksen komt). En Nico moet blijven, maar verdient meer speeltijd.

06-01-2022 12:05

Jariiii +22443

Ik zie Eriksen heel graag komen. Alleen al door zijn ervaring van enorme meerwaarde.

06-01-2022 11:23

MickS +6269

Prachtige vervanging voor Gravenberch wanneer die naar Real vertrekt

06-01-2022 08:59

oudzuid2 +7294

zou prachtig zijn toch? hij kan in alle rust terugkomen, kent de club, kent jongens als Blind die iets soortgelijks heeft meegemaakt. zou als ie op niveau is weer CL kunnen spelen. ik zie echt niet wat een club als Monaco kan doen, tenzij hij er echt van overtuigd is dat direct weer het niveau van voor het EK heeft

06-01-2022 08:07

eros +4842

Brobey is nu gehaald om Haller te vervangen tijdens zijn afwezigheid. Brobey heeft ook al een half jaar amper gespeeld.
Zou Eriksen niet op tijd fit zijn en op links buiten kunnen? Tadic in de spits?

Ik zou Eriksen altijd halen. Zou nog een seizoen of 3 mee kunnen. Gravenbergh is totaal uit vorm en wil niet verlengen.
Middenveld met Eriksen/Alvarez/Berghuis,… en dan hebben we klaassen ook nog.

06-01-2022 07:46

aschja +20594

Die dikzak wil niet verlengen.

06-01-2022 08:19

EuforischeRealist +15680

Jij vraagt je serieus af of iemand die afgelopen zomer 5 minuten dood is geweest en daarna alleen voor zichzelf cardio-training heeft gedaan volgende week zondag een wedstrijd op profniveau kan spelen?

06-01-2022 08:32

AFCAMM +11411

Als je vergeten bent wat er met Eriksen is gebeurd, snap ik je opmerking wel.

06-01-2022 09:15

brullie +7063

Eriksen is te veel emotie en daarom willen er velen hem graag terug zien. De gun factor zeer zeker! Of hij nog zo goed is voor een basisplaats in dit elftal en kan hij de CL aan? Ik durf het niet te zeggen maar heb het gevoel dat hij het net niet meer heeft.

06-01-2022 07:07

PH2BOT +40642

De enige reden welke ik kan bedenken waarom Ajax maar niks over Eriksen zegt is dat Marc er niet aan wil. Maar dat in het openbaar kenbaar maken zou een openlijke afwijzing van deze echte Ajacied zijn en dat wekt natuurlijk veel wrevel bij een groot deel van de fans. Dus houden ze zich maar stil en zal Christian wel elders onder dak komen. Gegadigden genoeg...maar Ajax had juist nu in dit geval minimaal met open armen moeten staan.....ongeacht de uiteindelijke keuze van Eriksen. Maar zoals het nu gaat vind ik alles behalve chique: alleen maar stilte van de kant van Ajax.......Marc en Erik willen hem dus helemaal niet. Nou alleen nog Nico en David weg en mogelijk ook nog Gravenberch...Haller op de AC ...maar wij hebben Brobbey binnen gehaald ....Brobbey ..onze eigen Dessers 92e minuut. Als dàt het gaat worden pakken we misschien nog de KNVB beker(t).....maar in sportief opzicht veel meer ook niet ben ik bang. Met Eriksen, Wijndal en Bergwijn hou je de kansen op verder komen in de CL hoog en zit er ook een 36e titel in dit seizoen. Houden we het met Brobbey als enige ' versterking' dan zijn we denk ik snel klaar.

06-01-2022 00:28

Ozymandias +159568

Basis: Rensch, Martínez, Timber en Regeer
Back-ups: Salah-Eddine, Llansana, Schuurs en Klaiber

Zelfs als Tagliafico en Mazraoui vertrekken en Blind als '6' komt te spelen (ik gooi het er maar in omdat ik hoop dat het ooit nog zal gebeuren) zou Ajax de verdediging voor komend seizoen nog goed hebben bezet. Ik zie Rensch liever in een centrale rol maar zolan Martínez en Timber daar spelen is hij een goede optie voor vanaf linksback tot Salah-Eddine hem voorbij streeft als linksback. Wie weet gebeurd dat al voor het einde van het huidige seizoen en is Salah-Eddine deze zomer al klaar voor een basisplaats. Zijn niveau in de laatste maanden was indrukwekken in de eerste seizoenshelft na een heel seizoen niet te hebben gespeeld.

Dit seizoen is er weinig ruimte voor de doorstroom voor talenten. Dat is voor één seizoen geen echt probleem maar als dat twee seizoenen duurt stokt de ontwikkeling van grote talenten. Ajax moet nu zeker geen aankopen doen voor posities waarop het grote talenten bij Jong Ajax heeft lopen. Naast de reeds genoemde Llansana en Regeer (Taylor en Rensch horen natuurlijk al bij het eerste) zou ik zeker ook eerst willen zie hoe ver Gorter, Hansen, Ünüvar en Fitz-Jim na dit seizoen in hun ontwikkeling zijn voordat ik spelers voor hun posities zou kopen. Tenzij het buitenkansjes zijn (als een speler als Eriksen, Ziyech of Vd Beek terug wil komen zou ik dat zeker doen).

06-01-2022 00:55

Robertini +40039

Als Marc zich over elke speler uit zou laten die niet komt, dan komt hij nooit meer van de pers weg en moeten we dus een nieuwe TD zoeken. Als hij niet komt, zullen we logischerwijs dus ook niks horen.

