Laudrup over mogelijke terugkeer Eriksen bij Ajax: 'Zou ontvangen worden als koning die terugkeert'

door Cristian de Jong 158

Bron Viaplay, Tipsbladet

Laudrup over mogelijke terugkeer Eriksen bij Ajax: 'Zou ontvangen worden als koning die terugkeert'

door Cristian de Jong 158

Bron Viaplay, Tipsbladet

Laatst geüpdatet

Brian Laudrup ziet oud-Ajacied Christian Eriksen aankomende zomer mogelijk terugkeren in Amsterdam. De Deense middenvelder lijkt te mogen vertrekken bij zijn huidige werkgever Manchester United en zodoende linkt Laudrup hem aan een terugkeer bij zijn oude club Ajax. Daarnaast noemt Laudrup ook Brentford als mogelijke kanshebber.

Tegenover Viaplay gaat Laudrup in over de situatie van Eriksen bij The Red Devils. 'Als ik kijk naar de mogelijkheden en waar hij vandaan komt, dan zou Ajax in mijn beleving een fantastische plek zijn waar hij het nog een paar jaar goed zou doen', citeert Tipsbladet. Eriksen zou als overbodig worden gezien in Manchester en revalideerde eerder al in Amsterdam na zijn hartstilstand. 'Hij kent de stad, hij kent de taal en hij kent de club.'

Laudrup ziet in Eriksen een perfecte aanwinst voor Ajax, dat een dramatisch seizoen doormaakt. 'Ze zullen hem bijna ontvangen als een koning die naar huis terugkeert', gaat Laudrup verder. Wel weet de oud-Ajacied dat Eriksen niet meer de jongste is. Het is dus nog even kijken hoe het met de fitheid van de Deens international zit. 'Dan hebben ze misschien een beetje een ouderwets middenveld met Jordan Henderson en Eriksen.' Toch ziet Laudrup een goede match tussen Ajax en Eriksen. 'Hij wil een gemakkelijkere competitie, waar hij kan helpen om weer een team op te bouwen.'

Brentford ook optie voor terugkeer Eriksen

Niet alleen Ajax wordt genoemd als vervolgstap voor de speler van Manchester United. Ook Brentford, waar Eriksen al eerder onder contract stond, kan een mogelijkheid zijn voor Eriksen om zijn carrière nieuw leven in te blazen. Laudrup denkt echter dat Eriksen het niveau van de Premier League niet meer aankan, waardoor een terugkeer in Amsterdam realistischer lijkt. Eriksen speelde tussen 2010 en 2013 liefst 113 wedstrijden voor het eerste elftal van Ajax, waarin hij 25 keer trefzeker was. Een transfer naar Tottenham Hotspur was het vervolg, waar hij uitgroeide tot wereldtopper.

Lees meer over:
Plaats reactie

Dapperestrijders +4549

Ericson Leuk, maar ik voorzie het Henderson syndroom. Niet doen zeg ik.

10-04-2024 05:48

WKtjee +692

Deze man is niet alleen creatief een versterking maar heeft ook een ontzettend goede vrije trap. Garantie voor goals en dreiging voor de goal.

10-04-2024 05:16

fan4ever +406

Is ook niet de aanjager die we nodig hebben.

09-04-2024 19:31

komopajax777 +13210

Mooi dat Laudrup Ajax zo'n warm hart toedraagt.

09-04-2024 19:14

Frank e +114

Je mist gewoon ook balans meer spelers tussen de 26 en 28 jaar oud

09-04-2024 19:09

Berghuis +14310

Dit dus. Een over the hill verdette hebben we inmiddels al (Henderson). Eriksen er ook nog bij word gewoon te veel en vraag me überhaupt af of hij het kwalitatief gaat brengen. We hebben inderdaad spelers nodig tussen de 26 en 30, op de top van hun kunnen.

09-04-2024 20:29

Cruijffthebest +13347

Eriksen is zooooooooooooooooooo welkom!

09-04-2024 18:29

Jozef14 +544

Zal het vast niet mogen zeggen, maar Eriksen zie ik niet als iemand die Ajax wel even bij de hand zal nemen. Sympathieke gast, maar ik heb echt zoveel betere voetballers gezien bij Ajax.

Zet het nu werkelijk niemand aan het denken dat Eriksen niet goed genoeg wordt bevonden om te spelen in een matig team als het huidige Man United. En dat zou Ajax op sleeptouw moeten nemen? Twee jaar geleden was hij wat mij betreft welkom, nu niet meer.

09-04-2024 20:07

Adt +1650

Is precies wat we nodig hebben, een intelligente en ervaren speler erbij. Ook graag nog een ervaren RCV. Dan heb je een kapstok voor talentvolle jeugd en andere nieuwe aankopen

09-04-2024 18:08

MelleAfca +14302

Ramaj
Gooijer - Kaplan - Hato
Mannsverk - Rensch
Berghuis (of aankoop) - Kluivert - Eriksen - Godts
Brobbey

3241 met Rensch die als inverted 5 speelt. Voorste vijf hebben imo alles.

09-04-2024 17:47

emieltjuhh +17810

Rensch zsm verkopen

09-04-2024 18:20

komopajax777 +13210

Gooijer?Met deze opstelling zitten we nog jaren in een wak.

