Feyenoord - Ajax in cijfers: Stekelenburg dwingt plek in EK-selectie af

door Melle Goekoop 9

Bron Ajax Showtime

Feyenoord - Ajax in cijfers: Stekelenburg dwingt plek in EK-selectie af

door Melle Goekoop 9

Bron Ajax Showtime

Laatst geüpdatet

Na iedere gespeelde wedstrijd door Ajax is er voldoende om over te praten. Wellicht was het aanvalsspel flitsend, of klopte het tactisch plan perfect bij de tegenstander. Daarachter liggen tal van statistieken, die iets zeggen over zowel de individuele prestaties als over het geheel. Ajax won zondagmiddag met 0-3 van Feyenoord. Welke Ajacieden vielen op in De Klassieker?

Voordat er gekeken wordt naar de individuele prestaties kijken we naar de algemene statistieken. Ajax heeft over de hele wedstrijd geen enkele grote kans gecreëerd. Dat is ook terug te zien aan de doelpunten: twee eigen goals en een doelpunt uit een counter. In de eerste helft had Ajax nog een hoger balbezit dan Feyenoord (64%), maar in de tweede helft zakte dat naar 44%.

Ook het aantal schoten op goal daalde in de tweede helft, van drie naar één schot op doel. Op basis van de statistieken lijkt Feyenoord in alles het beter te hebben gedaan dan Ajax in de tweede helft. Toch geeft de eindstand een ander spelbeeld weer.

Stekelenburg dwingt plek in EK-selectie af

Een reden voor de score is de uitstekend keepende Maarten Stekelenburg. De doelman had vier goede reddingen, waaronder zelfs een gehouden strafschop van Leroy Fer. De penalty was weliswaar slecht ingeschoten, maar de ervaren doelman wist zijn doelman schoon te houden door in de goede hoek te duiken.

Niet alleen met zijn reddingen blonk Stekelenburg uit. De doelman had een actieve rol in het veldspel en had 21 succesvolle passes. Zijn relatief lage nauwkeurigheidspercentage, 68 procent, is te verklaren door het aantal lange ballen dat de doelman verzond. Hiervan kwamen slechts vier van de veertien aan.

Gravenberch heeft vorm compleet terug

Ryan Gravenberch speelde tegen Feyenoord wederom een uitstekende wedstrijd. De middenvelder verstuurde vijftig passes waarvan er 43 succesvol waren. Daarnaast had hij een schot op doel en waren al zijn vijf dribbels succesvol.

De middenvelder was tegen Feyenoord voornamelijk in defensief opzicht belangrijk. Hij won al zijn tien duels, werkte twee keer de bal weg, had één onderschepping en maakte twee tackles. Zo laat de jongeling zien dat hij op defensief vlak een grote ontwikkeling doormaakt.

Timber blijft succesvol dribbelen

Een andere jongeling die verdedigend weer uitstekend werk leverde, was Jurriën Timber. Tegen Feyenoord had hij drie onderscheppingen, maakte hij vier tackles, blokte hij één schot en is hij slechts één keer voorbij gedribbeld. Van de negen duels die de verdediger aanging, won hij er zes. Opvallend genoeg won zijn partner in het centrum, Lisandro Martínez, geen enkel duel tegen Feyenoord.

Aanvallend liet Timber zich ook gelden. Hij verzond één key pass en van de 59 passes die hij verstuurde, kwamen er 53 aan. Hier zaten nog drie lange ballen tussen, waarvan er één succesvol was. Timber behield tegen Feyenoord zijn hoge slagingspercentage van dribbels. De enige dribbel die hij ondernam, was namelijk wederom succesvol.

Haller onzichtbaar 

Hoewel de spits maar één helft speelde tegen Feyenoord, kon hij zich in die helft moeilijk onderscheiden. De Fransman had 23 balcontacten en verloor hem daarbij zeven keer. Van zijn passes kwamen er vier van de zes aan. Ook in de luchtduels had de spits het lastig, aangezien vijf van de zes gingen verloren.

Er zijn ook positieve dingen op te merken aan het duel van Haller. Zo slaagde vijftig procent van zijn ondernomen dribbels en was hij in verdedigend opzicht bedrijvig. Hij werkte hij vijf keer de bal weg uit de eigen zestien, had twee succesvolle tackles en won vier van zijn acht duels.