Eriksen is natuurlijk een klasbak, maar het kan best dat hij gewoon een gigantisch salaris vraagt. Zijn salaris bij Inter werd geschat tussen 7 en 12 miljoen Euro. Ajax zal daar niet eens de helft van bieden.

Zelfs als je van de lage inschatting uitgaat en zegt dat Eriksen 7mil verdiende, dan moet Ajax dus 3.5 miljoen betalen om de helft te bieden. Dat zijn best flinke bedragen voor een speler die ook voor z'n hartaanval al gehalveerd was in waarde en minder dan de helft vd wedstrijden in de basis stond.

Kortom, ik zie hem graag komen, maar ik begrijp het best als Overmars tot een andere conclusie komt.

06-01-2022 02:21

AlexIbarra +19352

Eriksen is de afgelopen maanden zelf toch ook niet veel in de media geweest?
Heeft volgens mij vooral rustig gewerkt aan zijn fitheid.

Ik neem aan dat Marc of anders Edwin gewoon het nummer van Eriksen heeft, en al lang de sociaal verplichte beterschapsberichtjes heeft verstuurd. En ook een 'je bent bij ons altijd welkom' erachteraan. Misschien inmiddels ook een echt belletje met interesse.

Zomaar in de media iets gaan roepen over Eriksen terwijl hij zelf in de luwte wil revalideren, zou ik juist niet erg chique vinden. Misschien heb je gelijk en heeft Ajax geen interesse, of misschien wil Eriksen zelf wel niet. Maar ik zou niet te veel conclusies verbinden aan het feit dat er niets over in de media is gezegd.

06-01-2022 02:41

Ferd +38681

of Ajax zegt niets omdat ze in alle stilte met Chris en z'n zaakwaarnemers aan het praten zijn en geen slapende honden wakker willen maken.

06-01-2022 06:00

Daneman +1387

Ik weet niet of Overmars erachter zit. Ook weet ik niet hoe goed Eriksen nu is en later zal worden. Maar je stukje is goed geschreven. Veel geld binnen gestroomt met CL, dan komen ze aan met Brobbey. Zijn werklust en zijn drive zie ik wel graag, maar volgens mij gewoon niet zo goed (bijvoorbeeld koppen). En volgens mij is er maar een antwoord op matige resultaten als tegen Deventer en utrecht: een (behoorlijk) fitte Eriksen. Gravenberg nog wat jong en onervaren.

06-01-2022 06:47

KaleBalzak +1475

Net bij shownieuws werd gezegd dat Ajax interesse heeft dus misschien zegt Lasse dit niet zomaar

05-01-2022 23:16

Nick14 +25889

Denkt Albert Verlinde dat het rondkomt?

06-01-2022 00:08

036AFCA97 +146682

Als de komst van Eriksen zou betekenen dat Klaassen verkocht wordt ben ik voor.

05-01-2022 23:04

PH2BOT +40642

Gravenberch

06-01-2022 00:29

thajax +7423

Schöne is zo'n geweldige Ajax-ambassadeur!

O en ik mis zn vrije trappen

05-01-2022 23:03

AvStern +5966

Begrijp niet waarom hij niet bij ons terugkomt.

06-01-2022 00:01

Dani Banani +398

Ik hoop het wel

05-01-2022 22:24

Oxxer +165748 moderator

Gaat niet gebeuren, Eriksen gaat terug naar de PL. Betere competitie, meer geld en zijn vrouw geeft de voorkeur aan Ingerlund.

05-01-2022 22:12

AFCACruijff14 +163162

Kan me niet voorstellen dat het leuker in Engeland dan in Nederland is, qua leven.

Voetballend natuurlijk wel, maar de vraag is of Eriksen meteen naar een slopende competitie als de PL moet gaan na alles. Zou ik niet doen. Niet omdat ik Ajax support, maar onze club is natuurlijk by far voor Eriksen de beste plek. Een competitie die we domineren, hij zal veel aan de bal zijn en hij speelt ook nog eens CL. En in regio Amsterdam is het toch leuk wonen voor zijn gezin.

05-01-2022 22:38

Oxxer +165748 moderator

Sommige Ajax fans willen hem graag terugzien en komen met argumenten waarom Ajax en Nederland de beste keus is. London is heel ok, en net daarbuiten is het niet verkeerd.

05-01-2022 22:45

Ozymandias +159568

De voetbalbeleving in Engeland is van een totaal ander niveau dan in Nederland. Voor mij als fan was dat al fantastisch dus ik kan me voorstellen dat het voor spelers een ongelofelijk verschil maakt.

05-01-2022 22:58

Oxxer +165748 moderator

Precies, Ajax is mijn club, toch snap ik dat spelers niet( lang) in de eredivisie willen spelen en zich willen meten met de beste spelers in de grotere competities.

05-01-2022 23:16

Simpelishetmoeilijkst +25491

Je vergat het klimaat te noemen! Ook niet meer verkeerd dan bij jullie in Nederland.

06-01-2022 01:14

Robertini +40039

Als je rijk bent is het in Engeland goed toeven hoor.

06-01-2022 02:24

VluggeJaapie +2046

Enige club in de pl die nu interesse hebben is Arsenal...

06-01-2022 03:47

Oxxer +165748 moderator

Wat is jouw bron?

06-01-2022 08:47

Spelverdeler +4664

Hopelijk dat Blind en Schöne op Eriksen in kunnen praten om terug te keren.

05-01-2022 22:07

VluggeJaapie +2046

Hebben ze al gedaan... Eriksen moet een keuze maken Arsenal of Ajax. Oftewel graag of niet!

06-01-2022 03:50
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.