De Wit ziet bijzondere situatie bij Ajax: 'Ajax zal er ongetwijfeld bovenop komen'

door Timo Suur 15

Bron De Telegraaf

De Wit ziet bijzondere situatie bij Ajax: 'Ajax zal er ongetwijfeld bovenop komen'

door Timo Suur 15

Bron De Telegraaf

Laatst geüpdatet

Dani de Wit ziet dat Ajax in een bijzondere situatie zit op dit moment, zo vertelt de oud-Ajacied in gesprek met De Telegraaf. In Amsterdam is er momenteel sprake van een bestuurlijke en sportieve crisis, terwijl er bij AZ juist sprake is van rust en stabiliteit op bestuurlijk vlak.

'Ik kan niet ontkennen dat we Ajax op een bijzonder moment treffen', begint De Wit over zijn voormalige club. Hij heeft veel seizoenen meegemaakt bij Ajax, maar de middenvelder heeft deze situatie niet vaak gezien bij de Amsterdamse club. 'Ik ken de ins en outs niet omdat ik er niet meer dagelijks rondloop, maar het staat voor zich dat het een puinhoop is. Het is vervelend voor de echte supporters.'

De Wit is op dit moment speler van AZ en hij merkt daar hoe belangrijk de top van een organisatie is. 'Met een goede algemene directeur, technisch directeur en hoofdtrainer. Het brengt rust en stabiliteit', vertelt de middenvelder. 'Dát merk ik heel erg bij AZ, zoals Ajax dat nog niet heel lang geleden ook had met Overmars, Van der Sar en Ten Hag.'

De afgelopen jaren was het bij Ajax op bestuurlijk vlak stabiel en dit zorgde voor duidelijkheid bij de Amsterdammers. Dit zorgde er indirect voor dat de prestaties op het veld ook beter waren, aldus De Wit. 'Je ziet wat het kan doen met een grote club als Ajax als zo’n sterke drie-eenheid uit elkaar valt en er wordt niet adequaat op gereageerd', doelt de oud-Ajacied op het vertrek van Marc Overmars, Edwin van der Sar en Erik ten Hag. 'Dat het zo extreem is, is wel bijzonder. Ajax zal er ongetwijfeld bovenop komen, maar laat het nog niet aankomende zondag zijn.'

'Wij gaan al jaren met opgeheven hoofd naar Amsterdam'

Het verschil tussen Ajax en AZ op de ranglijst is op dit moment veertien punten, maar De Wit beweert dat AZ al jaren met opgeheven hoofd afreist naar Amsterdam. 'We hebben hen meerdere keren verslagen, zowel uit als thuis. Dan kweek je automatisch vertrouwen, vertrouwen dat gezien de enorme voorsprong alleen maar gegroeid is', legt de middenvelder uit. 'Maar ondanks dit alles zal het ongetwijfeld een lastige wedstrijd worden. Ajax hoopt het momentum om te keren. Daar moeten wij klaar voor zijn.'

Lees meer over:
Plaats reactie

Widjai.G +173

De verdediging is zo lek als een mandje daar moet een type Alderweireld komen.

08-10-2023 15:39

Juan62 +46160

Zes rake woorden waarvan ik weet dat ze helemaal kloppen, en mij ook rust geven;

" Ajax zal er ongetwijfelt bovenop komen. "

Ondanks alle doem en korte termijn denkers die de club al voor jaren hebben afgeschreven.
Zoals Perez het vaak zegt; Voetbal is een dagvers product.
Over 2 maanden al kan onze Ajaxwereld er al heel anders uitzien, dus meegaan in alle BS van de pers is nutteloos en onnodig frustrerend.

07-10-2023 12:26

jerryisthename +31683

Normaal een aardige jongen, tegen Ajax altijd bloedirritant...🙄

07-10-2023 10:49

Marcw1972 +16520

Ik kan me nu alweer op voorhand ergeren aan De Wit die morgen natuurlijk weer als een dolle stier tekeergaat. En de scheids die het ongetwijfeld onbestraft laat.

07-10-2023 10:11

Ajaxadam1 +31667

Ik kan me nu al ergeren aan AS morgen die jankt om een De Wit die altijd alles geeft ipv te janken om de eigen spelers die niks geven.

07-10-2023 13:52

Andronixos.c +8140

Marcel Keizer is vrij
Frank de boer zit nog in de woestijn

07-10-2023 09:02

MarkP +21539

Deze 2 moet ajax toch niet willen?

07-10-2023 10:20

Sytze Vliege +419

Ik zou Keijzer wel een 2e kans willen geven.

07-10-2023 10:27

Wouter.H +11156

Deed het prima

07-10-2023 11:05

AJAX020ADAM +6921

Robert Maaskant, heeft ook niks te doen 😏

07-10-2023 11:45

Juan62 +46160

Mijn zuster ook niet

07-10-2023 12:30

AJAX020ADAM +6921

Daar ga ik in de namiddag nog heen, komt goed 👍

07-10-2023 13:11

NIO +2994

Ik zie steijn het liefst vertrekken maar er moet wel iemand klaarstaan om hem op te volgen anders schiet je natuurlijk niks op met zijn ontslag.

07-10-2023 08:54

mokum007 +6522

Ik heb de vermoeden dat Henk ten Cate erbij komt bij de staf of helemaal overnemen

07-10-2023 10:54

Marinos0792 +23

Het zal een moeilijke opgave worden, maar ik hoop op een ding en dat is dat Ajax wordt bevrijd van Steijn

07-10-2023 08:49
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.