09-04-2024 19:13

MelleAfca +14302

Haha, hou op man. Speelt een maandje even minder….

09-04-2024 21:31

Ajax4Live123 +666

Alles behalve Kluivert. Die mag nooit meer Ajacied zijn. Hij mag naar FC Geldwolf. Daar mag hij in de vergulde voorhoeden.

We moeten echte Ajacieden erbij hebben. Mannen die leven voor Ajax. Nooit maar ook nooit zich zo naar de slachtbank laat brengen zoals de spelers die afgelopen zondag speelde. Dat waren geen mannen. (En Hato mag je dit niet alleen aanrekenen. Sinds wanneer leunen we op een jongen die net 18 is geworden.)

09-04-2024 19:14

MelleAfca +14302

Dat is een utopie. Bovendien, die jongen was 18 en heeft al zo’n 30x benoemt dat ie een fout heeft gemaakt. Boehoe, daar kun je toch wel overheen komen of niet?

09-04-2024 21:32

Ajax4Live123 +666

Goed lezen, ik reken het Hato dus niet aan! Tuurlijk is het een utopie. Maar zo opzichtig als Kluivert voor het grote geld koos was lachwekkend. Ik besef dat de meeste spelers Ajax als springplank zien. Jammer maar helaas is dat niet anders. Alleen als Ajacied wil dat niet zo uitvergroot zien.

09-04-2024 22:27

MelleAfca +14302

Ik had het over Kluivert en het feit dat het een utopie is dat we een team kunnen vormen met “echte Ajacieden”

09-04-2024 22:56

gi0vanni +7124

Gooi Gooier er maar uit.

11-04-2024 19:54

Josey Wales +11653

Met Eriksen ga je weer een seizoen overlopen worden door de feijenoords en twentes op het middenveld.

09-04-2024 17:30

Capocapo +12001

Dat ligt niet aan de nummer 10 maar wat er achter hobbelt.

Met Eriksen komt er zoveel meer creativiteit bij

09-04-2024 18:00

Bky +56364

Kappen nou met deze onzin.

09-04-2024 19:00

DoorVriendschapVerenigdAjax +3168

Al zou hij er alleen maar bij komen om iedere training de spelers iets van zijn techniek en spelinzicht bij te brengen, dan zou hij al een meerwaarde zijn.

09-04-2024 15:48

Arnold.L +2609

De enige met een Ajax verleden die terug wil /kan/ of zou komen is Dailey Blind.

09-04-2024 15:40

AFCA020! +6087

Waarom zou hij dat in godsnaam nog willen?

Ik hoor de commentaren nog van de “Ajacieden” op deze site. Hetzelfde slag volk als die het nodig vond hem uit te fluiten….


On: Eriksen terug zou geweldig zijn. Misschien een utopie, maar wel geweldig!

09-04-2024 16:51

FysioPat020 +25605

Hij had het ook echt wel verdiend om uitgefloten te worden door de boel te saboteren en maandenlang te te lopen verdedigen als een natte krant.

09-04-2024 17:06

Dolblij +44984

Ik dacht effe dat het om Blind ging.

09-04-2024 17:20

Capocapo +12001

Dikke onzin en precies daarom zou ik lekker weg blijven als ik hem was. Blind, Klaassen, Tadic, Rensch, Taylor, etc. wat er ook gebeurt, er wordt altijd een Ajacied afgemaakt

09-04-2024 18:02

AFCA020! +6087

@fysiopat

Schaam jij je nou niet als je met droge ogen beweert dat een Ajacied als Blind het verdient om uitgefloten te worden?

09-04-2024 21:05

AFCA020! +6087

Exact Capocapo, met “Ajacieden” (zo noemen ze zichzelf althans) zoals bovenstaande forumleden, heb je geen vijanden meer nodig.

09-04-2024 21:07

Cruyffie +2392

Sorry, kleine longread, maar ik denk dat ie het waard is.

Het wordt namelijk tijd ons af te vragen: wat is nu de kern van het probleem bij Ajax? Voetballend dan, los van de bestuurscrisis. Mijns inziens is dit vrij simpel: het aankoopbeleid blijft, simpel verwoordt, gericht op snelheid en fysiek in plaats van spelintelligentie en techniek. Nu al meerdere transferzomers achter elkaar. Dit is te zien aan élke aankoop na Overmars. Laat me dit toelichten.

Ajax speelt een specifiek type voetbal, dat weten we allemaal. Combinatievoetbal, waarin het belangrijk is ruimtes te vinden via balbezit van achteruit, tezamen met hoge druk bij balverlies. Zeg maar: classic Hollandse School. Dat vraagt om een specifiek type voetballer: een voetballer die in staat is om in kleine ruimtes, onder hoge druk, een bal kan aannemen, controleren en (liefst voorwaarts) ruimte ziet voor een pass. Wat vraagt om hypertechnische voetballende vaardigheden en een hypersnel brein. Kracht, fysiek, uitstraling en snelheid zijn dan mooi meegenomen, maar minder belangrijk.

Niet voor niks bezitten de voetballers van Ajax in de succesvolle teams allemaal juist die twee kwaliteiten: van een Frank de Boer, Danny Blind, Seedorf, Litmanen (1995), via een Veltman, Schöne, Ziyech, Klaassen (2017) tot een Daley, Frenkie, Schöne, Mazraoui, Donny, Ziyech en Tadic (2019). Alsook een Lisandro Martinez: uitgelachen om zijn lengte, maar met fenomenale techniek en dito inzicht.

