Na de verloren thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (1-2), werd Toby Alderweireld het kind van de rekening. De Belgische verdediger belandde op de bank en speelde sindsdien geen minuut meer. Alderweireld beseft waar het aan schort: hij moet harder worden. "Ik moet soms wat meedogenlozer zijn en kan niet alles heel mooi oplossen. Dat betekent niet dat ik een vuile speler wil worden, maar het mag af en toe wel iets harder op de bal", zegt de Rode Duivel op de website van Ajax. "Hard verdedigen zit nooit in een verdediger van Ajax. Dat komt vooral omdat je in de jeugd zelden in die situatie kwam. Je hebt in de jeugd van Ajax altijd de bal. Dat is niet alleen het voordeel, maar ook juist het probleem van Ajax."
Alderweireld is boos en teleurgesteld over zijn reserverol, maar heeft ook begrip voor trainer Martin Jol. "Je hoeft het niet altijd met de trainer eens te zijn, maar je moet het wel accepteren. Ik word hier ook hard van. Verder gun ik het André en Oleguer ook wel, maar het liefst speel ik natuurlijk zelf. Ik ging er niet vanuit dat ik van mijn 20ste tot mijn 35ste altijd in de basis zou staan. Het is niet zo dat ik in een cruciale dip zit, maar er zijn wel momenten die beter kunnen. Er spelen op dit niveau niet veel jongens van mijn leeftijd op een positie centraal achterin. Je moet dus ook beseffen dat het soms met vallen en opstaan zal gaan."
Toch lijkt Alderweireld niet te hoeven wanhopen. Zijn vervanger André Ooijer speelt verre van foutloos. Tegen AJ Auxerre werd de 36-jarige oud-international weggestuurd met een onnodige rode kaart. Bij Excelsior liet Ooijer zich bij de 1-0 aftroeven door Daan Bovenberg. En woensdagavond moest Ooijer toestaan dat Bas Dost de 1-1 voor SC Heerenveen in kon koppen. (tekst: ELF Voetbal)





































Plaats reactie