Ajax-talenten debuteren in jeugdselecties van Suriname en Curaçao

door Thijs Zwagerman 11

Bron Ajax Showime

Ajax-talenten debuteren in jeugdselecties van Suriname en Curaçao

door Thijs Zwagerman 11

Bron Ajax Showime

Laatst geüpdatet

Ajax levert tijdens de komende jeugdinterlandperiode enkele talenten aan jeugdteams van Suriname en Curaçao af. Meerdere jonge Ajacieden ontvingen voor het eerst een uitnodiging om deze teams te vertegenwoordigen. Zij kunnen vanwege een dubbele nationaliteit voor deze landen uitkomen. Ook levert Ajax naast de jeugdinternationals van Oranje spelers af aan Marokko, België en Polen.

Ajax O16-talenten D’Angelo Lobman (foto), Sanyika Puljhun en Kenzo Riedewald debuteren in de selectie van Suriname O17. Met deze ploeg zullen zij het gaan opnemen tegen de leeftijdsgenoten van Honduras, Haïti en El Salvador. Deze wedstrijden worden gespeeld in het kader van de CONCACAF, een toernooi voor landen in Midden- en Zuid-Amerika voor O17-spelers. Rechtsback Lobman en aanvaller Riedewald zijn momenteel bezig aan hun eerste seizoen bij Ajax. Vleugelaanvaller Puljhun speelt sinds 2020 voor Ajax.

Naast Suriname O17 neemt ook Curaçao O17 deel aan de CONCACAF. Voor de jeugdploeg van Curaçao is Ajax O17-speler Giandro Sambo opgeroepen. Ook Ajax O16-aanvaller Janairo Concincion behoorde tot de selectie van Curaçao, maar hij moet vanwege een blessure verstek laten gaan. Sambo, een rechtsbenige buitenspeler die ook als rechtsback uit de voeten kan, speelt met Curaçao tegen Mexico, Panama en Guatemala.

De eerste wedstrijd op de CONCACAF wordt op 11 februari gespeeld en de finale is op 26 februari. In het langste scenario zou Ajax de deelnemende talenten aan dit toernooi dus ruim twee weken kwijt zijn. Het toernooi wordt gespeeld in Guatemala.

Overige jeugdinternationals

Naast de Ajax-talenten op de CONCACAF zullen er nog enkele jeugdspelers hun landen gaan vertegenwoordigen. O17-linksback Yassir El Aissati is opgeroepen voor Marokko O17. Daarnaast gaan Rayane Bounida en Jan Faberski op pad met respectievelijk België O17 en Polen O17. Voor Oranje O17 ontvingen Mark Verkuijl, Avery Appiah, Dies Janse en Kayden Wolff een uitnodiging. Ajacieden Juwensly Onstein, Lucas Jetten, Lyfe Oldenstam, Mylo van de Lans en Valentijn van der Velde melden zich bij Oranje O16.

Thijs Zwagerman (Twitter: @ThijsZwagerman | e-mail: t.zwagerman@ajaxshowtime.com)

Lees meer over:
Plaats reactie

Strandvliet09 +136

Hier word ik serieus blij van, werd eens tijd! 🇸🇷

02-02-2023 18:35

Slang3 +45786

Gaat Nederland nu naast Marokko, ook al jeugd verliezen aan Curacao en Suriname

02-02-2023 17:22

Juan62 +46168

Het is jeugd kan nog altijd veranderen

Als ik mocht kiezen tussen jeugdwedstrijden in Curacau of Haiti ipv Belgie Duitsland of Nederland wist ik het ook wel

02-02-2023 18:13

trodat4030 +96403

Ik gok dat deze jongens niet zijn opgeroepen door de KNVB, dus dat zou er wellicht ook mee te maken kunnen hebben, denk je ook niet? Nous werd ook jarenlang niet opgeroepen, tot hij in Ajax 1 speelde, maar toen speelde hij al jarenlang voor Marokkaanse jeugdelftallen. Hetzelfde geld voor Dest met USA. Als ze jaren genegeerd worden en een ander land roept ze wel op, waarom zouden ze dat niet doen als het toch nog niet bindend is voor een interlandcarriere bij de volwassenen?

02-02-2023 19:19

TeringHenkie +28263

Maar dan nog wachte ik op tegen weten in op Nederland. Je bent nog jong en alles kan gebeuren nog. WTF stelt Suriname of Curaçao nu voor? Een derde klasse uit Nederland wint daar nog van.

Geduld!

02-02-2023 23:26

Qifesh +24917

"waarom zouden ze dat niet doen als het toch nog niet bindend is voor een interlandcarriere bij de volwassenen?"

02-02-2023 23:54

Ferd +38373

ze kunnen nog altijd switchen tot hun 21ste

03-02-2023 07:16

TheSpecialOne +8850

Misschien moet je je eerst maar eens gaan verdiepen in het niveau van landen zoals Suriname en Curacao alvorens je zulke uitspraken doet. Tegenwoordig spelen daar profs van Surinaamse en Curacaose afkomst. Een derdeklasser zou daar nog van winnen... Tsja.

03-02-2023 08:37

Qifesh +24917

Dus? Je moet ergens beginnen.

07-02-2023 06:38

arufred +9755

Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst.

02-02-2023 17:02
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.