Ter vergelijking: Liverpool speelt ander voetbal, high intensity gericht op het lanceren van de aanvallers. Red Bull eveneens. Hier passen dan ook sterke en grote middenvelders die de tweede bal veroveren en snelle aanvallers lanceren. Bij Ajax is dit fundamenteel anders.

Begrijp me niet verkeerd: “fysieke kracht, uithoudingsvermogen, uitstraling, leiderschap en snelheid” zijn nog steeds zéér belangrijke en definiërende kwaliteiten voor een voetballer. Frenkie is hypersnel, Seedorf beresterk, Tadic sterk én een leider. Toch zijn dit mijns inziens niet de twee cruciale kwaliteiten voor een voetballer in het Ajax-systeem: dat zijn namelijk speintelligentie en techniek.

En tja: als je dan naar de aankopen kijkt sinds Overmars. Bassey: vooral groot en sterk, maar technisch belabberd. Sanchez werd gekocht vanwege “grinta”, maar was technisch en tactisch nul. Lucca: lekker lange spits. Ocampos: snelheid op de flank. En de volgende zomer Forbs: “wordt de snelste van de eredivisie”. Sosa: snelheid op de flank. Gaaei: snelheid op de flank. Sutalo: heeft een goede uitstraling en leiderschapskwaliteiten (werd ook direct aanvoerder). Mannsverk: lang en sterk op middenveld. Mikautadze: snel, dribbel en veel scoren. Avila: kracht en grinta. En zelfs nu Henderson: “we hebben leiderschap nodig, en kracht op het middenveld”. Tja.

Is bij deze voetballers voldoende gekeken naar hun technische vaardigheden (aannemen, passen) onder druk? Naar hun spelintelligentie? Naar het vinden van oplossingen over de grond in kleine ruimtes á la Daley? Het geven van een splijtende steekpass á la Ziyech? De slimme positionering en een-keer-raken á la Donny? De intelligente en rustige voorwaartse passing en slimme vrijlopen á la Mazraoui? Het bespelen van ruimtes, het subtiele vrijlopen en de fluwelen aannames en passes á la Schöne?

Ik denk van niet. Natuurlijk: je kunt alle aankopen op allerlei andere manieren uitleggen, daar sta ik ook zeker open voor. Maar ik denk als je alles naast elkaar legt, kijkt wat er op het veld gebeurt, en vooral kijkt naar wat misgaat (de opbouw, zie ook weer tegen Feyenoord), dan lijkt mij bovenstaande glashelder.

Oftewel: we hebben technisch begaafde en spelintelligente voetballers nodig, en in alles linies, en wel nu.

Eriksen: wees welkom. ❌❌❌

09-04-2024 15:35

joao_bento_rolf_fernando +241

Het was naar mijn inziens waard om dit te schrijven. Ben hier dan ook volkomen mee eens.

09-04-2024 15:43

Sies +4481

Ik heb het niet allemaal gelezen maar duimpie voor je inzet en het verwelkomen van Eriksen...denk ook dat het een meerwaarde voor Ajax kan zijn alleen al om zijn Ajax verleden...

09-04-2024 16:49

Babangida83 +23842

Wat mij betreft de essentie.

09-04-2024 17:24

Breuk +25072

Wel weer alleen naar de aankopen kijken. Ajax-systeem, spelintelligentie zie ik ook niet bij Hlynsson, Taylor, Rensch, Hato, Gooijer etc. terwijl zij dat vanuit de opleiding zouden moeten hebben meegekregen.

09-04-2024 17:26

Cruyffie +2392

Je hebt helemaal gelijk, omissie mijnerzijds. Technische vaardigheid en spelintelligentie zouden ook in de jeugdopleiding leidend moeten zijn. Evenals bij het scouten van jeugdspelers (risico om de fysiek sterke eruit te pikken is erg groot, juist omdat jonge mensen niet allemaal even snel volgroeid zijn qua fysiek).

09-04-2024 19:51

Ans B +19809

Je mag van Beuker verwachten dat hij inderdaad gaat voor (vooral) technische spelers met spelintelligentie (ook mijn favoriete spelers). Dat heeft hij zelf al gezegd qua algemeen profiel van het type spelers dat bij Ajax past, en hij heeft bij AZ ook terzake doende beleid uitgezet en gepionierd m.b.t. tot o.a. tactische en cognitieve ontwikkeling.
Het enige dat we nog niet weten is in hoeverre hij kwaliteit heeft qua zien en keuzes.

Henderson bijv. is qua voetbal niet direct een voor de hand liggende spelerskeuze, maar ik heb er wel begrip voor omdat Henderson wel een echt leiderstype is.
Dat dit nog (te) weinig zoden aan de dijk heeft gezet heeft óók te maken met het langdurig ontbreken van mede-ervaren spelers als Berghuis en Bergwijn (die bovendien ook beiden het meest betrokken zijn geweest bij het creëren van kansen).