Vleugels hebben moeite met voorzetten

De vleugelspelers van Ajax, Dušan Tadić en Antony, waren in de wedstrijd tegen Feyenoord succesvol in hun dribbels. Tadić ondernam er drie en Antony twee. Opvallend is dat het vervolg vaak uitbleef. Tadić gaf zes voorzetten en Antony twee, maar geen enkele daarvan kwam aan bij een ploeggenoot.

Aan de statistieken is tevens terug te zien dat Antony vaak onderuit gehaald werd, wat uiteindelijk ook leidde tot de rode kaart van Tyrell Malacia. Op de Braziliaan werd in het totaal vijf keer een overt

Melle Goekoop

Lees meer over:
Plaats reactie

MankeNeliss +9814

Die penalty van Fer was redelijk hard en naar de hoek geschoten. Uitstekende redding van Steek.

10-05-2021 17:44

Gerbrand +157

Zowel Bizot als Bijlow zijn betere keepers Als fanaat Ajax fan moet ik dat helaas constateren.

10-05-2021 15:30

Oxxer +163915 moderator

Bijlow is een betere keeper dan wie?

Alleen Feyenoord fans denken en zeggen dat Bijlow met afstand de beste keeper is van Nederland.

10-05-2021 15:57

nummer14 +4969

En ik moet helaas constateren dat je er volledig naast zit

10-05-2021 19:42

PierreHeno +6530

...dan baseer je je daarbij dus niet op de feitelijke gegevens.

10-05-2021 20:28

JesusZoonVanGod +5826

Het was gisteren bijna zielig om te zien, die onmacht bij Feyenoord. Geen kwaliteit en waarde op het veld, geen geld op de bank. Het nieuwe stadion gaat in het allerbeste geval een aantal miljoenen opleveren. Moet wel bij gezegd worden dat ze uit zijn gegaan van 10 jaar deelname aan minimaal Europa League. Dus ze zijn daar weer luchtkastelen aan het bouwen.

In potentie zijn ze veel groter dan PSV. Het is mij dan ook een raadsel hoe ze keer op keer blijven terugvallen in wanbeleid en geen enkele stap naar stabiliteit kunnen zetten.

10-05-2021 15:04

12eman +5882

Haller dus nu ook in de statistieken waardeloos. Ik begrijp echt niets van die aankoop. Veel te weinig techniek en staat ook vaak niet op de juiste plaats. Dat wat Huntelaar echt beheerst.

10-05-2021 14:25

Transvaalkade +1635

Niemand maakt hem meer wat. Zo keept hij ook. Held.

10-05-2021 13:25

stopperspil +11176

Wissel Kudus voor Haller pakt goed uit

10-05-2021 13:12

Asociaal +2789

Ik hoor en zie overal dat de penalty erg slecht ingeschoten is. Maar persoonlijk vind ik die niet eens zo slecht ingeschoten. Natuurlijk, een goed genomen strafschop noem ik het zeker niet, maar zo slecht als velen het vinden, vind ik het weer niet. En nee, ik zeg dit niet om de redding van Stekelenburg omhoog te praten. Veel gescoorde strafschoppen zijn vaak nog slechter ingeschoten dan deze, maar de keeper koos dan vaak voor de verkeerde hoek. Een strafschop kan nog zo slecht ingeschoten worden, maar da's nog geen garantie dat ie gestopt word.

10-05-2021 10:45

Amp +37643

Was goed gekeept door steek, maar die bal kwam natuurlijk wel ideaal voor een keeper. Precies in t midden van de linkerhelft van het doel, op "duikhoogte" waardoor de bal ook perfect op hoogte van de handen kwam. Voor een keeper niets lekkerder dan dat bij een pingel. Neemt niet weg dat hij goed bleef kijken. Dat is in t verleden weleens anders geweest bij Maarten

10-05-2021 15:56

nummer14 +4969

Bij Stekelenburg zie je gewoon iemand in het doel staan die rustig is en rustig blijft onder alle omstandigheden. Bij Krul heb je altijd het idee dat er een onrustige idioot in het doel staat.

10-05-2021 10:18

jerryisthename +31759

Gewoon onze nr. 1 keeper voor Oranje wmb.
Daarna komt Cillessen en nr. 3 is dan toch maar Bizot of Bijlow?
Die Krul vind ik écht niks gewoon. Waardeloze keeper.
Leuk toen met die penalty's, maar dat kan Stekelenburg ook. 😉 Tegen Turkije viel die Krul écht zwaar door de mand.

10-05-2021 09:55
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.