09-04-2024 17:31

Mitchjo +6178

Dat is ook het punt van veel van de huidige aankopen. Ik denk dat veel spelers in een beter draaiend team en in een ander systeem veel en veel beter tot hun recht zouden komen. Denk hierbij aan gasten als Gaaie, Mikautadze, Tahirovic, Akpom.

09-04-2024 18:25

Cruyffie +2392

Absoluut. Dit lijken mij allemaal (redelijk) goede spelers voor een 5-3-2 club, althans, een club die qua visie meer inzakt, speelt op hoge intensiteit via de flanken, loert op counters. Zoals FC Union Berlin deed met Geraldo Becker.

Akpom Forbs
Tahirovic, Mikautadze, Mannsverk
Sosa, (…), Sutalo, (…), Gaaei

Maar ik moet er niet aan denken dat Ajax deze weg inslaat.

09-04-2024 19:57

AdK +1657

Hulde! Technisch creatief en correct geschreven, in één streek to the point als een steekpass. Eensch!

09-04-2024 19:06

Petterson +24902

Terug naar TIPS 👍😉

09-04-2024 20:13

WeirdAJAX +12120

Goeie bijdrage Cruyffie. Ben het er heel erg mee eens.
Maar specifiek over Eriksen vraag ik me af in hoeverre hij nog mee kan qua fitheid. Mits fit natuurlijk een major aanwinst voor deze kwaliteitsarme selectie.
Je legt de vinger op de zere plek qua aankoopbeleid de afgelopen 2 transferperiodes. Er is niet gescout op spelers die passen bij ons typische AJAX spel.
En daarom zitten we nu op de blaren.

09-04-2024 21:22

Cruyffie +2392

True inderdaad, fitheid Eriksen moet wel even goed worden gechecked

09-04-2024 22:14

Ajax14AMS +25205

Helemaal gelijk heb je, maar toen ik las Sosa: snelheid op de flank moest ik wel even keihard lachen.

10-04-2024 00:17

Cruyffie +2392

Haha goed punt. Toch was dat echt de onderbouwing die Mislintat gaf nadat Sosa was gepresenteerd (snelheid en een voorzet)

10-04-2024 06:39

Ajax14AMS +25205

Meen je dat? Het zoveelste bewijs van de complete incompetentie van die gast.

Dacht ook dat Akpom een typische Ajax-10 was. Echt gestoord als je dit zo op een rijtje zet.

10-04-2024 08:19

Rommy5 +1169

Eriksen en Riedewald voor de 6 positie

09-04-2024 15:27

RJB1979 +25548

Die zie ik eerder naar de MLS gaan.

09-04-2024 15:07

Rodsje +14695

Siem de Jong gaf laatst in zijn podcast al aan dat Eriksen nooit terug komt naar Ajax. Ze zijn nog goeie vrienden, Siem vraagt hem regelmatig om terug te keren maar Eriksen heeft aangegeven dat ie dat niet gaat doen

09-04-2024 15:01

eros +4777

Meteen halen.
Donny, Mazroui,… spelers die de club al kennen hebben we nu nodig.

09-04-2024 14:55

hatodetoekomst +561

Ziyech en Neres, gaan we eindelijk kansen creeren

09-04-2024 15:06

Capocapo +12001

Mazraoui komt niet meer terug denk, zal genoeg andere opties hebben. Ziyech is wel klaar ben ik bang

09-04-2024 18:02

mido1988 +4290

Al halen ze de beste spelers ter wereld er moet in de organisatie snel rust komen!

09-04-2024 14:48

Hijosdedioses +6579

Gezien de rotzooi die er nu staat kan ie nooit slechter zijn. Maar als ik er serieus naar kijk, vind ik het een grote twijfel en risico. Goeie gast natuurlijk, maar het feit van zijn hart problemen, daar heb ik niet veel zin in. Al genoeg ellende daarvan gehad!

09-04-2024 14:47

Jariiii +21848

Ook weer een negatief gevolg van de huidige malaise: die kijkt wel uit. Ajax zit echt in een neerwaartse spiraal.

09-04-2024 14:47

TeringHenkie +28263

Prachtige speler die Michael. Die sleepbewegingen blijven me altijd bij.

Liefhebbers in hart en nieren.

09-04-2024 14:35

Ajaxfan31183 +16391

Dat klopt alleen zn broer heeft dit gezegd

09-04-2024 15:25

Babangida83 +23842

Het was ook Brian die van de sleepbeweging was. Dus ik denk dat er even iets misging in de hersenpan van TeringHenkie op moment van schrijven.

09-04-2024 17:26

TeringHenkie +28263

Dat er hier iets mis gaat, komt toch niet vaak voor.

09-04-2024 18:52

Tommyshelby +128514

Eriksen komt toch nooit terug man. Hij is gewoon niet zo’n groot Ajacied.

09-04-2024 14:29

C14 +22326

Wie wel nog? Denk dat oud-Ajacieden die terugkomen ook vooral komen omdat ze gewoon geen andere, betere opties hebben op dat moment.

Wil niet zeggen dat ze geen heel goed gevoel bij Ajax hebben, maar hun eigen ambities gaan voor, en dat is ook wel goed.

09-04-2024 14:48

Tommyshelby +128514

Eriksen kan binnen de PL echt nog wel een stap maken. Hij woont ook liever in Londen.

09-04-2024 14:55

Artemio +31831

Naja het is een creatieve jongen met weinig fysiek en loopvermogen. Wanneer jee ook nog nagaat wat er verder loopt bij Ajax op het middenveld ook veel trage spelers die het vooral moeten hebben van de passing lijkt het mij geen geschikte versterking.

09-04-2024 14:20

C14 +22326

Als je hem op 10 zou zetten met Fitz-Jim en Vos is dat wel opgelost, maar volgens mij komt hij het beste tot zijn recht vanaf de 8 bij Ajax, dus iets lager, en dat gaat niet meer werken, daar moet Fitz-Jim ook komen te spelen.

Buiten dat zijn er denk ik betere 10-en te vinden.

09-04-2024 14:51

Rodsje +14695

Als we weer aankomend seizoen 5e willen worden moeten we vooral met jou middenveld spelen

09-04-2024 14:59

BruineBonen +1

Duidelijk niet naar jong Ajax gekeken gister.

09-04-2024 16:12

C14 +22326

Altijd maar weer jeugd onderschatten, en ervaring omhoog praten zelfs als deze steeds falen of niks toevoegen. Het zal 'veiliger' voelen.

Een dubbele 6 met Fitz-Jim en Vos, die beiden op 6 en 8 kunnen, en zo dus uitstekend elkaar kunnen afwisselen, opbouwend, aanvallend, is ideaal. Verdedigend heb je met Fitz-Jim iemand die er strak en kort op kan zitten en fel is in de duels. Met Vos heb je power en snelheid. Fitz-Jim is voor een middenvelder ook aardig snel, sowieso op de eerste meters. Beide kunnen dynamisch spelen. Dus veel beweging en dynamiek op het middenveld.

Heel wat anders dan trage, statisch én vrij traag handelende en voetballend matige spelers als Van den Boomen, Mannsverk (die heeft nog wel potentie), Tahirovic en Henderson.

Wil je nog een beetje gaan voetballen en des Ajax? Of vooral opvangen, degelijk doen, en niet onder druk uit kunnen voetballen, weinig tot geen dynamiek, etc?

Daarnaast is het vooral de technische staf die dit Ajax zo zwak maakt. Zelfs dan nog de 5e plek. Met mijn middenveld, voorhoede met Godts en Brobbey en echte topaankoop op rechtsbuiten en rechtsback, een goede, echte Ajaxtrainer en het terugkeren van vertrouwen, spelplezier en teamgeest (trainer belangrijk in, maar ook die twee topaankopen), kan je zo gewoon meedoen om de titel.

09-04-2024 16:32

Asociaal +2771

Geen idee hoe het met zijn fysieke gesteldheid is. Natuurlijk moet daar rekening mee gehouden worden, maar als je daar teveel rekening mee moet houden, kan je het beter niet doen.

In balbezit zou hij in de competitie waarschijnlijk nog wel een toegevoegde waarde voor Ajax zijn, in Europees verband durf ik het niet te zeggen. Maar in verdedigend opzicht zou het wel lastig worden. Dan zouden de andere 2 middenvelders teveel vuile werk voor hem op moeten knappen.

09-04-2024 14:14

Hijosdedioses +6579

Ik heb geen zin in iemand die ook al hart problemen heeft gehad. Genoeg ellende al van gehad hier bij Ajax

09-04-2024 14:48

C14 +22326

Tenzij je eens goed gaat voetballen, zo langer balbezit houdt en de linies tijd krijgen aan te sluiten, waardoor je hoger compact komt te staan, en je vooruitverdedigt en drukzet, zoals het Ajax betaamt. Op die manier hoeft Eriksen maar hele kleine ruimtes te bestrijken. Natuurlijk lukt dat zeker Europees niet altijd, maar met een goede en echte Ajaxtrainer en een goed elftal, wel heel vaak.

09-04-2024 14:53

AjaxPositivo +6954

Laudrupjes ook graag terug. Een van de twee was best een aardige trainer...

09-04-2024 14:02

sucre +15104

Michael ;-)

09-04-2024 14:05

Professor +11130

Moet je echt niet aan beginnen speler is al jaren over zijn hoogtepunt heen. Mooie techniek goede pass maar dan houdt het ook op kan fysiek totaal niet meer mee.
Natuurlijk hij was zijn periode bij Ajax super maar dat mag nou niet meer meespelen. En ja hij is niet minder dan de spelers die er nou staan maar we moeten vooruit denken. We moeten vooruit, beter worden en dat gaat niet lukken met hem. Natuurlijk in Engeland gaat het spel sneller maar het is niet voor niets dat als pas echt iedereen bij Manchester geblesseerd is hij een keer mag meedoen.

09-04-2024 13:57

Sportvolgert +40272

We zouden hem op onze knieën moeten bedanken als hij zou willen komen. Geen een van onderstaande middenvelder kan ook maar in zijn schaduw zijn, zelfs nu hij al over zijn top heen is.

09-04-2024 14:20

C14 +22326

Fitz-Jim zal van meer waarde zijn.

09-04-2024 14:54

TeringHenkie +28263

Nee, lekker doorgaan met Hlynsson !!

Man man wat een verschil!!

09-04-2024 14:36

C14 +22326

Dan noem je ook iemand, er zijn andere alternatieven, ook te kopen. Overigens is Hlynsson natuurlijk geen rechtsbuiten, en speelt hij in een zeer slecht draaiend elftal, wat vooral voor hem funest is.

09-04-2024 14:54

TeringHenkie +28263

Klopt, nu ff maar heeft ook verschillende wedstrijden op 10 gestaan. Dan kun je daar beter Taylor neerzetten en een bv FJ of een Vos op 6 en dan Henderson op de 8 positie. Of Eriksen op 8.

09-04-2024 15:11

LukaLitmanen +81964

Hlynsson is absurd slecht

1 assist in 26 competitiewedstrijden als nummer 10.

Verliest gemiddeld 70% van zijn duels.

Niet of nauwelijks mey passes

https://eredivisie.nl/competitie/clubs/ajax/#statistics

09-04-2024 15:16

Dolblij +44984

Natuurlijk zou Eriksen als een held ontvangen worden. Ook ik zou het geweldig vinden.

Het schijnt alleen zo te zijn dat Eriksen en zijn familie helemaal gelukkig in de UK zijn, de Uk als "thuis" beschouwen en dat het hoogst onwaarschijnlijk lijkt dat hij de UK zou verlaten voor een kans overzee.

09-04-2024 13:48

Web +178830

Toch zie ik hem graag komen
In de eredivisie is het kwa intensiteit zo anders dan in Engeland
Maar de kans is weer zo groot, als het iets minder is op afbranden
En het moet financieel niet te gek zijn

Wat er nu juist mis, ze kunnen zich nergens aan optrekken

09-04-2024 13:46

Bramble1988 +9251

Ohh, doen! Kan met 2 vingers in de neus mee

09-04-2024 13:46

Web +178830

Dat denk ik ook

09-04-2024 13:49

alwaysinmyheart +1164

Alleen wordt ingooien lastig

09-04-2024 14:19

Web +178830

Dan doet hij dit maar niet

09-04-2024 14:29

trodat4030 +96403

Die kan alleen maar verliezen als hij niet aan de torenhoge verwachtingen gaat voldoen. En die kans is helaas aanzienlijk, zowel die verwachtingen als het niet kunnen voldoen daaraan. Voor hemzelf zou ik hem adviseren daar vanaf te zien, hoe graag ik hem ook zie komen...

09-04-2024 13:34

TeringHenkie +28263

Hier kan jij makkelijker aan de verwachtingen doen dan in Engeland .

Daar zal hij eerder ten onder gaan in die zwaardere competitie !

09-04-2024 14:37

trodat4030 +96403

Denk dat de eisen van de enorm veeleisende Ajacieden echt beduidend hoger zijn dan bij een Brentford. Als we 2x winnen zit iedereen alweer te kijken en te rekenen of we dan niet toch nog AZ kunnen inhalen..

09-04-2024 17:49

TeringHenkie +28263

Zal voor het nieuwe seizoen zijn, misschien staan we dan wel boven AZ.

Misschien …..

09-04-2024 18:51

dAddA020 +95

Haal gewoon Suk Hyun-jun terug man

09-04-2024 13:28

champhead +14314

Als je een 3 mans middenveld kan invullen met Henderson, Eriksen en Vos zie ik het zeker slagen. Vos heeft de snelheid en power om dat voor deze 2 te compenseren. Voetballend doen Eriksen en Henderson de rest. 😉

09-04-2024 13:25

Rob1976 +9464

Wat vind jij en vele anderen zo goed aan vos? Ik heb het tot nu toe nog nooit een fantasische speler gevonden en zijn arrogantie vind ik wat misplaatst overkomen.

09-04-2024 13:31

champhead +14314

Type Vos dan: snelle powerhouse met een redelijke techniek. Vos is inderdaad meer op hoop gebaseerd.

09-04-2024 13:52

Rob1976 +9464

Ik vind Fitz Jim qua techniek beter, maar helaas geen powerhouse.

09-04-2024 14:29

Stamhoofd +11527

Henderson kun je beter verkopen als Eriksen komt.
Met Taylor - Eriksen - Mannsverk heb je toch een heerlijk middenveld.

09-04-2024 13:48

Jarl1989 +4356

Taylor😂
Lekker weg met Meneer Swag.

09-04-2024 13:55

Bobje99 +7051

In een fatsoenlijk opererend elftal kon Taylor nog wel eens enorm gaan verrassen

09-04-2024 14:01

Professor +11130

Ik vind Vos ook een goede speler die op het middenveld van Ajax moet maar hij moet dan deze 2 spelers helpen dat lijkt me wel erg veel gevraagd. En het voetbal aan Henderson overlaten vind ik ook echt veel teveel gevraagd. En met Henderson en Eriksen heb je weer twee trage spelers en dat is ook een zeer groot probleem. Je moet echt wel een bepaalde explosiviteit aan techniek gekoppeld hebben en dat hebben beiden niet

09-04-2024 14:01

C14 +22326

Voetballend doet Henderson de rest? Vos is voetballend veel beter dan Henderson.

Henderson moet je weer laten gaan, traag, voegt niks toe los van een keer een aardige lange bal, maar die wil je maar heel sporadisch zien.

09-04-2024 14:56

E5314 +1131

LEIDERSCHAP - STAMINA EN VOETBALGOGME /intellligentie achterin en op t middenveld vooral hebben we nodig ‼️‼️

- niks van hierboven hebben we en dat is AJAX ONWAARDIG

ik hoop echt dat de technische mensen aan t roer weten wat ze moeten gaan doen , want nog zo’n jaar ga ik niet kunnen ‘ sjouwen 🚫🚫

09-04-2024 13:24

Turbo +41847

Eriksen zou een prima aanwinst zijn. Henderson dan wel doorselecteren.

09-04-2024 13:23

Turbo +41847

Welk gedeelte is onduidelijk?

09-04-2024 14:43

Okocha078 +13713

Probeer die Knutsen aan te stellen en laat hem Patrick Berg en Albert Gronbaek meenemen, samen met Hendo heb je dan een goed voetballend middenveld. Klaar met Taylor

09-04-2024 13:21

MarkP +21542

Heeft iemand ooit aan eriksen gevraagd of hij naar ajax wilt? 😆

09-04-2024 13:17

noppenkoning +41140

Eriksen al meerdere malen gezegd dat hij (waarschijnlijk zijn vrouw) zijn kinderen wil laten opgroeien in Engeland.

09-04-2024 13:16

TeringHenkie +28263

Wil hij zijn vrouw laten opgroeien in Engeland?

Hoe jong is dat meisje nog dan?

09-04-2024 14:40

JoshuaSmits +9345

Dat is een gepasseerd Station. Tenminste, dat zou het moeten zijn. We moeten spelers in een leeftijdscategorie jonger zoeken.

09-04-2024 13:09

Slang3 +45786

middenveld Eriksen - Henderson zou echt kapitaal vernietiging tot de max zijn. Paar jaar te laat

09-04-2024 13:06

fluwelenlinker +11671

Niet twijfelen Kelvin!

09-04-2024 13:06

nightgoat +30893

Vergeet het.

09-04-2024 13:05

Read149 +346

Ja is leuk maar dan spelen we straks met een middenveld met Henderson, Eriksen en Berghuis waarvan de gemiddelde leeftijd 32 is… Ik ben fan van Eriksen maar dat lijkt me geen verstandig plan.

09-04-2024 13:02

Giovanni36 +1069

Zou wel een lekker middenveld zijn vos eriksen en henderson

09-04-2024 13:00

Oxxer +163874 moderator

Brain Laudrup kan zoveel willen, waar hij aan voorbij gaat is mevr Eriksen, zij wil in Engeland blijven, heeft geen enkele binding met Amsterdam. Veel voetballers presteren slecht als het thuisfront niet de naar de zin heeft. Brentford is ideaal voor Eriksen, lager niet niveau, spelen veel Denen, de club zit in agglomeratie London, situatie Eriksen en Hendo niet vergelijkbaar, Eriksen naar Ajax gaat hem niet worden.

09-04-2024 12:57

Breuk +25072

Hoe weet je dat van mevrouw Eriksen? Is zij Engelse?

09-04-2024 13:00

Oxxer +163874 moderator

Haar nationaliteit doet er niet toe, zij is Deens en ging met Eriksen samenwonen net na zijn transfer naar Spurs. Heb het ook gelezen toen Eriksen bij Internazionale zat onder Conté, zij hadden het niet naar de zin in Milaan en wilden terug naar huis, England. Sommige Ajax fans gaan argumenten bedenken waarom hij geïnteresseerd zou zijn in Ajax, ik geloof daar niks van. Zijn zaakwaarnemer Martin Schoots heeft diverse keren in interviews gezegd Engeland is thuis voor fam Eriksen.

09-04-2024 13:08

Breuk +25072

Dat lijkt er dan wel op inderdaad.

09-04-2024 14:44

Oxxer +163874 moderator

@Breuk

Matteus Martinelli , Fluminense wel eens genoemd in Geruchtenmolen wordt dit jaar 23 jaar, kan aanvallend en verdedigende middenvelder spelen, heeft nog 2 jarig contract. Heeft de Copa Libertadores gewonnen.

Ik zeg niet dat Ajax hem moet halen wel zo een type, een zeer creatieve speler, net zoals Igor Gomes middenvelder van Atletico Mineiro , 25 jaar. Dit soort spelers blijven onder de radar maar zijn wbt versterkingen voor Ajax. Tadic viel bij Soton niet op bij andere PL clubs, hij en Ajax waren een match made in heaven.

Ipv zoeken naar kanonnen wat ik vaak lees, moet Ajax zoeken naar een bepaalde type speler. Deze jongens die ik noem is wat de club nodig, zeer creatief en goede leeftijd 23-25 jaar met die nodige ervaring, ik opper dit omdat ik die spelers vaak zie spelen ipv net alsof via YouTube beelden.

Mijn punt, ga voor dit soort jongens ipv blindstaren op de Eriksen's en Donny's.

09-04-2024 14:58

Breuk +25072

Zeker met je eens . Maar het lijkt erop dat de scouting van Ajax Zuid Amerika niet meer kan vinden .

09-04-2024 15:52

behangdelul +32519

Almada, Eriksen en Henderson en op de bank Vos, Manssverk, Taylor en nog een of ander aanvallend talent of Hlynsonn. Middenveld voor herstel is rond!

09-04-2024 12:57

Oxxer +163874 moderator

Waarom denk jij dat Almada naar de Eredivisie wil?

Dat gerucht is nooit concreet geweest en komt van de goudvissen van Verweij.

09-04-2024 13:00

behangdelul +32519

Bijv....een andere tita tovenaar uit de jungle van oelieboeliestan is ook prima.

09-04-2024 16:26

Oxxer +163874 moderator

Een creatieve speler is zeker gewenst, maar voetballen in de jungle is heel lastig met de begroeiing, verder geen idee of er in oelieboeliestan goede spelers zijn, ik ken die competitie niet zo goed.

09-04-2024 18:23

ck69 +13062

Taylor en Hlynsson afscheid van nemen...

09-04-2024 13:02

LukaLitmanen +81964

Een grote verbetering tov Hlynsson, Boomen, Taylor etc

09-04-2024 12:55

Been +12441

Alleen doen als je 'm kunt inruilen voor Henderson.

09-04-2024 12:53

JohnnyHeitinga3 +8000

Kwalitatief prima, maar teveel blessures, vergelijkbaar met Berghuis en Henderson. Absoluut niet doen.

Verder ben ik ervan overtuigd dat het probleem van Ajax niet ligt bij ervaring zoals Schip ons doet geloven. Ligt meer aan onvoldoende kwaliteit aan de bal, onvoldoende flankspelers en een technische staf van het niveau Helmond Sport.

09-04-2024 12:52

AjaxHoorn +32989

Exact dit.

09-04-2024 12:55

mokum410 +3259

32-jarige speler die dit jaar 9 miljoen verdiend, het nooit moest hebben van zijn fysiek en de laatste 2 jaar 30 wedstrijden gemist heeft met blessures.

Fantastisch genoten van zijn ajax-tijd, maar we moeten naar de toekomst kijken.

09-04-2024 12:48

AFCACruijff14 +161009

Als je zo denkt halen we nooit meer een grote naam.

Zou juist prima zijn hem te halen, kan hij afwisselen met bv Hlynsson. Eriksen blijft een begenadigde voetballer met kwaliteiten die we nu missen. Uiteraard nooit een fortuin aan salaris voor betalen, het is aan Eriksen of hij dan nog steeds zou willen komen.

09-04-2024 12:49

AFCACruijff14 +161009

Ah en ik maar denken dat er toen een Rijkaard vrij bepalend was.

09-04-2024 13:35

Koningtoto +60086

Ja, laten we exact hetzelfde doen als dit seizoen!

11 jonge spelers, die zich aan niemand kunnen optrekken!

Ik denk dan dat het volgend seizoen anders gaat!

09-04-2024 13:23

RickyAFCA +1894

Alles op alles zetten om Eriksen terug te halen!

09-04-2024 12:47

Jons +67

Eriksen met Henderson en Berghuis/Vos op het middenveld. Zou mooi zijn. Uit het rijtje Taylor/Tahirovic/Mannsverk 2 laten rijpen er achter en 1 verkopen.

09-04-2024 12:45

AFCAHoorn +22626

Berghuis mag wieberen in de zomer wat mij betreft.

09-04-2024 12:46

LukaLitmanen +81964

Mits er een creatieve speler als vervanger komt ja.

Anders gewoon houden, je enige creatieve speler met Godts zowat

09-04-2024 12:54

AjaxHoorn +32989

Er zal ongeacht of Berghuis gaat of niet flink geïnvesteerd moeten worden in techniscb begaafde en vooral creatieve spelers.

09-04-2024 12:56

chriseverhard +3554

Ze gaan allebei weg houd ajax 8 miljoen aan salaris over wat ze nu al 2 jaar hebben weggegooid met die 2

09-04-2024 12:58

AFCAHoorn +22626

@Juan62

Vooral Berghuis is een mooiweervoetballer tegenwoordig. Speelt alleen goed wanneer hij er zin in heeft. In het verleden een goede speler voor ons geweest, maar zijn tijd hier is klaar.

Ik hoop inderdaad ook dat Bergwijn verkocht wordt. Er zal ergens wel een goede links en rechtsbuiten te halen zijn voor een niet al te dure prijs die je kan kopen met het geld van zijn transfer.

09-04-2024 13:05

Jons +67

Deels eens. Behouden en nog aantal extra creatievelingen erbij op rechts- en linksbuiten.

09-04-2024 13:05

Jons +67

Bergwijn zou ik a la Depay alleen nog opstellen in de spits wanneer Brobbey zou vertrekken. Op links is Godts gevaarlijker en als back-up verdiend hij te veel imo

09-04-2024 13:10

Schip +23362

Berghuis en Henderson mogen vertrekken. Wel met van Hanegem eens dat Henderson weinig brengt en iig te weinig voor zijn salaris. Dat hij ooit op hoog niveau een uitstekende werker was is een feit.

09-04-2024 12:54

Jons +67

Vind het vrij kort door de bocht om nu al te stellen dat Henderson weinig brengt. Heeft een half jaar op laag niveau gevoetbald in SA en komt zowaar in een nog slechter team terecht met een matige trainer. Heeft daarnaast nog geen 10 wedstrijden kunnen spelen bij ons.

Berghuis kan prima rouleren met Vos, die ik nog niet een seizoen lang in de basis zie staan. Berghuis heeft ervaring, creativiteit en is Ajacied.

09-04-2024 13:03
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.